Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ezt én sem értem..

Azért keresik a felelőst, mert előre szitne percre pontosan megmondták, hogy mikor jön a vihar...és hogy nem is kicsi...ennek tudatában miért nem halasztották el a tűzijátékot...vagy kezdték korábban, illetve, hogy a város rendelkezett e ilyen katasztrófa esetén bármilyen tervvel...

Amit mi láttunk, a rendőrök és polgárőrök minden tőlük telhetőt megtettek, és próbálták segíteni az utcán kétségbeesetten rohangáló tömeget...

Link to comment
Megosztás:

Ezt én sem értem..

Azért keresik a felelőst, mert előre szitne percre pontosan megmondták, hogy mikor jön a vihar...és hogy nem is kicsi...ennek tudatában miért nem halasztották el a tűzijátékot...vagy kezdték korábban, illetve, hogy a város rendelkezett e ilyen katasztrófa esetén bármilyen tervvel...

Amit mi láttunk, a rendőrök és polgárőrök minden tőlük telhetőt megtettek, és próbálták segíteni az utcán kétségbeesetten rohangáló tömeget...

Szerintem a halasztás/korábbi kezdés sem ért volna semmit - már kora délután tele volt minden, ha korábban kezdik, még akkor is ott van a tömeg amikor jött a vihar.... a fákat, meg cserepeket aztán meg tényleg nem lehet felelősségre vonni, hogy miért nem bírták tovább...

Sajnos hiába van akárhány rendőr meg polgárőr - a bepánikolt tömeget semmi nem állítja meg... sokan azért sérültek meg, mert egyszerűen letaposták őket. Borzasztó, hogy az emberek 99%-a elveszti a fejét, ha valami baj van, de ezen nem lehet változtatni... a legjobb, ha kerülöd a tömeget, ha csak lehet....

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor konkrét "kis" tüzijáték volt.Felelőst meg keressenek az égiek között, mert erről pusztán ŐK tehetnek.Még az időjósok sem tudják normálisan megaszondani a pontos időjárást.

Én részemről még az itteni tüzijátékot is kihagytam.Láttam már eleget.CSak a gyerekek miatt fogok kimenni, ha akarnak ilyesmit nézni, bár a nagyobbik lányomat nem hozza lázba ez a dolog.Képes a robbanások alatt elaludni......... :)

A kicsi meg még kicsi az ilyesmihez. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Este néztem a TV-t... tüzijáték... minden földi adó sugározza... vizesednek a kamerák... m1 kikapcs..... 10 perc múlva tv2 is.... rtl 1 kamerával még bírta... de az se volt túl jó... aztán éledtek a kameráik, és már villogtak a fényhidak... látszott, baj van. TV-n keresztül is sejtettem, hogy gáz van.

Elmentünk a mi kis főterünkre szétnézni, közben végig láttuk a helyi tüzijátékkot, mert a tavalyi pici után ma akkorát csináltak, hogy az egész város láthatta. Nézelődés után haza... tv bekapcs... 1,5 órával előtte már szólt a meteorologia, hogy gáz van, vihar lesz és nem is kicsi.... azért az meg nem kevés idő!!!!!!!!!! Szóval van felelős... és nem az időjárás.

Link to comment
Megosztás:

Jó, hogy másfél órával elötte bemondták...de közben viccesen elmesélték azt is, hogy van aki már reggel kilenckor kiment elfoglalni a jó helyeket...Na az nem tudott ám semmiről... :unsure:

Biztos lehetett volna valamit csinálna, hogy ez ne így alakuljon...de én úgy gondolom, hogy bárki bármit csinál azt a saját felelőségére teszi...jelen esetben nem kellett volna összevissza rohangálni..

A furcsa az volt, hogy kinnt szakadt az eső, és ahelyett, hogy megvárták volna, hogy vége legyen a viharnak...fogták és inkább rohanva elindultak haza, mert hogy ha késöbb mennek, akkor már nagy tömeg lesz...hát ezekkel nem nagyon lehet mit kezdeni..ha ennyi esze nincs valakinek...ettől függetlenül nem modom, hogy akik ott vesztették az életüket mert rájukdőlt egy fa...vagy bármi..az hibás...de az élet veszélyes...Nem hiszem, hogy bárkit feleőségre kéne vonni..

