Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

És biztos, hogy az "ropog"?

Fülre igen, odahajoltam mellé nyitott motorháztetőnél és onnan jött a hang. Ha nem hallgatott volna el mára, akkor levettem volna a szíjat és meghallgatom úgy, de elhallgatott.

azért azt úgy finoman megjegyezném, hogy a WD40 oldja a zsírt olajat stb nem csak a dzsuvát. Lehet nem tettél jót neki ezzel. Mondjuk ha a fordulaton emelsz nem tudom miért hallgat el a ropogás hisz semmi köze nincs hozzá.

Ha így áll a helyzet, akkor mindenképpen le veszem a szíjat és bekenem gépzsírral. De most a ropogás abbamaradt. Érdekes egy autó ez.

Amúgy én arra gondoltam hogy csak kis fordulatnál tud a csapágya ropogó hangot adni, nagyobb fordulatnál, már nem. Mivel a szervó szivattyú a motor fordulatától függően hol gyorsabban, hol lassabban forog, tehát elvileg köze van hozzá. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem én néztem.

De amint lehúzta a legtömegmérőt füstölt mint az állat.....amikor rajta van akkor csak egy hangyányit ;)

HA lehúzod a légtömeget, nem vészprogira kellene váltania? Ergó nem csodállom, hogy füstöl.. (bár azért fura)

Nekem anno amikor döglődött a légtömeg, eleinte marha sokat evett...1x litert!! ;)

De napok múlva be is adta az unalmast.. akkor viszont már menni is allig tudott.. azért a sztrádába anno elvergődött..

Igaz, ez a DIS-es, újabb légtömegmérős..

A hőmérséklet jeladó jutott nekem is eszembe.. meg még esetleg a lambdaszonda..

Nem tom, Patyinak van techje? :lol: Hömérséklet jeladót meg tudja nézni..meg ha jól emlékszem a légtömegmérő adatait is mutatja...

Lambdát is, de azt jobb scoppal nézni.

Átlagban 7-7.2 eszik a kocsim,pedig nem szoktam kimélni :P ;) ;)

Nincs is értelme lecserélni ;) :devlish:

Mondjuk lassan nekem is kellene egy kicsit költeni rá.Kuplungot kell cserélni,nyári gumit kellene venni,meg pár apróságot...Nem hittem volna hogy bírni fogja,a napi 100-200km-t :lol:

Nekem 9 alá nem nagyon megy :lol:

Igaz, szinte csak városban használom...rövid távokra.

Ha néha megyünk vidékre, akkor van olyan 7,5-8as fogyi..

Nekem is kellene egy nagyszervíz.

Nyári gumeszt nekem is kell sűrgősen néznem..

Kellene egy kis lákátos, meg fényező meló.. (tankbetöltő, meg még két kisebb bibi,baleset nyom..)

Lehet meg kellene csináltatni a klíma kompresszort is..(pajzsoknál a tömítésnél tolja az anyagot ki..)

Gátló csere csak ha lesz valami jó.. 2 használt koni befigyelt hátra, de egyiket nem lehet állítani.. nem tom wtf, mert mikor a kezemben volt, úgy emlékszem mind a kettőt tudtam tekergetni.

Ráadásúl jobb hátúl valami zörög is.. lehet csak azért, mert kemény a gátló, és valaminek nem tetszik.. kicsit olyan műanyagos zörgés..

asszem így hirtelen ennyi.. de megy, mükszik teszi a dolgát ;) valamelyik hétvégén én is vontattam egy OFF alfát.. leállt 10km-erenként ;) 10perc szünet.. 10km üzem.. aztán egyre sűrűbben...

Aztán elb...tuk.. nem jöttünk le a lehajtón a pályáról.. a yard persze egyből ott volt.. 10e minusz..amit kerestem azon a napon, 6750, ugrott is ;) (feleztük a büntit) de rendesek voltak.. igazuk volt.. :lol: és még el is nézték, hogy a vontatott autóban is volt +1 fő(7en voltunk)

Nah.. én is csak bejelentkeztem :D

Jah!

Szervó szivattyú.. úgy 2 hónapja nekem is csupa olaj volt a környéke... be is szartam, hogy csere lesz..

Vettem is egy lityi olajat, hogy majd utántöltögetem.. azóta gondolt egyet, és nem fogyott az olajból.. fel se kellett bontanom..

(mondjuk megnézem majd azért, mert 2-3 hete nem néztem...)

Vannak ilyen fura dolgok..

Link to comment
Megosztás:

Jah!

Szervó szivattyú.. úgy 2 hónapja nekem is csupa olaj volt a környéke... be is szartam, hogy csere lesz..

Vettem is egy lityi olajat, hogy majd utántöltögetem.. azóta gondolt egyet, és nem fogyott az olajból.. fel se kellett bontanom..

(mondjuk megnézem majd azért, mert 2-3 hete nem néztem...)

Vannak ilyen fura dolgok..

