Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Én azt modom, hogy a gyái c20xe-nek kell a folytás...

Katalizátor nem kell, de középdob, és kamrás hátsó szerintem igen...

Nem kell nagyobb mint 50-es...

A gázgyorsítót meg ilyesmit feleslegesnek találom...inkább egy átmenő jól tömött középdob...

Nem tartom jónak, hogy egy 50-es rendszerbe belehekkelsz valami 60-as darabot, mert áramlástanilag...amihez nem értek :blink: ...nem hiszem hogy jó...ugyan ilyen a szűkítés is...

Tehát ha 50-es, akkor az végig 50-es legyen...a 60-ast feleslegesnek találom...a Turbó alá pont eltalált a 60-as...a szakik azt mondják... :unsure:

De majd a GSI-s szívó Istenek megmondják a tutit... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is elég az 50es a gsire

és a gázgyorsítóra mit mondasz? ;) Mert neked asszem van olyan. Abszolute tanácstalan vagyok, hogy most mi a jó és mi nem....ha meg olvasom a tapasztalatokat még bizonytalanabb leszek :unsure: :blink: Remélem Lenderék előállnak valami konkrét ötlettel és megmondják a tutit ;) Bár Hondás barátomat hozzájuk kükdtem leömlő ugyben de nem tudták megnyerni, hogy náluk csináltassa :P

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz baja a 60-astól, de szerintem nem fog jobban menni tőle sőtttttt...jó sokkal szarabbul sem...de nem az az ideális...

Én nem látom értelmét, hogy megforgassuk a levegőt a kipuffban, a gázgyorsítóval...okés, hogy a centrifugapetális erőtől felgyorsul...de elszédül és nem talál ki a lukon...jó az? :unsure: :P ;)

Viccet félretéve, ha fel is gyorsul, már nem egyenes pályán mozog, ami mint tudjuk a legrövidebb út... :blink: kivéve, ha van egyensebb... ;)

Link to comment
Megosztás:

A gázgyorsító nem is árt meg nem is használ szerintem semmit.olyan mintha ott se lenne.Aztán lehet hogy nem így van :unsure:

A 60as rendszernek akkor van értelme ha alakítasz a leömlön vagy tervezel egy dbilast vagy wébert,de lehet hogy még akkor is teljesen felesleges.

Azért a vezér turbós istenek szerint a turbóra a 80as rendszer az igazi :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Lender aszonta reggel hogy 50-est ajánl mer a 60-as rohadt hangos. Kati helyett meg nem cső hanem másik dob dukál szerinte.

Hazafelé megmérettem a tegnapi fagyállótöltögetés végeredményét @ Shell. -18 fokig jó, és megint hiányzik belőle vagy 2-3 deci...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem elég értelmetlen vitázni hogy milyen kipufogó jó, meg milyen nem, mert ez motorhoz

igazítás kérdése, és amúgy is egy külön szakma. :unsure: Ha eljöttetek volna egy Havassy előadásra,

akkor az ott érintőlegesen vett ilyen témából már sokat lehetett volna tanulni. ;)

Egyébként megjegyzem, az egyik X16XE motorból alakított turbós vadállatot 100-as rendszerrel

látták el. ;)

Jah, és szerintem nem hiszem hogy akad olyan kipufogós cég az országban, aki nem hasraütésből

és ráérzésből dolgozik, vagy akár az ügyfél éppen aktuális kérését csinálja. Se a Janó, se a Lender

nem fog torlónyomást számolni, meg áteresztési paramétereket, stb... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Bakker. hogy lennt vannak az árak.. amugy már 92es vasban is volt ilyen nagy lufis kormány? meg 4fokozatú fűtésventi? :unsure:

szemfüles gyerek vagy ;)

és tényleg a ventikapcsoló hogyhogy 4 fokozatu? mert légzsákos kormányt talán lehet rendelni de egy kapcsolót?

Hazafelé megmérettem a tegnapi fagyállótöltögetés végeredményét @ Shell. -18 fokig jó, és megint hiányzik belőle vagy 2-3 deci...

és hová tűnt? :blink:

a kiegyenliitőtartályon nézted gondolom, de ott 2-3 centi elég sok

Jah, és szerintem nem hiszem hogy akad olyan kipufogós cég az országban, aki nem hasraütésből

és ráérzésből dolgozik, vagy akár az ügyfél éppen aktuális kérését csinálja. Se a Janó, se a Lender

nem fog torlónyomást számolni, meg áteresztési paramétereket, stb... ;)

És lehet, hogy hiába számolna akkor sem kapna használható értéket mert milyen adatokkal dolgozik? Az értékek amikből kiindulnak már egész más képet mutathatnak, itt 13-15 éves összevissza mókolt meg kókányolt vasakról van szó.

Ugye jól látom? :P

Link to comment
Megosztás:

És lehet, hogy hiába számolna akkor sem kapna használható értéket mert milyen adatokkal dolgozik? Az értékek amikből kiindulnak már egész más képet mutathatnak, itt 13-15 éves összevissza mókolt meg kókányolt vasakról van szó.

Ugye jól látom? :unsure:

Igen, kiindulásnak ismerni kellene elég sok paramétert a motorból. :blink:

Ezért van az, hogy pl. a Havassy egy komplett tuningnál legyártja a leömlőt is, és

megmondja azt is, milyen rendszer kell rá. De pl Szuromi is a motortuning kapcsán

nagyon jó tanácsokat ad a hozzá illő rendszerre vonatkozólag.

Ha meg már sufni-kókány motor van, akkor meg lényegében mindegy milyen

kipuff van rajta, ezért nyílt ennyi "univerzális" kipufogós-tunyingos műhely. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jah, és szerintem nem hiszem hogy akad olyan kipufogós cég az országban, aki nem hasraütésből

és ráérzésből dolgozik, vagy akár az ügyfél éppen aktuális kérését csinálja. Se a Janó, se a Lender

nem fog torlónyomást számolni, meg áteresztési paramétereket, stb... :unsure:

Itt a pont sajnos. :blink:

De a helyzet sokkal rosszabb.

Igazából itthon semmi olyan átalakítást nem végeznek, amihez számolnának és mérnének együtt. Sajnos néha mindkettő hiányzik. Ez lehet kipuf, szívórész, csipp, hengerfej, könnyítések motoron belül, akármi. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, ha van egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.