Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

ha jól tudom a az áttételek majdnem ugyanazok az 1.4ben és a 2.0ban is, csak a végáttétel különbözik.

tehát ha 90nél "x"et forog 4esben az 1.4, akkor a 2.0is ugyanannyit forog.

végáttétel nem ugyanaz, szal 5ösben lehet különbség.

S, mi a helyzet az F16CR, és F20 összehasonlításnál? :roll:

Link to comment
Megosztás:

ha jól tudom a az áttételek majdnem ugyanazok az 1.4ben és a 2.0ban is, csak a végáttétel különbözik.

tehát ha 90nél "x"et forog 4esben az 1.4, akkor a 2.0is ugyanannyit forog.

végáttétel nem ugyanaz, szal 5ösben lehet különbség.

a váltótémában annyira nem vagyok otthon de ez hülyeségnek hangzik :wink:

gondolj bele én 2ben 90nél forgok mondjuk 5000et mig az 1.4esben régen tilt

vagy most én nem vágom?

de ez akkor is hülyeség

Link to comment
Megosztás:

a váltótémában annyira nem vagyok otthon de ez hülyeségnek hangzik :wink:

gondolj bele én 2ben 90nél forgok mondjuk 5000et mig az 1.4esben régen tilt

vagy most én nem vágom?

de ez akkor is hülyeség

de ha ugyanaz az attetel, akkor mind2 5000et forog, max a GSI elforog 7000ig, a masik meg letilt. de ezt csak az 5os vs 3as ra irtam, mer az azert durva lenne.

amugy 1.4 90 korul tilt 2esben.legalabbis az enyem.

Link to comment
Megosztás:

3000 alatt olyan, mintha nem lenne motor az autóban

kényelmes, napi használatra kevésbé praktikus, mint egy alul is nyomatékos 8v

Azért ezt kétlem. Szerintem erősen placebó hatás alatt álltál, vagy kaki volt motor a kombidban (vagy tuningolva a calibrádban :P ). Összeollóztam a két motor calibrainfo-n szereplő nyomatékgörbéjét, a c20ne nyomatékgörbe VÉGIG ALATTAMARAD a c20xe nyomatéggörbéjének. Alsó tartományban is kisebb, felső tartományban is kisebb nyomatéka van a 8v-nek.

2500-as fordulatnál van kábé egyenlő nyomatékuk, de se előtte, se utána nem éri el a 8v a 16v-t...

nyomatek.gif

Neked volt mindkettő, nekem meg van a ház előtt mindkettő... :D

Röviden összegezném:

16v: alul-felül jobban megy, jobban fogyaszt, de drágább. Ha sportoskodni akarsz, ilyet vegyél. Ne sajnáld rá a kis pluszt, szvsz megéri.

8v: lomhább, többet fogyaszt, de olcsóbb venni/fenntartani.

Fogyasztással látom jól belenyúltam. Tápiószecső és npasi érvelését már fogom.

Link to comment
Megosztás:

a c20ne egyenletesebben adja le a nyomatékát, mint a c20xe

bármit is mutat a görbe

Az mit jelent, hogy egyenletesebben adja le? Nem rángat, vagy mondjuk 2000 és 2050-es ford közt a c20ne nyomatéka szig. mon nő, míg a c20xe nyomaték néha huplisan visszarándul?

próbálj meg egy c20ne astrával végigmenni a városon, kb 50es tempóval 5ben, majd lassít 30-40-re, majd gyorsíts

próbáld meg ugyanezt egy c20xe-vel

Már bocs, de ha az a bajod a c20xe-vel, hogy 30-ról nem jön fel ötösben, akkor tényleg egy nagy szar, halomra kell hordani mindet, benzint rá, és felgyújtani.

/Nem tudom, hogy a c20ne feljön-e 30ról ötösben, mindenesetre nem hinném, hogy szereti, még akkor se, ha feljön./

Amúgy még valami: 2-es, 3-as és 4-es fokozat is van :P.

Link to comment
Megosztás:

nem érted, amit írok

az egyiket pörgeted, hogy menjen

a másikkal kényelmesen mész akár alacsonyabb fordulaton is magasabb sebességi fokozatban, nem kell váltogatnod, ergo kényelmesebb

ebből kifolyólag napi használatra jobb

mellesleg az alacsonyabb átlagos fordulat miatt ugyanolyan haladás mellett kevesebb a fogyasztásod

nem azt mondtam, hogy a c20xe rossz, csak nekem nem tetszik, a c20ne jobban bejön

egyszerűsítve: szerintem az alap c20xe szar, az alap c20ne pedig zsír

hangsúlyozom: szerintem, tehát ez az én véleményem

(c20ne omegához ne hasonlítsd a c20xe astrát, mert van némi súlykülönbség ;-))

Link to comment
Megosztás:

nem érted, amit írok

az egyiket pörgeted, hogy menjen

A 16v nyomatékgörbe minden egyes pontja feljebb van a 8v nyomatékgörbéjénél, tehát a c20ne-t kell inkább pörgetni, hogy menjen.

(Elvileg)

A c20xe-t ahhoz kell igazán pörgetni, hogy NAGYON menjen.

Ha viszont ez a fajta kényelem a cél, akkor vegyen az ember automata váltós kocsit.

Szvsz nem cserélném el a magas fordulaton kihasználható bőséges teljesítménytöbbletet azért, hogy 30-cal autózhassak 5-ben városban. Inkább kapcsolok hármasba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.