Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

BMW-vel ugyan ez volt a baj! Relét szétszedtük belül tök koromos volt. Az AC nagy áramot vesz fel és össze vissza húzott át a szikra (gondolom 182000km alatt elöregedtek az érintkezők vagy nem tudom mitől) a nem tökéletes kontakt miatt. Ami viszont biztos, hogy egy idő után már nem volt érintkezés és ezért nem indult az autó. Mivel 3 AC van benne és mind a három kell az 1600bar üzemi nyomáshoz és egy épp nem ment ezért a computer nem engedte indítani. Szóval szétszedtük kitisztítottuk és most ok!

Okosok nem beírni, hogy azért volt kormos mert diesel! :D

1600bar az kemény az levinné a prezúrt az ujjamről sőt... :D ;) ;)

Thx a válszt, tényleg kitarítom, mert a munkahelyen is a sok gépben besz@rik , de az átlátszó relé és ha nincs akkor takarítás van :P

Mondjuk az a különbség, hogy ha ide visszaviszel valamit, akkor szó nélkül beállsz és kicserélik...

Míg a Janóéknál még a garanciális középdobomat sem akarták kicserélni...de kib@sztam velük, soha nem tudtak időpontot egyeztetni, amikor már tudták, hogy garis meló lesz...aztán odatelefonáltam, hogy egy Astrán kéne középdobot cserélni...szépen másnapra beírtak (És itt a lényeg, hogy délelött még itt nem volt hely...jó lehet, hogy lemondtak valamit, de akkor is...) szépen megjelentem megcsinálták, meg is jegyezték, hogy nem jó tipusú dob volt fennt...aztán amikor mondták, hogy fizethetek, előkaptam a garipapírt, megköszöntem...és kész...Mondjuk csodáltam hogy nem ismertek meg mert elötte 3X voltam ott, hogy mi a gondom...és azért az autót meg lehet ismerni... :lol:

Eszed az van :D , de teljesen jól csináltad. Mindíg tanul az ember :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, amikor is a Huginak van a 18-dik szülinapja... ;)

Hehe... :D :lol: :D :lol:

AC relé ha négylábú, akkor bármelyik hasonló jó hozzá, ami belemegy a foglalatba, és

30,85 meg 87 lábszámok vannak rajta asszem. Szal a zöldekkel is lehet helyettesíteni,

ami pl. kapcsolja a hátsóablak fűtést. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hehe... ;) :lol: :D :lol:

AC relé ha négylábú, akkor bármelyik hasonló jó hozzá, ami belemegy a foglalatba, és

30,85 meg 87 lábszámok vannak rajta asszem. Szal a zöldekkel is lehet helyettesíteni,

ami pl. kapcsolja a hátsóablak fűtést. ;)

Losi és Udi tudna mesélni az AC reléről! :D

Link to comment
Megosztás:

ennyi idö alatt ki égett a tömés

no akkor ide sem megyek :lol:

Bementem,megnézte az alkalmazott(Robi)mondta hogy a középdobból kiégett a tömés.Kérdeztem miért van és mondta hogy a gázgyorsító nagy szerepet játszott benne mert elég közel van hozzá és kitekeri belöle a gyapotot(vagy valami ilyesmi :lol: ).Most van valami gyantás tömés,azt fogják belerakni azzal már nem lesz gond.

Ráadásul Antinak igaza van,odamentem és rögtön mondták hogy gariba csere nem volt semmi vita :D

Csokinak a caravanba 2 havonta kell a hátsót újra tömni az meg proex.

Ezek után is csak őket ajánlanám sokkal korektebbek mint máshol,lemehetsz az aknába megnézheted,elmagyaráznak mindent és azt csinálják amit szeretnél.

Link to comment
Megosztás:

Ezt le tudná nekem valaki fordítani, valami olyasminak kellene benne lennie, hogy holyan lehet lekötni a motorról a lambdaszondát, anélkül, hogy ne menjen a motor.

http://users.atw.hu/calibra/downloads/repair/DE_OXY.ZIP

C20XE motorról van szó (meg NE-ről, ha jól értem a 8V-t) - Hogyan iktassuk ki a lambda szondát.

- akku le, majd az ECU csatlakozóját le kell húzni és szét kell nyitni (hogy lásd a vezetékeket)

- a megfelelő számú pin-t le kell kötni testre. A pin száma:

C20NE (8V) 1989 előtt - 27-es pin

C20NE (8V) 1990 után és C20XE (16V) - 20-as pin

- Ez eredetileg vagy üres, vagy egy barna vagy barna/piros drót van benne.

- szóval le kell kötni testre. Ha nincs pin a lyukban, akkor vagy egy megfelelő csatival kell pótolni, vagy egy megfelelően vastag drótot (ami kitölti a lukat) kell bedugni, és a mellette lévő dróthoz rögzíteni, majd kinyomni szilikonnal, hogy ne mozduljon el (azért ez elég gány)

- Ha kész, akkor le lehet húzni a lambda vezetékét.

- Aztán összerak, majd akku vissza.

Ez a fix becsapja az ECU-t, így az azt hiszi, nincs is katalizátorral felszerelve, és nem is ellenőrzi a jelét. Ezután a motor alapjáratát a légtömegmérő potijával lehet beállítani.

Ha nincs a légtömegmérőn poti, akkor egy 1kohm-500ohm körüli potit kell a légtömegmérő 6-os pinjének barna/zöld vezetéke és a test közé. Ha nincs ilyen vezeték, akkor az ECU 43-as pinje és a test közé. Ehhez lehet, hogy megint be kell fixálni egy vezetéket az ECU csatlakozójába, a fent leírt módon.

