Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Csak örexem... :lol:

Felmerült a 4X4 aláhekkelése, az erősebb moci, vagy az így marad, vagy az elad...

Egyik sem olcsó móka...a pénzt meg tudnám máshova is locsolni... :lol:

Szerintem még mindig az eladás lenne a legdrágább.

Nem akarok okoskodni, hogy mit csináltam volna másképp a helyedben, amikor felépítetted a motorod, de szerintem tudtad, hogy nem a gyári 204 LE-vel szeretnél furikázni.

Akkor viszont lehet, hogy nem egy gyári LET blokkot kellett volna építeni, hanem egy olyant, ami már bírja is azt a 300 LE-t.

Akkoriban már mondtam több ismerösnek is, hogy sokat fogsz vele valószínüleg szívni.

Sajnos igazam lett, söt, nem gondoltam volna, hogy ennyit fogsz szívni. :D

Megértem, hogy elgondolkozol azon, hogy eladd a Kocsid, de akkor buknád szerintem a legnagyobbat...

És ezt tényleg nem kioktatásképpen, vagy baszogatásból írtam, csak kikívánkozott belölem.

Link to comment
Megosztás:

Ebben van némi igazság, viszont talán pont azokkal nem volt gondom még amik gyári LET cumók...

Nem volt (még) gondom a dugókkal, hajtókar, csapágy...stb...pont aminek nem feltétlen kéne bírnia...

Ellenben gondom volt a gyárilag EDS által előírt gyertyákkal...mint késöbb megtudtam mindnek leválik a kerámiája...megtörtént...

Eltört egy vezérműtengelyem...az okát hagyjuk...de ennek is kellett volna bírni...

Átégett az istenített mogyoródi fémtömítés...(amiről azóta kiderült, hogy egy kalap sz@rt sem ért...

Vettem egy hengerfejet, ami a nyomáspróbán állítólag jól vizsgázott, de a mocin már nem...

Ezek mind olyan dolgok amik nem azon múltak hogy gyári e vagy sem...vagy annál jobb mert ezeknek állítólag kellett volna bírni, ki is cseréltem és persze minddel megszívtam...

Aminek nem kéne bírnia...dugó...ugye elolvadhat...még nem tette...hajtókar eltörik...még nem tette...csapágyak túlmelegednek, nem kapnak elég olajat...még ilyen sem volt...szétesik a turbó...nem volt...

Ami megtörtént de számítottam is rá, hogy a váltó nem fogja sokáig bírni...3 hét után kuka...bejött...:-)

féltengely kicsit tovább bírta, de a kecsói pályanap betett neki rendesen...

Kuplunk fel lett húzva kevlárral, de állítólag ahol csinálták, ott azok nem bírják sokáig...az is csere lesz most...

Szóval olyan gondom igazából nem volt vele ami azért volt mert 300 Le körülire van húzva...és maradjon köztünk de ezek nincsenek több mint 260 Le...szerintem... :lol:

Csak egyszerűen nem volt szerencsém semmivel...nem szokott.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Addig oké, hogy bírták, de ha már tényleg fölújíttattad az egészet, akkor nem értem, hogy miért nem mentél egyböl biztosra, ahelyett, hogy reménykedsz hogy nem olvad el a dugód, vagy nem törik el a hajtókarod. Mert ha akármelyik megtörténne, akkor ismét kezdheted az egészet elölröl és mégis meg kell venned a jobb cuccokat, a többi pedig mind kidobott pénz volt.

Itt egyszerüen túl nagy a rizikó, hogy mégnagyobbat bukjál az egészen, csak azért mert az elején spórolni akartál.

Már Soniqenak is bejött és szerintem tudod, hogy elöbb-utóbb neked is be fog jönni valami olyan hiba, ami a kezdeti spórolásból fakad.

És az az igazán zsebbenyúlós dolog.

Link to comment
Megosztás:

Addig oké, hogy bírták, de ha már tényleg fölújíttattad az egészet, akkor nem értem, hogy miért nem mentél egyböl biztosra, ahelyett, hogy reménykedsz hogy nem olvad el a dugód, vagy nem törik el a hajtókarod. Mert ha akármelyik megtörténne, akkor ismét kezdheted az egészet elölröl és mégis meg kell venned a jobb cuccokat, a többi pedig mind kidobott pénz volt.

Ennek két oka volt...

Senki nem mondta, hogy mit hogy kéne...nem ért hozzá igazán itthon senki...

Amíg fordítva kerül be két vezérműtengely, addig nem hiszem, hogy van miről beszélni...

Ennyi pénzem volt...ráadásul amennyire én utánanéztem a phase 3-at kell bírnia gyári cumókkal is...

