Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nah.. akkor úgyis rég írtam, igy hát jöjjön egy kisebb mese

tegnap lett egy kis "generál" a kocsin

- Szelepefedél tömítés csere

- HAL jeladónál O gyűrű csere

- szar utángyártot Jobb-bal Motortartó bak gyárira csere

- Olajteknő tömítés csere

- Egyúttal olajcsere(+szűrő)

- No meg a kipuffsor tömítés csere

A motortartó bakokat azért cseréltem,aki nem tudná, mert anno u.gy. at vettem bele és azóta nagyon rezgett,rázott a kocsi.

Megnéztem a gyárit, már kézzel mozgatva,nyomogatva is puhább volt, mint ami be volt rakva u.gy.

Csere után, elösször amikor beültem a kocsiba, olyan volt mint amikor bedugúl az ember füle. Szal ez jó lett!! örültem mint majom a farkának!! ;) :P

Olajteknő tömítés: egyenlőre valószinűleg az is jó, sajnos nem tudom(reggel még száraz volt).

de remélem jó,mert ahogy elnéztem a munkát, elég szivás lecserélni..(időigényes)

Ugyanis reggel elindúltunk tapétét venni a családdal. Elötte megnéztem, száraz volt a kocsi alja. egyik üzlet oké.. aztán megyek tovább fordulok be a parkolóba, látom kezd füstölögni a kocsi eleje, nem kicsit!!!

Uhh mondom bakeer. ez frankó! megint mi durrant el? :unsure:

Felnyitottam a motorteret, bazi nagy füst... és látom hogy az egész motor csupa olaj :blink:

A szelepfedélnél két helyen ereszti ..ereszti? fröcsköli az olajat ;)

Szal mindjárt indulok is, és megnézzük mi a baj.. de ránézésre kificcent a tömítés :lol:

Odafelé még lehet csinálok videót.."mókás" ahogy füstöl a kocsi :lol:

Amikor megállok akkor többnyire előrefelé a motortérből, amikor meg megyek, akkor mögöttem kavarog a füst, mint amikor egy felhúzott diesel padlógázzal megy elöttem.. csak nekem nem fekete, hanem inkább fehéres(szürke) a füst :lol: ;)

Szerelés Képek Szelepfedél Képek 2

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok okoskodni,de szerintem ezt a szelepfedéltömítést picit túlhuztátok!

Ezt nagyon ésszel kell meghúzni és nem árt egy kis "tömítőpampucot" rákenni hajszálvékonyan.

Én nemrégen cseréletem,bár nekem parafa van.A régi kurv@mód odaégett,alig tudtam leszedni.A nagyját levakartam késsel,aztán egy sík alutömb és csiszolópapír segítségével szedtem le a többit,ügyelve arra,ahogy a veztengely felé ne menjen be a dzsuva.

Aztán megkentem FBS-sel,mert éppen más nem volt itthon.Szerelőm le is b@szott,hogy azt ő nem fogja levenni,mert ráég.Aztán én kérdeztem tőle,hogy a sima parafa nem ég rá? :unsure: :blink: Így legalább tömít rendessen,egy csepp olaj nem jön.Én amúgy belülről kifelé haladva húztam meg a csavarjait,mintha hf-et raktam volna fel. ;)

Link to comment
Megosztás:

utobbi 3-4 hétben mért halt ki a fórum, már az is nagy szó ha naponta egy két hozzászólás megesik, pár hónapja meg minden este 10 oldalakat kellett visszaolvasnom h mi hogy meddig történt......

Legalább ebben a topicban volt élet.........

mindenki téli álmot alszik, vagy az autója alatt van?????

Bárcsak már én is ott lehetnék...

nah ennyi :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Hát péntek van...mindenki kinnt van a Szigeten, meg bulájozik...pár emberkéről tom... :unsure:

jójó de nem mai napra értem úgy általában mijóta nyilvános lett a fórum azóta csak lézengenek az emberek pedig azt hittem(ük) h megint tele lesz a fórum és közben szinte csak tagok vannak fent most is......

mind1 ez van, befejeztem a sírást :blink:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Igen, ez eléggé úgy tűnik, hogy installálási problem. :lol:

Megoldódott a dolog.. A résztvevőknek ezer meg ezer hála!! Nagyon önzetlen, korrekt segitő társaság.. de ezt eddig is tudtuk :lol:

A dolog lényege.. valamikor valaki,még valszeg svájci honban, megtépte a csavarokat. (az előző tömítés is igy kiállt, sőőőt még jobban.

Na szal ezeknek a szelepfedeleknek a csavaroknál van kialakitva egy pirinyó "távtartó" szerüség...pont ezért,hogy ne nyomja ki a tömítést...elvileg.

Nah és mivel ezt valaki annó izomból meghúzhatta, deformálódtak.. összébbmentek.. Igy amikor a szerelő srác érzéssel meghúzta, akkor sajnos ezzel túl is húzódott. és a HF teteje két helyen elvágta a tömítés kőzepét, igy ki tudott ficceni, de úgy hogy sajna nem tömitett a másik fele se :unsure:

Szóval gyorsan elrongyoltunk tömítésért, és ki lett cserélve.. most csak nagyon finoman lett ráhúzva, de még igy is nagyon kicsit kinntebbjött...

egyenlőre jó .. majd pár nap múlva kiderül a végeredmény.

Viszont a szervizig ahogy átutaztam egész budapestet, elég sokan érdekesen néztek rám.Pláne azok,akik mutatták is h rohadtúl füstöl a kocsi.. én meg csak mutattam h ok, látom.. és ültem szép nyugisan tovább az araszoló kocsisor közepén :P

Csináltam videót is.. még nem tom milyen lett. majd megnézem.. ha értékelhető, lehet felrakom.. dúrva volt....

2szer mondjuk elindúlt a para, amikor belső keringtetés ellenére is kezdett kis füst jönni a szellőzőrácsokból.. eszembejutottak akiknek leégett a kábelkötegük stb..

Már tudom mit kérek majd szülinapomra :D

Hát végülis téligumi-felninek nem annyira vészes, egész tűrhető...... ;)

Nagyoncééééép :blink: ;) ;)

Nah jah.. tééényleg szép.. ez nekem is tecc..

Link to comment
Megosztás:

Te Anti, még nem mondták neked, hogy elöfordulhat, hogy esetleg nem vagy egészen egészséges? ;)

Hogy lehet télre ilyen szép felniket rárakni a kocsira, ráadásul 235-ös gumikkal. :P :unsure: ;)

Egyébként tényleg nagyon szépek! :lol: ;)

Valami hasonló jutott nekem is az eszembe.. olvastam a hozzászólását.. aztán látom téli kerék.. aztán a méret :blink: uhh mondom.. télikerék.. na jah... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te Anti, még nem mondták neked, hogy elöfordulhat, hogy esetleg nem vagy egészen egészséges? :P

Hogy lehet télre ilyen szép felniket rárakni a kocsira, ráadásul 235-ös gumikkal. :lol: ;) ;)

Egyébként tényleg nagyon szépek! :lol: :lol:

Hát én ezt már meg sem kérdeztem :unsure: :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért mert tél van az már azt jelenti, hogy dzsuva felniket kell felrakni? :blink: :unsure: ;)

Sűrűn le kell mosni szépen és nem lesz baja ennek télen sem...

Nekem világ életemben midig alufelnim volt télen is...kivéve a kispolszikn... ;) ;)

Sosom lett bajuk...

Hát hogy nem vagyok 100-as...ez már bennem is felmerült... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.