Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Hello mindenkinek!

Technikai tanácsra lenne szükségem.

Tervezek venni egy fejegységet, (ezt néztem ki:JVC kd-r711e) a lényeg nekem az, hogy USB és Bluetooth is legyen rajta. A hátsó gyári hangszóróim elég gyérül szólnak, azt mindenképpen le akarnám még cserélni. Összesen kb 70.000-et akarok rászánni (a fejegység 40-45e körül van, így a hangszórókra marad 25-30ezer.) Kérdésem az lenne, hogy milyen hangszórót érdemes venni bele, ill. -mivel ennyiből túl nagy minőséget nem várhat az ember- gondoltam, hogy a gyári csipogógat talán benne lehetne hagyni. Az elsőkkel nagyjából meg vagyok elégedve, bár azok is szólhatnának szebben. Ha valakinek van valami okos ötlete, azt megköszönném! De, ha valakinek van fejegységgel kapcsolatban is jobb ötlete, azt is szívesen fogadom.

Pont 2 hozzászólással előtted hirdetik a G astrába való hangszórószettet, kb annyiért amit rászánsz. Állítólag tuti cucc (én nem értek hozzá).

Link to comment
Megosztás:

Jól értem? Elöl gyári van és az maradna?

Ha igen, akkor kár pénzt költened bármilyen jobb minőségű hátsóra.

Nyilván idővel az elsőt is kicserélném ,de most csak ennyire futja, mert a hátsók tényleg nagyon vackok. Különben nagyon gondolkodok nzs hangszórószettjén is... vagy valami hozzá hasonlón.

Amúgy átkábelezés nélkül azért még szépen szólnának? Gondolom nem annyira nagy teljesítményűek, hogy ez sokat befolyásoljon rajta. Bocs, de még amatőr vagyok a témában

Link to comment
Megosztás:

Nyilván idővel az elsőt is kicserélném ,de most csak ennyire futja, mert a hátsók tényleg nagyon vackok. Különben nagyon gondolkodok nzs hangszórószettjén is... vagy valami hozzá hasonlón.

Amúgy átkábelezés nélkül azért még szépen szólnának? Gondolom nem annyira nagy teljesítményűek, hogy ez sokat befolyásoljon rajta. Bocs, de még amatőr vagyok a témában

Kábelezni szvsz csak akkor van értelme, ha teszel bele erősítőt. Csak a fejegységre kötve elegendő a gyári kábel.

Viszont én előre beraknék pl egy JBL GT5-650C-t, hátra meg egy JBL GT5-502-t. Ha jól veszed kijön a kettő 25-ből.

Vagy mást...

Link to comment
Megosztás:

Kábelezni szvsz csak akkor van értelme, ha teszel bele erősítőt. Csak a fejegységre kötve elegendő a gyári kábel.

Viszont én előre beraknék pl egy JBL GT5-650C-t, hátra meg egy JBL GT5-502-t. Ha jól veszed kijön a kettő 25-ből.

Vagy mást...

Kössz a tippet, elkezdek hasonlókat keresgetni, igazából a méretén kívül milyen paramétereket érdemes nézni? A wattokkal vagyok bajban, hogy mennyivel kell nagyobbnak lennie a hangszóróknak, mint a fejegységnek, hogy szépen szóljon, de azért mélyet is nyomjon ...stb

Link to comment
Megosztás:

Kössz a tippet, elkezdek hasonlókat keresgetni, igazából a méretén kívül milyen paramétereket érdemes nézni? A wattokkal vagyok bajban, hogy mennyivel kell nagyobbnak lennie a hangszóróknak, mint a fejegységnek, hogy szépen szóljon, de azért mélyet is nyomjon ...stb

Ez nyomni fog mélyet, de ne számíts láda minőségre, ám ha tényleg hifizni akarsz, akkor az a keret igen csekély, amit rászánsz.

De itt nem is a hangfal fog akadályozni a dologban, hanem hogy itt-ott szépen be fog rezonálni a kasztni. És utána majd elkezdhetsz szépen keresgélni, hogy épp hol zörög és próbálod majd megszüntetni. Na ez az idegeidre fog menni <_<

Különben magasat és közepet az első szettre, a mély meg mehet a hátsó ajtóra (bár fejegység függő, hogy tudod-e így variálni)

Link to comment
Megosztás:

Ez nyomni fog mélyet, de ne számíts láda minőségre, ám ha tényleg hifizni akarsz, akkor az a keret igen csekély, amit rászánsz.

