Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Naezért kell rendesen bejáratni...

Füstöl is neki? :)

Most kell még megvenni azt a Vekit... :lol:

Fogy az olaj füstöl is és olyan hangja van mint egy subarunak.Kilötte a nivó pálcát.

Csak akkor fogja eladni ha bejáratta akkor meg nem lesz olcsó

Majdnem 4000km ig volt bejáratva :)

Link to comment
Megosztás:

OFF: Gábor, a cuccot a biztonsági ember az égnek nem akarta átvenni. Fel kellett vinnem a megdonáldzba, ott leadtam egy nagyonkedves pultoslánynak, ahogy itt olvastam, úgyis jól megérted magadat velük. Egy asszem TDK normál nyitható tokban két CD egymáson, celluxal leragasztva. Sok sikert a további BC fejlesztéshez :lol:.

Link to comment
Megosztás:

nem gsi téma .. azért leírom hátha valamelyikőtök segít vagy volt ien helyzetben,

anyósülésen ültem *oyota hajeszben thököly úton álltunk piros lámpánál gondoltam egyet hogy kiszállok mert a munkahelyem elött álltunk pont/épp és beakartam menni 1 percre gondoltam piros a lámpa mértne szállhatnék ki, kinyitom ajtót motoros nekimegy , eldől és az oszlopnak vágodik...a sisakja sértetlenül a motorja mellett nem tudom rajta volt e...50 körül mehetett...talán...jobbrol előzött ez talán tilos... piros volt a lámpa nemtudom hova sietett...motoros futár...a mentők lassan értek ki... helyszinen ápolták 2 orán át...korházba vitték koponya törés+gerinc sérülés...elég sulyos....a törvény szerint én nem szállhatok ki az autobol...állitolag...csak ha bejelentem vagy nemtudom...rendör szerint eljárás indul....

Link to comment
Megosztás:

Hát érdekes sztori, de szerintem egy ügyvéd pikk pakk megmondja... :lol:

És jelen esetben nem is ártana keresni majd egyet hamarosan...mert ide már konkrét dolgok kellenek, jogszabály...nem pedig találgatás, hogy mit lehet mit nem...

De hát a Kresz szabályozza ezt? a jobboldalon ülőnek nem is kell feltételnül ismernie a Kreszt...bár akkor bekötnie sem kéne magát...de mi az hogy bejelenteni? Kellett volna küdlened egy SMS-t a mocisnak? vagy pofánlőni egy jelzőrakétával? hááát nem hallottam még ilyenről...

Sajnálom ami történt, és remélem nem lesz belőle gubanc...Végül is arra kell kihegyeznetek a dolgot, hogy mit keresett jobb oldalt a motoros...és lehet, hogy nyert ügyetek van...hát ha még talán gyorsabban is mert mint a megengedett...de remélem azért nemsérült meg komolyan...bár ezt már írtad... :)

Link to comment
Megosztás:

Biciklisekre ez vonatkozik:

"Egy példa: a KRESZ szerint a kerékpárosnak szorosan az út jobb szélén kell haladnia. De ha túlzottan a jobb oldalon haladunk, egy parkoló autóból ránk nyithatják az ajtót, az elinduló autók számára nem vagyunk láthatóak, és a hátulról érkező autósok túl közel jöhetnek előzés közben, mert nincsenek rákényszerítve a sávváltásra. Vagy például a szembejövő autós nekiáll előzni, mert azt gondolja simán elfér... Ezeknek az eseteknek mindegyikében betartottuk a szabályokat, és elütöttek minket.

Természetesen egy piros lámpán átmenni akkor, amikor nincs forgalom, nem feltétlenül veszélyes, de mégsem ajánlhatjuk. Azért mert szabálytalan, nem pedig azért, mert nem biztonságos. Fontos megérteni a különbséget. Alapos indok nélkül ne hágd át a KRESZ szabályokat, és mindig tudjad, hogy mit miért csinálsz. Ez az oldal nem a szabályokkal foglalkozik (olvass el egy KRESZ könyvet), hanem azzal, hogy hogyan ne üttesd el magad a kocsikkal. Hát lássuk, hogyan is."

