Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Persze ha egy lemezre teszi azt be lehetett volna tenni a nagy kivágásba a rácsra de akkor minek

alakította át a lökhárítót!?

Pont ez a probléma a nagy matricával sehova nem fér fel szabályosan. Ha oldalra teszi a

ködlámpa mellé a fele behajlik a kerékig az meg ocsmány és azért is b@szogatják a pékek.

Szóval hova tehette volna még? A kivágás fölé a majdnem vízszintes részre de azért ugyan

úgy ugatás van mert nem látható csak talán jobban néz ki. Gondolom senki nem szeret

hetente 3x rendőrrel egyezkedni.

Én ezért hagytam meg gyárinak a lököst nem akartam hogy állandóan cseszegessenek a rendszám miatt.

Link to comment
Megosztás:

-1 gsi :)

Haladtam ma Egerbe, normális tempóval, 50-60. Úton 3 nyom kijárva, a többi jéggé fagyva, hosszirányban.

A középső nyom pont a felezőn, minden autó próbálja oda tenni a kereket. Sajnos pont jöttek szembe, visszatettem az autót a sávomba. Bal kerék fel a puklira, kereszt ide ellenkormány oda, árok.

Első lökös eltörött, hátsó jobb kerék kuka. A pótkereket feltettük, de nem forog a hátsó kerék. Szerintem nemtudom mi baja lehet. Talán megszorult a kézifékbovden, vagy az agy vagy nemtudom. Egy darabig no autó. :D

Link to comment
Megosztás:

-1 gsi :D

Haladtam ma Egerbe, normális tempóval, 50-60. Úton 3 nyom kijárva, a többi jéggé fagyva, hosszirányban.

A középső nyom pont a felezőn, minden autó próbálja oda tenni a kereket. Sajnos pont jöttek szembe, visszatettem az autót a sávomba. Bal kerék fel a puklira, kereszt ide ellenkormány oda, árok.

Első lökös eltörött, hátsó jobb kerék kuka. A pótkereket feltettük, de nem forog a hátsó kerék. Szerintem nemtudom mi baja lehet. Talán megszorult a kézifékbovden, vagy az agy vagy nemtudom. Egy darabig no autó. ;)

Nebasssssszzzzzzz

Úgy kezdted hogy aszittem porrá törted :)

Ennek ellenére sajnálom a történteket, remélem hamarosan működni fog. Csak az első lökős, meg a hátsó kerék sérült? (Meg esetleg a hátsófutómű?)

Link to comment
Megosztás:

Ja, mert még para vagyok. Azért kezdetem úgy. Most már kezdek megnyugodni, bár a trélerre várok, talán egy óra múlva jön.

Remélem, hogy csak a hátsó futómű, nem ment el az egész híd :)

De legalább rájöttem, hogy rohad a küszöböm, tehát az is repair, ha már így esett. Az dühít, hogy most így belegondolva sem tudtam volna másképp csinálni, jobban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, kelleni fog. Most értünk haza a trélerrel. A jobb hátsó kerék kb 3 cm-vel beljebb van, és hülyén dőlnek a kerekek. Viszont, amitől nagyon félek, az az, hogy olyan mintha lejjebb lenne a bölcső. Ez mitől lehet? Egy kisebb árkon leszaladt.

Fogadd együttérzésem.

:)

Fotó?

Link to comment
Megosztás:

Majd csinálok képeket, bár sok nem fog látszódni, csak annyi, hogy nincs lökös.

Nem látványsérülések vannak az autón, inkább olyanok amik nem látszanak. Azért dokumentálok :)

Remélhetőleg a javításról is minél előbb. Hátsó hidat már néztem, meg bölcsőt is. Azt nem tudom hogy mi a franc az a nyúlvány. Hogy néz ki? Meg mi a szerepe. Képet nem találtam a gúgliban normálisat. Valami ilyesmit is karattyolt a tréleres, hogy az nyúlhatott meg, vagy repedt, és ezért van lent az autó. Reggel még csekkolom egy cseppet, megy csinázok egy pár képet.

