Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

:blink: B)

vajon azelőtt halsz meg mielőtt ujrafényezik a kocsit vagy utánna? :D

pont ezen gondolkodtam.

de amúgy szeretek élni hiába nincs veszteni valóm, de ez akkor is nagy fless volt mert nem számítottam rá.

és mekkora röhejjjj lett volna menni a műanyagoshoz megint h csináld meg még1x :D

Link to comment
Megosztás:

Voulmen alatt én az alkatrészárakra és szervízdíjakra gondoltam. Abból pedig a gsi16v egy kategória a többi 16v opellel. Ennyit próbáltam kifejezni.

Így már értem.Thx.

Amúgy, igen.Nem túl drága, de nem is olcsó némely nem gyári, de jó minőségű utángyátott alkatrész.

Persze van, amivel nem illik utángyártózni, de a kopó alkatrészek még beleférnek ebbe a körbe.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez azt jelenti, hogy amelyikben nincs ETC akkor nincs benne ez a plusz pillangószelep (a bal kép).

Mert ha jól gondolom akkor az a moci amiről kérdeztem akkor ezt mozgatja. :blink:

Őőő. ezt nem tudom.. de sztem benne kellene hogy legyen,mert az enyémben nincs ETC,de két pillangó van.. lásd a képet amit ano linkeltem.

Link to comment
Megosztás:

Toom nem igazán akarom használni, de jó lenne ha műxene ha már van. Az idegesít, hogy nem toom minek van baja pontosan a vezérlőnek vagy a mocinak ami buzzerálja az alsó "lepke" szelepet :blink:

Szal akkor a hiba hogy nem megy ETC-d?

Első kérdés.. ABS müködik?

Mert úgy tudom, annak a jeladóit "használja".. bár most épp elfilóztam.. abból honna tudja? mondjuk h irreálisan gyorsan pörög a kerék? vagy.. hmm.. pedig biztos vmi tök egyszerü megoldása van :D

ETC lámpája világit.. nem tom hogy is van.. ha világit OFF vagy forditva.. nekem nincs, majd vki megmondja itt a frankót a régi GSI sek közül :D

És tény, hogy sokak azt mondják h nem sport autó, de azért milyen büntetés már egy énféle "családi"autóval leverni mondjuk egy sportautó OFF celicát ON B) vagy OFF BMW-t ;)

És nemsokára dobok fel egy hibalistát.. ami nálam eddig a 2.5 év alatt volt.. max apróságok nem leszenek benne..

Link to comment
Megosztás:

Ismerni nem, de fotóról egész bizalomgerjesztő.

Ja.Innen tényleg nem rossz.

1ébként holnap kész a szélesítés a gépemen.Este 6ra megyek érte.

Szombaton képeket is teszek fel,remélem nem avatar méretűeket mint eddig. B)

Ma megjött a két elsőgumim,már rajta is van a felnin,kicentírozva,gázzal feltöltve,már csak rá kell lökni őket a vasra.

Szerintem kib@szott jó lett a lakatos munka,de majd ti megmondjátok. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szal akkor a hiba hogy nem megy ETC-d?

Első kérdés.. ABS müködik?

Mert úgy tudom, annak a jeladóit "használja".. bár most épp elfilóztam.. abból honna tudja? mondjuk h irreálisan gyorsan pörög a kerék? vagy.. hmm.. pedig biztos vmi tök egyszerü megoldása van :D

ETC lámpája világit.. nem tom hogy is van.. ha világit OFF vagy forditva.. nekem nincs, majd vki megmondja itt a frankót a régi GSI sek közül :D

És tény, hogy sokak azt mondják h nem sport autó, de azért milyen büntetés már egy énféle "családi"autóval leverni mondjuk egy sportautó OFF celicát ON B) vagy OFF BMW-t ;)

És nemsokára dobok fel egy hibalistát.. ami nálam eddig a 2.5 év alatt volt.. max apróságok nem leszenek benne..

Na akkor!

Megnéztem megint a képet amit te linkeltél, valójában tényleg két pillangó szeleped van, akkor én helyesbítek nekem 3 van. Kettő egyben (kicsi, nagy), ez van neked, nekem pedig pluszba van ez alatt egy nagy pillangó szelep. Azért van két részre osztva az egész ház, magyarul neked csak a felső van.

Amikor megvettem ki volt véve az ETC controll lámpa izzója és a gyerek előttem rakta be a vezérlőt (neki nem kellett, jó duma, sőt az ABS biztije is ki volt szedve).

Beraktam az izzót és azóta folyamatosan nyomja ki a hibakódokat, vagy villog vagy világít. Amenyi hibakód le volt írva azt megfejtettem és az ABS szenzorokra panaszkodott. Az ABS-m jó.

Valakinek a vezérlőjét bele kéne próbálni és megsasolni, ha jó akkor már csak az állító moci lehet kaka :blink:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem loree olajcsere című képalbumát. Hát elég lazán cserélsz olajat, ha szétszeded hozzá a pillangószelepet is, szelepfedél le, olajteknő le :blink: . Ez már a lelkiismeretes olajcsere B)

Köszi iqbéla!