..Vannak ennél sokkal komolyabb dolgok amikor a felelősöket meg kéne kereseni...és nem teszik...csak szeretnek ilyenkor buzgólkodni...meg jól felfújni az ügyeket...

Azt nem értem monjuk, hogy miért nem állították le a tűzijátékot legalább arra a 15 percre amíg tombolt a vihar...bizti van egy ilyen gomb amit ha megnyom valami fejes..akkor ott stop van.. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem ezen a 7végén voltál Győrben?Esetleg fejlemények?

Kössz a kérdést :lol:

De most voltam. Szombaton lusták voltunk a kocsihoz nyúlni, de vasárnap belehúztunk. Vettem még szombaton Gabitól Metabolondot, meg pénteken vetettem kartertömit + olajszűrőt. Bődület sok olaj volt kocsi alatt, ha szerencsém van akkor tömítéscserékkel meg lehet úszni. Főtengelyszimmering nem ereszt elvileg szerencsére, inkább még a kartergázcsőnél lévő tömítés ereszthet, de azt még én egyedül is ki bírom cserélni. Na leszedtük a leömlőt (az y-t), a kartert, kitörölgettük, nyomatékkulccsal meghúztuk a csavarokat és aztán már csak egy órát kellett szenvedni a leömlőbe beletört csavarok kifúrásával, illetve új menet vágásával. Megállapítottuk hogy a gumijaim csúnyán félrekopnak, megpróbálok egy futóműves varázslót hátha tud vele kezdeni vmit... Lehet hogy nem és akkor ott vagyok mint télen hogy valamit cserélni kell, de senki nem tudja hogy mit :)

Mindenesetre megtiltották hogy motort cseréljek amíg fél litert olaj van a motor alatt :D

Menni jól megy, C20NE Kadettal tök egyet megyünk.

Ma délután meg lakatos, mindjárt fel is hívom hogy ugye nem felejtett el...

Na én itt vagyok!

Sajnálom ami Tom autójával történt (leégett Szegeden a kábelkötege, és kigyuladta az autó egy benzinkúton...)

Remélem annyira nem komolya a dolog, és egy kábelköteg, illetve egy Computer cserével orvosolható az egész...

Ezeket ha jól rémlik még megvannak, és szívesen fel is ajánlom... :D

:) :D :D

Ez azért elég tréül hangzik :unsure:

És hol van most a kocsi? Motorháztető vagy más karosszériaelem nem bánta a dolgot? Hogy a vérbe gyulladt ki? Hogy oltottátok el az elektromos tüzet?

Reméljük hamar meggyógyul a GSi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Anti! 1,5 óra nagy idő... ezalatt ha kell, elég sok embert lehet mozgósítani(csak volt ott pár száz rendőr... meg vannak katonák), akik aztán megértetik a jónéppel, hogy hiába ült ki reggel 9-kor, itt egy rohadt nagy vihar lesz, és jobb, ha eltűnnek.

De hagyjuk, nem nekünk kell ezzel foglalkozni. Sajnos megtörtént, ami történt. :unsure:

Tom meg szegény elég szerencsétlenül járt...

Mikorra érte(te)k haza a vontatásból?

Link to comment
Megosztás:

-----------------------------------------------------------

Két órát álltam dugóban mire átverekedtem magam Budáról Pestre, és nekem közel sincs ilyen jó véleményem a rendőrökről. Csak lezárták az utakat, de nem gondoskodtak a kereszteződésekben a normális haladásról, és emiatt csúnyán állt az egész város. Alagút és a Mom park közti úton szuzukis egy kerékkulccsal akarta fejbeverni az előtte álló szamarást, csak mert meg merte kérdezni hogy miért áll a dudán. Rendőr tőle max 50 méterre volt, de szerintem nem mozdulhatott el a kocsijától, ezért végignézte az eseményt és semmit sem csinált :unsure:

Tiszta gáz, facé kell ez a felhajtás, komolyan beteszem a karácsony mellé ezt az ünnepet - azt is utálom.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tom mikor értek haz...

Ott volt Gelko, Piiista meg Coupe...

Ja meg Tom...

Nekem is volt már ugyan ilyenem ...versenyzés közben végigégett a kábelköteg...két órát toltuk a hungárián az aautót...aztán Sonique áthúzta nekem a kábelköteget, és másnap mer megint vágtatotta a paripa... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Főtengelyszimmering nem ereszt elvileg szerencsére, inkább még a kartergázcsőnél lévő tömítés ereszthet,

Elvileg azokat cserézték a szerelők, amikor a vezérlést, és a kuplungot csinálták.

