Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Persze, hogy ki lehet. Ezért is téptem a szám a múltkor. Amúgy tök mezei a cucc, 27C010, semmi extra. És korántsincs tele, simán meg lehet oldani, hogy akár kisebb EPROM-ba is átírják a kódot, mint ahogy Coupe egyik chipje is kisebb (csak 28 lábú, valszeg 27C512).

Kiolvasom még a tuning chipeket is - aztán beírok egy próbát, ha működik, mehet a reprodukció.... Aztán összehasonlítva a kódot, meg az adatokat, el lehet gondolkodni az esetleges saját tuningon.

Ezt már mondtam coupééknak, hogy simán lehet másolni a tuning chipeket is. :wub:

Én is megcsinálom két perc alatt, ha DIP tokozásúról van szó. PLCC-hez meg asszem csak

a 32-eshez van átalakítóm.

Még egy ötlet részemről: 27C010-ben gondolkodva meg lehet könnyen oldani azt is, hogy két féle

program legyen letárolva, és indítás előtt egy sima kapcsolóval ki lehessen választani az aktuálisat. :P

Link to comment
Megosztás:

annak örömére, hogy ujra gurulhatsz duenen árulnak momo övet meg 5x100as 17es MAK felnit vásárolj be :lol: :wub:

Így van, most úgyis különösen felvet a pénz. :P

Az 5*100as felni, pedig gond felmegy az 5*110-re is, max kúpos csavar kell hozzá... :D :P B)

Link to comment
Megosztás:

Még egy ötlet részemről: 27C010-ben gondolkodva meg lehet könnyen oldani azt is, hogy két féle

program legyen letárolva, és indítás előtt egy sima kapcsolóval ki lehessen választani az aktuálisat. :wub:

Jó ötlet - nagyobb EPROM-okkal akár több program közül is lehetne válogatni! Mindenesetre egy KPM vizsgálatnál jól jöhet, ha egy kattintással vissza lehet állni gyárira... :P

Link to comment
Megosztás:

Így van, most úgyis különösen felvet a pénz. :lol:

gondolom, azért mondtam :P

Az 5*100as felni, pedig gond felmegy az 5*110-re is, max kúpos csavar kell hozzá... :P :D :P

az informatika alapszabálya, hogy megfelelően erős hardverrel minden feladat megoldható B) :P

(a kérdés, hogy menniybe kerül és megéri e a végeredmény :wub: )

Link to comment
Megosztás:

:wub:

Ménnn lényeges hogy 7000 helyett 7200nél van a tiltás ?

Azért általában nem csak a tiltás van átírva. :P

Mondjuk ez a kpm-es példa csak arra vonatkozik, aki egyébként a gyári echte jó állapotú

vasba rak tuning chipet, és semmi mást nem mókol. Mert egyébként a gyári programmal

sem fog tudni átmenni a gép. :P

Link to comment
Megosztás:

Petigsi-nek hála már én is eléggé átlátom a chip kérdést.

c20xe_my_gsi.jpg

Ez az ő autójának a gyári epromból kiolvasott görbéi,és ennek segítségével elméletileg látja hogy miken kell változtattni ahhoz hogy jobb legyen a motor karakterisztikája.Ezek még olyan elméleti dolgok :wub:

Link to comment
Megosztás:

Nálad mi a helyzet a motorcsere projekttel?

már bent van...egyik tartóbakot cserélni kellet+a tankot...el kell még helyezni az AC-t vhogy,alakítani kell a légszűrőn is (vagy szerezni kell ascona légszűrőházat vagy vmi dirketszűrőt kell de az sem biztos h elfér :P ) és jön az elektromos része a dolgoknak amitől kicsit félek...jah és a kipuffon kell alakítani....

szóval szépen lassan de már több meglepetésre talán nem kell számítani :wub:

és minden elismerésem Antié h nem gyújtotta fel a Gsi-t .... nekem egy sima motorcsere is bűnös gondolatokat ébreszt :P

hétfő-kedd fele lesz csak meg...

Coupe ! 6ezer/darabért tudok neked tükröt...a jobbos talán zsír új a balos meg bordóra van fényeze...ha kell megadom a telszámot B)

Link to comment
Megosztás:

már bent van...

