Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Szerencsére "csak" szívó szelepeket kellett cserélni ,gyárit kapott ,maga a gépmunka a Szeles Gabi ajánlotta műhelyben történt 36000Ft ez tartalmazta a (nyomáspróbát((olaj,víz)) ,síkba köszörülést ,szelepfészkek köszörülését ,8db szelepvezetőt és a szelepek beszerelését)

Sztem ha jó lesz és nem hullik szét 2 hónapon belül akkor megérte ennyiért.

és mennyi volt a szelep ??

egyébként nem kérdezted mennyire rizikos sikba huzni a c20xe hengerfejet ??

mert ugye gyarilag nem ugy van tervezve

elvileh ha leveszed ki kell cserélni ujra !!

Link to comment
Megosztás:

sikerült 3800FT/db áron szervírozni nagynehezen.............

Kérdeztem,hogy a síkolással nem lesz-e valami gond de megnyugtattak,hogy csináltak már c20xe-t és nem volt vele gond soha.

Csak bizakodni tudok,hogy tényleg nem lesz semmi problem..............bár amilyen szerencsém van mostanság kitudja?!....... :)

Link to comment
Megosztás:

Sonique: ezt a nem úgy terveztéket kifejtenéd?

Aztec: LOL :wink: (az első c40xe )

ez tök 1xrü

vannak olyan hengerfejek amikbe bele van kalkulálva az hogy ha leveszed akkor sikoltatni kell és ezért ott ráhagynak tervezésnél

no most ez a c20xe nél nem igy van

takkra ki van szamolva milyennek kell lennie +/- 0

vagyis elvileg ha leveszed a hengerfejet

akkor az kuka ... és tessék ujjat venni :)

érdekes hozza állás

szoval a lényeg ha lesikoltatod akkor fenn áll a lehetöség hogy elreped a hengerfej .... no ez a gyakorlatban hogy néz ki azt nem tom

ezért érdeklödtem hogy mit mondtak a gépműhelyben ....

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, figyelmetlen voltam, bocsi! :oops:

Viszont ha digitális órát teszek a kocsiba vagy csináltatok egy fehér hátlapos órát, akkor ezt már kiküszöbölik? (azért fehér hátlaposat írok, mert ha csináltatok, akkor nézzen már ki valahogy) :)

én pár hete tettem be fehér számlapokat és kicsit állítottam az órán és nem csal annyit :)

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik :)

"Race Engineering" mennyiben jobb, mint a "sima" Sachs ?

Gondolom, nem véletlenül választottad ezt.

Igazából nem találtam rugós tárcsát, ami erősebb, mint a gyári, aztán telcsi a Risse Motorsporthoz, ők ajánlották, ezt teszik a 200 ló fölötti 1,6-osukba is. Teljesen más a szerkezet, erősebb is, meg a tárcsa is jobban néz ki :wink:

Valami fura anyag van a ferrodol helyett, világosbarnás, drapp színű....

Remélem bejön..

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

Gergő nagyon jól tudja mire utaltam, de szerintem te is

Anti fecsegett jószokása szerint vagy Qpkakiller Laci köpött már csak az nem tudom :)

Nagy szivacs ám a dolog, mert ott tartok, hogy ajtóbecsuk és jön vissza thx 2 15cmvel szélesebb ülések :) :)

Most fogjuk majd vhogy a sínt konvertálni 8)

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem találtam rugós tárcsát, ami erősebb, mint a gyári, aztán telcsi a Risse Motorsporthoz, ők ajánlották, ezt teszik a 200 ló fölötti 1,6-osukba is. Teljesen más a szerkezet, erősebb is, meg a tárcsa is jobban néz ki :wink:

Valami fura anyag van a ferrodol helyett, világosbarnás, drapp színű....

Aham :)

....Remélem bejön....

Úgy legyen :wink:

Link to comment
Megosztás:

....Anti fecsegett jószokása szerint vagy Qpkakiller Laci köpött már csak az nem tudom :)
Azt döntsd el, hogy melyikük nem :P :lol: :P

....Nagy szivacs ám a dolog, mert ott tartok, hogy ajtóbecsuk és jön vissza thx 2 15cmvel szélesebb ülések :) :)....

Nyáron jó lesz az a kis plussz szellő, a nyitott ajtók miatt :wink:

Link to comment
Megosztás:

Egy Peugeot GTI után én már nem tudok semmit megutálni. Tudom, hogy nem fogok találni hibátlan GSI-t, csak esélyeket csökkentek.

Igazából 3 autó van a piacon számomra szimpatikus súly/lóerő aránnyal a GSI, a civic VTI, és a Golf GTI. Nem egy nagy választék. A többi vagy gyenge, vagy túl sokat fogyaszt. Igazából már a Golf is elég sokat eszik. Szóval a GSI tűnik a legjobbnak csak nagyon kevés van most tavasz előtt klímásból a piacon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.