Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Nekem korábban olyan transmitter-em volt, hogy annak volt kijelzője (volt benne RDS is ) és ott írta ki a számok címét a gyári kijelzővel szerintem nem kommunikál...

Abból indultam ki, amit egy helyen olvastam, hogy ha RDS-es a fejegység, ami a kijelzőre írja az állomás neveket, akkor kiírja a számcímeket a transmitterrel.

Na majd kikutatom az idézetet: " Extra funkcióként a transmitter az RDS jelek segítségével kiírja az éppen lejátszott szám címét az autórádión!

"

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt hiszem korábban már beszélgettünk róla, de most megint feljött bennem a téma a múltkori 7végi autó takarítás közben talált cd halom révén.

FM transmitter!

THX

Nekem annak idején apósom a CAR300-ba szerelt AUX-ot, így rá tudtam dugni az mp3-as CD-lejátszót a rádióra, szépen szólt is. Gondolom, ugyanúgy meg lehet csinálni egy pen-drive mp3 lejátszóval is. Nekem FM-transmitterem van és nagyon szeretem, gyönyörűen szól (már amennyit egy kocsiban lehet hallani a zenéből, szal oda tök jó). Sajnos az RDS-sel nem kommunikál, annak örülnék én is, hátha vki tud ilyen kütyüt...

Ami zavar, h csak számokat tudok léptetni az enyémmel, könyvtárakat nem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem annak idején apósom a CAR300-ba szerelt AUX-ot, így rá tudtam dugni az mp3-as CD-lejátszót a rádióra, szépen szólt is. Gondolom, ugyanúgy meg lehet csinálni egy pen-drive mp3 lejátszóval is. Nekem FM-transmitterem van és nagyon szeretem, gyönyörűen szól (már amennyit egy kocsiban lehet hallani a zenéből, szal oda tök jó). Sajnos az RDS-sel nem kommunikál, annak örülnék én is, hátha vki tud ilyen kütyüt...

Ami zavar, h csak számokat tudok léptetni az enyémmel, könyvtárakat nem...

Na ez az AUX dolog se rossz, csak ehhez meg akkor kell egy MP3 ( ami már haladás, mert a telómon van 3,5 mm Jack) csak akkor telefonálni nem nagyon kell közbe... :)

Ez mi lehet:

Link to comment
Megosztás:

Na ez az AUX dolog se rossz, csak ehhez meg akkor kell egy MP3 ( ami már haladás, mert a telómon van 3,5 mm Jack) csak akkor telefonálni nem nagyon kell közbe... :)

Ez mi lehet:

Ezt találtam róla, adathordozó-váltogató lehet.

http://www.car-cd-changer.net/en/home/index.asp

Ezzel nekem az a bajom, h ahogy a videón láttam, ez megint egy tenyérnyi kütyü, amit kerülgetni kell. Akkor már inkább az FM-transmitter ohne RDS.... Egy olyan transmitter lenne jó, amin a zenével együtt jön az RDS jel is, Te is ilyenre vágysz :)

szerk.: no még egy kis info:

http://www.traderscity.com/board/products-...et-radio-19796/

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam róla, adathordozó-váltogató lehet.

http://www.car-cd-changer.net/en/home/index.asp

Ezzel nekem az a bajom, h ahogy a videón láttam, ez megint egy tenyérnyi kütyü, amit kerülgetni kell. Akkor már inkább az FM-transmitter ohne RDS.... Egy olyan transmitter lenne jó, amin a zenével együtt jön az RDS jel is, Te is ilyenre vágysz :)

szerk.: no még egy kis info:

http://www.traderscity.com/board/products-...et-radio-19796/

nem olyna rossz ez, elfér a kesztyűtartób pl, csak rögzíteni kell, ne csúszkáljon ide oda :)

De Opelhez nincs... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem pedig USB-s cucc van a kocsiban , az a legjobb, 16 GB pendrw ról mehet a zene ész nélkül, azóta nincs benn CD :-)

Nem egy nagy összeg egy ilyen fejegység, és az hogy nem a gyári kijelzőn írja ki nem nagyon érdekel..

Na meg nekem egyébként is lent van a fejegység és felül a tárolórekesz

Link to comment
Megosztás:

Az egyik ismerősömtől kaptam tegnap este egy ilyen cuccot kölibe. Valami igen alsókategóriás, távirányítós cucc.

USB + SD memkariról is megy. Van AUX de még nem próbáltam ezt a részét.

Összességében elég jó, szépen szól, csak nehéz már olyan adót találni amin ha mozogsz valami nem kúszik be.

