Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Akkor ezek szerint nem lehet úgy egyben rugóstúl mindenestűl, lefelé kihúzni... (még soha nem szedtem szét ilyen módon az elejét... nem tudom, hogy van összetéve)

Rossz toronycsapágytól élhet a két kerék "önálló" életet? Nincs valami stabilan az úton és a nyomvájúknál úgy érzem, hogy az egyik jobbra a másik balra akar menni... Gömbfejek jók, azokat jól megrángattuk és megnéztük. Lengőkar szilent nemrég lett cserélve. Kerékösszetartással is lehet probléma... de attól ennyire saját életet élne a két kerék?

Arra készülj fel hogy 4-6 órás meló,és ha már egyszer szét van szedve cserélnék toronyszilentet is.Lehet hogy egy futómű állítás is ráférne.A toronycsapágynak szerintem ehhez semmi köze sincs.Lehet hogy az egyik gólyaláb szára el van ferdülve és az okozza a hibát.Sajnos f astránál nem lehet a kerék összetartást állítani.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az egyik gólyaláb szára el van ferdülve és az okozza a hibát.Sajnos f astránál nem lehet a kerék összetartást állítani.

Ez a verzió nincs kizárva, h a gólyaláb el van ferdülve... mert a jobb oldali lengőkarszilentet végül is egy egész lengőkarral cseréltük mert az egész kar el volt hajolva... úgyhogy lehet, h kapott a gólyaláb is :rolleyes:

Ez gáz, hogy állíthatatlan a kerékösszetartás... Ez meg már milyen!

Link to comment
Megosztás:

Ez a verzió nincs kizárva, h a gólyaláb el van ferdülve... mert a jobb oldali lengőkarszilentet végül is egy egész lengőkarral cseréltük mert az egész kar el volt hajolva... úgyhogy lehet, h kapott a gólyaláb is :rolleyes:

Ez gáz, hogy állíthatatlan a kerékösszetartás... Ez meg már milyen!

A rosszul írtam a kerék dőlés szögét nem lehet állítani.de attól is elhuzhat az autó.

Link to comment
Megosztás:

A rosszul írtam a kerék dőlés szögét nem lehet állítani.de attól is elhuzhat az autó.

Azért így már jobb! :rolleyes: Furcsáltam is ezt az összetarthatatlanságot... de mivel tényleg nem szedtem még szét soha és nem vágom mi és hogy van ott elöl így lazán megilyesztettél picit

Link to comment
Megosztás:

Azért így már jobb! :rolleyes: Furcsáltam is ezt az összetarthatatlanságot... de mivel tényleg nem szedtem még szét soha és nem vágom mi és hogy van ott elöl így lazán megilyesztettél picit

Én meg mondom öszíntén már cseréltem ki magamnak egyszer a gátlót rugókat,de mégegyszer nem igazán szeretném megcsinálni.És ráadásul minden csere után nem árt elmenni futómű állításra.

Módosítva : coupe
Link to comment
Megosztás:

Én meg mondom öszíntén már cseréltem ki magamnak egyszer a gátlót rugókat,de mégegyszer nem igazán szeretném megcsinálni.És ráadásul minden csere után nem árt elmenni futómű állításra.

Azért én is erősen elgondolkozom, hogy hozzá nyúljak-e!Pláne így, hogy a rugóval is muszáj babrálni...

Valszeg kicseréltetem. Megéri azt kis pénzt. Egy ilyen csere úgysem kerül olyan horribilis összegbe.

Link to comment
Megosztás:

Azért én is erősen elgondolkozom, hogy hozzá nyúljak-e!Pláne így, hogy a rugóval is muszáj babrálni...

Valszeg kicseréltetem. Megéri azt kis pénzt. Egy ilyen csere úgysem kerül olyan horribilis összegbe.

Hát azt viszont gondolod végig, hogy toronyszilentet nem cseréltetsz-e, ha már szét van kapva.

Link to comment
Megosztás:

Hát azt viszont gondolod végig, hogy toronyszilentet nem cseréltetsz-e, ha már szét van kapva.

Ezen éPp elmélkedek... Ésszerű lenne...

Mennyibe kerülnek ezek a toronyszilentek? ?/db ? van belőle valami jobb típus vagy márka? vagy egyszerűen ezen a területen is a legjobb a gyári version?

Link to comment
Megosztás:

Ezen éPp elmélkedek... Ésszerű lenne...

Mennyibe kerülnek ezek a toronyszilentek? ?/db ? van belőle valami jobb típus vagy márka? vagy egyszerűen ezen a területen is a legjobb a gyári version?

Ha nincs kemény futóműved, akkor szerintem elég a gyári. Viszont tudtommal nem olcsó buli... :rolleyes:

Érdemes lenne körbeérdeklődni, hogy hol/mennyi/milyen...

Link to comment
Megosztás:

Toronyszilent a Csergőnél: gyári - 18141Ft.-/db, utángyártott - 5525Ft.-/db

Utángyártottat Nem hiszem, hogy tennék ebből a dologból... 36ropi? :rolleyes: Hmmm... Ismerettség kell.

Van egy ismerősöm aki elvileg 40% kedvezményt kap a fent említett bótban (is). Megpróbálom megfűzni...

20 körül már elég jó lenne 2 pár(gyári)! :blink:

ha tud valaki még ennél is olcsóbb megoldást az szólhatna ;) KÖSZI!

Link to comment
Megosztás:

Ahha!

Belépsz a Klubba 5 ezerért és neked is lesz kedvezményed ott is meg több helyen.