Link to comment
Megosztás:

OFF: Gábor, a cuccot a biztonsági ember az égnek nem akarta átvenni. Fel kellett vinnem a megdonáldzba, ott leadtam egy nagyonkedves pultoslánynak, ahogy itt olvastam, úgyis jól megérted magadat velük. Egy asszem TDK normál nyitható tokban két CD egymáson, celluxal leragasztva. Sok sikert a további BC fejlesztéshez :lol:.

Köszi! Úgyis holnap ott szándékozom vacsizni. :)

A pultos csajokkal pedig mindig is igyekeztem bensőséges viszonyt kialakítani. :)

Link to comment
Megosztás:

Utas:

"A járművek utasaira vonatkozó szabályok

23. § (1) Az utas csak álló járműre szállhat fel és csak álló járműről szállhat le.

(2) Az utasnak tilos

a) a vezetőt a vezetésben zavarni;

:lol: állva utazni, kivéve autóbuszon, trolibuszon és villamoson;

c) a jármű lépcsőjén, illetőleg külső részén utazni;

d) a jármű ablakán vagy ajtaján kihajolni.

(3) A jármű ajtaját az utas csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.

(4) Menetrend szerint közlekedő járműre a megállóhelyen kívül felszállni, illetőleg arról leszállni abban az esetben szabad, ha a jármű személyzete erre előzetesen - szóban vagy a vezető által működtetett ajtók kinyitásával - engedélyt adott. Olyan megállóhelynél, ahol a fel- és leszállás közvetlenül az úttestről, illetőleg az úttestre történik, akkor szabad a járdáról az úttestre lépni, ha a jármű a megállóhelyen megállt.

(5) Veszélyes anyagot szállító járművön a vezetőn és a kísérőn kívül személyt szállítani tilos."

Link to comment
Megosztás:

nem gsi téma ..

rendör szerint eljárás indul....

Ha a kreszt nézzük, akkor mindenképpen a motoros volt a hibás, ugyanis

szabálytalanul haladt az úttesten. Neked meg elég arra hivatkozni, hogy

rosszul lettél, és ezért kellett hirtelen kiszállnod az autóból. Ennyi.

Ilyen esetekre jó a D.A.S., persze nem utólag... én asszem jövő év elején

végre meg is kötöm velük a szerződést. Ilyen esetben rögtön fel kell hívni

az ügyvédjüket, aki rögtön intézkedik szabályos jegyzőkönyvről, és a végén

a motorosnak (vagy a kötelező biztosítójának) ki kell fizetni az autóban

keletkezett kárt is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Párhuzamos közlekedés

36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad. Az autóbusz öbölt, az autóbusz forgalmi sávot, a kapaszkodósávot, a gyorsító- és a lassítósávot, valamint a kerékpársávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

(2) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. Ha 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival, motorkerékpárral vagy - lakott területen - távolsági, illetőleg gyorsjáratú autóbusszal a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.

(3) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára kettőnél több forgalmi sáv van, a (2) bekezdésben foglalt rendelkezéseket kell értelemszerűen alkalmazni. Az ilyen úttesten azonban a második forgalmi sávban - a (2) bekezdésben foglalt rendelkezések megtartásával - bármely járművel szabad közlekedni; a harmadik és további (belső) forgalmi sávokra - a balra bekanyarodás esetét kivéve - ráhajtani csak személygépkocsival szabad.

(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

(5) Ha a forgalom sűrűsége folytán a forgalmi sávokban összefüggő járműoszlopok alakultak ki, forgalmi sávot változtatni csak abban az esetben szabad, ha a vezető bekanyarodásra vagy megállásra kíván felkészülni.