Max a dugó necces...rohangál itthon pár Let, amik fel vannak húzva ugyan így, és semmi baj nincs velük...

Van olyan is ami az utcai álltkodást bírta, phase 2...és csak az autópályás padlógázas tempónál crashelt be...

Tudod, ha tudom, hogy seggre fogok esni leülök... :lol: ...bár ez nem mindig igaz... :D

De amit írtál az igaz...mindenki próbálkozik, hátha rá nem érvényesülnek a fizika törvényei...aztán még is...

Viszont ismétlem magam...a mocimmal még (remélem ezután sem fog) nem történt semmi olyan ami azért ment tönkre mert fel van húzva...

Aztán van olyan is akinak minden tip-topp 500 valamennyi volt csak a blokkba a cumó meg a gépműhely...és füstöl...mert itthon nem tudják normálisan megcsiánálni...ennyi...

Én ha neadjisten megcsináltatom erősebbre, akkor csakis kinnt...

Lehet, hogy picit drágább, de ott tudják, hogy mit miért csinálnak...itthon meg csak megy a találgatás, hogy ki mit értett feélre milyen nyelven amikor valamelyik tudor külföldi fórumot olvasta... :lol:

Már Soniqenak is bejött és szerintem tudod, hogy elöbb-utóbb neked is be fog jönni valami olyan hiba, ami a kezdeti spórolásból fakad.

Szerintem a spórolás rám pont nem jellemző, de Soniquera sem... ;) Akkor valószínűleg nem ismersz... :D

A Soniquenak azért olvadt el a dugója mert beszart a nagy AC-je...ez nem hiszem hogy spórolásból fakadt...ha már egyszer vett egyet...

Amúgy meg ha olvasgatod a kinti fórumokat...mert bizonyára szoktad...akkor azért Te is tisztában vagy avval, hogy a németek is szívnak szépen a turbósokkal...csak ott több a lóvé, hogy alapból jobban belenyúljanak... ;)

Link to comment
Megosztás:

A kezdeti spórolást úgy értettem, hogy kovácsolt dugók helyett gyárit venni.

Tudom, hogy mindketten rengeteg pénzt és idöt áldoztatok a motorokba és ennek ellenére mindig bejöhet valami hiba, de Sonique sem véletlenül rakott most kovácsolt dugókat a motorba, mert ami neki elolvadt, az is gyári volt.

Már XE-nél is volt olyan, hogy elégett egy dugattyú a keverék miatt.

Én remélem, hogy nem lesz több komolyabb gondod a motoroddal, mert már tényleg eleget szívtál vele és megérdemelnéd, hogy jó legyen. én már biztosan fölgyújtottam volna az egészet... :lol:

Már csak ezért is elismerésem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez így van...de a kovácsolt dugók sem bírják, csak 1-2 másodperccel tovább ha nem jó a keverék...

Sonique igen megcsináltatta most, de kérdezd meg milyen lett... :lol:

Valamit elkurjanottak a gépműhelyben...

Amióta megvan a Seni még nem is szívtam a GSI-vel...jó hogy azóta egyszer ültem benne 10 percre... :D

Szóval lehet, hogy ez a megoldás...

Ami nálam még gond lehetett...én a turbóval napi szintem jártam, nem keveset...

3 hónap alatt belement 14.000 KM...evvel járok...jártam dolgozni...a Pesti dugók meg azért nem ezeknek a mociknak lettek kitalálva...nem tudok olyanról aki a felhúzott vackát ilyen módon napi szinten használná...

A németeknél meg pl egy ilyen ótó mellett van még kettő... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy nem mindennapi használatra valók.

Dehát most megvan a Seni, tehát ez a probléma is megoldódott. Lassan, a tél folyamán megcsinálni a LET-et, jövöre pedig lazán 12-es idöket futni egy EVO 450-nel. :lol:

(Nem vagyok elvarázsolva az EDS-töl)

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy vagyok ezekkel EDS, VMAX stb...hogy szinte ugyan az...nagy okosság nem hiszem hogy van benne, de pl Sonique, vagy a Peti meg tudná mondani, hogy mi a különbség a kettő chip között...szerintem nem sok... :lol:

Projekt egyenlőre nem lesz...ebben a hónapban... :lol: ...mert tegnap költöztem, és épp a kecót töltöm fel minden jóval...:-)

Meg kéne vennem Laptopot, meg valami normális TV-t...és kész is... :D

Aztán jöhetnek a projektek...

Vagy nem fog túlontúl érdekelni, a tavaszi idény, vagy sikerül összehozni valami újítást...és akkor jobbak lesznek az idők...

