Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Jöttem hazafelé melóból, éjfél körül. Laza 90-100as tempóban óra szerint, tompítottal, mivel jöttek szembe, egyszer csak megláttam az őzet a felezővonalon állni, nekem háttal. Próbáltam fékezni és bal oldalról kikerülni, de szerencsémre pont bal oldalra mozdult és így a kocsi elé jött. Elütöttem. Kihívtam a rendőröket, akik 10perces keresgélés után megtalálták az őzet, ott feküdt az árok szélén. Megdöglött. Felvettek egy jegyzőkönyvet és azt mondták nemsokára jönnek a vadászok és elmondják a továbbiakat. Hát a rendőrségen, nincs meg a vadásztársaság telefonszáma és a vadásztársaságnak ugye semmilyen ügyelete és felelőssége nincs ilyen szempontból. Kijöttek a sintértelepről és azok vittél el a dögöt. Én meg hazajöttem. Nemsokára megyek fel a rendőrkapitányságra, megnézni hogy a vadásztársaságtól átvették-e már bambit és hogy kapjak egy elérhetőséget, amin tudom őket zaklatni telefonon.

Anti nagyon szépen köszönöm a felajánlást, de a keret így is elég szűkösre volt szabva ( fizetés óta se üdítőt, se ropogtatni valót nem vettem, még melóban sem, hogy maradjon pénzem a Blitzre ) így, mivel 90%ban biztos vagyok benne hogy a kutya nem fogja ezt kifizetni nekem, sőt, ha volt vadjelző tábla, még talán meg is büntetnek mert valami értékes őzet csaptam el ( szerintük ) akkor anyagi csőd lesz, elég sokáig. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom Zsoltee!

Tegnap mikor mentünk be melóba délután még semmi nem látszott rajtad. (tudom hazafelé történt)

Tegnap elvittem műszakiztatni az Astrát.

Augusztus 13-án járt volna le de pont nyaralni leszünk így hamarabb vittem.

Csont nélkül átment szerencsére.

Odajött egy ismerős srác egy b@szott nagy Bömössel.

Azt mondja nem vette észre,hogy pár hónapja lejárt a műszakija.

Nézzem meg a forgalmiát.

Nézem a matricát a forgalmiba: 2011 Márciusig érvényes.

Mondom neki: Kicsit korán jöttél. :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

én si sajnálom, mi történt.

viszont szerintem nem volt jó 5let rendőrt hívni, mert simán kihozhatják, hogy amit megöltél özet az 200e forintot ér és még azt is csengesd be...

Hirtelen nem tudtam mit tegyek. Ott álltam az út szélén, meló után, éjjel, szarrá tört autóval. Ha elindulok és éppen szembe találkozok a zsarukkal és úgy állítanak meg, rosszabbul járok mint így. Ha elindulok és nem találkozok velük, akkor jobban.

Akkor ez tűnt a legjobb ötletnek, hidd el, már én is megbántam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen nem tudtam mit tegyek. Ott álltam az út szélén, meló után, éjjel, szarrá tört autóval. Ha elindulok és éppen szembe találkozok a zsarukkal és úgy állítanak meg, rosszabbul járok mint így. Ha elindulok és nem találkozok velük, akkor jobban.

Akkor ez tűnt a legjobb ötletnek, hidd el, már én is megbántam. :rolleyes:

Szerintem meg jól tetted.....ha útközben kapnak el akkor mindenképp te leszel a hibás <_<

Hiába mondod, hogy "nem tudtam" az lóóóf@szt sem ér

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen nem tudtam mit tegyek. Ott álltam az út szélén, meló után, éjjel, szarrá tört autóval. Ha elindulok és éppen szembe találkozok a zsarukkal és úgy állítanak meg, rosszabbul járok mint így. Ha elindulok és nem találkozok velük, akkor jobban.

Akkor ez tűnt a legjobb ötletnek, hidd el, már én is megbántam. <_<

Atyaég most látom mi történt részvétem!

Nagyon nem mindegy hogy volt-e kint tábla vagy nem. Ha volt akkor ők hajthatják be rajtad az őz árát meg a bírságot, ha nem volt akkor meg elvileg Te kérheted rajtuk számon a károdat. Már legalábbis szerintem :rolleyes:

Szépvölgyin álltak rá a buszsávra nagyon, hetente többször is látni, hogy ott vadásznak

mondjuk ezt nembánom

Link to comment
Megosztás:

Atyaég most látom mi történt részvétem!