(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilosa) járművel az úttest felezővonalát - a balra bekanyarodás, illetőleg a megfordulás esetét kivéve - átlépni;

:lol: két járműnek - az egy nyomon haladó jármű melletti elhaladást kivéve - ugyanabban a forgalmi sávban egymás mellett haladni;c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

(7) Ahol valamelyik forgalmi sáv megszűnik, annak a járműnek van elsőbbsége, amelyik terelővonal átlépése nélkül haladhat tovább. Ha a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve nincsenek, annak a járműnek van elsőbbsége, amelyik irányváltoztatás nélkül tud továbbhaladni; ha pedig mindkét jármű csak irányváltoztatással tud továbbhaladni, annak a járműnek van elsőbbsége, amelyik addig a jobbra eső forgalmi sávban haladt.

(8) Az autóbusz forgalmi sávban

a) a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz, a villamos, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű;

:) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül

ba) ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetén (117/c. ábra) a kerékpáros,

bb) külön jogszabály alapján rögzített üzemmódú megkülönböztető jelzést adó készülékkel felszerelt

bba) sürgősségi betegellátásra rendszeresített gépjármű,

bbb) hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a tűzoltóság és a tűzoltó egyesületek közvetlen helyszíni beavatkozására rendszeresített gépjárműve,

bbc) a rendőrség közrendvédelmi és közlekedésrendészeti szolgálati ágának közvetlen helyszíni beavatkozásra rendszeresített gépjárműve,

bc) betegszállító gépjármű,

bd) személytaxi

közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra - a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve - nem hajthat rá. Ahol autóbusz forgalmi sáv van, a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz - a bekanyarodás és kikerülés esetét kivéve - csak ebben a forgalmi sávban haladhat.

(9) Ahol kapaszkodósáv van, a kapaszkodósávon kell haladniuk azoknak a járműveknek, amelyek a jelzőtáblán [17. § (1) bek. h) pont] megjelölt - ennek hiányában lakott területen kívül 70 km/óra, lakott területen 40 km/óra - sebességnél lassabban haladnak.

(10) Azon az úton, amelynek menetirány szerinti jobb oldalán két vagy több forgalmi sáv van útburkolati jelekkel kijelölve, a körforgalmú útra történő bekanyarodást a jobboldali szélső forgalmi sávból kell végrehajtani, amennyiben a járművezető a bekanyarodás helyét követő első bekanyarodási lehetőségnél kívánja a körforgalmú utat elhagyni.

(11) A párhuzamos közlekedésre alkalmas körforgalmú úton a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.

Előzés

34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

:) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;

c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;

d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;

e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.

(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

(3) Az előzést - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - balról kell végrehajtani.(4) Csak jobbról szabad előzni

a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;

:) azt a villamost, amely az úttest közepén - egyirányú forgalmú úton az úttest bal oldalán - levő pályán közlekedik.

(5) Jobbról is szabad előzni a figyelmeztető jelzést (villogó sárga fényjelzést) használó járművet, ha a vezető meggyőződött arról, hogy ezzel a többi járművet és a gyalogosokat nem veszélyezteti.

(6) Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.

(7) Lakott területen kívül a nagyméretű, valamint a lassan haladó jármű vezetőjének az úttest szélére húzódással és - a szükséghez képest - lassítással is elő kell segítenie azt, hogy járművét más jármű megelőzhesse.

(8) Tilos előzni:

a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

:) villamost közvetlenül olyan megállóhely előtt, ahol az utasok fel- és leszállása az úttestről, illetőleg az úttestre történik;

c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;

d) vasúti átjáróban és közvetlenül vasúti átjáró előtt;

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].

(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.

