Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

a technikai hátté voltam kiváncsi :lol:

Az a lényege hogy nagy fordulaton (>7500-8000) a hidrotőke kvázi felpuhul és így elmegy a szelephézag (csattogni fog, meg lesz még néhány járulékos probléma). A fix tőke ezt küszöbli ki. Hátránya, hogy kézzel kell beállítani a szelephézagot. Kb. én ennyit tudok erről. Remélem a Gabi is ír majd valami okosat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az milyen ?

mindig van píííze... :lol: :lol: :D

Poént félretéve: az nem is olyan frankóság, mert hidegen ugyanúgy szelephangja

van, és koptatja a vezérműtengelyt, és egyébként meg sűrűn kell állítani a szelephézagot. ;)

Versenyautókban szokták alkalmazni, ahol 8000 fölé megy a fordulatszám, mert ott a tőkék

már nem tudnak dolgozni. A Senátorba tök értelmetlen ez a megoldás, egyébként meg van

vagy 1800HUF/db a tőke ára újból... :D

Link to comment
Megosztás:

a technikai hátté voltam kiváncsi :lol:

Az akkor olyan, lesz, hogy nem a hidrotőkék fogják beállítani a szelephézagot, hanem egy szerelő.

Hidotőke:

http://s8637744.shoplite.de/sess/utn;jsess...%2F50-10-19.gif

Mehanikus tőke:

http://s8637744.shoplite.de/sess/utn;jsess...%2F50-10-13.gif

Viszont egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a régi CIH blokkban van már hidotöke, ugyanis azok himbásak és alulról vannak vezérelve.

Mi a motorkódja annak a motornak?

Most nézem, hogy azokba a motorokba 98-ast kell tankolni ólomadalékkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az milyen ?

Fentebb leírták már.

Viszont egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a régi CIH blokkban van már hidotöke, ugyanis azok himbásak és alulról vannak vezérelve.

Mi a motorkódja annak a motornak?

Most nézem, hogy azokba a motorokba 98-ast kell tankolni ólomadalékkal. :lol:

Lehet 95-öst is csak akkor állítani kell a gyujtáson.

Egyébként volt a CIH motorban is hidrotőke mert nekem is az volt a 2000-esben amíg ki nem cseréltem fixre őket.

A 2,2-esben is hidrok vannak most. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hmm.. olyan kihaltnak tünik nekem most ez a fórum... senki se dolgozik? mindenki csak nősül,meg költözik, házat szépitget? :lol: (mondjuk 1-2 hónap és mi is költözünk )

nah szóval gyerünk gyerünk.. pörögjünk fel.. nem nem.. nem a "senivel" :D

Jah.. és vigyázzatok a városban.. melegfront van vagy nem tom mi, de ma 30km-es kis bp.i utam során 3-4 szer akartak összetörni..(sávváltás,hátúlról majdnem belémcsúszás,elöttem kicikázás és elöttem lévő rámrántás.. ehh.. vagy csak elszoktam a csúcsforgalomtól, és ez csak egy 7köznapi nap :lol: )

De hogy legyen egy kis Gsi is, nagyon faja a kis kocsi.. szereti ezt a 20fokos levegőt ;) harap szépen.. jót tett a lambda neki biztos.. viszont a fogyim az igy is úgy is 9-10 liter(inkább 10).. igaz, full város, és sokszor elég dinamikusan.

Más nincs.. kérem kapcsolja ki... :D

Link to comment
Megosztás:

Én pölö otthonról tudok csak netezni. :lol:

Oké.. akkor te felmentést kaptál.. és a többiek?

Nah csak írogatok.. kevés a hsz-em :lol:

De azért emlékszem, volt olyan is hogy 1 napig nem nézem a fórumot, és 3órán keresztül csak visszaolvasok :D

No de sebaj.. itt a jóidó! írány a szabadba.. asszem kinézünk a kiscsajjal a margitszigetre.. átsétáljuk :D

Link to comment
Megosztás:

Lécci ne hajtsd máris szét a Senit!!!! :D

esőben alig kell kicsit odalépni a gázra és máris keresztbe lehet vele autózni.Ettöl semmi baja nem lesz.

Szólhattatok volna...

Merre voltatok?

Hirtelen ötlet volt.A Mátyásföldi reptéren voltunk,ott elég nehéz bármit is összetörni ;)

Egyenes úton azért a turbó az nyerőbb...de a hátsókeréknek akkor is iszonyat feelingje van...

Ugye István...nem lehet elfelejteni azt az 5 ladás évet... :lol: jól nyomtad... ;)

Kicsit tartottam tőle mikor Anti mondta hogy próbáljam ki.Pont egy héttel elötte volt nagy a szám hogy nekem inkább a hátsókerék fekszik,azt hittem már elszoktam tőle és be fogok égni :lol: :D De semmit nem felejtettem nagyon szépen lehet vele autózni,érezni hogy van benne erő és a spert is nagyon ott van.Kár hogy a gsibe nem csináltak hátsókerék hajtást

Link to comment
Megosztás:

Ha fölösleges blablát akarsz akkor tessék:

Leponyváztam este a GSi-t mert esett az eső és nem akartam hogy egész éjjel essen szegényre. Leslagoltam a ponyvát, ráraktam a kocsira, és most tök dzsuvás az egész autó :lol:

Hoztam be a céghez a kis szivacsomat meg a Viledát de most csomó melóm van és nincs időm kimenni lemosni.

Tessék :lol:

Link to comment
Megosztás:

De semmit nem felejtettem nagyon szépen lehet vele autózni,érezni hogy van benne erő és a spert is nagyon ott van.Kár hogy a gsibe nem csináltak hátsókerék hajtást

Na akkor vihetnél engem is öröm körre. :lol:

A GSi-be pedig meg kell csinálni a hátul hajtást... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvastam régebben, hogy sokan használtok ferrodo fékbetéteket és jó tapasztalatokkal.

A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok és hol toom beszerezni kedvező áron.

Előre is THX.

Ferodo Premier. GSi gyári 256-os fékekhez kb. 7000-ért van a garnitúra. Csergő, indit-trade.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam régebben, hogy sokan használtok ferrodo fékbetéteket és jó tapasztalatokkal.

A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok és hol toom beszerezni kedvező áron.

Előre is THX.

Csergőben vagy a Blitznél lehet beszerezni és szerintem olyan 7-8ezer forint körül lehet. Talán olcsóbb is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvastam régebben, hogy sokan használtok ferrodo fékbetéteket és jó tapasztalatokkal.

A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok és hol toom beszerezni kedvező áron.

Előre is THX.

Zádor utca 6. Bp. mondjuk...

Csergő... Viktor...

Ja és... Premium-ot... mondjuk...

Remélem nem írtam marhaságot. :lol:

Hú de gyorsak vagyunk... :lol:

Blitzéknél még be is szerelik, ha kell... gyorsan. :D Csak be kell jelentkezni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.