Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Mi vagyunk most az aktív tagokk! ;)

De hogy ne legyen annyira off.neked mit kellene kicserélni a motoron, és a váltón kívűl, hoy bedugd a géped orrába a C20XE-t?mennyire kellen megbolyatni pl. a kerékfelfüggesztést?Meg ilyenek?

Gólyaláb feltétlenül kell a nagyobb féltengely miatt, szervókormány is illene, hátra a régóta áhított és vadászott hátsó híd, hűtő, csövek, kábelköteg, computer, csövek és a többi, amiről fogalmam sincs... :blink:

Rugó/gátló elvileg teljesen csereszabatos.

Lóerőben és egyszerűségben lehet hogy jobban járnék egy dbilas hengerenknti pillangóval, 1.6os blokkal a twinport dugókkal és tengelyekkel, korrekt 60as rendszerrel és ezekhez írt bilas chippel. Viszont ez meg árban több szerintem és nagyon nagy kérdés, hogy meddig bírja... :rolleyes:

Lehet hogy csak pár 1000km, ami annyira azért nem fényes.

Link to comment
Megosztás:

Gólyaláb feltétlenül kell a nagyobb féltengely miatt, szervókormány is illene, hátra a régóta áhított és vadászott hátsó híd, hűtő, csövek, kábelköteg, computer, csövek és a többi, amiről fogalmam sincs... :blink:

Rugó/gátló elvileg teljesen csereszabatos.

Lóerőben és egyszerűségben lehet hogy jobban járnék egy dbilas hengerenknti pillangóval, 1.6os blokkal a twinport dugókkal és tengelyekkel, korrekt 60as rendszerrel és ezekhez írt bilas chippel. Viszont ez meg árban több szerintem és nagyon nagy kérdés, hogy meddig bírja... :rolleyes:

Lehet hogy csak pár 1000km, ami annyira azért nem fényes.

A kerékfelfüggesztésnél nem elég csupán az "agyrészt" kicserélni?S, akkor belemegy a másik kerékagy.

Hát ez a Twinpot dolog, meg 1.6-os blokk................

Nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

A kerékfelfüggesztésnél nem elég csupán az "agyrészt" kicserélni?S, akkor belemegy a másik kerékagy.

Hát ez a Twinpot dolog, meg 1.6-os blokk................

Nem tudom.

Az 1.6 blokk azért lenne jobb, mert a hengerfej és az összes többi sallang megegyezik így nem lenne nagy mókolás. Egy sima 1.6 blokk meg kb. 30k dugókkal együtt (hfej nélkül...) és ez garantált +10 paci, valamint sok sok nyomaték.

A kerékagy dologgal meg asszem csapágy szívás van, mert van vagy 3 különböző méret.

De erről inkább a Futó Úrat kérdezd, nekem is ő magyarázta a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért tünik jobb megoldásnak egy c20xe mert Tomot ismerve az is kevés lesz neki egy idő után :rolleyes: +A kihegyezett motor max 140le tud és tényleg kérdéses hogy meddig :blink: Ráadásul szerintem még olcsóbban is jönne ki a gsi motor.

A kerékfelfüggesztésnél nem elég csupán az "agyrészt" kicserélni?S, akkor belemegy a másik kerékagy.

Hát ez a Twinpot dolog, meg 1.6-os blokk................

Nem tudom.

Úgy emlékszem azt mondták hogy 3 féle méret van és egyiknél se lehet nagyobb csapágyat belerakni.Végülis ebben különbözik a gsi gólyalább a többitől hogy nagyobb benne a csapágy.(aszem 72es)

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért tünik jobb megoldásnak egy c20xe mert Tomot ismerve az is kevés lesz neki egy idő után :rolleyes: +A kihegyezett motor max 140le tud és tényleg kérdéses hogy meddig :blink: Ráadásul szerintem még olcsóbban is jönne ki a gsi motor.

max. 65e.+ felújítás! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért tünik jobb megoldásnak egy c20xe mert Tomot ismerve az is kevés lesz neki egy idő után :rolleyes: +A kihegyezett motor max 140le tud és tényleg kérdéses hogy meddig :blink: Ráadásul szerintem még olcsóbban is jönne ki a gsi motor.

Csak ott meg az állapot a necces és még egy buta rendőr is kiszúrja, hogy nem 1.4. ;)

De szeritnem is az lenne a korrektebb, csak ahhoz meg még beszari vagyok.

Ha egyszer belefutok egy kpm igazoltatásba, akkor mit csinálok??

