Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ja, mégvalami: megbízható ember állította, hogy amíg hidegen van némi hangja, de melegen nincs, addig nyugodtan használd.

Meg azt is, hogy megfelelő olajjal hajtva a kocsit maguktól nem b@szódnak el.

Én is így toom, én hagyom addig járatni alpjáraton míg el nem halkul.

Amióta meg vettem bele slick 50 adalékot azóta még hidegbe sem csinálja "kop kop kop" :( :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én is így toom, én hagyom addig járatni alpjáraton míg el nem halkul.

Amióta meg vettem bele slick 50 adalékot azóta még hidegbe sem csinálja "kop kop kop" :( :D :D

Én azt hallottam, hogy sokkal jobb neki, ha aktívan (nem állatmód!!! nagy különbség :D ) használva melegíted. Jó lenne tudni, melyik az igaz, s miért.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap délután kocsikáztam anyukával hazafelé a városban.Egyenlőre a Corsával.Ien boldog állapotban, mert kiderült, hogy a második gyerkőcöm is lány lesz, és éppen a 4D-s UH-ról jöttünk.Az meg ugye olyan, mint a mozizás!Szóval eléggé feldobott voltam, és örömömet tetézte, hogy egy GSI-s collega előttem ment.Széph GSI16V felirattal a sejhaján.Kicsit bizonytalannak látszott, valszeg nem idevalósdi volt.Én persze végig a háta megest, és ahol lehetett, illedelmesen beengedtem magam elé.Mondjuk nem igazán akaródzott megköszönni neki, de sem'baj.Valszeg viszont jópáran anyázhattak, mert azokat biz' nem engedtem be.Soroljanak be szépen mögénk! :(

Link to comment
Megosztás:

Hidrótőke. Szomorú dolog :D Én rühellem mert gagyi egy dolog :D Sajnos ha jó olajjal használja is az ember tönkremegy ugyanis a csattogó hangot nem az "eltömődött" furat okozza hanem a hidrótőke közepe képes a köppenyben mozogni. (kopás miatt) Mikor a közepe hozzáverődik a köppenyhez akkor hallható a csattogó, ciripelő hang. Ha szétszedsz 1 tőkét és picit megkocogtatod kiesik a közepe :( Kuka :D Lehet látni a belső peremén a fényes köralaku kopást ahova a belső rész verődik.

Ritka esetekben szokot a belső rész tönkremenni ahol egy rugós,golyós szelep van és elengedi a nyomást ez még melegen is elég riasztóan csattog. :?

Szerintem..........

Link to comment
Megosztás:

ahogy látom fehérgsi cartárs megint árulja az autóját....nemnagyon tudja, hogy mit is szeretne....megszavazzuk neki a "tiszteletbeli bazs" címet?  :P  :D

ja, tudom már mért lapoztam át ezt a hirdetést :D

"Kítűnnő fogyasztás 6,5-9 liter-ig" az olyanat amibe valami vakitás van, nem szeressem :twisted: 6,5felet a c14nz-vel nem sikerült még produkálnom csak 1*, nem hogy GSI 16v 6,5fele kajál. muhaha, még a 9 is finomkodós tempó :P

másik kedvenc hirdetésem: "...kitünő motor, 14.5es kompresszio..." gyárilag nem 10 körül van? :roll:

Link to comment
Megosztás:

igen a 6,5 az tényleg meredek adat, kb 5.ben 80-90el, mozdulatlan jobblábbal :P

de a 9 liter azért kihozható, nekem a legutóbbi fogyim vmi 9,8 körül járt, amiben volt sok város, dugók, tökölés, meg 280km pálya 150-170 között szépen kihuzatva :D

mellesleg az az auto debreceni (vagy hajduszoboszlo?) vagy valamerre arra :D

Link to comment
Megosztás:

Hallottam olyanról is hogy rémítgessem a jónépet tőke csere után pár 100km után ismét valami ciripelő hangja volt a cuccnak. Állítólag akkor következik a hengerfej csere. :D

Azért szerintem ennyire nem szar kocsikon járunk, ahhoz túl sok van belőle és túl jól megy :wink: :P.

Azért kell normálisan olajozni, hogy ne kopjon ki. És kezdettől kell normálisan olajozni...

Link to comment
Megosztás:

és azt a 6.5t is csak a bc írja ki :idea: közben 7- shimán lecsúszik... én olyan 10 körül járkálok vele irisz 8.7 és 9.1 között viszi mindig....

Nekem azt mondta vki hozzáértő (Uhuhu?), hogy a bc az uccsó 20 km-t méri, szóval ne nagyon hasonlítgassuk tankolástól-tankolásig....

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta vki hozzáértő (Uhuhu?), hogy a bc az uccsó 20 km-t méri, szóval ne nagyon hasonlítgassuk tankolástól-tankolásig....

hát az elég vicces lenne, ha a boardcomp csak az utsó 20kmt mérné átlagfogyasztás cimszó alatt, főleg autopályán lenne hihetetlen. azért ez is német autó, ott meg nem 20km az átlagtáv :P

amit tegnap néztam GSIt, azon 10lityót mutatott a comp.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.