Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

kedvencem mikor úgy költ rá az ember h nem is látszik

:?

erre jó az optika, mert az látszik :P

Anti esetéből tanulva, hozzá nem nyulnék a motorhoz (sem annyi erőm, sem annyi rááldozható tőkém nincs mint neki), inkább a látványfronton erősítek :D

[align=center:da7806f599]kéknenon

:D :P

Link to comment
Megosztás:

megnéztem a 8v GSIt...

C20NE projekt lefújva...

ennek se volt semmi baja papiron, csak a kuplung konditeremben lábgépnek elmenne :twisted: :P de ez még a kisebbik baj. a váltó mintha masszában mozogna, nem kattannak a fokozatok. szörnyű.

asszem továbbra is C20XE-t fogok keresni. mert ahogy mondjátok, a 8v-ik is le vannak harcolva.

Link to comment
Megosztás:

ennek se volt semmi baja papiron, csak a kuplung konditeremben lábgépnek elmenne :twisted: :D

az én előző kuplungom is erős volt mint az állat, mondjuk én szerettem....most belekerült a Sachs szett az meg pihekönnyű....szóval erre azért ne alapozz :P

Az, hogy a 8v-k le vannak harcolva csak egy erős gyanu....ezek az autók általában sok kézen átmentek, nem mindenki törődött velük, a nepperek is inkább az olcsóbbakat (=leharcoltabbakat) hozták be gondolom...ha megtetszik valami nézd meg, de csodát ne várj!

Link to comment
Megosztás:

redi mi volt 2 kiló?

kezdjem el sorolni?

toronyról állítható 4 koni, 4 fk rugó, féltengelyek cseréje, kormányösszekötő és csukló csere, összes szilent cseréje, futóműbeállítások... ha a felniket és a 4 fék cseréjét is hozzávenném akkor nem 2kiló lenne :idea:

Link to comment
Megosztás:

redi mi volt 2 kiló?

kezdjem el sorolni?

toronyról állítható 4 koni, 4 fk rugó, féltengelyek cseréje, kormányösszekötő és csukló csere, összes szilent cseréje, futóműbeállítások... ha a felniket és a 4 fék cseréjét is hozzávenném akkor nem 2kiló lenne :idea:

eladó még a verda? vetnék rá egy pillantást!

Link to comment
Megosztás:

megnéztem a 8v GSIt...

C20NE projekt lefújva...

ennek se volt semmi baja papiron, csak a kuplung konditeremben lábgépnek elmenne :twisted: :P de ez még a kisebbik baj. a váltó mintha masszában mozogna, nem kattannak a fokozatok. szörnyű.

asszem továbbra is C20XE-t fogok keresni. mert ahogy mondjátok, a 8v-ik is le vannak harcolva.

Nálam detto, aztán ráköltöttem 7600ft-ot, és szaroztam vele az utcán a ház előtt 2 órát, és lett gang, feszes mint az állat, és minden a helyén van.Ez most csak apróság.Ne vonj le téves következtetést.A kuplungról meg annyit, hogy nálam cserés lesz.Már megvan a szett, csak idő kell, mire be is kerül. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Úrég, mit költötök ti az autóra? Az nem katedrális, nem építeni kell állandóan, hanem járni vele!

Én 400.000-et ha ráköltöttem az egészre 2 év alatt!

Hengerfejjavítás+sallangjai, gyertyák, olajcserék, szíjak cseréje, gyári nagy-hűtővízcsövek "okosba", csepeli gumitelepről egyszerű csövecskék 500 ft-okért, 4xtéligumi használtan "okosba", 1-2 eltört szilent, bontott lambdaszonda, bontott önindító, közép és hátsósportdob + krómvég "okosba", plusz nem tudom még.

Most kell majd bal hátsó kerékagycsapágy, meg majd tavasszal egy jó nyárigumi. (Meg meg kellene csináltatni a törött lökhárítómat, de 1. ki a haragnak van arra ideje? 2. nem hibáztathatom a konstrukciót külső bénaság miatt)

Szerintem ha az ember nem tuningolja, akkor egész költséghatékony autó, nem érzem drágábbnak az átlagosnál.

UI:

a) mindenki óvott a bontott lambdaszondától. 5 rongy volt ismerőstől és tök jó azóta is.

:P mindenki óvott a csepeli vízcsövecskéktől, így lesz szar, úgy fog eldurrani, nem bírja a hőt, a nyomást, vedd meg inkább a gyárit 4ezerért... tök jó azóta is

c) bontott önindítótól is óvtak, egy hónap múlva újra kerregni fog, máig tökjó

... és azért nem két métert mentem az autóval.

Kéne még rá egy normális üléskárpit, mert ki van szakadva, ahol minden gsi. És annak sem lennék hálátlan, aki megszünteti a 2 ajtó nyisszogását menet közben. De ez sem hiszem, hogy kétmillió forint lenne. Váltóm tolatásba tételkor (ha nem ügyeskedek előtte) reccsen, de már úgy belejöttem az ügyeskedésbe, hogy alig havi 1x reccsen, és amúgy nem romlik az állapota. 2 éve olyan, mint volt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én jól jártam, a 2 év alatt csak a benyaszivattyú adta meg magát (15000 Ft). Ja meg a kuplung szerkezet (bontott 5000, Csepel )

Az olajat, tömítéseket a fékbetéteket nem számolom, mert az minden használtautóban általában csere.

