Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

lehet rövid videok linkgyüjteményébe kellett volna de sztem ez most ide jobban illik:

Egy srác találta neten gondoltam ezt nem szabad kihagyni, érdemes megnézni az emberek öltözetét nagyon királyságos

Micsoda gyökér barom állat az ilyen....

...viszont figyelemre méltó, hogy amikor sokunk autóját (92) gyártották, még milyen hajjal jártak a fiatalok :unsure:. Jézusom de öreg a kocsim....

Link to comment
Megosztás:

Na volt a GSI-n egy kis újrakábelezés...

Úgy néz ki megoldódott a digiteltűnés, meg a testprobléma...

A xenon is világít, csak be kell állítani...zárlatos volt a trafó...

kapcsolhatóra csináltuk a ventit is...

Kapott új testkábeleket, sarukat, ment egy test a blokkra is...

viszont ma reggel meg kigyulladt a check controll, szal valaki ha jön a Lurdihoz, mondjuk István, hozd már ki légyszi a hibalistát...

Ki kéne villogtatni a hibát...

Link to comment
Megosztás:

viszont ma reggel meg kigyulladt a check controll, szal valaki ha jön a Lurdihoz, mondjuk István, hozd már ki légyszi a hibalistát...

Ki kéne villogtatni a hibát...

Kivillogtathatnád napközben is és akkor felkészültebben leheten este mókolni (csegroe.hu)

Link to comment
Megosztás:

Jah, mire kiér, beöltözött szervízcsapat várja, mint a F1-en a depóban kerékcserekor... :blink: ;)

Gondoltam már arra, hogy bele kéne hekkelni telemetriát (egy TECH 1-et és egy mobilt), így egyből sms-ben küldené az infót mindenkinek hogy estére fel tudjunk készülni. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Miért, hogy oldod meg a telemetriát? :unsure:

Hát az a telótól függne. Ahogy én meg tudnám oldani ahhoz szerintem kéne egy notebook, vagy egy komolyabb mobil (symbian, java, stb.), ami egyszerűen elküldené sms-ben a TECH standard outputján megjelenő szöveget. Mondjuk nem állítom, hogy most meg tudnám csinálni, de 2-3 év és 5 millió forint után elképzelhető, hogy működne valami. :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát az a telótól függne. Ahogy én meg tudnám oldani ahhoz szerintem kéne egy notebook, vagy egy komolyabb mobil (symbian, java, stb.), ami egyszerűen elküldené sms-ben a TECH standard outputján megjelenő szöveget. Mondjuk nem állítom, hogy most meg tudnám csinálni, de 2-3 év és 5 millió forint után elképzelhető, hogy működne valami. ;) ;)

A tech-nek nincs ilyen standard outputja. :unsure:

Viszont van olyan eszköz huszonharmincezer forintért, ami kiolvassa a diag portról a hibakódokat,

azt talán át lehet alakítani úgy, hogy telefonról le lehessen kérdezni. Vagy fejleszteni egy hasonlót, abban

már benne lehetne az is, hogy az autó aktuális jellemzőit is tudná olvasni (vízhőfok, előgyújtás, stb).

De mindenképp kell hw munka. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Na volt a GSI-n egy kis újrakábelezés...

kiszedtétek az összes kábelt ami a comp-tól jön vagy hogy? mi kellett hozzá? egy másik kábelköteg? mert anno nekem is volt olyan probléma, hogy hibát dobott a vizhőfokjeladó de nem maga a jeladó volt rossz hanem vmi misztikus kábelhiba volt....de lehet, hogy nem sikerült csodásan megoldani :unsure:

Link to comment
Megosztás:

A tech-nek nincs ilyen standard outputja. :blink:

Viszont van olyan eszköz huszonharmincezer forintért, ami kiolvassa a diag portról a hibakódokat,

azt talán át lehet alakítani úgy, hogy telefonról le lehessen kérdezni. Vagy fejleszteni egy hasonlót, abban

már benne lehetne az is, hogy az autó aktuális jellemzőit is tudná olvasni (vízhőfok, előgyújtás, stb).

De mindenképp kell hw munka. ;)

csak halkan megjegyzem, hogy miután páran látták a kütyüdet, azt hitték, hogy ilyet is tud. Nem gondolod, hogy ezirányba is fejleszteni kéne egy modult? ;) :unsure:

Link to comment
Megosztás:

csak halkan megjegyzem, hogy miután páran látták a kütyüdet, azt hitték, hogy ilyet is tud. Nem gondolod, hogy ezirányba is fejleszteni kéne egy modult? :blink: :unsure:

Szeretnék lépni már a diagnosztika irányba is, de még egyelőre lefoglal a BC végleges gyártásának

elindítása. ;) Amúgy készen vannak az első végleges darabok, még egy kis teszt, és elméletileg pár

napon belül már szerelhető. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.