Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Az nem fikázás, hanem a tények felsorolása sajátos jelenlegi lelki állapotom álltal kreált megfogalmazásban!

:blink:

Láttad volna akkor, mikor még műszakilag ennyre sem volt rendben.Na akkor valszeg el is sírtad volna magad, hogy hogy lehet egy GSi-t ennyire p@raszt módon leélni, és kókányolni.Nem volt 1Xű dolog nekem sem, hidd el.

A külseje pedig jelenleg olyan, amilyen.De sztem hamarosan változni fog.Rómát sem egy nap alatt építették, vagy mifene! :)

Link to comment
Megosztás:

inkább idegesítő, hogy le se tojták az autót. Ahogy írtad

lelakták!

Szívem szerint elmentem volna hozzájuk, és a fejükkel egyengettem volna ki a gép jobb oldalát.De ez hagyján.Cipőfűzővel volt rögzítve a kalaptartó, az ablak "pöckéhez".Szép fekete cipőfűzővel. A gumi kütyü ára jó, ha volt 500ft/dbA légtömegmérő utáni gumicső, dobozragasztóval volt körbetekrve, aztán csodálkoztak, hogy berángat az autó, és nem megy, meg nincs alapjárat.Persze, hogy 2300rpm körül rángatott szegény, mint az áll@t, és nem is ment.Valszeg ezt sínylették meg a féltengelyek is, mert még a belső csukló és szét volt verődve.Amúgy a gumicső ára, 5800ft volt, és új, nem bontott.A féltengelyek Cserések voltak, abból a jobb oldali külső csuklót sajnos el kellett dobni, új került a helyére.Kuplung felújításra került30e., anyaggal együtt.Nullásak voltak a féktárcsák+betétek, és a tárcsák már az ésszerűség határait messze mellőzve voltak felszabályozva.Cserélve lettek elöl hátul.Talpasok a széthullás határán voltak.CSere, 3200/db Ruiwille lett berakva az egyik oldalra, a másik oldali pedig Lemförder.A torziós rugótartó bakfütty is el volt törve.Kopogott is ejobb elöl szegény, mint az őrült.Ez az az izé, ami hozzáfogja a lengőkart ehhez a rugóhoz.Ennek az árára már nem emléxem, mert qva nehezen bírtam felverni a rugóra. Goo to futóműves, első futómű már okés volt, de meg volt ütve a hátsóhíd.Csupán 1cm volt benne.Valszeg egy kézifékes padka intézte el a hidat.Bontott berakás.A hídtest 15e. volt.A munkadíj pedig 10e. volt, mire mindent átmentettek a régi hídról.Kézifék nullás volt.Betétezés lett a vége, és mint már korábban írtam, Brembo+Ferodo kombó.

Km óra a hozzáértő visszaállítás miatt el volt b@szódva, nem működött a napiszámláló.Csere, 8e.

Nem volt tökéletes at alapjárat, és nem is ment olyan jól.Egy gyári, 4400ft-os gyujtókábel megoldotta a problémát, meg egy benzingőzvisszavezető cső alakítás is.Szal ezért mondom, hogy volt vele meló bőven.S, akkor még hol a külseje, a kicserélt jobb első lámpa, mert ki volt verve, mind2 oldali irányjelző törött volt, ajtóhatároló csapszögek, ajtócsapszögek, belső világítás sem működött.

Olyan sportdob volt rajta, ami fogta az autót.Került alá egy új hátsódob, DTM ovál véggel.Lett hangja is, és megjött a full ereje is.Onnantól kezdve nem volt ellenfél a lámpáknál! :)

S, akkor inenntől jön Albert, aki intézi a többit. :blink: :)

Link to comment
Megosztás:

