Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi a részletes leírást. :lol:

Nincs mit. Ha győri vagy környéki lennél vagy járnál erre két ünnep között akkor meg tudnám neked nézni. Sőt az antenna oldali témába is tudnák segíteni mert van kábeltv-s haver aki tud koax kábelt mérni többféle szempontból.

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. Ha győri vagy környéki lennél vagy járnál erre két ünnep között akkor meg tudnám neked nézni. Sőt az antenna oldali témába is tudnák segíteni mert van kábeltv-s haver aki tud koax kábelt mérni többféle szempontból.

Sajnos 350km-re vagyok. Megpróbálok itt felhajtani valakit. Csak ért hozzá valaki kétszázezer ember közül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Akkor keresek egy hozzáértő szerelőt. Akihez szoktam járni, úgy vettem észre, nincs teljesen képben az Opellel. Ja, egy kérdés: ezeket lehet mérni valahogy? Tehát, hogy eljut-e a táp az antennához ill. ha eljut, erősített jel jön-e az erősítőtől.

Megfelelő műszerekkel mindent meglehet mérni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ezt nálam is csinálja, nekem is gyári rádióval (CAR400). Rejtély, hogy mitől lehet, mert egyenáram elvileg nem tud interferenciát okozni.

Apropo Philips Car 400,autómban multis bőrkormány van(gyárilag) ám a rádió amellyel vettem Blaupunkt Car 300 ami ugye nem vezérelhető a kormányról

Most találtam egy Car 400-at,de a tulaj azt mondja,hogy a kormányról nem megy,lehetséges?Amúgy a kocsi papírjaival kaptam a Car 400-ról kezelési könyvet is,tehát gyárilag ez volt bennt

Link to comment
Megosztás:

Apropo Philips Car 400,autómban multis bőrkormány van(gyárilag) ám a rádió amellyel vettem Blaupunkt Car 300 ami ugye nem vezérelhető a kormányról

Most találtam egy Car 400-at,de a tulaj azt mondja,hogy a kormányról nem megy,lehetséges?Amúgy a kocsi papírjaival kaptam a Car 400-ról kezelési könyvet is,tehát gyárilag ez volt bennt

Cáfoljatok meg ha tévedek, de szerintem CAR400-ból egyféle van. Még ha időközben esetleg változtattak is a belső felépítésén, nem tudom elképzelni, hogy funkcionalitás terén ilyen lényeges különbség legyen. Egyébként nekem dettó ugyan ez volt, gyári multikormány, eredetileg CAR400-al, de CAR300 volt benne. CAR400-at betolva a helyére, gyönyörűen működött minden.

Link to comment
Megosztás:

Cáfoljatok meg ha tévedek, de szerintem CAR400-ból egyféle van. Még ha időközben esetleg változtattak is a belső felépítésén, nem tudom elképzelni, hogy funkcionalitás terén ilyen lényeges különbség legyen. Egyébként nekem dettó ugyan ez volt, gyári multikormány, eredetileg CAR400-al, de CAR300 volt benne. CAR400-at betolva a helyére, gyönyörűen működött minden.

Bekötésnél kell valami plusz táp esetleg vagy csak simán csatlakoztatni kell?

Link to comment
Megosztás:

Bekötésnél kell valami plusz táp esetleg vagy csak simán csatlakoztatni kell?

Mivel a tiéd gyárilag multikormányos így biztos, hogy nem kell semmi plusz, hacsak el nem daraboltak benne valamit a nagy rádió cserélgetés közben csak betolod a helyére és kész. (A "nem multikormányosokból" is csak a multikormány vezetékei hiányozhatnak a kötegből, de ettől függetlenül azokba is ugyan ilyen egyszerűen be lehet rakni.)

Link to comment
Megosztás:

Bekötésnél kell valami plusz táp esetleg vagy csak simán csatlakoztatni kell?

Én most vettem az enyémbe gyári multikormányt. Adták hozzá a légzsák átvezetőt mivel ebben benne van a kormánykapcsolók vezetéke is, míg a normál kormány átvezetőjében nincs. Gyárilag az enyémben nem volt fejegység. Amikor én vettem az autót akkor vittem egy CD lejátszót és a szalonban azt rakták bele.

Most pedig Uhuhu-tól nagyon baráti!!!! áron kaptam egy CDR-500-at. Kormányt kicseréltem, CD-t a helyére raktam, a vezetékeket visszakötöttem eredeti állapotba( Csak a tápot kellett fölcserélni és a kijelző elvágott vezetékét összeforrasztani). A kijelzőt sem kellett Tech-2-vel tanítani,minden működik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel a tiéd gyárilag multikormányos így biztos, hogy nem kell semmi plusz, hacsak el nem daraboltak benne valamit a nagy rádió cserélgetés közben csak betolod a helyére és kész. (A "nem multikormányosokból" is csak a multikormány vezetékei hiányozhatnak a kötegből, de ettől függetlenül azokba is ugyan ilyen egyszerűen be lehet rakni.)

Köszi,a jövő héten kiderül mi a helyzet majd megírom

Azt olvastam itt valahol,hogy a Blaupunktnak jobb a rádió vevője mint a Philipsnek,ez igaz?

