Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

street meg utolagos turbo

ez milyen marhaság

akkor streeben meg csak gyari LE vel lehessen menni

semmi turbo nyomas emelés

Vagy lehetne a regisztrációnál egy súly meg egy fékpados mérést is csinálni és le van a gond.

Bár itt sem lenne garancia rá, hogy a hosszú sorban állás közben nem kerül elő pl. a tízes kulcs :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

street meg utolagos turbo

ez milyen marhaság

akkor streeben meg csak gyari LE vel lehessen menni

semmi turbo nyomas emelés

Ez azért ennél jóval összetettebb kérdés...

most felmerült egy jó ötlet, hogy az utólagos turbósok mivel elég bitang időket mennek, így bemennének a profikhoz, akik meg kevesen vannak... csak éppen amíg nem profi licencesek, addig nem is kapnak pénzdíjat...meg nem él a soron kívül lehet menni dolog...

Így megszűnne a teszt kat... ami semmire sem volt jó... a street meg street... arról szól, hogy műszakin átmenne e vagy sem... ergo kb azoknak a feltételeknek van kitalálva a kat.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezért az ötletért nóbel békedíjra kellene jelölni a srácot, nem tudom már ki volt, talán Cry, vagy mittudomén... :rolleyes:

Így én is mehetnék a lökettérfogatnak, hajtásnak, feltöltésnek megfelelő profi kategóriában. Gyanús, hogy akkor se lennék dobogós, de a 8-as döntőben talán mindig benne lennék, ha ott vagyok és szépen végig is megy a kocsi. <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezért az ötletért nóbel békedíjra kellene jelölni a srácot, nem tudom már ki volt, talán Cry, vagy mittudomén... :rolleyes:

Így én is mehetnék a lökettérfogatnak, hajtásnak, feltöltésnek megfelelő profi kategóriában. Gyanús, hogy akkor se lennék dobogós, de a 8-as döntőben talán mindig benne lennék, ha ott vagyok és szépen végig is megy a kocsi. <_<

Ricsi ötlete volt... :D

Link to comment
Megosztás:

Ricsi ötlete volt... <_<

egy jo utolagos astra vagy kadett turbo 13as idövel profikat :rolleyes: heheheheheheh

marhaság az egész

meg mi az utolagos turbo !?!

lehet ugy is csinalni hogy atmenjen a muszakin ... és akkor már azis street csak sokkal többe volt a vizsga

és nem a megkenésröl beszélek hanem arrol hogy lepapirozza ...

attol kezdve az is street, szal aki ezt kitalálta gondolja ujra ....

semmi ilyan kat nem kell idö szerinte qualifikácio

és a végén e szerint a döntö

csak a mettöl medig idöt kell jol kitalálni ....

igy valoban azok a kocsik mennek egymas ellen akik idöben is hasonloak ...

yah és ugye X idö felett street kategoria .. mondjuk 14 felett ... alatt meg van mondjuk 5db ...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem teljesen jó ez így, holott a 13, esetleg 12-es időmmel én se nagyon fogok labdába rúgyni.

Street az, akinek stimmel a forgalmi szerinti motorkódja, illetve ha az a motor gyárilag szívó, akkor nem lehet feltöltve.

Ha szétszedik a teszt kategóriák a profi katokba, az pedig szerintem a legjobb megoldás lenne.

Az idő alapú kategóriák pedig szerintem nem motiválják a versenyzőket a fejlesztésre, mert ha egyszer átcsúszik az időkorláton, akkor a másik kategória legvégén lesz...

Link to comment
Megosztás:

akkor én is profi katba lennék mert egy xe van bent? :D

Ha gépátvételen kibukik a motorcseréd, akkor igen, eddig is tesztbe mentél volna akkor. Tehát semmivel nem vagy rosszabb helyzetben. -_-

Ráadásul, ha downgrade-et csinálsz, akkor is a profiba kerülsz, ha nincs lepapírozva <_<

Miért a teszt jobb? :rolleyes:

Olyan soha nem lesz, hogy egy kiírás mindenkinek jó, de ez az ötlet szeintem teljesen jó, hogy megszüntetni a teszt katot és átpakolni az üres profi kategóriákba.

Link to comment
Megosztás:

...

Miért a teszt jobb? :rolleyes:

Olyan soha nem lesz, hogy egy kiírás mindenkinek jó, de ez az ötlet szeintem teljesen jó, hogy megszüntetni a teszt katot és átpakolni az üres profi kategóriákba.

Nekem teljesen mindegy. Nálam csak az számított, hogy magamhoz képest milyen időt megyek.

Persze azért jó érzés volt valami nagyobb dögöt elgyepálni <_<

A nagy igazságtételről meg tényleg annyi, hogy sosem lehet mindenkinek kedvezni, még ha minden egyes autó át is lenne nézve, meg megmérve előtte rendesen. Egy street kategóriánál pl. a forgalmi szinte minden adatának stimmelnie kéne, nem csak a motorszámnak, hanem annak teljesítményének, illetve nem utolsó sorban az autó súlyának is.

