Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

persze.. tavaly decemberbe adtam el... ma jött egy levél h megszüntették velem szembe az eljárást..

na, elolvastam még1x a levelet, meg fel is hívtam őket...

kétszer indítottak ugyan arra az ügyre eljárást és az egyiket szüntették meg. szóval van tényleges gyorshajtás ellenem/gsi tulaja ellen.

vicces, hogy elvileg a gsi-t kivonta az önkormányzat a forgalomból júliusba, meg ugye lassan 1 éve adtam el.. és ezekről a rendőrség mit sem tud...

Link to comment
Megosztás:

na, elolvastam még1x a levelet, meg fel is hívtam őket...

kétszer indítottak ugyan arra az ügyre eljárást és az egyiket szüntették meg. szóval van tényleges gyorshajtás ellenem/gsi tulaja ellen.

vicces, hogy elvileg a gsi-t kivonta az önkormányzat a forgalomból júliusba, meg ugye lassan 1 éve adtam el.. és ezekről a rendőrség mit sem tud...

Ne aggódj, engem kb 1 hónapja idéztek be, mert a C rossz helyen parkolt...és senki nem tudott semmit az eladásról...se az önkormányzat, se a rendőrség, pedig nem ma volt, és mindenki megkapott minden papírt...

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj, engem kb 1 hónapja idéztek be, mert a C rossz helyen parkolt...és senki nem tudott semmit az eladásról...se az önkormányzat, se a rendőrség, pedig nem ma volt, és mindenki megkapott minden papírt...

de legalább tudjuk h működik a C :) :D

amúgy figyeljen mindenki, hogy az adásvételi napján azonnal kössön biztosítást, mert a kötés és az adásvételi között eltelt időre napi 440Ft kockázati büntetést szabnak ki! már nincs az h 1 hét múlva kötöd meg az adás vételi napjától..

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj, engem kb 1 hónapja idéztek be, mert a C rossz helyen parkolt...és senki nem tudott semmit az eladásról...se az önkormányzat, se a rendőrség, pedig nem ma volt, és mindenki megkapott minden papírt...

inkább az az érdekes, hogy ha mondjuk igazoltatják akkor a rendőr azt mondja h minden rendbe és menjen?

Link to comment
Megosztás:

na, elolvastam még1x a levelet, meg fel is hívtam őket...

kétszer indítottak ugyan arra az ügyre eljárást és az egyiket szüntették meg. szóval van tényleges gyorshajtás ellenem/gsi tulaja ellen.

vicces, hogy elvileg a gsi-t kivonta az önkormányzat a forgalomból júliusba, meg ugye lassan 1 éve adtam el.. és ezekről a rendőrség mit sem tud...

Leadtad különben forgalmiról letéphető /asszem/ lapocskát ?

Link to comment
Megosztás:

olvasgattam ilyen gyorshajtós sztorikat...

subaruforum

"Kaptam most egy büntetést, hogy gyorsan hajtottam augusztus elsején, csak az a gond, hogy az 5 éve ellopott autómra kaptam ezt. Megnéztem a képet, és csak a rendszámot rakták fel egy Toyotára. Most elküldöm a rendőrségnek a rendőrségi papírokat a lopásról. Ezek szerint nem sok kommunikáció van a rendőrségen belül...meg azt sem értem, hogy miért van még a nevemen, amikor mindenhol bejegyezték, hogy lopott (okmányiroda, rendőrség, stb.)"

érdekes.....

Link to comment
Megosztás:

és olvasd el a totalcaron hogy mennyire jó a rendőrségnek ez az újonnan bevezetett objektív felelősség. Valaki gyorsan hajt a kocsiddal, akár ellopta akár nem, nem nevezed meg a sofőrt, akit meg tudnak büntetni utána, hopp az üzembentartó, azaz Te kapod a büntit. Jó mi? :\

Egyébként nézegettem ezt az új adásvételi szerződést. Elég bonyolult lett. Kerestem hozzá valami leírást útmutatót hogy hogyan kéne kitölteni úgy hogy se az okmányirodában se máshol ne tudjanak belémkötni, de nincs semmi ilyesmi. :)