Igazából megvagyok elégedve ahogy szól a Car 300,a kormányvezérlés inkább a páromnak kéne(meg az én megnyugtatásomra) aki még nem annyira "rutinos sofőr"(majdnem kezdő) 2 éves lányunkkall a háta mögött

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom!

Ezek a nepperek... ugye kívülről a CAR400meg a CAR300 szinte ugyanúgy néz ki, azt hiszik így meg tudják vezetni a vevőket... :D

Biztos így van, de nálam más volt a szitu. Én magánszemélytől vettem az autót, és megvolt a gyári rádió is, csak nem tudták a kódját. Ezért rakott bele egy CAR300-t helyette, és azt használta :lol: . De ideadta a 400-ast is, én kiküszöböltem a problémát, és ment vissza a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Hihetelen ebben az országban mekkora kicsinyeskedés megy. Én mikor megvettem a szervíz könyvében CDR500 as magnó volt beírva+ annak a manualja volt az opelos dossziéba meg persze kódja a CAR passon. És természetesen az autómba CAR400 volt mikor megvettem. Dehát egy pesti visszavett kereskedésben mit is várna az ember. Lényeg hogy azért sikerült alkudni. Végülis nekem annyira nem hiányzott de azért mégis a tudat hogy lehúztak :lol: Megvolt az előző kocsimból a JVC KD G632 úgyhogy multis adaptert megvéve egyből ugrott is bele :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit off itt a hifis topikban, de nekem a pótkerék se volt benne az autóban vételkor... ha apám nem nézi meg valami isteni sugallattól vezérelve akkor anélkül hozom el az autót, mert nekem eszembe sem jutott volna hogy valaki képes ellopni egy pótkereket (1db egyszerű lemezfelni gumival) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel a tiéd gyárilag multikormányos így biztos, hogy nem kell semmi plusz, hacsak el nem daraboltak benne valamit a nagy rádió cserélgetés közben csak betolod a helyére és kész. (A "nem multikormányosokból" is csak a multikormány vezetékei hiányozhatnak a kötegből, de ettől függetlenül azokba is ugyan ilyen egyszerűen be lehet rakni.)

Így is történt:csak betoltam a helyére és kész,működik minden rendesen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon régen jártam már erre, kérnék egy kis útbaigazítást. Nekem ugye CAR400 rádió van a kocsiban, de szeretném ha tudna mp3-at is lejátszani. Tudnátok nekem valamilyen leírást adni, hogy hogyan tudnám megoldani egy mp3-as lejátszó csatlakoztatását.

Előre is köszi.

Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon régen jártam már erre, kérnék egy kis útbaigazítást. Nekem ugye CAR400 rádió van a kocsiban, de szeretném ha tudna mp3-at is lejátszani. Tudnátok nekem valamilyen leírást adni, hogy hogyan tudnám megoldani egy mp3-as lejátszó csatlakoztatását.

Előre is köszi.

Peti

http://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=XFDu5pxDNK

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Esetleg erre ránéznél? Ez a megoldás jólenne ha mp4 lejátszót akarok rákötni? A hangerő szabályozás hogyan valósul meg? Az mp4 hangerőszabályozójával?

Jól gondolom, hogy a végfokra van kötve?

Elnézést a buta kérdésekért, de elektronikából 0 vagyok.

Esetleg jobb megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon régen jártam már erre, kérnék egy kis útbaigazítást. Nekem ugye CAR400 rádió van a kocsiban, de szeretném ha tudna mp3-at is lejátszani. Tudnátok nekem valamilyen leírást adni, hogy hogyan tudnám megoldani egy mp3-as lejátszó csatlakoztatását.

Előre is köszi.

Peti

Szia, nekem megvan magyarul a leírás amit én csináltam. Nekem is vonalbemenetes a car400-am. Ha küldesz mail címet privátban akkor átküldöm neked.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg erre ránéznél? Ez a megoldás jólenne ha mp4 lejátszót akarok rákötni? A hangerő szabályozás hogyan valósul meg? Az mp4 hangerőszabályozójával?

Jól gondolom, hogy a végfokra van kötve?

Elnézést a buta kérdésekért, de elektronikából 0 vagyok.

Esetleg jobb megoldás?

Amit te néztél, az egy cd-lejátszó kimenetére tesz egy jack aljzatot. Bármit, amit ide ráadsz, mint cd hangjel erősíti. A saját hangerő szabályozás megmarad.

Nem, nem a végfokra van kötve.

Link to comment
Megosztás:

Amit te néztél, az egy cd-lejátszó kimenetére tesz egy jack aljzatot. Bármit, amit ide ráadsz, mint cd hangjel erősíti. A saját hangerő szabályozás megmarad.

Nem, nem a végfokra van kötve.

Oké, ez idáig rendben van, de hogyan választom ki, hogy a külső jelforrás szóljon? :lol: :D

Tényleg láma vagyok!

Link to comment
Megosztás:

Beteszel egy lemezt. A készülék átkapcsol.

Elkezdi lejátszani, de a cd hang kimenete helyett, a külső hangjel (mp3, mp4, ipod...) fog szólni. :lol:

Akkor ez elég gagyi megoldás! Így buktam a cd-t!

Esetleg egy 2 vagy 3 állású kapcsoló beiktatásával lehetne jelforrást választani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.