Ha meg úgy nézem, tök felesleges dolog a tizedmásodpercekért kidobni sok százezret...Jobb midig van, és ezt el kell fogadni...

Jól megy ez így is...amíg nem mész jobb időt mint én...addig nem izgulok...bár lassan esedékes lehet... :D

Link to comment
Megosztás:

Jól megy ez így is...amíg nem mész jobb időt mint én...addig nem izgulok...bár lassan esedékes lehet... :lol:

Azért a Ringen, amkor nem tudtam kimenni lehet, hogy érdekes lett volna, mert 200-on eléggé együtt megyünk, de amint letapadnak a gumiaid ellépsz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

szar kemény uccai gumik hátránya...

Most néztem az időket...Norbi a 4X4-es Calival is épp hogy 9 alá tudott menni... :lol:

Egyértelmű, hogy 200-on legjobban az indulás számít, ott is a tömeg amit meg kell mozdítani...persze az erővel arányosan...400-nál már kijön a LE különbség...

kiváncsi leszek, hogy jó gumi, könnyebb felni, jó kuplunk, slick, bevetésével milyen időt fogok tudni menni...

ja és 1 baron mentem...jövőre bizti felhúzom 1.2, 1-3-ra...legalább versenyekre...

Picit még kipakolom, és megpróbálok 13 alá menni...bár ez egyenlőre nem valószínű, hogy összejön...de a 13.2 szerintem reális lehet...

Bár ha belegondolok milyen lassan kellett most váltanom, hogy ne dobja el a kuplunk a pacikat...már csak a váltásaimban benne volt 2-3 tized...a slickel ugya jó fél másodpercet beszéltünk...és akkos még ott van az a kis plusz nyomás...amihez ugye a chip is van... :lol:

Meglátjuk... :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg nézegettem a sebességeimet, slikkel én is 0,5-0,6 másodperccel gyorsabb voltam, viszont a végsebességem lényebesen jobb volt utcai gumival. tavasszal az elsö vesrenyen szerintem elég sokat fogok játszani a nyomással, mert ha túl lapos, akkor nagyon visszafogja nagyobb sebességnél, ha túl kemény, akkor pedig nem annyira jó indulásnál. :lol:

Ki kell kísérletezni, hogy mi a legjobb kompromisszum.

Szerintem már csak a megfelelö nyomással is 14 alá kerülhetek.

Link to comment
Megosztás:

Ez valószínű, mert nem vagy messze a 14-től...ennyi már múlik azon is, hogy mennyit reggelizel.... :lol:

Tény, hogy a végén fog a slick...ugyan ilyen a 4 kerék is...de ha kiszámoljuk gyorsan...(amihez én nem értek... :D ) akkor rögtön rájövünk, mert már valami okostojás bebizonyította, hogy ha valami gyorsabban indul, és a végén nem ér el akkora sebességet, akkor is jobb időt megy, mint ami a végén megy gyorsabban...mert ugye a jobban induló verzió, többet van magasabb sebességtartományban mint a folyamatosan gyorsuló...

Persze itt is van egy távolság, meg gyorsulási erő...ami egyszer csak keresztezi egymást....és nagyon hosszú távon már a folyamatosan gyorsuló lesz a jobb időt elérő...

Leírnám képletekkel is...

...de fingom sincs miről beszéltem csak valahogy így van... :D

Demo, te amúgy miért nem alszol?

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen késön már valahogy nem igazán értettem, hogy mit is magyaráztál. :lol:

Már egy ideje megyek aludni, de nem kell holnap (ma) olyan korán kelnem.

De most szerintem elmköszönök.

Tudtam én, hogy lesz 4 óra, mire lefekszem. :lol:

Nem baj, majd egyszer kialszom magam.

Link to comment
Megosztás:

Nincs rá keret, de nem jobb hogy egy fostalicskára költök havi 150-et... :lol: , aminek még csak el sem nyomhatom, mert baja lesz...

ne csüggedj Anti, az RS4-eseknek is a fele döglődik, van ismerősöm, aki ilyet használ. ha át akarsz ülni egy ilyen atom Audiba, akkor vegyél 30 milkáért vadi újat, mert már ez a 9 milkás is pénztemető!!!

