Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Igen, az a csatorna...:)

Széthúzod és az oszlop felől jövő csatlakozó az ami itt van a képen, abba a két lyukba (3,8) előtte dugj rá egy hangszórót, hogy elmegy-e a odáig a vezetékezés, ha igen, szólni fog a zene...

Ha így történik , akkor az ajtókban lévő kábelkötegeket cseréled hangszórós kivitelűre ( az egészet ) 2000/db kb. és ezeket ha beledugod az oszlopből jövő csatiba akkor készen vagy, ha nem gyári a hangszóród akkor, veszel opel hangszóró csatlakozó átalakítót (200ft/db kb.):D!

Persze a hátsó ajtókárpitot le kell bontanod a művelethez:D...

Igen a kiemelőkeretet csavarozod az ajtóra, arra pedig a hangszórót:)

...még egy kontár, lustaságból fakadó eretnek kérdés:

Teszem fel, hogy nem akarom leszedni a kárpitot, a hangszóró nyílásnál benyúlva van-e lehetőség arra, hogy megtalálom az ajtóból induló csatorna nyílását, azon esetlegesen át tudom-e dugni (van-e lehetőség és annyi hely) a hangszóró vezetékpárt, amelyet a csatornán keresztül eljuttatok a B oszlop csatlakozójához, amit ahhoz forrasztok...

Ezzel megspórolhatnám a kárpit leszedést és a hátsó ajtóba történő kábelköteg vételét.

Kedves harmlevi, Te mostanában csináltad, kíváncsi vagyok, hogy lehet-e? ...meg egyébként is az autóvillamossági is így csinálná (max. ő lebontaná a kárpitot), ugyanis biztos vagyok benne, hogy nem szerez be az én kedvemért kábelköteget.

A lustaság erőt vett rajtam, és gondoltam hátha lehet... :D

Link to comment
Megosztás:

Ne feledd, nekem H astrám van, így lehet, hogy rád ez nem lesz igaz...

Nálad le lehet venni a hangszórótakaró rácsot, azért kérdezed? Ha igen, akkor van annyi hely, csak kitekered a csatlakozót az ajtóból és ki tudod annyira húzni... (mert nálam egybe öntve az ajtókárpittal, így mindenképpen le kellett szedni a kárpitot)

Az ajtóban lévő csatlakozó teljesen zárt, nincsen rajta szabad lyuk, amin átvezetheted de át lehet fúrni, ott ahol nem megy benne kábel, tehát ahol a hangszórókábelt átvezeted,,csak vigyázz a kp.zár meg nyitásérzékelő vezetékére!

...még egy kontár, lustaságból fakadó eretnek kérdés:

Teszem fel, hogy nem akarom leszedni a kárpitot, a hangszóró nyílásnál benyúlva van-e lehetőség arra, hogy megtalálom az ajtóból induló csatorna nyílását, azon esetlegesen át tudom-e dugni (van-e lehetőség és annyi hely) a hangszóró vezetékpárt, amelyet a csatornán keresztül eljuttatok a B oszlop csatlakozójához, amit ahhoz forrasztok...

Ezzel megspórolhatnám a kárpit leszedést és a hátsó ajtóba történő kábelköteg vételét.

Kedves harmlevi, Te mostanában csináltad, kíváncsi vagyok, hogy lehet-e? ...meg egyébként is az autóvillamossági is így csinálná (max. ő lebontaná a kárpitot), ugyanis biztos vagyok benne, hogy nem szerez be az én kedvemért kábelköteget.

A lustaság erőt vett rajtam, és gondoltam hátha lehet... :)

Link to comment
Megosztás:

Ne feledd, nekem H astrám van, így lehet, hogy rád ez nem lesz igaz...

Nálad le lehet venni a hangszórótakaró rácsot, azért kérdezed? Ha igen, akkor van annyi hely, csak kitekered a csatlakozót az ajtóból és ki tudod annyira húzni... (mert nálam egybe öntve az ajtókárpittal, így mindenképpen le kellett szedni a kárpitot)

Az ajtóban lévő csatlakozó teljesen zárt, nincsen rajta szabad lyuk, amin átvezetheted de át lehet fúrni, ott ahol nem megy benne kábel, tehát ahol a hangszórókábelt átvezeted,,csak vigyázz a kp.zár meg nyitásérzékelő vezetékére!

Igen ezért kérdeztem. Köszi, most már ha lesz időm nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is megnézem, hogy mit tudok tenni az ügy érdekében.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Biztos volt már szó róla, de most sajna se időm, se türelmem a keresgetéshez.

Meg tudná valaki mondani a G Astra gyári hangszóróinak méreteit az első ajtóban?

Lenne egy alkalmi vételem valami bitang hangszóróra, csak nem akarom potyára szétszedni.

16.5 cm-es, de ha nem gyári, akkor kell hozzá beépítő keret is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyén hangzik amit kérdezek,de én megkérdezem.Hajt a kíváncsiság.

Van egy gyári PHILIPS CCRT 700-as rádió magnóm,az a gond,hogy nem tudom a kódját.

Ki lehet valahogy kódolni úgy,hogy ne keljen hozzá kód?Ja és hallottam itt a fórumon,hogy az Opel szervizben megtudják mondani a kódot a rádió száma alapján.Az a gond,hogy a számának egy része le van kopva.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyén hangzik amit kérdezek,de én megkérdezem.Hajt a kíváncsiság.

Van egy gyári PHILIPS CCRT 700-as rádió magnóm,az a gond,hogy nem tudom a kódját.