Nagyon nem mindegy hogy volt-e kint tábla vagy nem. Ha volt akkor ők hajthatják be rajtad az őz árát meg a bírságot, ha nem volt akkor meg elvileg Te kérheted rajtuk számon a károdat. Már legalábbis szerintem :rolleyes:

Ez pont így van....és nem olcsó mulatság egy őz <_<

Sajnos nálunk is rengeteg van a sziget úton,ezért sem szoktam ott éjjel 60nál többet jönni...Már 4x volt olyan,hogy ott állt az út közepén -_-

Zsoltee!!!

Sajnálom :D :) B) B)

Link to comment
Megosztás:

Ez pont így van....és nem olcsó mulatság egy őz :rolleyes:

Sajnos nálunk is rengeteg van a sziget úton,ezért sem szoktam ott éjjel 60nál többet jönni...Már 4x volt olyan,hogy ott állt az út közepén <_<

Ráadásul ha a záróvonalon áll pont semmit nem látsz belőle.

Soundról hazafelé ott figyelt a róka a felezővonalon és épp valami dögött evett még a szeme sem csillogott a fényben.....alig sikerült kikerülni -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Szinte pont két éves a cikk: http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ozek_...s_utak/2064844/

De ha le akarod lőni akkor sokkal olcsóbb :rolleyes: http://www.csokaserdo.hu/2009/03/oz-arlista/

Szerencséd, hogy nem mentél túl gyorsan éppen. Egyrészt "csak" ennyi károd keletkezett, a másik meg, hogy talán ki lehet majd hozni, hogy nem a te hibádból történt. Azt mondjuk nem szabad mondani, hogy nem láttad, mert akkor az jön ki belőle, hogy vakon vezettél, amit ugye a KRESZ tilt. Nagyon sajnálom ami történt és remélem nem jössz ki rosszabbul az egészből a becsületességed miatt! -_-

Amúgy a fehér Corsám előző gazdájának is volt kalandja egy egész őzcsordával. http://www.youtube.com/watch?v=vu3Ts3y6JZ4, ahogy elmegy a kettő között éppen kameráztak <_<

Link to comment
Megosztás:

Azér az mekkora buziság hogy még ha a megengedett sebeséggel mész akkor is megba.zhatnak mert elütöttél egy álatot? Simán benne van hogy nem látszódik normál lámpafénynél. Én eddig 2 özt és 3 rókát nem csaptam el, 2nél Dinnye ott ült melletem, ő mondjuk már csak akkor látta mikor elmentünk melletük <_< de ő köztudottan szódásszemüveget kéne hogy hordjon este. Ha háttal van kumma sötétben esélytelen hogy észrevedd akár van tábla akár nincs. Ha tábla van menjen az ember 20al? Nem elég a károd amit senki nem térít hanem még le is húznak és az őzt meg megeszik. Király. :rolleyes:

Sajnálom a dolgot. Én is megkoppantottam az asztrát egy kicsit a makulátlan elejénél, de az az én hibámból volt mert elbambultam és fáradt voltam. Az előttem lévő kárja lökös festegetés lett, nekem meg a hűtő a leömlőn kötött ki olyan jó a kocsi eleje.

Link to comment
Megosztás:

Igaz én ritkán járok városon kívül iccaka, de mikor hajnal 3kor jöttünk vissza a zalai "hegyi" utakon, akkor murvára örültem, a közveszélyes, és illegális lámpámnak, mert 1 őzet, 3sünt, és 2ravaszt sikerült megúszni azáltal, hogy nem 3méterre láttam a vak sötétben... Az már mellékes, hogy a mögöttem levő nem előzött meg, mert ő is látott az én lámpámnál...