Majd az Ascona topikba is irhatnál ám. (Akár a választ is). Komoly projekt egy 1,6-ról C20NE motorcsere, szerintem a jövő keddnek is nagyon kell örüljél ha kész lesz. De drukkolok :wub:

Gólyalábakat nem kellett cserélni?

Fékek?

Egyszer mennék egyet ellened ha már kész lesz és használod egy ideje!

Link to comment
Megosztás:

Petigsi-nek hála már én is eléggé átlátom a chip kérdést.

http://i112.photobucket.com/albums/n171/gs...20xe_my_gsi.jpg

Ez az ő autójának a gyári epromból kiolvasott görbéi,és ennek segítségével elméletileg látja hogy miken kell változtattni ahhoz hogy jobb legyen a motor karakterisztikája.Ezek még olyan elméleti dolgok :wub:

Ez így mind szhép és jó, csak nemtod melyik tábla mi, és milyen értékekkel dolgozik. :P

A DAMOS szabvány alapján készült táblákat ki tudja ugyan keresni, de semmit nem lehet még így

vele kezdeni. Nekem már rég megvan ez a sw demo verzióban, de nem jutottam vele sokra... :P

Link to comment
Megosztás:

az új biztosan utángyártott....nemtom milyen ár a jó ár csak olyan helyen voltam és eszembe jutottál :lol: :P :D

Köszönöm B)

A Viktor azt mondta,eszembe ne jusson utángyártott tükröt venni :wub:

Ez így mind szhép és jó, csak nemtod melyik tábla mi, és milyen értékekkel dolgozik. :P

Szerintem Peti tudja melyik mit jellent.

Link to comment
Megosztás:

Ha még Peti az értékeit is tudja értelmezni, akkor nagyon sokat érő ember lesz. :P

Azt írta anno msn-n hogy ha lenne egy mérőpad akkor tudná igazán hogy milyen értékeket milyen arányban kellene véltoztattni ahhoz hogy igazán jó legyen.Elöre megírt programja van egy egész dvd-nyi.Eléggé ráfeküdt most a chip kérdésre :wub:

http://chip-tuning.uw.hu/

Link to comment
Megosztás:

már bent van...egyik tartóbakot cserélni kellet+a tankot...el kell még helyezni az AC-t vhogy,alakítani kell a légszűrőn is (vagy szerezni kell ascona légszűrőházat vagy vmi dirketszűrőt kell de az sem biztos h elfér :wub: ) és jön az elektromos része a dolgoknak amitől kicsit félek...

De ismerős problémák! :P Én is a tömegmérő+direkt kombóval agyaltam, aztán kicsit méregetni kellett, de asszem megvan a megoldás.

Féltengelyek?Milyen váltóval toltátok össze?Nem feszül sehol a motor?

Link to comment
Megosztás:

De ismerős problémák! :P Én is a tömegmérő+direkt kombóval agyaltam, aztán kicsit méregetni kellett, de asszem megvan a megoldás.

Féltengelyek?Milyen váltóval toltátok össze?Nem feszül sehol a motor?

Elvileg mindennek passzolnia kellet, mert neki Bigblock 1.6-osa volt, abban olyan csuklók vannak, amilyent mi is nagyon kerestünk. Az F16 is maradhatott. Elvileg. :wub:

Hogy mit kellett variálniuk, azt ök tudják, mert írta, hogy a motortartóval is variálni kellett, de asszem az Asconában a motor 4 bakon lóg, nem csak 3-on.

Link to comment
Megosztás:

Azt írta anno msn-n hogy ha lenne egy mérőpad akkor tudná igazán hogy milyen értékeket milyen arányban kellene véltoztattni ahhoz hogy igazán jó legyen.Elöre megírt programja van egy egész dvd-nyi.Eléggé ráfeküdt most a chip kérdésre :P

Akkor neki ezekszerint ezen a dvd-n már korábban más által kreált tartalmak vannak, és ő csak

letöltögeti. Láttam már én is ilyen dvd-t hirdetve németben, amin több motortípushoz volt eprom

tartalom. Csak drágálltam érte az árát. :P

Ez a WinOLS is jó progi lenne regisztrálva, mert csak akkor jönnek le onlány a különböző paraméterek,

amik kellenek a táblázatok és értékek beazonosításához... Csak ez is überdrága. :wub:

Hipertitkos :lol:

Gondolom, ha egyszer fizetett érte... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.