Az ellenőrzés:

- Ha a check-lámpa világít és 13,38,39,44 vagy 45 hibakódokat kapsz, akkor nem jó az ECU 20-as pin testelése.

- Ha 65 vagy 66 hibakódokat kapsz, akkor a 20-as pin ok, de a légtömegmérő fixálás nem az igazi. Vagy nincs meg a barna/zöld vezeték, vagy rosszul van bekötve a poti, esetleg csak rosszul van beállítva. Próbálj meg állítani rajta.

A hibakódok:

13 Oxygen sensor szakadt áramkör (nincs lambda)

38 Oxygen circuit alacsony feszültség

39 Oxygen circuit magas feszültség

44 Oxygen circuit alacsony feszültség

45 Oxygen circuit magas feszültség

65 Alapjárati CO poti túl alacsony fesz.

66 Alapjárati CO poti túl magas fesz.

---

Alapvetően ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul Antinak igaza van,odamentem és rögtön mondták hogy gariba csere nem volt semmi vita :lol:

Csokinak a caravanba 2 havonta kell a hátsót újra tömni az meg proex.

Ezek után is csak őket ajánlanám sokkal korektebbek mint máshol,lemehetsz az aknába megnézheted,elmagyaráznak mindent és azt csinálják amit szeretnél.

Háát nem tom.. nekem Janóéknál is ugyanez volt. Igaz, ritkán járok.. én is lemehettem, dumálgattunk közben a srácoknak..

Petyának meg szintén megadta a középdob magát.. visszament, mondta hogy itt lett csinálva,sacc ekkor és ekkor.. a srác ránézett, ok.. csere.. még papírt se kért.. szal ha másnak rossz tapasztalatuk van velük,akkor úgy látszik,mikor milyen lábbal kelltek fel, olyanok..

Link to comment
Megosztás:

Bementem,megnézte az alkalmazott(Robi)mondta hogy a középdobból kiégett a tömés.Kérdeztem miért van és mondta hogy a gázgyorsító nagy szerepet játszott benne mert elég közel van hozzá és kitekeri belöle a gyapotot(vagy valami ilyesmi :D ).Most van valami gyantás tömés,azt fogják belerakni azzal már nem lesz gond.

Ráadásul Antinak igaza van,odamentem és rögtön mondták hogy gariba csere nem volt semmi vita ;)

Csokinak a caravanba 2 havonta kell a hátsót újra tömni az meg proex.

Ezek után is csak őket ajánlanám sokkal korektebbek mint máshol,lemehetsz az aknába megnézheted,elmagyaráznak mindent és azt csinálják amit szeretnél.

Nekem szintén proex. A közepemet fél éve tömték egy olyan anyaggal ami 2-3 évet kibír még versenysportban is. Naja. :lol:

2 hete voltam kongott a középdob mint egy hordó, semmi nem volt benne. :lol:

Viszont ingyen kaptam egy rozsdamentes dobot. Úgyhogy ilyen szempontból korrektek ők is. De elég szomorú hogy nincs itthon egy normális kipuffos sem. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem szintén proex. A közepemet fél éve tömték egy olyan anyaggal ami 2-3 évet kibír még versenysportban is. Naja. :lol:

2 hete voltam kongott a középdob mint egy hordó, semmi nem volt benne. :lol:

Viszont ingyen kaptam egy rozsdamentes dobot. Úgyhogy ilyen szempontból korrektek ők is. De elég szomorú hogy nincs itthon egy normális kipuffos sem. ;)

Akkor tényleg kíváncsi vagyok, hogy az én Bastuck savállórendszeremben mikor fog kiégni. Nekem olyan benyomásom van, hogy talán már hangosabb, mint amikor rákerült.

Demo ez miért kell neked ?

Mert volt nyárilag olyan is, hogy 20XE, meg olyan is, hogy 20NE. Mindkettö katalizátor és lambdaszonda nélkül. Ezzel a módszerrel, pedig olyan lesz, mint azok, és akkor a Lambda nem úgy lövi be a keveréket, hogy jó legyen a katalizátornak, mert ugye nem is lesz benne egyik sem :D , hanem teljesítményre. :D

De ez csak szigorúan katalizátor nélkül müködik.

Link to comment
Megosztás:

És ez mindegyik C20XE vezérlőn működik? Mert van ugye többfajta is.

A cikkben benne vannak a Motronic verziók is. Motronic 2.5-re lett letesztelve, illetve írja, hogy Motronic 2.8-nál (elosztó nélküli gyújtásvez.) már nem megy (meg LET-nél se).

Link to comment
Megosztás:

Viszont ingyen kaptam egy rozsdamentes dobot. Úgyhogy ilyen szempontból korrektek ők is. De elég szomorú hogy nincs itthon egy normális kipuffos sem. :lol:

Nekem Kipufogó Klinika. Két és fél éve. És nem égett ki semmi. Igaz, nem tudom milyen, amikor bármi is kiég a kipufogóból, de változatlan a hangja. Kicsit kiöblösödött az első öt napban, de azóta változatlan.

Ma hazajöttem 150 km messziről kímélős 140 körüli autópálya, 120 körüli autóút tempóval, néha egy lendületes előzés, máskor iszonyat oldalszél, majd' lerepültem az útról. Előtte telitank, utána telitank. Fogyasztás 7.2. Van katalizátorom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.