Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Van itt a fórumon olyan barátom, aki levette a komplett váltót, kirakta a kuplungszerkezetet az asztalra, aztán rájött, hogy a kuplungbowden műanyag része, ami a tűzfalra támaszkodik, no az volt széttörve. ;)

Az is jó móka lehetett. Szóval akkor te sem tartod kizártnak, hogy azon a vonalon is szét kéne nézzen druszám?

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok, bár emlékem szerint mintha láttam volna mozogni a ...minek is híííják.. a kiemelő kart?

Amibe bele csatlakozik a kuplung bowden...

No meg érdekes módon, ha kinyomom, kicsit másabb hangja lesz a kuplungnak..

De most bele ültettétek a fülembe a bogarat.. csak egyedül bajos lenne most megnéznem :lol: (téglát se nagyon találnék, meg 'valszeg kevés lenne, hogy lent tartsa a pedált :lol: )

Pedig jó lenne, mert ha valami csoda folytán lenne Patyinak ideje pénteken rá, lehet holnap napközben megvenném a szettet..

Most néztem.. emlékeztem, hogy cseréltem anno a bowdent, de nem is gondoltam, hogy ilyen régen!

2005.08.31 129 500km Kuplungbowden csere 4 053 Ft

Azóta 205 ezer km-nél tartok... :lol:

Pedig valamit kitalálok, lemegyek megnézem ezt a bowden dolgot.. b@xa a csőröm

Bár aludni kellene.. 5kor ébresztő lesz :lol:

Mondjuk a fent említett bowden részt meg tudom nézni..

;)

0:18 szerk:

Na.. meg is néztem.. bowden okés, és mozgatja is a kart..

(egy virágkötöző drót darabból hajlítottam egy karikát, rátettem a bowden kilátszó részére, feltoltam az álló részig, majd kuplung kinyom.. elenged.. és látszott, hogy meddig tolta el a gyűrűt.. kb. addig fényes a bowden is.. ergo addig szokott kb mozogni..)

Kár.. pedig de szép is lett volna.. ;)

nah megyek fürcsi, aztán alvás.. hosszú lesz a mai nap.. este 6ig meló :lol:

Link to comment
Megosztás:

az szopó :lol:

mihamarabbi felépülést! csak lesz hely Patyinál..

Jaja.. mázli, de bevállalta.. ha minden igaz, van 2 olajcseréje, meg egy lökös felrakás, megigazítás vagy mi.

Azt mondta, ezzel úgy délre végez.. bár nem tudom mi tart addig :lol: ;)

Viszont utána nekiesik az enyémnek..

Úgyhogy elvileg úgy fél 10 körül-re jön húgom férje, és elhúz oda.. inkább legyen ott hamarabb a verda, mint hogy rá várjon..

Meg lehet akkor már én is ott maradok... úgyse láttam még leszedve a váltót, kuplungot... utána meg nekem go meló, úgyhogy saját magam miatt is remélem, hogy megvan 17-ig... ;) (no meg mert több dolgot is el kellene intézni hétvégén.. kocsival..)

Viktornak meg köszi a gyors kuplung beszerzést!

Nah.. megyek is aludni.. kicsit K.O. vagyok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na mi lett?

Hi!

Szerencsére sikerült megcsinálni.

(nem vittem a nagy gépem, így csak telefonnal csináltam pár képet.. 'valszeg, bután nézett volna ki, ha a "nagy géppel" kezdek ott fényképezgetni ;) )

A helyzet. Nagy valószínűség szerint még a gyári kuplung szett volt fent. Lehet még, a bölcső se volt leszedve.

A hátsó rögzítésénél, a bölcső és a ..kocsi alváz? között van egy-egy alátét, csak néztek Laciék, hogy jéé ebben ez még megvan?! Nem is tudják mikor láttak ilyet :lol:

A tárcsában a rugóknál van oldalt kilógva egy-egy fém rész.. egy olyan tört le, és esett be a szerkezetbe a rugóhoz, ezért nem tudott "kioldani"... (képen alul hiányzik)

A tárcsa még el is ment volna egy darabig (bár már nagyon jó, hogy ki lett cserélve, mert épp kezdte 1-1 szegecs fejét érinteni.. :lol: )

Kinyomó csapágy egyértelműen kuka volt.. már nem is forgott szinte.. (ami érdekes, az eredeti még full fém volt, a mostaninak a persely része?(belső része) valami műanyag szerűség..)

De LUK volt benne, és az is lett...

A váltó nyeles tengely szimering házát(amire megy a kinyomó csapágy) a kosz, és a csapágy mozgása kicsit megmarta, jó lett volna cserélni, de se Unix, se láng, se csergőben nem volt, szóval maradt..

Azt mondta Laci, nem annyira gáz.. nem 5-10 ezer km múlva meghal dolog, de újabb 200 ezret nem valószínű hogy ezzel elmegy :lol:

Össze lett rakva, kafa lett..

Bár nagyon fura még.. elsőre majdnem kirúgtam a padló-doblemezt.. olyan lett a régihez képest, mintha egy toll pelyhet rugdosnék egy Medicin labda helyett :lol:

Szinte semmi ellenállás... nem is tudom melyik a jobb ;)

No meg meg kell még szokni, hogy fentebb fog.. eddig kinyomtam padlóig, és épp hogy elkezdtem felengedni, már kezdett fogni.. most úgy 3/4 és fél út között valahol kezd..

Eddig tetszik.. de tetsszen is.. nem volt olcsó mulatság :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szerencsére sikerült megcsinálni.

No meg meg kell még szokni, hogy fentebb fog.. eddig kinyomtam padlóig, és épp hogy elkezdtem felengedni, már kezdett fogni.. most úgy 3/4 és fél út között valahol kezd..

Eddig tetszik.. de tetsszen is.. nem volt olcsó mulatság ;)

Na akkor jó. Mikor álltak neki és mikorra lett kész? Azért ez eltartott egy darabig.

Nekem is fent fog a G kuplungja, azóta sem bírtam megszokni, sokkal jobb volt a GSijé hogy amint engedted egy picit már fogott is.

Gondolom akkor a hétvégi kocsikázás nem maradt el ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, lehet :lol:

Már kezdem megszokni.. majd még ha a csajszi vezeti meglássuk mi lesz.. már egész jól megszokta az eddigi beállítást, "Tanuló vezető"ként neki lehet nehezebb lesz átállnia.. de lehet nem..... max. állítok rajta...

Am: asszem olyan 11 körül, vagy kicsivel hamarabb, és úgy 14 körül már meg is volt... ;)

Háát.. telekre végül is nem mentünk, mert szombaton lement barátosném faterja, és "le fagymentesített", abban az esős időben meg mást úgyse tudtunk volna csinálni..

Viszont vásárolni, meg névnapozni elvittem a leányzót, illetve elhoztunk egy számgép asztalt a möbelixből vagy miből.. szóval jó volt,hogy kész lett.. de gondolom Laciéknak se jött rosszul az a kis pénz, amit otthagytam ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.