Szívem szerint elmentem volna hozzájuk, és a fejükkel egyengettem volna ki a gép jobb oldalát.De ez hagyján.Cipőfűzővel volt rögzítve a kalaptartó, az ablak "pöckéhez".Szép fekete cipőfűzővel. A gumi kütyü ára jó, ha volt 500ft/dbA légtömegmérő utáni gumicső, dobozragasztóval volt körbetekrve, aztán csodálkoztak, hogy berángat az autó, és nem megy, meg nincs alapjárat.Persze, hogy 2300rpm körül rángatott szegény, mint az áll@t, és nem is ment.Valszeg ezt sínylették meg a féltengelyek is, mert még a belső csukló és szét volt verődve.Amúgy a gumicső ára, 5800ft volt, és új, nem bontott.A féltengelyek Cserések voltak, abból a jobb oldali külső csuklót sajnos el kellett dobni, új került a helyére.Kuplung felújításra került30e., anyaggal együtt.Nullásak voltak a féktárcsák+betétek, és a tárcsák már az ésszerűség határait messze mellőzve voltak felszabályozva.Cserélve lettek elöl hátul.Talpasok a széthullás határán voltak.CSere, 3200/db Ruiwille lett berakva az egyik oldalra, a másik oldali pedig Lemförder.A torziós rugótartó bakfütty is el volt törve.Kopogott is ejobb elöl szegény, mint az őrült.Ez az az izé, ami hozzáfogja a lengőkart ehhez a rugóhoz.Ennek az árára már nem emléxem, mert qva nehezen bírtam felverni a rugóra. Goo to futóműves, első futómű már okés volt, de meg volt ütve a hátsóhíd.Csupán 1cm volt benne.Valszeg egy kézifékes padka intézte el a hidat.Bontott berakás.A hídtest 15e. volt.A munkadíj pedig 10e. volt, mire mindent átmentettek a régi hídról.Kézifék nullás volt.Betétezés lett a vége, és mint már korábban írtam, Brembo+Ferodo kombó.

Km óra a hozzáértő visszaállítás miatt el volt b@szódva, nem működött a napiszámláló.Csere, 8e.

Nem volt tökéletes at alapjárat, és nem is ment olyan jól.Egy gyári, 4400ft-os gyujtókábel megoldotta a problémát, meg egy benzingőzvisszavezető cső alakítás is.Szal ezért mondom, hogy volt vele meló bőven.S, akkor még hol a külseje, a kicserélt jobb első lámpa, mert ki volt verve, mind2 oldali irányjelző törött volt, ajtóhatároló csapszögek, ajtócsapszögek, belső világítás sem működött.

Olyan sportdob volt rajta, ami fogta az autót.Került alá egy új hátsódob, DTM ovál véggel.Lett hangja is, és megjött a full ereje is.Onnantól kezdve nem volt ellenfél a lámpáknál! :)

S, akkor inenntől jön Albert, aki intézi a többit. :blink: :lol:

én mondtam hogy nem vagy normális hogy eladod. inkább a másik astrát adtad volna el, ha már ezzel ennyit kinlodtál! :)

Link to comment
Megosztás:

Az tény, hogy van mit rá költeni szegényre persze ha nem magad csinálod.

Egyébként annyira nem gáz inkább idegesítő, hogy le se tojták az autót. Ahogy írtad

lelakták! Sebaj remélem Albert rendbeteszi.

sztem erről én tudnék a legtöbbet mesélni...meg ki látta a cabriot mikor megvettem :blink:

Link to comment
Megosztás:

én mondtam hogy nem vagy normális hogy eladod. inkább a másik astrát adtad volna el, ha már ezzel ennyit kinlodtál! :blink:

Azasszony felkoncolt volna, ha eladom az autóját! :) Egyébként ami maradt, a csapat legfiatalabb, legjobb állapotban lévő gépe, és 5 ajtaja van, ami a hamarosan érkező 2. poronty miatt nagy előnyt jelent.A nagyobbik már lazán két lépésből landol a hátsó ülésen, de a kicsivel még mászni kellett volna.Jól van ez így.Álmodtam egyet, majdnem szép lett, de vannak fontosabb dolgok is.Majd 1X újra álmodok, ha összejön a pénz! :)

Link to comment
Megosztás:

én mondtam hogy nem vagy normális hogy eladod. inkább a másik astrát adtad volna el, ha már ezzel ennyit kinlodtál! :)

sztem baromi nehéz lehet 2 mackómintás gyereküléssel küzdeni a hátsó ülésen 3 ajtóval, miközben ordít az autó :D :o

S, akkor inenntől jön Albert, aki intézi a többit. :blink: B)

nem akarok árulkodni de én láttam, hogy egy cipőfűzőt fölvett a földről és eltünt a csomagtartó környékén csütörtökön :) :lol:

B)

Link to comment
Megosztás:

Szívem szerint elmentem volna hozzájuk, és a fejükkel egyengettem volna ki a gép jobb oldalát.De ez hagyján.Cipőfűzővel volt rögzítve a kalaptartó, az ablak "pöckéhez".Szép fekete cipőfűzővel. A gumi kütyü ára jó, ha volt 500ft/dbA légtömegmérő utáni gumicső, dobozragasztóval volt körbetekrve, aztán csodálkoztak, hogy berángat az autó, és nem megy, meg nincs alapjárat.Persze, hogy 2300rpm körül rángatott szegény, mint az áll@t, és nem is ment.Valszeg ezt sínylették meg a féltengelyek is, mert még a belső csukló és szét volt verődve.Amúgy a gumicső ára, 5800ft volt, és új, nem bontott.A féltengelyek Cserések voltak, abból a jobb oldali külső csuklót sajnos el kellett dobni, új került a helyére.Kuplung felújításra került30e., anyaggal együtt.Nullásak voltak a féktárcsák+betétek, és a tárcsák már az ésszerűség határait messze mellőzve voltak felszabályozva.Cserélve lettek elöl hátul.Talpasok a széthullás határán voltak.CSere, 3200/db Ruiwille lett berakva az egyik oldalra, a másik oldali pedig Lemförder.A torziós rugótartó bakfütty is el volt törve.Kopogott is ejobb elöl szegény, mint az őrült.Ez az az izé, ami hozzáfogja a lengőkart ehhez a rugóhoz.Ennek az árára már nem emléxem, mert qva nehezen bírtam felverni a rugóra. Goo to futóműves, első futómű már okés volt, de meg volt ütve a hátsóhíd.Csupán 1cm volt benne.Valszeg egy kézifékes padka intézte el a hidat.Bontott berakás.A hídtest 15e. volt.A munkadíj pedig 10e. volt, mire mindent átmentettek a régi hídról.Kézifék nullás volt.Betétezés lett a vége, és mint már korábban írtam, Brembo+Ferodo kombó.

Km óra a hozzáértő visszaállítás miatt el volt b@szódva, nem működött a napiszámláló.Csere, 8e.

Nem volt tökéletes at alapjárat, és nem is ment olyan jól.Egy gyári, 4400ft-os gyujtókábel megoldotta a problémát, meg egy benzingőzvisszavezető cső alakítás is.Szal ezért mondom, hogy volt vele meló bőven.S, akkor még hol a külseje, a kicserélt jobb első lámpa, mert ki volt verve, mind2 oldali irányjelző törött volt, ajtóhatároló csapszögek, ajtócsapszögek, belső világítás sem működött.

Olyan sportdob volt rajta, ami fogta az autót.Került alá egy új hátsódob, DTM ovál véggel.Lett hangja is, és megjött a full ereje is.Onnantól kezdve nem volt ellenfél a lámpáknál! :)

S, akkor inenntől jön Albert, aki intézi a többit. :blink: :lol:

Ne fájdítsd a szivem.

:)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen elég sokat dolgozott vele Wolfi, és nem is keveset költött rá. Még soha nem vettem autót alku nélkül, egészen dec. 29-ig. Asszem érthető.

A kocsi mostani állapotában is mindent odaver, rengetegen megbámulják, és nagyon virul a fejem benne. És mindehhez picivel 7 fölött fogyaszt.

Szerda körül ha legurult a Corsa az aknéról viszem kedvenc lakatosomhoz a szomszéd utcába, és átnézi hogy hogy áll a gép. Én ugye úgy vettem, hogy küszöb + hátsó sárvédőiv csere kell. Gittelve vannak a sárvédők lakatolás helyett :blink: Szóval megnézi a lakatosbácsi, és megdumáljuk mikor vihetem. Még meg kell venni a cuccokat hozzá. Gondolom a küszöbből hozzávalót veszek, a sárvédőívből meg - csak ki kéne szélesiteni - valami szélesebbet, pl D Kadett. Nem tudom még mit érdemes, Ezzel kapcsolatban szivesen várom a javaslatokat. Ha már egyszer lakatolják...

Az oldalán lévő sérüléseket még nem tudom hogy gyógyítom. Az első lőkös, mivel szarul áll rajta, le lesz cserélve ködlámpás bontottra. Csak találjak olyat. Aztán majd a fény.

