Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nekem már a lábamban van az ABS, például amikor Tökölre mentem, akkor se blokkolt a kerék padlóféknél. :lol:

:D

Az is egy megoldás, de az csak egyszer használatos blokkolásgátlás volt. :D

Egyébként pedig szerintem tényleg jobb néha. Esőben volt úgy hogy páran bőven becsúsztak a pirosba én meg csak nyomtam a féket, mint a barom és bőven megálltam, ráadásul közben még a vezetésre is tudam figyelni. Nyilván ennek is vannak korlátai, száraz uton néha éreztem úgy hogy én talán picit rövidebb féktávot tudtam volna venni, de ha már kikerülős, csúszós utas szitu van, akkor biztos esélytelen vagyok. Vagy nagyon sokat kell gyakorolni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akinek van egy kis rutinja a fékutak különböző körülmények közti meghatározásában, meg az

"állati" ösztönök legyűrésében, annak nem igazán jelent pluszt ez a kis biztonságtechnikai eszköz.

Engem pl. az omegáé kifejezetten idegesít, mivel az még egykörös, vagyis ha egyik keréknél

nagyobb a csúszás, az összesről elveszi a féket. A C Vectrában annyira már nem jön elő ez az

idegesítő beavatkozás (mert nem egykörös), de azért sikerült megállnom a 2500km-es ágyúgolyófutam

alatt, hogy az ABS-t megdolgoztassam. :lol: Pedig nem nagypapás féktávokat vettem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt már mindenféle elnevezéssel habosítva menetstabilizáló rendszernek nevezik, ebben még benne

található az intelligensebb kipörgésgátló is. De ilyet csak az újabb autókban találni, és amelyikben

nem széria, ahhoz borsos áron mérik opcióban. Ettől függetlenül nekem ez sem hiányzik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezeknek a felniknek nincs van középrész ami takarja a csavarokat?

mellesleg jól áll...de ugye, mintha magasabbra került volna a hátulja?

Csavar takarója nincsen csak a kerékagyhoz van kupak ez így gyári :lol:

Magasabb azért lehet mert a hátsót cseréltem ki késöbb nem mentem vele egy métert sem és nem űlt vissza a rugó rendessen

törzsvásárlóktól kérdezném h Flash mikor jelenik meg, vagy meg jelent-e már??????

Már én is nézegetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

C20XE Sedan egész jó párosítás :lol:

Ez meg nagyon tecc csak drága ahhoz képest h 8V nem ?

Sedan: nocsak nocsak.. ez nekem is tecc...az első autóm is az volt, és szerettem volna olyat. Viszont már úgy megszoktam a mostani formát(ferdehátú Gsi).. nem tom cserélnék-e.. de egész jó áraik lettek ezeknek a kocsiknak.. ha belegondolok h 3 éve mennyiért vettem az enyémet.. + a hitel.. de ugyanakkor tök érdekes.. már 3éve megvan a kis paripa...

C20XE Sedan egész jó párosítás :lol:

Ez meg nagyon tecc csak drága ahhoz képest h 8V nem ?

8V se randa.. de elég drága..

Azért legalább az ABS-t átépíthették volna...................

őőő izé.. ez egy épített ótó? :D

Link to comment
Megosztás:

ABS nekem is megoszlik a véleményem róla.

Ha trutyis az út,néha jól jön.. mert bár már nekem is benne van valamennyire a lábamban az ABS,de van hogy lefagy a rendszer :lol: És olyankor biza jól jön.

Viszont egy ideje lehet,hogy pont mióta ezek a gumik vannak fenn, néha mintha túl hamar müködne.. konkrétan olyankor is, amikor még csak közel sincs csúszás.. pl száraz út.. és épphogy csak elkezdek fékezni..

Igaz,ilyenkor van hogy csak 2-3"ütemig" müködik,aztán már normális...

Ez vajon mitől lehet? mert pl ilyenkor kifejezetten rosszkor jön..

Vagy a másik eset, amikor olyan úton mentem, ami elég ratyi volt.. ki kellett mennem szélre.. csak kraftral fértem ki.. aztán elég erős féket vettem.. és akkor jött az útegyenetlenség.. ABS meg ON.. féktáv jóval hosszabb lett.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

őőő izé.. ez egy épített ótó? :lol:

Igen, ez gyárilag 1.6 16v volt :D

.. és akkor jött az útegyenetlenség.. ABS meg ON.. féktáv jóval hosszabb lett.. :lol:

Na pont ezért megy az agyamra az omegában az abs. Kiiktatni meg nem tudom, mert

az állítja elő a sebesség jelet is. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem. Csak Caravan és GSi. Még sima 5 ajtós C20XE sem volt gyárilag tudtommal. Csak NE.

De, síma 5 ajtós Astra is volt C20XE-vel, én is épp elözö héten találtam egyet. Addig azt hittem, hogy nincs.

Itt is van egy:

http://www.mobile.de/SIDDG.ERfzX6yGIeQqgu3...11111220000754&

És még egy:

http://www.mobile.de/SIDDG.ERfzX6yGIeQqgu3...11111227425589&

Link to comment
Megosztás:

De, síma 5 ajtós Astra is volt C20XE-vel, én is épp elözö héten találtam egyet. Addig azt hittem, hogy nincs.

Itt is van egy:

http://www.mobile.de/SIDDG.ERfzX6yGIeQqgu3...11111220000754&

És még egy:

http://www.mobile.de/SIDDG.ERfzX6yGIeQqgu3...11111227425589&

Ez olyasmi lehet, mint a Kadet GSi C20SEH motorral, és 5 ajtóval................. fehér holló szindróma...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.