Ki lehet valahogy kódolni úgy,hogy ne keljen hozzá kód?Ja és hallottam itt a fórumon,hogy az Opel szervizben megtudják mondani a kódot a rádió száma alapján.Az a gond,hogy a számának egy része le van kopva.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Ki lehet kódoltatni,nekem 3ezerért csinálták annó,számtech zseni.Ha az opelhez mész,akkor kell a CarPas kártya,az alapján tudják lekérni.

de a kód,csak akkor kell ha kiveszed,és visszateszed,vagy ha leveszed az akusarkot.

Link to comment
Megosztás:

...még egy kontár, lustaságból fakadó eretnek kérdés:

Teszem fel, hogy nem akarom leszedni a kárpitot, a hangszóró nyílásnál benyúlva van-e lehetőség arra, hogy megtalálom az ajtóból induló csatorna nyílását, azon esetlegesen át tudom-e dugni (van-e lehetőség és annyi hely) a hangszóró vezetékpárt, amelyet a csatornán keresztül eljuttatok a B oszlop csatlakozójához, amit ahhoz forrasztok...

Ezzel megspórolhatnám a kárpit leszedést és a hátsó ajtóba történő kábelköteg vételét.

Kedves harmlevi, Te mostanában csináltad, kíváncsi vagyok, hogy lehet-e? ...meg egyébként is az autóvillamossági is így csinálná (max. ő lebontaná a kárpitot), ugyanis biztos vagyok benne, hogy nem szerez be az én kedvemért kábelköteget.

A lustaság erőt vett rajtam, és gondoltam hátha lehet... :D

A probléma nem a benyúlkálással van, hanem, hogy a hangszóró egyik csavarját nem fogod tudni becsavarni a háromból. :) Ügyes, nem?

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet kódoltatni,nekem 3ezerért csinálták annó,számtech zseni.Ha az opelhez mész,akkor kell a CarPas kártya,az alapján tudják lekérni.

de a kód,csak akkor kell ha kiveszed,és visszateszed,vagy ha leveszed az akusarkot.

Sajna nincs CARPAS kártyám,asszem akkor ezt cseszhetem :) ,azért köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Mivel írta hogy a rádió számának egy része le van kopva, gyaníthatóan kivette azt a készüléket a helyéről... :)

Igen kivettem,mert valami b..om állat elvágta a multikormány távirányitójának pár kábelét,és azt kötöttem össze,most meg kódot kér.

Azért köszi mindenkinek a segítséget.Lehet,hogy majd nézek bele egy CDR 500-ast,ha jól tudom azt is lehet kormányról vezérelni.

Link to comment
Megosztás:

Igen kivettem,mert valami b..om állat elvágta a multikormány távirányitójának pár kábelét,és azt kötöttem össze,most meg kódot kér.

Azért köszi mindenkinek a segítséget.Lehet,hogy majd nézek bele egy CDR 500-ast,ha jól tudom azt is lehet kormányról vezérelni.

CAR400-at is lehet. Egyébként nem buktad, mert Car Passt is adnak Opelék asszem 7000-ért, vagy 10000-ért? Valami hasonló nagyságrendben.

Link to comment
Megosztás:

Csak a CAR400 kazis asszem.Inkább hajlanék a CD-s felé.

Azért köszi,és neked is Big Boss!

A CD-s sem tud többet, illetve CD-t játszik, de csak gyári nyomottat, talán még a lezárt egymenetes audiot. Szóval szerintem drága annyi pénzért, ezért én kazisat vettem, úgyis csak a rádió szól.

Link to comment
Megosztás:

Csak a CAR400 kazis asszem.Inkább hajlanék a CD-s felé.

Azért köszi,és neked is Big Boss!

Javaslom a CAR400-at, mert gyári (kijelződ vezérli), rádióra tökéletes, mindenmásra ott az FM-transmitter. Ki az aki 2011-ben CDkkel bajlódik ?! :)

egy FM-transmitter kb 3E HUF, egy 2 gigás mini stick szintén, és ráfér több 10 album...

Szerk.: Látom, BIGBoss 5-ért adna CAR400-at (gondolom kóddal), tehát összesen kb egy 10-esből meglennél.

Bónusz: a pendrive környezetbarátabb, mint CD-ket irosgatni. Vagy ne legyünk ennyire sötétzöldek??

Link to comment
Megosztás:

Igen kivettem,mert valami b..om állat elvágta a multikormány távirányitójának pár kábelét,és azt kötöttem össze,most meg kódot kér.

Azért köszi mindenkinek a segítséget.Lehet,hogy majd nézek bele egy CDR 500-ast,ha jól tudom azt is lehet kormányról vezérelni.

Nekem van egy 500-as elfekvőben, kormányról volt vezérelve...

Link to comment
Megosztás:

Javaslom a CAR400-at, mert gyári (kijelződ vezérli), rádióra tökéletes, mindenmásra ott az FM-transmitter. Ki az aki 2011-ben CDkkel bajlódik ?! :)

egy FM-transmitter kb 3E HUF, egy 2 gigás mini stick szintén, és ráfér több 10 album...

Szerk.: Látom, BIGBoss 5-ért adna CAR400-at (gondolom kóddal), tehát összesen kb egy 10-esből meglennél.

Bónusz: a pendrive környezetbarátabb, mint CD-ket irosgatni. Vagy ne legyünk ennyire sötétzöldek??

Asszem kezdetek meggyőzni. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.