Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

jah. De azért nem egy agyonkopotthoz. :lol:

Ha az is cserés, akkor meg ajánlom a Brembo alapszériát, ami olcsóbb mint a gyári, de annál jobb.

Köszi, ez lesz, majd ha aktuális lesz. Szóval brembó tárcsa + ferrodo betét.

Amúgy épeszű használattal mennyit bír egy tárcsa és mennyit egy betét?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez lesz, majd ha aktuális lesz. Szóval brembó tárcsa + ferrodo betét.

Amúgy épeszű használattal mennyit bír egy tárcsa és mennyit egy betét?

Nekem pl az van. én azt hittem nem is régóta..és de!!

"2004.07.16 115 715km Elsö féktárcsa,betét csere. Brembo+Ferrodo + féknyeregek befestése 14 940/2db; 8400/szett +2000szerelés"

A mostani dátumot tudjuk, a km állásom meg 142 365 km. saccra úgy felére már tuti lekopott a betét.. tárcsát nem tom.. majd megnézem, de tom, hogy amikor pár hónapja néztem, még meg is lepődtem, hogy mennyire bírja.

És hát újonan még tapasztaltad is IQ, hogy milyen volt :D

És tényleg nem drága.. erre még én, bevartzsebű GSi-s is ezt mondom :D

Az épeszűségre meg nem mondok semmit :P

Viszont következőnek lehet valami okosságot kellene rakni.. mert jó jó ez a fék, de fékből sose elég :lol:

Bár néha igy is a gumik a szűk -szó szerint- keresztmetszet.. de erre a felnire szélesebb már nem megy (5"5 195)

Mondjuk az is hozzátartozik, hogy hátúl meg még azok a betétek-tárcsák vannak, amikkel megvettem 3éve, és lassan lassan 40e km-rel ezelött :lol: :D

jövöre lehet kicserélem azokat is, független az állapotuktól..

Kicsit tartottam tőle mikor Anti mondta hogy próbáljam ki....

Én nem is mernék elösször hátsókerekessel duhajkodni.. nem vezettem még soha hátsókerekest.. nah jó.. amikor tanúltam igen. egy 120as skodrit, meg egy ZIL-t ;) ;)

Szal sztem az első kanyarban keresztbe raknám ... mondjuk nagy feeling lehet.. néztem a múltkori váci uti duhajkodás közben a böszme nagy BMW-t, ahogy riszálta a segét.. mókás lehet..

Link to comment
Megosztás:

És hát újonan még tapasztaltad is IQ, hogy milyen volt ;)

És tényleg nem drága.. erre még én, bevartzsebű GSi-s is ezt mondom :D

Viszont következőnek lehet valami okosságot kellene rakni.. mert jó jó ez a fék, de fékből sose elég :lol:

Bár néha igy is a gumik a szűk -szó szerint- keresztmetszet.. de erre a felnire szélesebb már nem megy (5"5 195)

Mondjuk az is hozzátartozik, hogy hátúl meg még azok a betétek-tárcsák vannak, amikkel megvettem 3éve, és lassan lassan 40e km-rel ezelött :lol: :D

jövöre lehet kicserélem azokat is, független az állapotuktól..

Ja, arra emlékszem, hogy k jó volt a lassulás, amit produkált az autód.

Amúgy lehet, hogy most marhaságot fogok mondani, de szerintem a gsi hátulja szinte lebeg, egyáltalán nincs ott a futómű igénybevéve. Ezt abból gondolom, hogy én jó magyar szokás szerint lejártam egy téligumi szettel egy telet, egy nyarat, egy telet, majd még egy nyarat és még egy telet, így a téligumik elég szépen lekoptak. Mármint az elsők, azok kuka. A hátsók szinte érintetlenek voltak. Ekkora különbség van az első-hátsó közt.

(Most téligumi projekt következik, minthogy télivel járok nyáron, de nyárival nem szeretnék télen)

(UI: mielőtt lqúr valaki, hogy miért nem cseréltem le AKKOR a még zsír téligumikat, hát igaza van, most akkor lenne jó téligumim, dehát f vagyok, ez van....)

Link to comment
Megosztás:

Loree csak arra kell nagyon figyelni -szherintem- a ferrodonál h ne égjen... mert technikai okát csak sejtem (maybe sok a fém) de jó szokása visítani... nekem legalábbis brembo+ferrodo páros nem 1x elöadta mind a gsin mind az 1.6 astrámon....

viszont focust ma hozt5am el szervízből 20ezer alatt megette a tárcsákat... kajak nagyobb válla volt, mint a gsimnek a fékjein mikor vettem anno.

Evvel paralel szervíz előterében várok és olvasom arial 150es betűkkel, hogy csak gyári alkatrészt hasznljon az ÖN biztonsága érdekében ellette demofal jó tárcsa vs nem joe :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, arra emlékszem, hogy k jó volt a lassulás, amit produkált az autód.

(Most téligumi projekt következik, minthogy télivel járok nyáron, de nyárival nem szeretnék télen)

(UI: mielőtt lqúr valaki, hogy miért nem cseréltem le AKKOR a még zsír téligumikat, hát igaza van, most akkor lenne jó téligumim, dehát f vagyok, ez van....)

jaja.. mondjuk akkor a jó kis michlein gumik is közrejátszottak ebben..

Téli gumi.. nyugi..vérszivásra itt vok én. ha idén se veszek, akkor a 3ik telem téligumi nélkül.. és a 4ik ezzel a kocsival.. :lol:

Loree csak arra kell nagyon figyelni -szherintem- a ferrodonál h ne égjen... mert technikai okát csak sejtem (maybe sok a fém) de jó szokása visítani... nekem legalábbis brembo+ferrodo páros nem 1x elöadta mind a gsin mind az 1.6 astrámon....

Háát nekem szerencsére nem.. ritkán szokott nyekeregni, de azt is csak minimális hangon.. épp csak h egy kis sportos betét feeling legyen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, arra emlékszem, hogy k jó volt a lassulás, amit produkált az autód.

Amúgy lehet, hogy most marhaságot fogok mondani, de szerintem a gsi hátulja szinte lebeg...

Ez így van, kanyarban nagy sebességről térténő igen erős fékezésnél érezni, hogy nagyon rosszindualtúan viselkedik. Óvatosan... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez így van, kanyarban nagy sebességről térténő igen erős fékezésnél érezni, hogy nagyon rosszindualtúan viselkedik. Óvatosan... :lol:

jaja.. pláne hogy nekem a gátlók sincsenek magaslatukon.. kicsit beimbolyog.. óvatosan kell a kormánnyal "játszani"...

Link to comment
Megosztás:

jaja.. pláne hogy nekem a gátlók sincsenek magaslatukon.. kicsit beimbolyog.. óvatosan kell a kormánnyal "játszani"...

Én is most rakom fel a Kadett 16V tárcsákat hátra, de a Corsa még könnyebb, ráadásul még ABS-em sincs.

Biztosan érdekes lesz kanyarban fékezni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is most rakom fel a Kadett 16V tárcsákat hátra, de a Corsa még könnyebb, ráadásul még ABS-em sincs.

Biztosan érdekes lesz kanyarban fékezni. :lol:

Nah jah.. én próbálok még elötte.. kanyarban meg már nem fékezni..sőt már inkább finoman a gázt nyomni,tartani .. nem tom jól-é... kéne vezetéstechnika óra.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.