Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A keret azért kell,hogy nem gyári hangszórót is be tudjál rakni,ehhez fogatod az új hangszórót.Így van ezek a méretei a hangszóróknak,plusz a csipogók a tükörnél.

Szerintem a házi hifi,meg az autó hifi hangszóróknak más az ohm értékük.

Köszönöm a gyors választ. Majd megnézem az ohm érték külömbséget. Ezenkivül esetleg más eltérés is lehet a két fajta hangszorok közt?

A csipogokat nem szándékozom kicserélni,esetleg megnézem,hogy a hátso ajtoba van-e.

A keretet majd még megtanulmányozom. Ugyanis ha kiemelö keretröl van szo,akkor az a kérdés mennyire lehet kiemelni a hangszorokat ugy,hogy az ajtoboritást még vissza lehessen tenni a helyére. Van ott még hely? Ugyanis a hangszoroknak amiket kinéztem magamnak 76mm a beépitö mélységük.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Majd megnézem az ohm érték külömbséget. Ezenkivül esetleg más eltérés is lehet a két fajta hangszorok közt?

A csipogokat nem szándékozom kicserélni,esetleg megnézem,hogy a hátso ajtoba van-e.

A keretet majd még megtanulmányozom. Ugyanis ha kiemelö keretröl van szo,akkor az a kérdés mennyire lehet kiemelni a hangszorokat ugy,hogy az ajtoboritást még vissza lehessen tenni a helyére. Van ott még hely? Ugyanis a hangszoroknak amiket kinéztem magamnak 76mm a beépitö mélységük.

Az leeresztett ablaküveg férjen el mögötte!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uj lennék itt,csatlakoznék. Olvasgattam ezt a forumot és nagyon jonak találam. Szeretnék én is kérdezni.

Ki szeretném cserélni a gyári hangszorokat. A lényeg hogy méretbe ugyanakkorákat szeretnék,nem akarok semmit áralakitani az auto ajtajain.

Érdekelnének a méretek,hogy mekkora hangszorok férnek be.

Ha jol olvastam,akkor elöl 165mm és hátul 130mm átméröjü? És a beépithetö mélyég max 65mm?

Találtam a neten beépithetö keretet,itt a link: http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=116017

Azt kérdezném ez mire szolgál? Kiemelö keret? Ha ilyet is veszek,akkor 65mm-nél mélyebb hangszorokat is beletehetek?

Illetve mi a külömbség az autohangszoro és a házi hifi hangszoro közt? Tehetek az ajtoba házi hifi hangfalba valo hangszorot is akár?

Elöre is nagyon köszönöm!

Esetleg van valakinek szerelési leirása a hangszoro cserékhez? Mert pld. a müszerfal- és középkonzolvilágitáshoz találtam,ezt ki fogom cserélni kék ledekre, mivel az autorádiom kijelzöje is kék (MNC InnoCD).

Üdv: Lehel

Én hátulra 1400-ért vettem a 2 keretet (13 cm.) Gömbvillám kft.

Link to comment
Megosztás:

Kiveszed a rádiót,és a két áram szálat megcseréled!Szóval a sárgát összekötöd a pirossal,a pirosat a sárgával.Egyszerű,és így megtartja majd. :D

Szia Lipi-G! Most tudtam megnézni a magnó kötését. Nekem nincsen sárga vezeték az áramkörben. Nekem az áramforrás csatiján van: Vastag barna felette vastag piros. Ez a kettő forrasztva van. A barna melett van egy vékony sárga-szürke, melette egy vékony piros(forrasztva), ez melett egy vékony kék-piros. Na most ezek közül mit kell felcserélnem?

Link to comment
Megosztás:

Szia Lipi-G! Most tudtam megnézni a magnó kötését. Nekem nincsen sárga vezeték az áramkörben. Nekem az áramforrás csatiján van: Vastag barna felette vastag piros. Ez a kettő forrasztva van. A barna melett van egy vékony sárga-szürke, melette egy vékony piros(forrasztva), ez melett egy vékony kék-piros. Na most ezek közül mit kell felcserélnem?