Tavaj is megcsináltam akkor pillangószelház nem volt szétszedve.

Megéri levenni a az olajteknőt meg a szelepfedelet, mert mikor tavaj szétszedtem nem alu színe volt hanem feket mint a szurok teljesen. A szelepfedélház sarkai teli volt olajsárral (most a kartergáz lecsapatót is leszedtem és megpucoltam, hogy ne menjen annyi oajos trugyi az injektorba.)

A fekete szutykot csak a nitro-higító oldotta és utána klasszz aluszínű lett.

És miért is mondom, hogy legalább 2-3 évente érdemes megcsinálni: mert mikor most szétszedtem csak halványbarna olajlerakódás volt rajta és 10 perc alatt lepucoltam brigivel és nitróval.

A szelepfedél tömítés 3500Ft, a karter dupla tömítés 1500Ft körül van, ja és vettem még tömítő pasztát.

Tavaly paszta nélkül raktam a szelepfedél tömítést és szegényke izzadt 1-2hét után.

Az egész melót éjszakás után csináltam este 7-ig, lábam leszakadt a sok akna mászástól :D

Másnap beállítottam a kéziféket és a váltórudazatot, meg felraktam az ANTI révén szerzett tükröket(az adapterhez vennem kellett csavart mert a gyári nem volt jó, de megoldottam)ami nagyon király lett.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor!

Megnéztem megint a képet amit te linkeltél, valójában tényleg két pillangó szeleped van, akkor én helyesbítek nekem 3 van. Kettő egyben (kicsi, nagy), ez van neked, nekem pedig pluszba van ez alatt egy nagy pillangó szelep. Azért van két részre osztva az egész ház, magyarul neked csak a felső van.

aham.. igy már kezdem érteni. ez mókás.. majd Petyáén megsassolom.. akkor elvileg magasabb a szivótorkotok?! hmm..

közben felraktam a hibalistámat. aztán kedvet kaptam, egy régóta húzódó dologhoz.. a webszerkesztéshez.. LOL nem értek hozzá, de jöttek a dolgok.. asszem rárepülök a témára.. addig, Nem röhög! Wörddel!! csináltam egy kezdetleges vmit, csak hogy ha már simán fennvannak videók, ne csak a lista legyen fenn html ben B) LOL sajna a videós résznél az utsó videók elcsúsztak és nem tom mért. de most nincs rá időm.. alvás rulez. reggel go to Kiskőrös.. nagyit temetjük :blink:

Kezdetleges oldalam...

Link to comment
Megosztás:

győri az egyik utcában szokott parkolni. amit ír igaz, tényleg keveset szokott menni, többet láttam parkolva, mint állni. múltkor egy csaj vezette. a színe elég szép, nekem olybá tűnik mintha nem eredeti fény lenne, de egy rétegvastagságmérő sokmindenre képes. próbálni nem próbáltam. viszont nagyon régóta árulják.

Link to comment
Megosztás:

aham.. igy már kezdem érteni. ez mókás.. majd Petyáén megsassolom.. akkor elvileg magasabb a szivótorkotok?! hmm..

közben felraktam a hibalistámat. aztán kedvet kaptam, egy régóta húzódó dologhoz.. a webszerkesztéshez.. LOL nem értek hozzá, de jöttek a dolgok.. asszem rárepülök a témára.. addig, Nem röhög! Wörddel!! csináltam egy kezdetleges vmit, csak hogy ha már simán fennvannak videók, ne csak a lista legyen fenn html ben :D LOL sajna a videós résznél az utsó videók elcsúsztak és nem tom mért. de most nincs rá időm.. alvás rulez. reggel go to Kiskőrös.. nagyit temetjük :blink:

Kezdetleges oldalam...

Laci!

Először is részvétem B)

Igen jól mondod azzal a közdarabbal magasabb és abban van az ETC pillangószelepe.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, HVT újra.

Tegnap visszaadtam Redinek a szerteszét koptatott műanyagját. Léci majd mondd meg hogy legyen, szerintem az lenne a korrekt ha összedobnánk a fényezésre.

De a sablon készen van, csak el kellene mennie valakinek nappal a Nagy Lajos Király útjára, és venni szövetet, meg műgyantát. Peti aszonta már az új helyén is stabil a helyzet, valszeg 1 db/hét menne neki. Ugyanolyanokat tudna csinálni mint amilyet Lurdynál is láttatok. Bmw.Tomi szerint csavarral kellene rögziteni, de szerintem még a "szürkeracsi" ami ilyen széles szürke jól tapadó ragasztó is jobb lenne, mert a belső oldalra minden külső látszat nélkül fel lehetne ragasztani, és nem kéne fúrni hozzá semmit. Diny, a te véleményed is kéne úgyis csak otthon ülsz és beteg vagy, most akár még irhatnál is :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.