Link to comment
Megosztás:

nem gsi téma .. azért leírom hátha valamelyikőtök segít vagy volt ien helyzetben,

anyósülésen ültem *oyota hajeszben thököly úton álltunk piros lámpánál gondoltam egyet hogy kiszállok mert a munkahelyem elött álltunk pont/épp és beakartam menni 1 percre gondoltam piros a lámpa mértne szállhatnék ki, kinyitom ajtót motoros nekimegy , eldől és az oszlopnak vágodik...a sisakja sértetlenül a motorja mellett nem tudom rajta volt e...50 körül mehetett...talán...jobbrol előzött ez talán tilos... piros volt a lámpa nemtudom hova sietett...motoros futár...a mentők lassan értek ki... helyszinen ápolták 2 orán át...korházba vitték koponya törés+gerinc sérülés...elég sulyos....a törvény szerint én nem szállhatok ki az autobol...állitolag...csak ha bejelentem vagy nemtudom...rendör szerint eljárás indul....

Gondolom a lámpa előttetek volt piros, tehát nem számít a baleset felelősének megállapításakor.

Gondolom a motoros az álló autók között haladt.

Gondolom tilos az álló autók között haladni motorral.

Gondolom saját sávján BELÜL járművet előzni, legyen balról, vagy jobbról, éppúgy tilos.

A bizalmi elv (a bizalmi elv nemcsak az oktatók szövege, hanem a kresz akárhanyadik szakasza) szerint számíthatsz arra, hogy minden résztvevő betartja az előírásokat, azaz nem kellett számítanod arra, hogy a motoros ötvennel megjelenik az álló sorok között.

Ha a sisak szabályosan rajta lett volna, akkor nem sértetlenül a motor mellett találtad volna meg.

Szerintem. Ismétlem szerintem.

És szerintem: betiltanám a f...ba az összes motorbiciklit. Ne hőbörögjön nekem senki, hogy a barmok miatt van, normális motorost még nem láttam. Nem, egyet se. Énvelem többször esett meg, hogy majdnem belémszállt a motoros, amikor dugóban éppen sávot kezdtem váltani, pedig néztem tükörbe, hátra, stb, oszt mégis hirtelen ottvan (esetleg akkor fordult ki két sávval odébbról egy másik autó mögül) és majdnemcsatt.

(Csak arpóval és halkan: hogy őszinte legyek a minden lóra 15 kgnál kevesebb autókat is be kéne).

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy inkább a Lacinak egy motor belső mosásra lenne szüksége, hogy az olajsarat kimossa a járatokból....

Lehet ám h csak túldramatizálom :) igazándiból lehet nem is a hidrotőke, csak az injektorok :) annyira halk és "finom"...

Ma is láttam ezt a szépséget :) .Ismerem a tulaját Én már elmondtam neki régebben a véleményemet róla,de akkor még csak az eleje volt kész.Gondoltam megmutatom nektek is :)

http://i112.photobucket.com/albums/n171/gs...iklub/Kp013.jpg

Http://i112.photobucket.com/albums/n171/gs...iklub/Kp019.jpg

....

a smilieból itélve lehet idézőjelben irtad a szépséget?! csak mert nekem személy szerint ez már sok.. :lol:

nem gsi téma .. azért leírom hátha valamelyikőtök segít vagy volt ien helyzetben,

anyósülésen ültem .....

uhh baker,ez kemény!!

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a motoros az álló autók között haladt.

Gondolom tilos az álló autók között haladni motorral.

Gondolom saját sávján BELÜL járművet előzni, legyen balról, vagy jobbról, éppúgy tilos.

Szerintem ez robogó esetén mind szabályos. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem késő megkötni azt a DAS-os szerződést, tényleg jó az a cég. Reméljük Lacee megúszod :lol: Amit Gabi mondott az tök jól hangzik.

Ha biztonsági őr lennék én sem vennék át semmilyen csomagot :)

És nagyonnagyonnagyon jót autókáztam ma este. Ferihegy1, Kelenföldi pu, Leheltér meg onnan haza. Roppant finom, és szuper autó ez a GSi :) Tök jó hogy el kell menned ideoda és élvezed :) (Fogadjunk BKV-t nem élveztem volna)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.