Link to comment
Megosztás:

Há' 5e.-é engem is érdekelne, de........... Mi a helyzet az autóddal?Meglett?Vagy egyszerűen lezárták a nyomozást?

A nyomozást 2.5-3hét alatt zárták le :) Nincs meg és sajnos nem is lesz.

Az a vicc, hogy amennyi ráment abból egy igen jó állapotú astra Gsi-t kapnék. (cca 800-900k a bukta)

Most beleültem egy vectra 2000be, ezeket remélem nem lopkodják annyira.

Meg csak éppenhogy össze lesz rakva, se új fényezés, se szép kerekek, se semmi. Talán ha nem olyan feltűnő akkor nem bántják. A másikban is volt áramtalanító, riasztó etc, mégis elvitték a p.be :D

Link to comment
Megosztás:

Majd csinálok képeket, bár sok nem fog látszódni, csak annyi, hogy nincs lökös.

Nem látványsérülések vannak az autón, inkább olyanok amik nem látszanak. Azért dokumentálok :)

Remélhetőleg a javításról is minél előbb. Hátsó hidat már néztem, meg bölcsőt is. Azt nem tudom hogy mi a franc az a nyúlvány. Hogy néz ki? Meg mi a szerepe. Képet nem találtam a gúgliban normálisat. Valami ilyesmit is karattyolt a tréleres, hogy az nyúlhatott meg, vagy repedt, és ezért van lent az autó. Reggel még csekkolom egy cseppet, megy csinázok egy pár képet.

Mondjuk a nyulvány elég strapabiró, gyakorlatilag az maga a kocsi. :D

Viszont ha avval lett valami, akkor lehet hogy jobban jársz ha most elkezdesz bontásra behozott egybenGSi-k között keresgélni. ;)

Végülis nem olyan horror az áruk (főleg hogy max. az eleje kell), csak az átpakolás necces.

Reméljük azért erre nem lesz szükség és csak a hátsó híd viccel meg.

Link to comment
Megosztás:

Az ugyan megoldható, hogy a kasztniban kicserézem a motort?

Tehát megveszem a Hajógyári kasztnit, bele az enyim motorom? Lehet ezt így egyáltalán?

Meg ha jól láttam akkor az nyóccelepes.

A tyúkbelekkel mi van? Sajnos holnap vizsgáznom is kell Pestiában, úgyhogy a szerelő csak szombaton tudja megnézni, remélem nem kell kasztni csere.

Link to comment
Megosztás:

Az ugyan megoldható, hogy a kasztniban kicserézem a motort?

Tehát megveszem a Hajógyári kasztnit, bele az enyim motorom? Lehet ezt így egyáltalán?

Meg ha jól láttam akkor az nyóccelepes.

A tyúkbelekkel mi van? Sajnos holnap vizsgáznom is kell Pestiában, úgyhogy a szerelő csak szombaton tudja megnézni, remélem nem kell kasztni csere.

Nem kell ott autót cserélni azért nem TK-s szerintem.

Felrakják padra visszahúzatják kb. 30 körül és a sérült nyúlvánt lefúrkálják a kasztniról és újat heftelnek fel.

Nem kell egy kis koccanás miatt új autón gondolkozni amig nem TK-s. Csináltam már egy párat sőt 2ből 1-et :D

Egy jó kaszniskhoz kell vinni akinek van húzató padja és megoldja neked. De ha löksz fényképet lehet többet took mondani.

Sok szerencsét kívánok :)

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszi.

Fényképek majd pénteken, mert holnap vizsgázok. Ja, tudom, hogy egy kicsit nagyon para vagyok, de ennyire még nem szálltam el kocsival.

De azért adtál egy kis reménysugarat :)

Sztem nem lesz gond azzal a nyúlvány dologgal.V.mi más ment el, de egy hozzáértő lakatos sokat segítene, aki megmondaná a frankót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.