Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ma elmentünk Antival lemérni hány kiló is valójában a kocsink.Az enyém 1220kiló,velem együtt 1320(a mérleg 10 kilós osztásban mér :unsure: )

Antié se olyan könnyü mint gondoltuk.

Kp000.jpg

Gelko bocs hogy nem szóltunk,de elötte még el kellett ugranunk valahová.Ha gondolod szólsz mikor akarsz elmenni és elmegyek veled bármikor.

Amúgy nem néztek ránk furcsán úgyhogy gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek akik lemérették az autó súlyát.

Link to comment
Megosztás:

Gelko bocs hogy nem szóltunk,de elötte még el kellett ugranunk valahová.Ha gondolod szólsz mikor akarsz elmenni és elmegyek veled bármikor.

Amúgy nem néztek ránk furcsán úgyhogy gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek akik lemérették az autó súlyát.

nem gond köszi, tengelyenkénti terhelést tudnak mérni közelebb lehet h majd oda megyek...

forgalmi szerint hány kg a kocsid ?

Hát hogy Siemens e? Siemens licence alapján készült, de ez is ugyanolyan távolkelelti kütyü mind mindegyik...Mert hogy 100e alatt mind az...és no különbség... :unsure:

több ember mondta h ha vmi gáz van esetleg akkor szó nélül cserélik gariba...nekem is szó nélüld adtak egy másik izzót

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 1220kiló,velem együtt 1320.

Az enyim 1140 Kg volt, velem 1240 Kg...

Ezek szerint mindketten 100 kilósak vagytok? :unsure:

Az enyém volt velem 910kg asszem, de majd tavasszal ismét megmérem. Mondjuk nem nagy probléma a mérés, mert Mor16V munkahelyén van nagy mérleg, 100 méterre onnan pedig mégegy. :blink:

Link to comment
Megosztás:

igen a scannelt versio. Letöltések/ Astra F kezelési könyv :unsure:

uhh mennyit szopt@am anno azzal....könnyekig vagyok hatva, hogy valaki haszonnal tudja forgatni munkám gyümölcsét ;)

Ma elmentünk Antival lemérni hány kiló is valójában a kocsink.Az enyém 1220kiló,velem együtt 1320(a mérleg 10 kilós osztásban mér :P )

Antié se olyan könnyü mint gondoltuk.

http://i112.photobucket.com/albums/n171/gs...ravan/Kp000.jpg

hoppá :blink:

a szokásos tálca sör, hálózsák, mocitető teleszkóp, kiscsavrahúzó, nagyvilláskulcs harcoló német alakulat stb cuccokból mennyi volt benn? ;)

mert ez alapján én hátsó üléssel, ládával, pótkerékkel sokkal nehezebb vagyok

Link to comment
Megosztás:

a szokásos tálca sör, hálózsák, mocitető teleszkóp, kiscsavrahúzó, nagyvilláskulcs harcoló német alakulat stb cuccokból mennyi volt benn? :unsure:

mert ez alapján én hátsó üléssel, ládával, pótkerékkel sokkal nehezebb vagyok

Minden benne volt ami hétköznap is benne szokott lenni.Biztos hogy senkinek az autója nem nehezebb az enyémnél még mélyládával együtt sem :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nézem ezeket a mítoszvadászokat, de nem találom őket hitelesnek (korábban szó volt a lövedék vs. tank

szituról, amikor ők lettek felhozva példaképpen).

Most éppen vizsgálták, hogy egy kisrepülő ablakát a fagyasztott, vagy a felolvasztott csirke

töri-e be (rá kilőve). :unsure: Namost mindkettő betörte, innentől a becsapódás sebességét, a becsapódáskor

történő energiaátadás idejét (lassított felvételről) mérték, súlyra meg ugye azonosak voltak. Namost

az jött ki, hogy kilövés után ugyanazt a sebességet érték el, illetve ugyanannyi volt az energiaátadás

ideje is (egy acéllemezbe csapódásnál). Ezzel rámondták, hogy mindkettő ugyanolyan eséllyel törheti

be a kisrepülő ablakot.

Ezzel csak az a baj, hogy az ilyen ablakoknak fő jellemzője az energiaelnyelés (kissé hajlékony,

feszített felülete van, hasonló, mint az autók szélvédője). Ha egy kicsi ponton adja át az adott tömeg a

mozgási energiáját (fagyasztott csirke, mert merev mint a kő), akkor nagyobb az esélye a törésnek,

mintha ugyanaz a tömeg nagyobb felületen adja át ugyanazt a mozgási energiát (a lassított felvételen

látszik, hogy az olvasztott csirke szépen szétterül az acéllemezen, úgy adja át az energiát).

Mítoszvadászok megcáfolva. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nézem ezeket a mítoszvadászokat, de nem találom őket hitelesnek (korábban szó volt a lövedék vs. tank

szituról, amikor ők lettek felhozva példaképpen).

Azért szerintem a fagyasztott csirkének is nagyobb a rugalmassági modulusza, mint egy kavicsnak. :blink:

Egyébként ez azért hülyeség, mert fagyasztott csirkék amúgy sem repkednek.

De tényleg sok kísérletbe bele lehet kötni, viszont vannak elég hitelesek is.

Erről jut eszembe: bereped a szélvédőm. :unsure: szerencsére csak a bal alsó sarokban.

Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem a fagyasztott csirkének is nagyobb a rugalmassági modulusza, mint egy kavicsnak. ;)

Erről jut eszembe: bereped a szélvédőm. :blink: szerencsére csak a bal alsó sarokban.

Nem sokkal... ;)

Egyik ismerősömnek a kezéből kicsúszott egy fél kilós fagyasztott szeletelt húscsomag, miközben

szedte ki a hűtőből, és összetörte a járólapot a hűtő előtt. :unsure:

Ha elkezd repedni a szélvédő, ritkán éri be pár centivel... Nekem is ilyen volt az előző szélvédő az

astrán, aztán szépen kúszott a repedés a saroktól egészen középre.

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe: bereped a szélvédőm. :unsure: szerencsére csak a bal alsó sarokban.

Javaslatom megoldásra:

Irány a közeli teszkó, a parkolóban szélvédős embert felkeresni, ha nem túl hosszú a repedés, meg tudja állítani.

Sokkal olcsóbb, mint az új szélvédő....

Link to comment
Megosztás:

Javaslatom megoldásra:

Irány a közeli teszkó, a parkolóban szélvédős embert felkeresni, ha nem túl hosszú a repedés, meg tudja állítani.

Sokkal olcsóbb, mint az új szélvédő....

Asszem 10 most akcióban az első szélvédő. :unsure:

A mitosz-izék meg elég gyakran elég érdékes dolgokat csinálnak, de a tankba a lövős kisérletben sok kivetni valót én sem találtam. Ez a csirkés kisérlet egyébként tényleg nagyon gáz volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.