Nem túl egyszerű a motor visszcsere buli...:D

Link to comment
Megosztás:

Csak ott meg az állapot a necces és még egy buta rendőr is kiszúrja, hogy nem 1.4. :rolleyes:

De szeritnem is az lenne a korrektebb, csak ahhoz meg még beszari vagyok.

Ha egyszer belefutok egy kpm igazoltatásba, akkor mit csinálok??

Nem túl egyszerű a motor visszcsere buli...:blink:

ez is igaz,de ezt fel kell vállalni és kész ;)

Link to comment
Megosztás:

hogy a gyikba ne tudnád ki vagyok :rolleyes:

egyszer a lurdynál a lámpákat ajánlottad, és saját beszámolód szerint engem szoktál látni amikor vmi Fordal közlekedsz :blink:

Oksa!

Leesett az info...

Az a Ford ma tört meg alattam sajna a saját hülyeségemből...

Link to comment
Megosztás:

Bakker mostanában dolgoznom is kell a munkahelyen :rolleyes:

Nem volt időm olvasgatni, így csak most este döbbentem le a Sonique gépén. Bazz ez igy elsőre naggygygygonnaggyon joe!! Szép lett, remélem élőben is láthatom mihamarabb. Tényleg para egy ilyen új fénnyel leparkolni az autót bárhol. Nekem is fog kelleni telifény előbbutóbb, mert nincs egy 100% ép elem a kocsin, szal majd lehet elkérem a srác elérhetőségét valamelyik Lurditalin. Persze lakatos még hátra van előtte.

HVT: srác volt nálam tegnap, és holnapra lesz fejlemény is. Nemtom még milyen, mert melóhelyet vált, de bizom a pozitiv válaszban erősen! És akkor hétvégén visszaadom Redinek az etalont.

Én kocsim: kiégett ugyanaz a hátsó helyzetjelző megint amit két hete cseréltem. Most meg egy féklámpa égett ki. Holnap cserélem reggel. Első toronycsapágyak má nagyon szét vannak, ha haver nem hozza a gátlóimat + a csapágyakat jövő héten akkor kinyirom. Báár lehet érdemes várni: Bilstein.

Jóidő szörnyen levitte a fogyimat. Lerezeteltem tegnap a BC-t, és most 7 litert irogat a BC. Pofámleszakad, alig eszik, pedig má néha lelehagyogatok egykét tötyimötyi arcot durván :blink:

Szerintem egy C20XE-ben tuti besz*rnék az enyém is úgy megy mint... nagyon ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak ott meg az állapot a necces és még egy buta rendőr is kiszúrja, hogy nem 1.4. :rolleyes:

De szeritnem is az lenne a korrektebb, csak ahhoz meg még beszari vagyok.

Ha egyszer belefutok egy kpm igazoltatásba, akkor mit csinálok??

Nem túl egyszerű a motor visszcsere buli...:blink:

a rendőr mit is turkál a motortérben???

KPM nehéz dió. utána kéne járni was kostet a lepépörözés. nem hinném hogy occsó

a cs-n írta a turbós suzukis srác, hogy belefutott a kpmbe, és lefoglalták a kocsit és őt meg jól megbüntették mert nem egyezett a papírral a kocsi.. (nem emléxem mennyire de több 100e ft)

eddig én is csak kamionokat láttam ellenőrizni, de minden kocsit ellenőrizhetnek. azt állítják meg amin már kívülről látszik hogy fogás van...

Link to comment
Megosztás:

a rendőr mit is turkál a motortérben???

KPM nehéz dió. utána kéne járni was kostet a lepépörözés. nem hinném hogy occsó

a cs-n írta a turbós suzukis srác, hogy belefutott a kpmbe, és lefoglalták a kocsit és őt meg jól megbüntették mert nem egyezett a papírral a kocsi.. (nem emléxem mennyire de több 100e ft)

eddig én is csak kamionokat láttam ellenőrizni, de minden kocsit ellenőrizhetnek. azt állítják meg amin már kívülről látszik hogy fogás van...

Papirozni nekem csak max. X20XEV-et lehetne. De ahhoz is kell egy rakat engedély és terv.

Valamint a regadó különbözet 800k környékén van. Úgyhogy a papír felejtős.

Ebből a szempontból lenne jó az 1.6, mert ha akkr gond van, akkor azt 150ből lhet kb. papiroztatni.

KPM:

Elég ha egyszer belefutok, rendőrnek meg joga van ellenőrizi motor és alvázszámot.

Aztán ha nem stimmel, akkor gondolom forgalmi el és bünti. Az pedig elég szomorú lenne, főleg hogy ugye nem az enyém az ótó... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Papirozni nekem csak max. X20XEV-et lehetne. De ahhoz is kell egy rakat engedély és terv.