De itt nem is a hangfal fog akadályozni a dologban, hanem hogy itt-ott szépen be fog rezonálni a kasztni. És utána majd elkezdhetsz szépen keresgélni, hogy épp hol zörög és próbálod majd megszüntetni. Na ez az idegeidre fog menni <_<

Különben magasat és közepet az első szettre, a mély meg mehet a hátsó ajtóra (bár fejegység függő, hogy tudod-e így variálni)

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem sok mindenre elég, de sajna csak ekkora rá a keret, de gondolom a gyárihoz képest azért érezhető lesz a különbség akármilyet is választok, no meg később azért lehet még apránként pofozgatni rajta. Érdekes, hogy hátul kisebb hangszórókat pakoltak, szerintem nem praktikus annak aki láda nélkül szeretne mélyebb hangzást elérni, bár az is igaz, hogy főleg a sofőrre akarnak koncentrálni. a kasztnit meg telenyomom purhabbal :wacko:))

Link to comment
Megosztás:

Én is néztem és tényleg jól hangzik, csak nekem főleg a hátsó, 13 centiseket kellene lecserélni.

Az a baj, hogy a hátsó cserékkel nem mész semmire! Az elsőket kellene lecserélni egy jó minőségü komponens szettre, hangváltóval. Viszont nincs olyan fejegység ami ki tudja hozni a max-ot egy ilyen szettből így kelleni fog egy 4 csatornás erősítő is (ha mélyládát is raksz).

Nálam ez a felállás van:

Alpine CDE9871RR fejegység (2 pár RCA)

DLS Reference R6 komp. szett elöl

Mac Audio Cyclone 6000 4 csatis erősítő

Sal pro 250W Band pass mélyláda

Ezekhez kábelezés 2x árnyékolt RCA kábelek

10-es tápkábel

1.5-es hanszórókábelek

Sajnos már berezonál az első ajtó így rezgéscsillapítót is be kell majd raknom.

Egyébként sokmindentől függ hogy milyen rendszert akarsz.

Link to comment
Megosztás:

jawdrop.gif Tehát szerinted a VDO valami kínai-piacos cucc? :)

Nem, de nézd el nekem, nem hallottam róla még, csak annyit, hogy ezt korábban másképp hívták. Egyébként a konkrét egység, négyszáz-akárhányas egyszerü, de minőségi, meg nem ez a ronda UFO-design ami divat most. Nem vk autóhifista, mostanra rájöhettél.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, de nézd el nekem, nem hallottam róla még, csak annyit, hogy ezt korábban másképp hívták. Egyébként a konkrét egység, négyszáz-akárhányas egyszerü, de minőségi, meg nem ez a ronda UFO-design ami divat most. Nem vk autóhifista, mostanra rájöhettél.... :)

"VDO (Vereinigte Deuta Ota)

A Siemens VDO Automotive egyike a világ vezető szállító elektronikai cégeinek. A szolgáltatás és kereskedelmi tevékenységek mellett különleges berendezések gyártásában, navigációs szoftverek készítésében is élen járnak.

A VDO sebességmérői kiemelkedő minőségük, tökéletes megbízhatóságuk mellett 5 év teljeskörű garanciájukkal is kitűnnek a ma kapható sebességmérők közül. Ár/érték arányuk kiváló, minőségük minden porcikájukon érezkhető.

Fő tevékenységeik

*

Autós navigáció

*

Autós multimédia

*

Kifinomult autós audio rendszer

*

Telematikai megoldások magán- és nyilvános gépjárműparkra"

Link to comment
Megosztás:

Na, az lehet. Én legutóbb a 300-asomhoz szedtem le, még az F-hez, a 400-hoz szerencsére van kód.

CDR 500 -on ki lehet kapcsolni ezt a kódkérő funkciót. Mindenki tisztában van a 300, 400, 500 minőségével és az értékével, nem is ezek a gyári "Hi-Fi"-k az Opel feltörések célpontjai. :)

Link to comment
Megosztás:

CDR 500 -on ki lehet kapcsolni ezt a kódkérő funkciót. Mindenki tisztában van a 300, 400, 500 minőségével és az értékével, nem is ezek a gyári "Hi-Fi"-k az Opel feltörések célpontjai. :)

A 400-on is ki lehet kapcsolni, de akkor nem villog a led, ezt a pitik is tudják. Már csak heccből is betörik az ablakot, és úgy már drága.

Meg mondjuk a car 500 még mindig olyan 20-25 körül van, és van rá kereslet, azért az nem kevés pénz szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.