Megállapítottuk hogy a gumijaim csúnyán félrekopnak, megpróbálok egy futóműves varázslót hátha tud vele kezdeni vmit... Lehet hogy nem és akkor ott vagyok mint télen hogy valamit cserélni kell, de senki nem tudja hogy mit :unsure:

Engedelmeddel javasolnék egy lakatost első körből, aki rá tudna nézni, hogy mi is áll xarul.Lehetőleg padra rakva.Akkor többet mond majd a dolog.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tom mikor értek haz...

Ott volt Gelko, Piiista meg Coupe...

Ja meg Tom...

én 7 körül értem haza sztem, a többiek meg mentem tovább Coupehoz lerakni a kocsit....

80al tudtunk jönni folyamatosan....Tom végigökörködte az utat de biztosan tudja álmából is felkeltve h mikor lesz a Blitz :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Évivel kint voltunk tegnap a budai rakpart Batyinál levő felhajtóján. Mondja is úgy 8-8:30 körül. Eső lesz! Felnéztem a HalászBástyára és nem kis villámok voltak felette. Mondom, max megázunk. Aham, nem megáztunk hanem sz@rrá áztunk. A gatyám egymerő víz volt, de szegény Évi is úgy nézett ki mintha vizespoló, gatya verseny lett volna. Pánik az volt. Aki tudta mit kell csinálni, merre lehet haza jutni az tette a dolgát. A sok isten barma amikor nem lehetett lemenni a metró ill. Hév-hez ott áltak és néztek ki az okos fejükből. Sajna mire megtudtam mi van már eléggé beverekedtem magam a tömegben. Na kifelé sem volt egyszerű. Üvöltök, nem engednek le senkit (gondolom féltek, hogy belökik egymást az emberek a vonatok alá, + tele volt már), ezek meg néznek és ugatnak. Mit lökdös, mit üvölt, + anyázik stb.... Majdnem le is csavartam egy Bálám Szamarát. Csak leesett, hogy vihar van és már az alsó gatyám is vizes volt (nem be pislantottam mielött valaki betalál) és itt az Évi meg jó lenne már otthon lenni. Szal gyalog Margit bridge onnan már 4-6-os sima ügy haza. Lehet én vagyok ilyen és feltalálom magam, de nagyon sok ideggyenge ember van. Elvesztik a fejüket és taposnak át a másikon. Ha egy picit koncentrál akkor nem pánikol és nincs káosz. Mindegy, nagyon tenni a rendőrség nem tudott semmit ott a tömegben (nem volt náluk könnygáz az oszlatáshoz :unsure: )viszont kijebb a Margitnál már tették dolgukat. A tüzijátékot egyszer mondták le ha jól emléxem az utóbbi 10 évben. Itt azért a pénz is közre játszhatott. Nincs lóvé az el nem lött töltetért ugye. Mert nekem ne mondja senki, hogy csak a rakéta lövöldözök nem figyelték az időjárást alakulását. Hisz ők attól függnek igazán. Viharban hogyan számolja ki hogyan milyen szögben lövöldözzön? Jó hosszú lett bocsi.

Öszinte részvétem a halottak családjainak. Szomorú amikor egy ünnepből gyász lesz.

Link to comment
Megosztás:

Reggel ébrdeés, ablakon kinézek, szép, felhőtlen idő.Rutinból rövidgatyó+póló+sportcipő, és már indultam is melózni.Már a lépcsőházban éreztem, hogy nyalván kissé alulöltöztem, aztán ez az udvarra kirve végképp megerősödött bennem.Életemben először örültem, hogy beértem a melóhelyre, és fel tudtam venni a jóó meleg munkásruhámat! :)

Pár éve kb. 5 a Batthány térre beszéltünk meg találkát.

Már a tüzijáték előtt éreztem,hogy nem lesz egyszerű. A kocsit Békáson hagytam és hévvel mentem be.

A tüzijáték végén úgy összeállt a tömeg mint a ....-is bugyi.

Egyszerüen sodort magával. Sikerült összefordulnom egy nénivel a ki a pöcsömet fogta énmeg a melleit de nemtudtuk a kezünket sem mozdítani.(jobb mintha f@szi lett volna) csak néztük és tapogattuk egymást.

