Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

A spirálos órák csalnak...és ez nem titok... :wink:

Én még olyat is hallottam, hogy nem véletlenül csalnak, hanem ez az autógyárak olcsó trükkje arra, hogy megakadályozzák a féktelen száguldást, mert ránézel az órára, látod hogy "hú, már 180", önkéntelenül is visszaveszel, pedig még csak 160-nal mentél. Én egyébként ki szoktam használni a sietős órákat, és ha lakott területen belül 50-es táblánál óra szerint 65-tel belefutok trafiba, jó eséllyel megúszom, tekintve hogy a trafik is (legalábbis felénk) csak nagyjából 60-tól mérnek. De akit ez zavar, az vegyen a váltóméretnél nagyobb kereket, és akkor kb. pontos lesz az óra.

Link to comment
Megosztás:

Én még olyat is hallottam, hogy nem véletlenül csalnak, hanem ez az autógyárak olcsó trükkje arra, hogy megakadályozzák a féktelen száguldást, mert ránézel az órára, látod hogy "hú, már 180", önkéntelenül is visszaveszel, pedig még csak 160-nal mentél. Én egyébként ki szoktam használni a sietős órákat, és ha lakott területen belül 50-es táblánál óra szerint 65-tel belefutok trafiba, jó eséllyel megúszom, tekintve hogy a trafik is (legalábbis felénk) csak nagyjából 60-tól mérnek. De akit ez zavar, az vegyen a váltóméretnél nagyobb kereket, és akkor kb. pontos lesz az óra.

És milyen kereket ajánlasz? Most 175/70-es van rajta a 13-as felniken!

Link to comment
Megosztás:

Mire gondolsz?

Személy szerint nekem az van... :wink:  

De ha felhívod Patyit, ő még esti mesét is regél neked róla... :wink:  

Üdv.: Atommanó

Tán azt okoskodtuk ki, hogy felmenne( :?: ) az enyémre...

Majd hétvégén aláfekszem a verdádnak egy mérőszalaggal :)

F17 helyett tuti jó az F18, meg tán az F20 is, csak ott a villa helyett be kéne szegelnünk a hidraulikus kinyomócsapágyat...

Egyébként a te motorodat bírja?

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

Hát ahhoz tudni kéne, hogy hány %-ot csal az óra pontosan. Ha ez megvan, akkor itt találsz egy gumiméret-kalkulátort, ami azt is kiírja hogy hány százalékkal mész gyorsabban/lassabban mint a régi gumival

Értem már! Nos, ez a sebesség eltérés csak akkor áll fenn, ha a gyáritól eltérő méretű gumit rakok a kocsira? Vagy gyárilag is csal az óra? Hogy van ez pontosan? :)

Link to comment
Megosztás:

Értem már! Nos, ez a sebesség eltérés csak akkor áll fenn, ha a gyáritól eltérő méretű gumit rakok a kocsira? Vagy gyárilag is csal az óra? Hogy van ez pontosan?  :)

Atommanó írta az előbb, hogy minden spirálos óra siet valamennyit gyárilag is (nemtom hány százalékot, ez szvsz autófüggő). Ha kisebb átmérőjű kereket teszel fel, akkor még jobban fog sietni, ha nagyobbat akkor meg pontos lesz vagy késik

Link to comment
Megosztás:

Atommanó írta az előbb, hogy minden spirálos óra siet valamennyit gyárilag is (nemtom hány százalékot, ez szvsz autófüggő). Ha kisebb átmérőjű kereket teszel fel, akkor még jobban fog sietni, ha nagyobbat akkor meg pontos lesz vagy késik

Ez igaz, figyelmetlen voltam, bocsi! :oops:

Viszont ha digitális órát teszek a kocsiba vagy csináltatok egy fehér hátlapos órát, akkor ezt már kiküszöbölik? (azért fehér hátlaposat írok, mert ha csináltatok, akkor nézzen már ki valahogy) :)

Link to comment
Megosztás:

Óra témához: valahol Szentendrétől északra van egy állandó mérő, ami nagy piros betűkkel kiírja, mennyivel mentél el előtte.

Apám A omegájával szoktam arra járni, 40 körüli értéknél kábé pontos (10kmh-t nem téved, az ziher). Spirálos óra. Kipróbálnám 150kmh-nál is, csakhát lakott terület meg 40es korlátozás :)

Persze franc tuggya, mennyire pontos a telepített mérő :wink:

Link to comment
Megosztás:

Óra témához: valahol Szentendrétől északra van egy állandó mérő, ami nagy piros betűkkel kiírja, mennyivel mentél el előtte.

Apám A omegájával szoktam arra járni, 40 körüli értéknél kábé pontos (10kmh-t nem téved, az ziher). Spirálos óra. Kipróbálnám 150kmh-nál is, csakhát lakott terület meg 40es korlátozás :)

Persze franc tuggya, mennyire pontos a telepített mérő :wink:

Írta nekem egy srác, hogy 5 kilóért kalibrálták be neki az órát, nem téved. Akkor ezek szerint ez is megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Anti: Te ismered azt az illetőt, akié az a turbós Astra GSi? Nagyon megköszönném, ha "összehoznál" vele! Szóval nem úgy! Na, érted! :) :) :) :P :lol:

melyikturósra gondolsz?

-itt nálunk van egy ezüst sedan

-van 1 piros

-van 1 feka

-épül még1 piros

de sztem a leg1szerűbbfordulj SXP kollegához :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.