A futóműkattogást, az ABS lámpát, a váltógombot, a váltóbeállítást még mindenképp meg kell rajta csinálni.

Olajat már vettem, le lesz csélve belőle az Opel Metabolondra.

Sajnos reggel észrevettem három olajcseppet a kocsi alatt :)

Szal igyexem összeszedni magam, és pöpec autót csinálni belőle :)

Link to comment
Megosztás:

... a sárvédőívből meg - csak ki kéne szélesiteni - valami szélesebbet, pl D Kadett. Nem tudom még mit érdemes, Ezzel kapcsolatban szivesen várom a javaslatokat. Ha már egyszer lakatolják...

Szerintem vegyél eredetit. Amit eddig láttam módosított karosszériás autókat, 95%-ban lényegesen rondábbak lettek, mint az eredeti.

Persze ez ízlés kérdése.

Link to comment
Megosztás:

"a sárvédőívből meg - csak ki kéne szélesiteni - valami szélesebbet, pl D Kadett. Nem tudom még mit érdemes, Ezzel kapcsolatban szivesen várom a javaslatokat. Ha már egyszer lakatolják..."

Ez engem is érdekelne hogy milyen más típus pereme rakható bele,tulzott bűvészkedés nélkül.

Apropó.A Lenk német cégnek van ugyan olyan hátsó pereme mint az eredeti f astráé, csak 2,5cm-rel áll kijebb és így elfér hátul a 10x17 is.(bár a kinyulláshoz az et-nek is van 1kis köze de arról nem tesznek említést)

Ja és mindez kb 30eft-ért.(a pár)

"Szal igyexem összeszedni magam, és pöpec autót csinálni belőle :blink: "

Sok sikert az elkövetkezendő munkálatokhoz! :)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos reggel észrevettem három olajcseppet a kocsi alatt :blink:

Amikor a kuplungot, és a vezérlést csinálták, elvileg cserélték a hátsó főtengelyszimeringet, és a féltengelyszimeringeket is.De a karteltömítésre mondták, hogy cserélni kell majd, mert most csak utánahúztak.Mint tudjuk, az nem hosszúéletű dolog.Viszont azaz olajszintjeladó és tömítése gyanus.

Link to comment
Megosztás:

sziget;este;vajjon mi :blink:

állítólag a gsis srác tovább nyomta picit mint a racss, majd fék, majd pörd majd csatt

kisebb mákja van mint lát6juk

ha ül vki hátul game over, ha be van kötve emberünk szintén zenész....

Ez pénteken volt?

Csak nem értettem, hogy miért pont a háta van így lebontva.

Hát ennek akkor nem kisebb mákja van.

Bármilyen más csillagállásban megmurdált volna.

Link to comment
Megosztás:

jah...

18734353.jpg

mi meg tegnap este jövünk haza Szombathelyről 5-6 fele, 86os szakasz k***a nagy köd és olyan 100-120al tempó navi segített mert tudtuk nagyjából merre kell majd kanyarodni.... elöztünk éppen 2 kamiont, mert elöttük egy ifa fogta a sort... 1.8passat nem nagyon visszaváltós előzés, mikor beértünk az első kamion mellé aki közvetlen az ifa után ment klikk és már neki is állt előzni... itt már levágós olt fék nem jó játék, csúszos az út padló de a kamionos mégjobban kijött bele a passatunkba s mikor érezhette h gáz van mi már cölöpszedésbe kezdtünk a szembesávnál és kicsúszott a passat segge persze majd 1-2 flikk flakk és sikerült megállni. mondanom se kell passatnak nincs jobboldala s ezt konstatálva gondoltuk megállítjuk a kamionost mert ő meg csorgott tova'

annyi volt a flessss h én voltam a navigátor (j1) és még nem féltem ennyire mikor 20-30t 100 felett présel le az útról... majd emberünk jött h miva mitörtént? mert záróvonal volt és mi tilosban előzünk... ad1 tilosban elöztünk de volt rá okunk és ő is ott akart jönni.. de nem akarta elismerni és hívjunk rendőrt. na ez nekünk nem lett volna pálya so tájékoztattam lehetőségeiről és végül kitöltött egy betétlapot. közben még róbálkozott h ő előrre nézett azért nem látott minket. ez volt a mentsége - jó, mi???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.