Másik érdekesség, hogy 8 GB penem simán felismerte. "Behelyezéstől" :) számított 3 mp-n belül már szólt. De az 1 GB pent valamiér nem ette meg, pedig azon csak mp3 volt.

Valóban, egy ilyen hátsó USB csatis fejre hajazok, csak most nem akarok 2x xxx-et kidobni rá, mert másra kell a lé.

Link to comment
Megosztás:

Sztem olyan, mint az enyém. Könyvtárat nem tud váltani, ugyi?

Megnézem majd a verzó számát. De közbe azon agyaltam, hogyan lehetne beépíteni a műszarfalba, vagy valahova.

Mivel egyrészt így nem fogja a helyet a szivargyújtóban, így lehet pl. telót tölteni stb. Másrészt ezt az idióta házat is mellőzni lehetne.

Valahova olyan helyre kellene tenni, ahol a távirgája frankó jelet tudna kapni. Mert most csak akkor van jele ha direktbe ráirányítom.....

Mivel nem dohányzom ( csak ritkán, akkor sem kocsiban:) ) így a hamutartóba megfelelő lenne az egység elhelyezése valamilyen formába..... de csak ötletelek....

Link to comment
Megosztás:

Megnézem majd a verzó számát. De közbe azon agyaltam, hogyan lehetne beépíteni a műszarfalba, vagy valahova.

Mivel egyrészt így nem fogja a helyet a szivargyújtóban, így lehet pl. telót tölteni stb. Másrészt ezt az idióta házat is mellőzni lehetne.

Valahova olyan helyre kellene tenni, ahol a távirgája frankó jelet tudna kapni. Mert most csak akkor van jele ha direktbe ráirányítom.....

Mivel nem dohányzom ( csak ritkán, akkor sem kocsiban:) ) így a hamutartóba megfelelő lenne az egység elhelyezése valamilyen formába..... de csak ötletelek....

Ja, én aszittem, h FM-transmittert kaptál kölcsön, nem ilyen dobozt. Nekem a doboz túl nagy, olyan FM-transmittert ajánl6na vki, ami könyvtárváltós. Ha ilyenem lenne, én is fixen építeném be, h szabadon legyen a szivargyújtó...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma kicserélném CAR300-amat egy Kenwood KDC 4047-re.

Lenne pár alap, gyakorlati kérdésem, hogy ne ott kelljen improvizálnom.

A Blau keretét (nem a fejegységet, azzal nincs gond) hogyan kell kiszedni, hogy betehessem az újat? Visszahajtogatom a füleket?

Ugye nem kell csavarokkal, kábelekkel bűvészkedni, csak kiveszem-beteszem-összedugom a mutatvány?

ISO átalakítót adtak kenwoodék adtak a fejegységhez, szóval azzal nem lesz gond.

Viszont, ha jól látom az antennához is adapter kell. Ez nincs a dobozban, nyilván utólag beszerezhető.

Kösz a segítséget

Link to comment
Megosztás:

JVC hez kormánytáv adapter a TME nél! 2nap alatt itt a cucc paypal kell hozzá. http://www.tme.eu/hu/katalog/index.phtml#i...26page%3D5%2C20 Itt a legkorrektebb. Van máshoz is. Nézd meg és válogass!!

De van máshol is, például itt.

Azt nem tudom hogy mennyire versenyképes az ár, de az enyém innen van, szintúgy JVC-vel használom, és kifogástalanul működik, talán az egyetlen "hiba" amit fel tudok róni neki, hogy a bekötése óta a kormányon levő rádió kezelőgombok világítása nem működik, de át ez legyen a legnagyobb baj...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ezzel csak egy a baj hogy nincsen multikormány bemenete. Bár lehet akinek nincs is a kocsijába annak jó választás lehet. Bár én a JVC met tutti ki nem cserélném!

De van nagyon jó távirányító :lol: ,azt se tudom hol van annyira használom.

Néztem sok típust ami tudja ezeket a funkciókat ,hát 70e-80e.... :devlish:

Én szeretem :lol:

Link to comment
Megosztás:

De van nagyon jó távirányító :lol: ,azt se tudom hol van annyira használom.

Néztem sok típust ami tudja ezeket a funkciókat ,hát 70e-80e.... :devlish:

Én szeretem :lol:

Autóba távirányító...

Gumitutajra lékondicionáló...

Elengedhetetlen.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

mikor a macskakövön mész vagy kátyúról kátyúra(egész BP) akkor nem igazán lehet eltalálni a fejegység gombjait ujjal :devlish:

én ezért preferálom a távirányítót avagy multikormányt...

Autóba távirányító...

Gumitutajra lékondicionáló...

Elengedhetetlen.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.