Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Más téma!

A fogyimmal kapcsolatban kérdeznék 16 Voltos géesis cimborákat.

Nekem mostanság rövid (a moci szinte hideg) városi autókázásnál normál mentben 12-13 lityi a fogyi, ez reális, mert nyáron 8.5-9.5 körül járok el vele.

Mondjuk muterom is használja meg öcsém is. Muter azzal akaszt ki hogy megy 2-be mert azt hisz akkor nem megy gyorsan az autó :blink: ;) :D

remélem nem OFF-oltok meg küldtök el a fogyi topic-ba mert engem nem az 1.4-esek érdekelnek meg hogy hosszótávon telitankal (de jó lenne :rolleyes: ) meddig mennek autópályán 100-al ;)

Remélem nem bántottam meg a kisebb mocis kartársakat, ha igen előre is bocsesz ;)

Link to comment
Megosztás:

Más téma!

A fogyimmal kapcsolatban kérdeznék 16 Voltos géesis cimborákat.

Nekem mostanság rövid (a moci szinte hideg) városi autókázásnál normál mentben 12-13 lityi a fogyi, ez reális, mert nyáron 8.5-9.5 körül járok el vele.

Mondjuk muterom is használja meg öcsém is. Muter azzal akaszt ki hogy megy 2-be mert azt hisz akkor nem megy gyorsan az autó :blink: ;) :D

remélem nem OFF-oltok meg küldtök el a fogyi topic-ba mert engem nem az 1.4-esek érdekelnek meg hogy hosszótávon telitankal (de jó lenne :rolleyes: ) meddig mennek autópályán 100-al ;)

Remélem nem bántottam meg a kisebb mocis kartársakat, ha igen előre is bocsesz ;)

Nekem is ennyit fogyaszt rövid távokon használom álltalában.Ha hosszú távon megyek vele mondjuk szentendrére akkor olyan 8-9 között szokott lenni.Nem méregetve hanem BC szerinte.Azért megnyugtató hogy vannak olyanok akiknek a gsi nem 10liter alatt fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Az én BC-m szerintem pontos mivel nézegettem a fogyikat mindíg meg a tankolást is számolgattam, nem nagy eltérés lehet.

Azt mondják ha üzemi hőfokon van a moci és jó akkor pill fogyi 1.1l/h

Lassan dájrekt szőrőt is mosnom kelle mert lassan már nem piros hanem fekete :rolleyes:

Nekem alapjáraton üzemi hőfokon 0.9L/h de kadetté még elég kezdetlegesnek tűnik astrájéhoz képest.....

Azért köszi....

Link to comment
Megosztás:

Az én BC-m szerintem pontos mivel nézegettem a fogyikat mindíg meg a tankolást is számolgattam, nem nagy eltérés lehet.

Azt mondják ha üzemi hőfokon van a moci és jó akkor pill fogyi 1.1l/h

Lassan dájrekt szőrőt is mosnom kelle mert lassan már nem piros hanem fekete :rolleyes:

az 1.1 full joe...

nekem most hidegben 1.2-1.3 a pill

de használattól függően én mentem az éjn drágaszágommal 600km-t egy tankkal és volt mikor csak 350km-re volt elég :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este - vagyis már kicsit ma - piroslámpánál mögém állt egy Honda, aztán mellém gurult. Két csávó benne nagyon magyarázott valamit, de úgy tűnt nem a sieléstől barnultak le és a rózsafüzér a visszapillantón is is ott figyuzott. Van 1 olyan érzésem hogy nem azé integettek mert valami elromlott a kocsin. Disztárcsás volt, ezért gondolom nem vti volt, de velük akkor sem bratyizok. Különben is cink lett volna megkérni a kétmellűt hogy tekerje má le az ablakot elektromos ablak hiányában :blink:

Aztán meg egy másik lámpánál egy bmw rúgta neki mellettem - csúszkált az egész autó hátulja, kicsit paráztam is ne jöjjön máá nekem a gyökere...

Sok a hülye az utakon éjjel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Más téma!

A fogyimmal kapcsolatban kérdeznék 16 Voltos géesis cimborákat.

Nekem mostanság rövid (a moci szinte hideg) városi autókázásnál normál mentben 12-13 lityi a fogyi, ez reális, mert nyáron 8.5-9.5 körül járok el vele.