M-es bömkó dettó, a 2000-2001-es évjáratú M3-ak pl. 8000-es fordulat fölé húzva, nem sokszor, csak egyszer-kétszer majdnem biztosan motorcserések lesznek számos alkatrész alulméretezése miatt. javítható a hiba előre, 1-2 milkáért, vagy cserélhető az egész moci egy 3-asért, ha mázlid van, használtan 2-ért, és akkor kezdhetsz cidrizni, hogy annak is az a baja. abból is új kell, hogy nyugisan elnyomhasd. egy M5-ös az rendben lenne persze, csak ne lenne 26 milka a vadi új ára.

vagy beleülnél egy über Mercibe? olvass már utána, mi folyik a Merci házatáján a Népitéletben. használt Mercik hullanak szerteszét, a gépeket úgy széthajtják, mint a sz@r, mert elforgatható a 2.7-es motorral is 250-ig, és az alá meg minek menni, hiszen annyival egy Opel is tud haladni. szóval a mentalitás megöli azokat is. vagy kell egy 4.5 literes benzintemető, ami nyugisan viszi a 250-et, meg gond nélkül tolja 5 mp alatt 100-ra? áááá dehogy fogsz 30 liter benzint etetni egy ilyen moslékkal.

Link to comment
Megosztás:

Ez valószínű, mert nem vagy messze a 14-től...ennyi már múlik azon is, hogy mennyit reggelizel.... :lol:

Tény, hogy a végén fog a slick...ugyan ilyen a 4 kerék is...de ha kiszámoljuk gyorsan...(amihez én nem értek... :D ) akkor rögtön rájövünk, mert már valami okostojás bebizonyította, hogy ha valami gyorsabban indul, és a végén nem ér el akkora sebességet, akkor is jobb időt megy, mint ami a végén megy gyorsabban...mert ugye a jobban induló verzió, többet van magasabb sebességtartományban mint a folyamatosan gyorsuló...

Persze itt is van egy távolság, meg gyorsulási erő...ami egyszer csak keresztezi egymást....és nagyon hosszú távon már a folyamatosan gyorsuló lesz a jobb időt elérő...

Leírnám képletekkel is...

...de fingom sincs miről beszéltem csak valahogy így van... :D

Demo, te amúgy miért nem alszol?

:lol:

pontosan így van, ahogy írod. ;) a távolság a gyorsulás négyzetével arányos, és ne feledd az induláskori gyorsulásod a legnagyobb, majd pedig folyamatosan és erősen csökken. már 2-esben is jó, ha több, mint a fele az induláskorinak. vagyis legfontosabb arra koncentrálni, hogy 1-esben legyen minden zsír.

1000 méteren már kijön, ha a kocsi erős, de pl. nem AWD, vagy méginkább a 80-120 km/h-s teszten. de ott nyúlf@sznyi gyorsulások vannak már bármilyen kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

ne csüggedj Anti, az RS4-eseknek is a fele döglődik, van ismerősöm, aki ilyet használ. ha át akarsz ülni egy ilyen atom Audiba, akkor vegyél 30 milkáért vadi újat, mert már ez a 9 milkás is pénztemető!!!

vagy kell egy 4.5 literes benzintemető, ami nyugisan viszi a 250-et, meg gond nélkül tolja 5 mp alatt 100-ra? áááá dehogy fogsz 30 liter benzint etetni egy ilyen moslékkal.

Szerintem is ez a helyzet. Ahogy az Astra 1.4ből nézve a GSI, úgy mutat a GSIből nézve az RS4. Aztán megveszed az RS4et, és kiedrül, hogy természetesen ugyanaz a baja, mint a GSInek.

Csak míg az Astra GSIvel való szórakozás költésgei egy G Astrával vannak kábé egy árban (ha csak a normál javítattaásokat, nem pedig a komoly tuningolást vesszük), addig azt, hogy RS4, kimondani sem merem.

És bizony, ha az ember 250nel akar járni, akkor kell egy 4.5ös benzintemető, és fizesd a 30 litert. Ez a válasz.

Nemrég vezettem egy 540es BMW-t, asszem 95ből, olyan sima szép motorhangja volt, hogy csak kukucskáltam. És ha nem tolod, biztos eljár az is 11 literből.

Link to comment
Megosztás:

én meg mentem 730d-vel, 1 évessel (új kasztnis), 231 lovas, 250 a gyári végsebessége... na most a gyerek 220 fölé is úgy tudta feltornászni a gépet, hogy elnyomtunk pár zsoltárt, meg miatyánkot, mire odaértünk... de végül vitte a 250-et (óra szerint). na most erre mondom én, hogy ez lóférfinemiszerv, nem pedig komoly teljesítmény, aki meg megveszi, az meg egyszerűen nem hajlandó benyelni, hogy egy Opel letolhatja, kvázi tolni kell 220-szal, amit a kisbenzinesek már biztosan nem bírnak.

a gép meg szétesik menetrendszerűen, még szép.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.