:D

próbálj egy képet rakni ide róla :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Skacok!:D

Van egy olyan gondom, hogy a gyári hátsó hangszórókat kicseréltem egy pio ts-g1349 koaxokra,

2 hónapig minden oké volt, (bár ez is egy olcsó szar, de azért szebben szól mint a gyári sima szélessávú papírtölcsér) aztán először azt vettem észre, hogy ha hangosan hallgatok zenét, össze-vissza elkezd pattogni szaggatni az összes hangszóró, a zene szétesik, mintha valami zárlatot kapna... (nem értek hozzá)

Állítottam a FADER-t ha elöl volt, semmi gond, ha hátul pattogott, utána a balansz jobbra és megszűnt a pattogás,ha csak bal hátul akkor szaggatott...

Tehát ott van a gebasz...

Kérdésem az, hogy mi lehet a hiba?

A kábelezés lehet rossz vagy a hangszóró?

Hallottam olyat hogy tekercshibás egy hangszóró... Nem tudom mit jelent de ha egy hsz tekercses akkor az ilyen jelenség?

Szét fogom szedni, meg át fogom nézni a dolgot, csak azért kérdezem, hogy mi lehet a hiba...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Skacok!:D

Van egy olyan gondom, hogy a gyári hátsó hangszórókat kicseréltem egy pio ts-g1349 koaxokra,

2 hónapig minden oké volt, (bár ez is egy olcsó szar, de azért szebben szól mint a gyári sima szélessávú papírtölcsér) aztán először azt vettem észre, hogy ha hangosan hallgatok zenét, össze-vissza elkezd pattogni szaggatni az összes hangszóró, a zene szétesik, mintha valami zárlatot kapna... (nem értek hozzá)

Köszi!

Ja,kiveszed aztán rákötsz egy jó hangszórót ha azzal is pattog akkor vezeték,ha

jól szól akkor a hsz. volt kuka.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Skacok!:D

először azt vettem észre, hogy ha hangosan hallgatok zenét, össze-vissza elkezd pattogni szaggatni az összes hangszóró, a zene szétesik, mintha valami zárlatot kapna... (nem értek hozzá)

Állítottam a FADER-t ha elöl volt, semmi gond, ha hátul pattogott, utána a balansz jobbra és megszűnt a pattogás,ha csak bal hátul akkor szaggatott...

Tehát ott van a gebasz...

Kérdésem az, hogy mi lehet a hiba?

A kábelezés lehet rossz vagy a hangszóró?

Szia ezt olvasd el:Történt egyszer, hogy végfok csere után, miután kipróbáltam és minden jónak tűnt, vissza adtam a kliensnek.

Egy óra múlva telefonal, hogy a hang el kezdett mekegni, majd teljesen leállt.

-Micsoda? Mekegni?

-És most egyáltalán nem megy?

Mondom neki hozza vissza, gondoltam lehetséges valami fura hiba végfokban, de teszek egy másikat bele, és akkor tuti jó lesz...

Hát nem lett az. Ugyanaz a mese, mondom akkor jöjjön az autóval együtt, nem kötnek-e ők valamit rosszul.

Szimpla multiméterrel merve 4 ohm a hangszóróknál, nem tűnt semmi hibásnak.

Be bekapcsolom a rádiót, egy percig van hang, de úgy felmelegedett, hogy egy tömbház fűtését simán meglehetett volna oldani vele.

Lekapcsolom a rádiót és kezdek mindent részletesen átnézni... akkor láttam meg, hogy olyan hangszórók voltak bele teve, amelyben szűrő rendszer is volt.

Ez egy régi tranzisztoros végerősítőnél nem okoz problémát, de mivel a rádiókban a többségükben ellen ütemű kimenettel rendelkeznek, így ezeknek a végfokoknak ez a szűrő akkora plusz terhelést okoz, hogy az képes előre szaggatni a hangot, majd leállni, nyilván a hővédelem miatt.

Mondom a kliensnek, hogy ide más hangszórók kellenek. Elmentünk a legközelebbi elektronikai üzletbe, ott a helyszínen be is tettük az újakat. Ezek már standard hangszórók voltak. Minden jó lett ezután.

Link to comment
Megosztás:

CD tartó (hivatalos nevén Fischer-box):

CD-tár (a kép egy angol autót ábrázol, szóval képzeletben tükrözzétek a függőleges tengely körül és akkor megkapjátok hogy hogyan néz ki az itthoni autókban):

:D rájöttem.Ilyen CD tartót keresek már elég rég...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.