Az a véleményem, hogy az új autóra is lehet költeni akarat nélkül is. Leteliik a gari és utána besz@rik minden.

A régi vasakat meg lehet faragni, vágni, hegeszteni pl. morcizni, szélesíteni. Egy új OPC-vel ezt nem merném :smt003

Link to comment
Megosztás:

Én sem tuningolni akarom egyenlőre, csak rendbehozni.Ahhoz meg pénz kell, hiszen amit tudok, megcsinálok rajta.A moci rendben van egyenlőre úgy tűnik, de a kuplungot megfelelő hely, és szerszámozottság nélkül elég vakmerő dolog lenne bevállalni.

Warwolf, te még szép, hogy költesz arra a kocsira, de neked vásárláskor bele is volt kalkulálva!

Loree, jól bevált a bontott kuplungszerkezet?

Link to comment
Megosztás:

Warwolf, te még szép, hogy költesz arra a kocsira, de neked vásárláskor bele is volt kalkulálva!

Loree, jól bevált a bontott kuplungszerkezet?

Igen bevált és méghozzá 1,8-é ami kb 1cm-el kisebb.

Nekem itt 60-ba egy új szettről azt mondták 60-70 és még az nem gyári, a sachs-ról azt mondták 100 körül.

Link to comment
Megosztás:

hat nekem valahogy nem sok kedvem lenne bontott alkatrészt bele rakni a kocsimba

ami motoralkatrész

kupplungot biztos nem és vizcsöveket sem

ezekböl vettem inkabb ujat hidrotökéböl szintugy

de ha kell valakinek 16db c20xe/let be valo töke szoljon mert van

egy 120e km futott c20let böl

elvileg mindegyik jo

akkor miért cserélted ki? :?:

Link to comment
Megosztás:

hat nekem valahogy nem sok kedvem lenne bontott alkatrészt bele rakni a kocsimba

ami motoralkatrész

kupplungot biztos nem és vizcsöveket sem

ezekböl vettem inkabb ujat hidrotökéböl szintugy

de ha kell valakinek 16db c20xe/let be valo töke szoljon mert van

egy 120e km futott c20let böl

elvileg mindegyik jo

:P :D :D :P :D :D :D
Link to comment
Megosztás:

hat nekem valahogy nem sok kedvem lenne bontott alkatrészt bele rakni a kocsimba

ami motoralkatrész

kupplungot biztos nem és vizcsöveket sem

ezekböl vettem inkabb ujat hidrotökéböl szintugy

de ha kell valakinek 16db c20xe/let be valo töke szoljon mert van

egy 120e km futott c20let böl

elvileg mindegyik jo

Ted hozzá hogy a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadsz el :P
Link to comment
Megosztás:

Nekem itt 60-ba egy új szettről azt mondták 60-70 és még az nem gyári, a sachs-ról azt mondták 100 körül.

Mikori az autód? de sztem neked nagyon-nagyon pofátlan árakat mondtak....milyen Sachs-ot hoztak volna 100K-ért?? :shock:

Béla sztem mákod van a bontott cuccokkal, vagy van vmi misztikus kezed....mind1 ha lesz vmi bontanivaló autó mindenhez nyulj hozzá amit meg akarok venni :P :D

Én sem szivesen vennék ki-tudja-mennyire-leharcolt motoralkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

hat nekem valahogy nem sok kedvem lenne bontott alkatrészt bele rakni a kocsimba

ami motoralkatrész

kupplungot biztos nem és vizcsöveket sem

ezekböl vettem inkabb ujat hidrotökéböl szintugy

de ha kell valakinek 16db c20xe/let be valo töke szoljon mert van

egy 120e km futott c20let böl

elvileg mindegyik jo

Nekem meg volna. Megfelelő arányok esetén.

Olyan alkatrészekből, amelyek mikor besülnek, nem visznek magukkal még más értékes cuccokat is a sírba, valamint új ár/bontott ár arány igen kedvezőtlen, olyannal szívesen kísérletezgetek.

Ilyen volt az önindító, a kisebb vízcsövek, lambdaszonda. És siker! :P

Új lambdaszonda ha jól emléxem 30 rongy, de minimum valami horror, garanciálisan javított önindító 45 rongy, kis vízcsövek gyáriban 4-5000, csepelről 500... Szóval nem kis pénzt lehet fogni rajta.

Nem kísérleteznék olajjal, vezérléssel, hidrotőkével, stb.

Olyan helyen sem kísérleteznék utángyártott cuccokkal sem, ami ugyan veszélyesnek nem veszélyes, de k drága a kicserélése. Pl. hengerfejtömítés. Ha bepróbálkozol valami gagyival, és az 1000 km után befuccsol, akkor ugyebár hengerfej le, fel + miegymás, megint ugrik pár napra a kocsi, meg néhány bankó... Itt sem kísérleteznék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.