Valamint a regadó különbözet 800k környékén van. Úgyhogy a papír felejtős.

Ebből a szempontból lenne jó az 1.6, mert ha akkr gond van, akkor azt 150ből lhet kb. papiroztatni.

KPM:

Elég ha egyszer belefutok, rendőrnek meg joga van ellenőrizi motor és alvázszámot.

Aztán ha nem stimmel, akkor gondolom forgalmi el és bünti. Az pedig elég szomorú lenne, főleg hogy ugye nem az enyém az ótó... :rolleyes: :blink:

mindent külön engedélyeztetni kell szakemberrel nem 1szerű....

esetleg AF? akkor azt rárakni az új motorra, és legalább a motorszám stimmel....

Link to comment
Megosztás:

mindent külön engedélyeztetni kell szakemberrel nem 1szerű....

esetleg AF? akkor azt rárakni az új motorra, és legalább a motorszám stimmel....

Hááát szerintem még ez is elég meredek.

Nemtom mi lesz, talán ismerős keresése a KPM-nél és a Yardon. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ebből a szempontból lenne jó az 1.6, mert ha akkr gond van, akkor azt 150ből lhet kb. papiroztatni.

KPM:

Az érvényben lévő jogszabályok szerint te vagy 1.4-es, de magasabb környezetvédelmi besorolásba tartozó benzins, vagy pedig 1.5TD-t rakhatsz csak az Astra orrába.De mint tudjuk, utóbbival NEM szereltek Astrát.Az álomhatár ccm-ileg 1500.Nem kell hozzá külön engedly, csupán a motor eredetét kell igazolnod, valamint kifizetni azt a 85e.ft-ot, ami ilyenkor a "szokásás" papírmeló+KPM műszakit is tartalmazza.

Ezért tartom egy óriási vidékiségnek ezt az egész kibeb@szott besorolásos süketséget.

ÉN pl. max. 1.7D v. TD mocit rakhatnék hivatalosan a gépembe. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jóidő szörnyen levitte a fogyimat. Lerezeteltem tegnap a BC-t, és most 7 litert irogat a BC. Pofámleszakad, alig eszik, pedig má néha lelehagyogatok egykét tötyimötyi arcot durván :rolleyes:

Szerintem egy C20XE-ben tuti besz*rnék az enyém is úgy megy mint... nagyon :blink:

Előb utóbb megszokod! ;) Nekem meg az vitte le, hogy hétvégén kocsikáztunk kicsit, és nem 10km-eket mentem a városba, minuszokban.

igy a 11-12 ből, (reset után) lett 7.5lityi :D de amint beértem a városba, no meg kicsit megelőztem 2-3 autót, felment 8.5 re.. de még ez is sirály lenne.

Link to comment
Megosztás:

Az érvényben lévő jogszabályok szerint te vagy 1.4-es, de magasabb környezetvédelmi besorolásba tartozó benzins, vagy pedig 1.5TD-t rakhatsz csak az Astra orrába...

Átalakítási engedély nélkül.

Igazából bármit bele lehet rakni (lásd Antiék eredetileg 1.4es Cabriója C20NE-vel), csak kell hozzá egy csomó papír, meg pénz (a regadó különbözet kifizetése miatt). Elvileg rosszabb környezetvédelmi besorolásba tartozó mocit tényleg nem rakhatok bele, arra szerintem engedélyt sem adnak ki.

Link to comment
Megosztás:

Erről esetleg v.mi bővebb infó??

Le van korrekten papirozva, Patyi kért rá minden engedélyt (nagy fék kellett előre/hátra).

Akkor még nem volt regadó, így csak többi dologgal kellett törödni... :rolleyes: :blink:

Egyébként most is kb. ennyi lenne, csak ugye C20NE-t eleve nem rakhatok bele a "C" miatt, meg ki kell fizetni a regadó különbözetet is, ami elég meredek dolog... ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Le van korrekten papirozva, Patyi kért rá minden engedélyt (nagy fék kellett előre/hátra).

Akkor még nem volt regadó, így csak többi dologgal kellett törödni... :rolleyes: :blink:

Egyébként most is kb. ennyi lenne, csak ugye C20NE-t eleve nem rakhatok bele a "C" miatt, meg ki kell fizetni a regadó különbözetet is, ami elég meredek dolog... ;) :D

Tavaly is volt regadó.CSak nem volt ennyire megtekerve.De tavaly is egy C20XE, vagy nem típusazonos motor esetén a KPM-nél elég komoly pénzekről, meg átalakítási engedélyekről volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.