Link to comment
Megosztás:

Annyi előrelépés történt az ügyben hogy tábla van és kiegészítés képpen alatta 3000m-es útszakaszt is jelölnek, tehát egy kereszteződés sem oldja fel. Persze 3000m-en belül történt az eset, szóval betartott sebesség ide, éjszaka, meló utáni fáradtság oda, mindenképpen én hibáztam. A rendőrség részéről az ügy le van zárva, ők nem baszogatnak már tovább miatta, viszont a VTtól még nem keresett meg senki... Most arra várok, hogy mikor nyögik ki hogy mennyit perkáljak. <_<

Nagyon gondolkozom azon hogy ettől az autótól meg kéne válnom. Mióta nálam van, 2év alatt, már 3x volt törve, egyszer az én hibámból( sokan talán tudják is, éppen Lurdyhoz tartottam ), egyszer belém jöttek és most az őz. Muterom már azt mondja hogy ez az autó nem hoz nekem szerencsét, lehet igaza van... Ilyenkor nagyon elmegy a kedvem az egésztől, főleg így, hogy emiatt még a Blitzről is lecsúszok... -_-

Kutyát, macskát, én is csaptam már el egyébként. de ez teljesen más volt. Azok max a lökösön koppantak és simán átmentem felettük, ez keményebb ütközés volt, nagyobb csattanással... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Annyi előrelépés történt az ügyben hogy tábla van és kiegészítés képpen alatta 3000m-es útszakaszt is jelölnek, tehát egy kereszteződés sem oldja fel. Persze 3000m-en belül történt az eset, szóval betartott sebesség ide, éjszaka, meló utáni fáradtság oda, mindenképpen én hibáztam. A rendőrség részéről az ügy le van zárva, ők nem baszogatnak már tovább miatta, viszont a VTtól még nem keresett meg senki... Most arra várok, hogy mikor nyögik ki hogy mennyit perkáljak. <_<

Nagyon gondolkozom azon hogy ettől az autótól meg kéne válnom. Mióta nálam van, 2év alatt, már 3x volt törve, egyszer az én hibámból( sokan talán tudják is, éppen Lurdyhoz tartottam ), egyszer belém jöttek és most az őz. Muterom már azt mondja hogy ez az autó nem hoz nekem szerencsét, lehet igaza van... Ilyenkor nagyon elmegy a kedvem az egésztől, főleg így, hogy emiatt még a Blitzről is lecsúszok... -_-

Kutyát, macskát, én is csaptam már el egyébként. de ez teljesen más volt. Azok max a lökösön koppantak és simán átmentem felettük, ez keményebb ütközés volt, nagyobb csattanással... :rolleyes:

Szerintem felesleges túlmisztifikálni a dolgot.

Történetekből inkább az jön le, hogy sansztalan az ilyesmit megúszni.

Nomeg sajáthibás csatttttt is becsúszik néha-néha sok usernél :D

Link to comment
Megosztás:

...

Nagyon gondolkozom azon hogy ettől az autótól meg kéne válnom. Mióta nálam van, 2év alatt, már 3x volt törve, egyszer az én hibámból( sokan talán tudják is, éppen Lurdyhoz tartottam ), egyszer belém jöttek és most az őz. Muterom már azt mondja hogy ez az autó nem hoz nekem szerencsét, lehet igaza van... Ilyenkor nagyon elmegy a kedvem az egésztől, főleg így, hogy emiatt még a Blitzről is lecsúszok... -_-

Kutyát, macskát, én is csaptam már el egyébként. de ez teljesen más volt. Azok max a lökösön koppantak és simán átmentem felettük, ez keményebb ütközés volt, nagyobb csattanással... <_<

Szerintem is kár lenne EZÉRT megszabadulni tőle. Azért gondolom már nem kevés pénzedbe van és, igaz lehet nem lesz ugyanolyan, mint előtte, de még mindig jobb állapotban lesz (meg etanolos is), mintha most veszel valami másikat. Gondolom javítható, nem annyira ment el az eleje :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felesleges túlmisztifikálni a dolgot.

Történetekből inkább az jön le, hogy sansztalan az ilyesmit megúszni.

Nomeg sajáthibás csatttttt is becsúszik néha-néha sok usernél <_<

Na Pista kivételesen mondtál valami értelmeset, egyetértek :rolleyes:

Zoli képzeld most reggel ugyanolyan színű F Caravant láttam befelé jönni 2.0 16V felirattal a hátulján mint a tiéd. Tetőcsomi, ill cuccrács befigyelt a kocsiban, de jól nézett ki amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Na Pista kivételesen mondtál valami értelmeset, egyetértek :rolleyes:

Zoli képzeld most reggel ugyanolyan színű F Caravant láttam befelé jönni 2.0 16V felirattal a hátulján mint a tiéd. Tetőcsomi, ill cuccrács befigyelt a kocsiban, de jól nézett ki amúgy.

lehet, ö volt, mert már egyre jobban alakítja vissza gyárira a vasat... <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.