De csak ezért ne lépjél be,hanem azért mert jó neklünk itt együtt azért. ;)

Megfontolom a dolgot... meg amúgy is! Egy kis kedvezmény itt-ott mindig jól jön :blink:

De gondolom a klub tagságmiatt még nem kapnék 40%körüli kedv-t...

Mindenesetre fontolás tárgya a tagság... Egy ideje nem tudtam, hogy mi legyen a verdával. Úgy egy fél éve vagyok benne biztos, hogy megmarad és összeépítem BruTkóra. Annyiért amennyiért el lehetne adni nem kapnék hasonló teljesítményű és hasonló élményt nyújtó gépet. Ha kényelmes, szép, fullos gépet szeretnék, ami még esztétikailag is tetszik, akkor kéne hozzá 5-6 mill. Annyit meg amúgy is sajnálnék elkölteni AUTÓRA, hogy elvigyen A-ból B-be... Meg, hogy kint álljon az utcán annyi milla? :rolleyes: Így is kell pénzt rákölteni, de igy legalább pár százezret és nem pár milliót.

Link to comment
Megosztás:

Ez a lámpa sem olyan rossz a fehérhez de az enyém szebb! ;) Viszont közötte a betéttel valamit kell csinálni mert így rombolja az össz hatást. Vagy teljes fehér vagy fehér piros vagy mittuom én de így rontja az összképet. A kipufoddal mi van? Nem áll valami szépen. A vonószem takarót ellopták vagy elhagytad?

Nos miután ennyit fikáztam mostmá megyek is.

Egyébként kezd nagyon szép lenni és kitünni az 1.6-ok szürke világából.

,

Na szóval.... ;) A lámpa szvsz is okés, bár ugye nem ez volt a terv.De a jóIstenért sem akartad eladni sem nekem, sem Redinek! :D A díszléc.Hm.nekem így tessik.Ha echte fehér lenne, nem mutatná azt, amit most mutat.A kipuff ezzel a lökössel nincs összhangban, de csak keddig.Akkor ér rá az, aki hozzá is nyúlhat! ;)

A vonószemtakaró.Noshátigen.Szóval olyat nem kaptam hozzá.Sajnos.De Albertnek írtam SMS-t, hogy nekem is kellene egy, de még KEINE REAKTZION! ;)

Igen, egyébként alakul, éppen tegnap, a lökös felrakása után agyaltam azon, hogy azt a feliratot lehet, le kellene operálni róla.NA AZ rontja az összképet! ;)

De majd a felnikkel, és az ültetéssel majd tényleg mutatni fog valamit.De azt meg leghamarabb májusban tudom meglépni, mert akkor költözünk el a pincegarázsból, egy zártudvari kocsibeállóba.

Szóval 210km/h-nál kell csak felrakni 6ba király!aztaqva! :blink: :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Ok Ok! Viszont bedobhatjuk majd az enyémbe a lámpát, hogyan is mutat fehér közbetéttel. Nem azért csak nagyon kiváncsi vagyok.

Egy nagyobb talin nincs akadálya, de mivel nem teljesen gyári a kialakítása, ezért szenvedtünk vele vagy 1 órát, mire mind a helyére került.Úgy normálisan.Szóval ne most szerkesszük ki! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez a lámpa sem olyan rossz a fehérhez de az enyém szebb! ;) Viszont közötte a betéttel valamit kell csinálni mert így rombolja az össz hatást. Vagy teljes fehér vagy fehér piros vagy mittuom én de így rontja az összképet. A kipufoddal mi van? Nem áll valami szépen. A vonószem takarót ellopták vagy elhagytad?

Nos miután ennyit fikáztam mostmá megyek is.

Egyébként kezd nagyon szép lenni és kitünni az 1.6-ok szürke világából.

:blink:

Tomi neem Te lennél :D

Wolfi mos' látod hason lámpionunk one ;)

tuom ez nem dzsieszáj theme de azért lgondolkodtató embörök :rolleyes:

alagootacska

Link to comment
Megosztás:

tuom ez nem dzsieszáj theme de azért lgondolkodtató embörök :rolleyes:

alagootacska

Elég érdekes jelenetek vannak ebben a vidijóban.Némelyiknél van olyan feeling, hogy nem mindenki van hozzászokva a gyorsan menő autókhoz, és nem kellő körültekitéssel vált sávot, aztán a másik meg már szikrázik is a falon.nembeszélve az első sedanról, ami aztán tényleg konkrétan beinogott, a magas puttonya miatt.Meg szvsz a vezetője sem volt tixtában az autója határaival.A busz tényleg elég gázos volt, de a két teherautó nálam mindent vitt.Meg ott is, ahogy elnéztem.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem tudom hol készült bár az elején a ciril betűk jelethetnek vmit :rolleyes:

Az tény h moszkvában pölö nincs nagy kultúrája a közlekedésnek mikor utoljára voltam festések még mindig nem voltak (útburkolaton) és mhol 100 volt az alaptempó.....

Link to comment
Megosztás:

...de a két teherautó nálam mindent vitt.Meg ott is, ahogy elnéztem.

Az a két teherautó, hogyan hozta össze a találkozót? Mert elötte nem ment, legalábbis a kamerán nem látni a kissebbiket. Aztán mikor elcsapja lehet látni, hogy a kicsinek a fülkéje felénk áll, mintha jött volna szemből. Oldalról nem jöhetett, mert fal van. Akkor?

Vagy csak én nem láttam semmit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.