Aztán egyszercsak felmásztam egy buszmegállo tetejére,hogy körülnézzek.

Egy mellékutcán elvergődtem a Margit hídig ott le a rakpartra. Poló levesz és kocogás.

Elkocogtam az Árpád hídig ott elkaptam egy hévet és úgy jutottam ki Békásra.

Ott még 1,5-2 órát ültem a kocsi elején mire megérkeztek a többiek.

Na azóta nemszeressem a tüzijátékot. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Szombaton elmentem a Krisztiánnal(bordó caravan)Lacházára gyorsulni.Sose volt ilyen jó a gyorsulás.Kb 30autó volt kint annyit lehetett menni amennyit akartunk,sorba se kellett állni :) .Van még mit javítani az eredményemen,de így is sikerült kicsivel több mint 1másodpercet javítani a gyári állapothoz képest.Én is javultam,de az autó is :D Krisztiánnak sikerült egyéni csúcsot döntenie 15.002ment ami igen jó eredmény.Elég jól rajtol és már a 200méteren megkapom töle azt a 3--5tizedet ami a végére annyira már nem nő meg.Tehát a rajt miatt megy el jobban mint én és ráadásul lusta voltam kereket cserélni az is rontott az időmön.Valószínű kapok(veszek) egy bele való irmscher chipet ami tényleg jó,remélem sikerül javítani egy kicsit.

Vasárnap meg Tomért mentünk le szegedre.Odafelé az M5-ön Gelkoval mértünk egy végsebességet(muszáj volt mert a pista ment elöl és igen csúnyán ott hagyott minket)200ig igen jól gyorsul az autó.220ig se rossz :lol: ,de 220tól már várni kellett mire elértük a 230at.Ez ment klimával és klima nélkül is.Ami meglepő volt hogy szinte alig volt szél zaj a kocsiban.Azért többet nem csinálok ilyet mert eléggé megviselte az olajat hirtelen ez a nagy tempó(nem is értem miért :) )

Tomot elég könnyen haza húztuk,csak a könyves Kálmán körúton volt egy kis gáz ahhol kisebb dugó volt,de sikerült örömet okozni a dugóban álló embereknek(amit szintén nem értek semmit nem csináltunk).

Most kicsit büszke vagyok az autómra mert az elmúlt 1-1.5hét alatt sikerült beletekerni olyan 2000-2300km-t és semmit nem kellett hozzá nyúlni :D :unsure: :D

Link to comment
Megosztás:

Na István akkor már majden olyan jó mint egy turbós... :)

Ezt most mire érted?azért ha jól emlékszem neked is elég lassan ment fel 240re.Én 230nál abbahagytam mert éreztem hogy igen lassan menne tovább :D és én nem szeretném gyilkolni az autómat.+a caravannak kevesebb a végsebessége :lol: és nehezebb is.A Robi 14.4 ment :D :unsure: (phase 2)

Link to comment
Megosztás:

Szombaton elmentem a Krisztiánnal(bordó caravan)Lacházára gyorsulni.Sose volt ilyen jó a gyorsulás.Kb 30autó volt kint annyit lehetett menni amennyit akartunk,sorba se kellett állni :) .

Pedig, éreztem, hogy el kellett volna menni Corsát tesztelni. :unsure:

Csak tudnám, hogy miért nem mentem.

Link to comment
Megosztás:

Pedig, éreztem, hogy el kellett volna menni Corsát tesztelni. :unsure:

Csak tudnám, hogy miért nem mentem.

Erre én is kiváncsi vagyok.Pedig még direkt ide is beírtam hátha eljön valaki.

Robi 4 kerékhajtással ment... :lol: és még nem is tilt le 4-nél az autója... :D

csa ne felejtsd el, hogy neked felfele nekem meg lefele csal az órám...tehát amikor Te 220-at látsz, az kb 205... :) :)

Majd beszélgessünk erröl 1év múlva jó. :D

Elvittük Tom autóját szervízbe reméljük hamar meg csinálják.Azt meg pláne hogy megtudjuk mitöl is keletkezett a tűz.

A Petinek(nem a Petigsi) meg tegnap ráesett a géptetőjére egy vaskapú ő se túlk boldog most :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.