Link to comment
Megosztás:

és olvasd el a totalcaron hogy mennyire jó a rendőrségnek ez az újonnan bevezetett objektív felelősség. Valaki gyorsan hajt a kocsiddal, akár ellopta akár nem, nem nevezed meg a sofőrt, akit meg tudnak büntetni utána, hopp az üzembentartó, azaz Te kapod a büntit. Jó mi? :\

Egyébként nézegettem ezt az új adásvételi szerződést. Elég bonyolult lett. Kerestem hozzá valami leírást útmutatót hogy hogyan kéne kitölteni úgy hogy se az okmányirodában se máshol ne tudjanak belémkötni, de nincs semmi ilyesmi. :)

Nem bonyolult. Kell bele minden adat, vételár és 4 dátum az egyik időponttal.

Link to comment
Megosztás:

olvasgattam ilyen gyorshajtós sztorikat...

subaruforum

"Kaptam most egy büntetést, hogy gyorsan hajtottam augusztus elsején, csak az a gond, hogy az 5 éve ellopott autómra kaptam ezt. Megnéztem a képet, és csak a rendszámot rakták fel egy Toyotára. Most elküldöm a rendőrségnek a rendőrségi papírokat a lopásról. Ezek szerint nem sok kommunikáció van a rendőrségen belül...meg azt sem értem, hogy miért van még a nevemen, amikor mindenhol bejegyezték, hogy lopott (okmányiroda, rendőrség, stb.)"

érdekes.....

Szerintem semmi érdekes nincs ebben. Mindenki azt hiszi, hogy úgy működik, mint a szíeszáj vagy akármelyik szar sorozat, hogy mindennek utánajárnak. Fenéket. Ha te nem tudod bizonyítani az ártatlanságodat, akkor baxhatod. Minden papírt el kell rakni, mert sok év után is kellhetnek. Nekem például az autópálya"matricáim" is megvannak elég régóta visszamenőleg :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmi érdekes nincs ebben. Mindenki azt hiszi, hogy úgy működik, mint a szíeszáj vagy akármelyik szar sorozat, hogy mindennek utánajárnak. Fenéket. Ha te nem tudod bizonyítani az ártatlanságodat, akkor baxhatod. Minden papírt el kell rakni, mert sok év után is kellhetnek. Nekem például az autópálya"matricáim" is megvannak elég régóta visszamenőleg :)

hát látod ez a fajta felfogás a baj ami a magyar államnál és különböző szerveknél is elfogadott. Miért kell minden papírt megtartani több évig ha egyszer leadod, leiratod, beírják egy rendszerbe. Miért van minden hivatalnak külön rendszere ami sehogy sem fut egy közös adatbázisba. Ő írhatja hibásan a dolgokat és nem kell fizetnie érte, én nem. Ő elhagyhatja az adatbázist is még neked kell újra rohangálni és bizonyítani mindent. Szerintem ez így egyáltalán nem jó. Tudom, hogy működik a rendőrség rendszere meg az okmányirodáé is. Közük nincs egymáshoz és még csak kommunikálás sincs közöttük nemhogy adategyeztetés. Én pont tegnap hallottam egyik partnerünktől olyat, hogy eladott egy autót, leadta az eladási papírt, 6 hónap múlva parkoló cég megbüntette az autót és neki jött a papír róla. Szólt, hogy ő már eladta. Azt mondták oké. 1 év múlva ügyvédi papír jött, azzal levelezett, elküldött minden papírt. Nemrég jöttek behajtó cégtől, hogy na az új szuzukit vinnék mert itt a papír hogy nem fizette be a felhalmozódott büntetés (100.000 HUF). Elküldte őket a gecibe, mivel az autót nem látták nem tudták elvinni. A részletekről nem nagyon beszélt, hogy a cége pl befizette a kilót hogy abahaggyák a baszogatást és arról meg a behajtó cég nem tudott meg hasonlók. Röviden a hétköznapi embernek mindent bizonyítani kell de a szerveknek soha semmit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.