Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Szerintem fullra nem gáz a téma. De ha ennyire félsz tőle akkor vegyél egy adapter kazit vagy egy FM transzmittert. A beépítőkeretes történet nem lesz olcsó. Maga a keret kb egy ötös +iso átalakító 2-3 kijelző leprogramozás szintén 2,5-3 rugó+ a fejegység ára ami 20 tól a csillagos ég. Persze ha van multikormányod akkor ha szeretnéd hogy a funkció megmaradjon, az adapter szintén 15-20 körül de ez esetben a fejnek is tudnia kell eme "fícsört".

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Nekem gyárilag Philips Car 400-as kazettás rádiósmagnó van az autómban (Astra G 2000 1.6 16V), multikormány plusz fed. komp.! Ki szeretném cserélni a lejátszót egy CD-s fejegységre, nem valami gagyira, hanem egy jobb Alpine-ra, viszont nemtudom, hogy elszáll-e a fedélzeti komputerem így?? Gondolom a multikormányt elfelejthetem, de a fedélzeti komputeren hasznosak a fogyasztás és egyéb infok, azért kár lenne... Vagy nem is befolyásolja a kettő egymást? Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

A fedélzetid működni fog csak nem írja ki melyik rádió megy (kivéve a prémium hifik egy rakat pénzér néha kezelik de ahhoz is buherálni kell).

A multikormány megoldható, hogy működjön egy kb 10e ft-os adapterrel+kábellel

Értem, az a legkevesebb lenne, de a többi adatot (fogyasztás, hátralevő km, hibaüzenet) attól ugyanúgy mutatni fogja?? mert nekem ez többet ér mint egy fejegység! a rádiót nem mutatja abba nem halunk bele, majd mutatja a fejegység a saját kijelzőjén! de csak ennyi akkor? és azt az adaptert + kábel kombinációt hogy hívják hol tudom megkapni azt? vagy minden fejegységhez más-más tartozik?

Link to comment
Megosztás:

Értem, az a legkevesebb lenne, de a többi adatot (fogyasztás, hátralevő km, hibaüzenet) attól ugyanúgy mutatni fogja?? mert nekem ez többet ér mint egy fejegység! a rádiót nem mutatja abba nem halunk bele, majd mutatja a fejegység a saját kijelzőjén! de csak ennyi akkor? és azt az adaptert + kábel kombinációt hogy hívják hol tudom megkapni azt? vagy minden fejegységhez más-más tartozik?

Én innen vettem egységet a fejegység és a kormány közé. Még a kormány világítása is megmaradt.

www.autohifi.hu

A kínálatban nem volt benne a cucc, telefonon beszéltem le a boltossal milyet küldjön. A fejegységhez és az autóhoz kell passzolnia. Univerzális cucc nincsen ebből. Astrán belül pedig van a CANBUS rendszerű (H Astra) , meg a nem olyan. Neked a nem olyan kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Kenwood lesz az!

Látom, van kormány vezérlés is.

Az én házimozi erősítőm, már 10 éves múlt, de semmi baja.

Jó kis cucc.

Bocsánat. Igazad van, Kenwood a cucc. Nem aludtam az éjszaka. :S

Sógor nagyon megvan vele elégedve. Kulcs kivétele után is tudja usb-ről a számot attól a másodperctől hallgatni ahol abba hagyta.

Hosszú mixeknél hasznos funkció. A kormánnyal pedig nagyon frankón kompatibilis az adapternek köszönhetően.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Akkor két kérdésre két válasz. 1. A dátum azért tűnt el mikor rádióra kapcsoltál mert akkor kapcsolt remote tápot a magnó, ha lenne erősítőd akkor nagyon szívnál mert ha CD-t akarnál hallgatni akkor nem kapcsolna be az erősítő. 2. Valószínű azért nem látod a kijelzőn a dolgokat mert kiégett azt megvilágító izzó. Erről úgy tudsz megbizonyosodni hogy megállsz úgy kocsiddal, hogy a nap hátulról süssön be és akkor megfelelő szögből ha jó a kijelző akkor az ő általa kijelzett értéked látnod kéne, természetesen bekapcsolt gyújtás mellet. Ha nem látod akkor lehet hogy tönkrement a kijelző, illetve nem kap tápot. Lehet kiment a biztie.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat. Igazad van, Kenwood a cucc. Nem aludtam az éjszaka. :S

Sógor nagyon megvan vele elégedve. Kulcs kivétele után is tudja usb-ről a számot attól a másodperctől hallgatni ahol abba hagyta.