Link to comment
Megosztás:

egy jo utolagos astra vagy kadett turbo 13as idövel profikat :rolleyes: heheheheheheh

marhaság az egész

meg mi az utolagos turbo !?!

lehet ugy is csinalni hogy atmenjen a muszakin ... és akkor már azis street csak sokkal többe volt a vizsga

és nem a megkenésröl beszélek hanem arrol hogy lepapirozza ...

attol kezdve az is street, szal aki ezt kitalálta gondolja ujra ....

semmi ilyan kat nem kell idö szerinte qualifikácio

és a végén e szerint a döntö

csak a mettöl medig idöt kell jol kitalálni ....

igy valoban azok a kocsik mennek egymas ellen akik idöben is hasonloak ...

yah és ugye X idö felett street kategoria .. mondjuk 14 felett ... alatt meg van mondjuk 5db ...

Egy kadett vagy astra turbo pont ugyan annyira esélytelen a profiban is mint az ömlesztett tesztben... egyik helyen sem rúg labdába... nem is az ilyenek miatt lenne létrehozva ez a dolog, de számtalan utólagos turbósított egyébként utcai honda pl simán tudja a 12-t és van amelyik még a 11-et is...

Az idő alapú kategorizálásnak sajnos azért nincs értelme, mert akkor meg tegyük fel, hogy csinálsz egy utólagosan turbós astrát avagy kadettet, és a szívó hondák vernek szarrá... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem teljesen mindegy. Nálam csak az számított, hogy magamhoz képest milyen időt megyek.

Persze azért jó érzés volt valami nagyobb dögöt elgyepálni :rolleyes:

Így is azzal mész akivel akarsz, meg ha tesztben mész akkor is... bárki mellé odaállhatsz, az nem függ a kategóriáktól... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem teljesen mindegy. Nálam csak az számított, hogy magamhoz képest milyen időt megyek.

Persze azért jó érzés volt valami nagyobb dögöt elgyepálni :rolleyes:

A nagy igazságtételről meg tényleg annyi, hogy sosem lehet mindenkinek kedvezni, még ha minden egyes autó át is lenne nézve, meg megmérve előtte rendesen. Egy street kategóriánál pl. a forgalmi szinte minden adatának stimmelnie kéne, nem csak a motorszámnak, hanem annak teljesítményének, illetve nem utolsó sorban az autó súlyának is.

Annyit nem tudsz spórolni egy autó súlyán, hogy még mehes streetbe! <_<

Szerintem olvasd el a szabályzatot, mert tényleg nem tudod, hogy mi mehet streetbe és mi nem.

1 (egy) elemet lehet könnyíteni, ha jól emlékszem és pl. hátsó üléssort se lehet kiszedni (különben --> Teszt). Nem mellesleg csak utcai E-s slickeket lehet használni.

Ha meg szívóként tuningolod, akkor az simán belefér, ha megfelel a kategória többi követelményének. Ha viszont nagyobb lökettérfogat, vagy motorcsere be van vezetve a forgalmiba, akkor az is street.

Annyiban változna a dolog az ideihez képest, hogy szétszednék az elég népes teszt kategóriát és besorolnák az autókat a megfelelő profi katokba. Ezzel megszűnne egy kategória, amiben van 9-10-es autó is és 15-16-os is, valamint fel lennének töltve az üres profi kategóriák. Ez igaz azt jelenti, hogy én együtt fogok menni a Redrockettal, a Szabyval, meg pár turbós Hondával, de még mindig inkább, mint tesztben, ahol ott vannak a V6 és V8 S2-k, meg minden ami épp kitéved...

Link to comment
Megosztás:

Annyit nem tudsz spórolni egy autó súlyán, hogy még mehes streetbe! :rolleyes:

Szerintem olvasd el a szabályzatot, mert tényleg nem tudod, hogy mi mehet streetbe és mi nem.

1 (egy) elemet lehet könnyíteni, ha jól emlékszem és pl. hátsó üléssort se lehet kiszedni (különben --> Teszt). Nem mellesleg csak utcai E-s slickeket lehet használni.

...

Azt tudom, hogy az is "tesztnek" számít, ha nincs benne hátsó ülés, de azért sok kicsi sokra megy alapon biztos össze lehet hozni egy "utcai" motortuninggal meg sok sok apróság kikönnyítésével feltűnés mentesen annyit, amiből már komolyabb előnyt lehet szerezni kategórián belül.

Persze nyílván kicsit abszurd a dolog, mert kb. annyira éri meg anyagilag, mint egy nagyobb motoros autót lepapírozni, de ha már így felmerült nem biztos, hogy nem kéne foglalkozni a dologgal, ha szabály gyártásra kerül a sor.

Link to comment
Megosztás:

és már megint ő lett kocsikáztatva én meg vontathattam csak

Én nem ültem a subaruban,vagyis csak addig míg elgurultunk a kútról a lurdyig -_- <_<

Ma kész is lett a kocsi,AC-t kellett cserélni.Valószínű hogy nem az etanol ölte meg hanem az idő :rolleyes: Szerencsére olcsón megúsztam :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.