Pályanapon nekem az egész motortér lett olajos és füstölt mint állat. Benézem, láttam a blokk és a hengerfej illesztésénél áll az olaj. Na mondom dejó. Nézegettem, nem jutottam előrébb, beindítottam, akkor sem jött olaj. Oda hívtam Dini-t, aki sikeresen megállapította hogy a nemrégen beleöntött szervó olaj fröccsent ki a túlfolyó lyukon, ami persze a motor felé nézett és tele küldte az egész motort olajjal. Volt ám ijedtség nálam is. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

HA lehúzod a légtömeget, nem vészprogira kellene váltania? Ergó nem csodállom, hogy füstöl.. (bár azért fura)

Nemhiszem. Huztuk már le, jártam is ugy vele de nem füstölt. Most valamiért sok benzint kap ugy tunik.

Nem tom, Patyinak van techje?

Ugytudom nincs.

Nyári gumeszt nekem is kell sűrgősen néznem..

Kellene egy kis lákátos, meg fényező meló.. (tankbetöltő, meg még két kisebb bibi,baleset nyom..)

Lehet meg kellene csináltatni a klíma kompresszort is..(pajzsoknál a tömítésnél tolja az anyagot ki..)

Gátló csere csak ha lesz valami jó.. 2 használt koni befigyelt hátra, de egyiket nem lehet állítani.. nem tom wtf, mert mikor a kezemben volt, úgy emlékszem mind a kettőt tudtam tekergetni.

Ráadásúl jobb hátúl valami zörög is.. lehet csak azért, mert kemény a gátló, és valaminek nem tetszik.. kicsit olyan műanyagos zörgés..

Biztos bele akarsz vágni? :devlish: Én már kicsit sokallom amennyibe van/volt és amennyire tele lett a tököm vele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Biztos bele akarsz vágni? :devlish: Én már kicsit sokallom amennyibe van/volt és amennyire tele lett a tököm vele :lol:

Hagydmár ezek apróságok mér ne csináltatná meg. Gondolom nem nézeget evo-t :lol:

Amúgy nyugi Redi egyszer gatyába ráztad most geccijólesz csomó ideig jössz mész fékezel...

Link to comment
Megosztás:

És jobbfent a Cali 2013

És milyen poszt van benne :devlish:

bazsC20NE

nekem volt calibrám, imádtam, majdnem elhagyott érte a menyasszonyom, de ez százszor jobban néz ki, inkább beleülnék, ha ilyen lenne a calibra II.

ez dögös, a cali meg már a múlt

és tényleg nincs közel sem akkora kultusza, mint pl a mantának volt

2010.05.20 19:48:08totyy528

A BMW-k jobban néznek ki.

2010.05.20 19:48:35bazsC20NE

és most bmw-m van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kapodni ahogy az időjárásjelentést elnézem :lol:

Háát.. csak annyiból kéne "kapkodni", hogy ne kopjon el.. mert amúgy is használta volt, (thx HIC!), és néha azért el eltekerem..

Nem tudom megállni.. naaa.. :lol: de ha nem tekerem el is kopik.. na és idén télen még szerettem volna, szeretném ezt a gumit használni..

Aztán lehet besokallok.. és veszek 4 újat..

Ezt a kettőt néztem most...

Michelin Exalto PE2

Falken ZE-912

Nem tom melyik lenne a jobb. Árban ugyanaz, majdnem, mert a Misihez adnak 12e ft benya utalványt...

Bár most hogy nézem, ebben az árkategoriában van még néhány..pl.

Pirelli Cinturato P6 Ecoimpact Bár ennél ez a környezetvédelmi baromságok nem tetszenek.. hosszabb élettartam.. nem kopik=nem is tapad?

Hankook V12 EVO

Hankook K105

Ezekről szépet jót írnak a promóban ;) meg egész pofásak is.. csak épp kérdés, hogy tényleg jók-e :devlish:

Semperit Speed-Life Semmi izgalmas..

Uniroyal Rainsport-2 Egész pofás minta..amúgy meg? :lol:

Uniroyal Rainexpert pasz.

Bár a legjobb valami olcsó, de még jó mintázatú használt lenne.. félek hamar lekoptatom ezeket is ;)

Biztos bele akarsz vágni? ;) Én már kicsit sokallom amennyibe van/volt és amennyire tele lett a tököm vele :P

Nem tom miről van szó nálad, tervezem kimenni lurdihoz, majd max beszélünk.. kö a tapasztalat..

am: kéne...kéne...(lassan jobban kezd hasonlítani egy kőműves auitóra, mint egy Gsi-re.. igaz, sokat használtam ilyesmi melókra is)

- a benyabetöltőnél elég csúnya kezd lenni...

- hátsó lökös sincs még lefényezve, kicsit elüt...

- mociház éle kicsit lefittyedt egy 10cetis részen, gyors morcosítás :lol: a festék megpattogzott meg kéne csinálni

- jobb ajtó alját megtaláta egy kb. 15 centi magasan lévő!! ;) pad.. szintén nem ártana megcsinálni..

- Klíma: ez csak komfort dolog ;)

- lengők.. nem vagyok biztos.. bár elég buszos.. bár ha jól sejtem te inkább a kasztnis dolgokra írtál..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.