Mondjuk muterom is használja meg öcsém is. Muter azzal akaszt ki hogy megy 2-be mert azt hisz akkor nem megy gyorsan az autó :blink: ;) :D

remélem nem OFF-oltok meg küldtök el a fogyi topic-ba mert engem nem az 1.4-esek érdekelnek meg hogy hosszótávon telitankal (de jó lenne :rolleyes: ) meddig mennek autópályán 100-al ;)

Remélem nem bántottam meg a kisebb mocis kartársakat, ha igen előre is bocsesz ;)

Én tavaly kíváncsiság képpen megmértem,és nem a BC-re bíztam a dolgot,mert nekem írreállisan sokat mutat.

Na szóval 5l benyát betettem a csomiba és addig mentem még a kocsi meg nem állt.(Nem kellet sokat mennem mert soha sincs tele a tank) ;)

Beletöltöttem, óra nullázva, és huzás a kútra ismét benzinért.

A tankban lévő 5lityivel pedig addig mentem ismét még meg nem állt alattam.

A végeredmény 66km volt ami 8,3-nak felelt meg ha jól számoltam.

Megjegyzem tél volt így fosatni nem nagyon lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly kíváncsiság képpen megmértem,és nem a BC-re bíztam a dolgot,mert nekem írreállisan sokat mutat.

Na szóval 5l benyát betettem a csomiba és addig mentem még a kocsi meg nem állt.(Nem kellet sokat mennem mert soha sincs tele a tank) ;)

Beletöltöttem, óra nullázva, és huzás a kútra ismét benzinért.

A tankban lévő 5lityivel pedig addig mentem ismét még meg nem állt alattam.

A végeredmény 66km volt ami 8,3-nak felelt meg ha jól számoltam.

Megjegyzem tél volt így fosatni nem nagyon lehetett.

Hát sajnos nekem is fogyott már ki a nafta kétszer is de nem az én hibámból :rolleyes: , hanem a fentebb említett családi személyek miatt.

Először a BC 17km re valót írt ki másodszor csak 8km-re valót, azért tudom mert pont a kúthoz igyekeztem és ki alatt fogyott volna ki :blink:

Amúgy teljesen lábfüggő az egész az ember észre se veszi, hogy kicsit többet nyom a gázpedálon a tank pedig könnyebb lesz pár dl-el ;)

Annak könnyő aki csak saját maga hasznlája a verdát mert tudja hogy közlekedett vele, de írígy meg nem vagyok ezért kitaláltam, hogy annyit tankolok bele amennyi nekem kell :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos nekem is fogyott már ki a nafta kétszer is de nem az én hibámból , hanem a fentebb említett családi személyek miatt.

Először a BC 17km re valót írt ki másodszor csak 8km-re valót, azért tudom mert pont a kúthoz igyekeztem és ki alatt fogyott volna ki

Bátor lehecc mer nekem 80km-t ír ki akkor már elkezd villogni az üzemanyagszintjelző és irány az első kút.....(nincs kedvem gyaloglászni inkább biztosra megyek) :rolleyes: :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Srácok!Ti a GSi-nél ennyire nézitek a fogyit?Amíg nekem volt a vas, csupán 1X voltam kíváncsi a fogyijára.Utána már az élményért autóztam.A lényeg, hogy ha világít az a fránya sárga lámpa, akkor tankolni kell.Az eletronika pedig olykor megtréfálhatja az embert.

Ez igaz, amíg te használod csak de amikor félig rakod oszt kikocsikázzák az már nem mulatságos :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem 50km alatt villog?

Nekem igen.

Srácok!Ti a GSi-nél ennyire nézitek a fogyit?Amíg nekem volt a vas, csupán 1X voltam kíváncsi a fogyijára.Utána már az élményért autóztam.A lényeg, hogy ha világít az a fránya sárga lámpa, akkor tankolni kell.Az eletronika pedig olykor megtréfálhatja az embert.

Én is csak 1szer néztem meg,és csak azért az előbb említett technikával mert nem az igazat mutatja a BC.

Link to comment
Megosztás:

Tessen eldugni a slusszkulcsot! ;)

Nálatok ki bitorolja még a vasat?

Ja azt kéne eldugni :rolleyes:

Amúgy öcsém, muterom meg néha apám de ő mindíg azt mondja, hogy az övé jobb mert kevesebbet eszik ami igaz is (T2 1.6TD 5lityi) :blink:

Nekem igen.

Én is csak 1szer néztem meg,és csak azért az előbb említett technikával mert nem az igazat mutatja a BC.

Ha akarom és az én lában alatt van a gázpedál elég keveset eszik. Ma reggel munkából jövet haza -6fok volt és szép lassan jöttem és fínoman mint egy szűzlánnyal (város);)

Elindultam a megtehető km 104 és mire hazaértem 100 lett, a táv 7 km.

Ha akarom akkor leugrik kb. 15-is.

Amúgy ez van nem egy 60 lovas verdában ülünk :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.