Hosszú mixeknél hasznos funkció. A kormánnyal pedig nagyon frankón kompatibilis az adapternek köszönhetően.

Végül én is ezt a típusú lejátszót vettem meg, rábeszélt az autohifis srác, de a kormánytávvezérlés miatt nekem is ide húzott a szívem! Kérdésem, hogy megtudnád pontosan mondani milyen adapter és kábel kellett neked ahhoz, hogy működjön a multikormány?

Link to comment
Megosztás:

A gyári, azthiszem 1,65V-tól megy fölfelé, 0,6V-onként.

1,65 - 2,25 - 2,85 - 3,45 - 4,05 - 4,65

Ez egy ellenállás létra. De meg lehet csinálni diódákkal is.

Piros LED 1,65V

1N4148 (silicium dióda) 0,6V

Ezt úgy érted, h "házilag" is össze lehetne hozni a kormányt és egy utólagos fejegységet?

Link to comment
Megosztás:

Végül én is ezt a típusú lejátszót vettem meg, rábeszélt az autohifis srác, de a kormánytávvezérlés miatt nekem is ide húzott a szívem! Kérdésem, hogy megtudnád pontosan mondani milyen adapter és kábel kellett neked ahhoz, hogy működjön a multikormány?

Ott a boltos srác mondta nekem, hogy melyik kell a rádióhoz. Mondanod kell neki, hogy Opel Astra G NEM CANBUS-os. A rádió típusa akkor adott.

A boltos meg tudni fogja ezek után mi kell ezek közé.

Nem kell semmilyen átalakítás se kábel ezen felül. Az átalakító adapterben van minden. Csak be kell dugni a fejegység és az autó iso csatlakozói közé.

Azután bepaszírozni a műszerfalba. Elsőre azt hittem én is hogy van plusz kábel vagy valami, de az egyik a csatlakozóban szabadon leng. Tehát adott minden.

Link to comment
Megosztás:

sima kp záras ...

én is úgy vettem hangszórósat :D

Üdvözöllek MC-elek

Most szeretnék én is hangszórókat szerelni az Astrába, mivel gyárilag csak 2 db van benne.

A hátsó ajtón lévő ablak tekerő feladta a leckét, hogy tudom leszedni úgy hogy ne törjem el, illetve a hátsó ajtó kárpitot emlékezeted szerint hány csavar fogja? Én csak 4-et találtam - küszöbnél, könyöklőnél, nyitó fülnél és a magas sugárzó rácsa mögött. Kábelköteget honnan tudtál szerezni? Nekem is csak a három tűs kp záras van, így vennem kell.

Ja, és amit beépítettél hangszórók típusa, költsége is érdekelne akkor lehet, hogy én is azt választanám nem a gyárit. Neked bevált?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek MC-elek

Most szeretnék én is hangszórókat szerelni az Astrába, mivel gyárilag csak 2 db van benne.

A hátsó ajtón lévő ablak tekerő feladta a leckét, hogy tudom leszedni úgy hogy ne törjem el, illetve a hátsó ajtó kárpitot emlékezeted szerint hány csavar fogja? Én csak 4-et találtam - küszöbnél, könyöklőnél, nyitó fülnél és a magas sugárzó rácsa mögött. Kábelköteget honnan tudtál szerezni? Nekem is csak a három tűs kp záras van, így vennem kell.

Ja, és amit beépítettél hangszórók típusa, költsége is érdekelne akkor lehet, hogy én is azt választanám nem a gyárit. Neked bevált?

Köszönöm a segítséget.

Igen, annyi csavar benne...

Ez egy omega gyűrű, le kell róla nyomni, elégé szívatós, de le lehet szedni

Link to comment
Megosztás:

Valaki?!

Egyáltalán a multikormány működik a CAR300-al? :D

Tudomásom szerint nem működik vele. Az enyémet egy CAR300-al vettem, azzal nem ment a multikormány. Az előző tulaj elmondása szerint nem tudta a CAR400 kódját ami gyárilag benne volt, ezért kicserélte a 300-ra, de szerencsére megvolt még a gyári és ideadta azt is. Én kikódoltattam, és azzal tökéletesen működik, ebből gondolom hogy a 300-as nincs rá felkészítve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.