Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Az alufelni 20e ből volt meg azthiszem mert ugye a gyárit eltudtam adni.

Az angel előtt meg szintén sok sok mindent cseréltem rajta. Sőt , mit nem ?!

Amúgy ez sajnos nem Z18 hanem X18XE1 de a leömlő nem izgat egyenlőre csak zavar a hangja - Proex 50et mondott egyedi komplett leömlőre.

Patyi azt mondta nem látott még ilyen jó állapotú Vectra futóművet mint az enyém...

Tudom hogy ezt se ingyen szervizelik de legalább nem hajtották ki a belét és valóban 162e km van benne.

Link to comment
Megosztás:

ja és biztositásra visszatérve , ez a wabard kezdőlapja:

"Kedves Ügyfelünk!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének a JÉ-II/IB-267/2009. számú határozata alapján a Wabard Biztosító Zrt. 2009. szeptember 25-i napjától visszavonásig nem köthet új szerződést (Kötelező, CASCO, CMR, illetve közúti árufuvarozói felelősségbiztosítás). A 190/2004-es Kormányrendelet 6§ (2.) bekezdése szerint a Díjnemfizetéssel megszűnt szerződésű ügyfelek ebben a biztosítási évben csak a Wabard Biztosító Zrt-nél jogosultak ismételt szerződést kötni, így jelenleg csak ezen szerződések újrakötését kezdeményezhetik díjszámoló felületünkön.

Tájékoztatásul elmondjuk, hogy társaságunk anyagi helyzete teljesen stabil: a tulajdonosok szeptember 17-én az alaptőkét további 1 milliárd Ft-tal megemelték, így az 2 milliárd 966 millió Ft-ra emelkedett. A károkat rendben és időben rendezzük és fizetjük. Az élő, határozatlan idejű szerződéseinket továbbra is magas színvonalon kezeljük. További kérdéseikkel telefonon vagy e-mailen bizalommal forduljanak Ügyfélszolgálatunkhoz. "

szóval a hiba nem az én készülékemben van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egy darabig kell faragni vizes vágóval, mert a Z18XE, meg az X18XE1, az az 1.6-os blokkja, nem a 2000esé. <_<

Látom csak gyári alaktrészekben gondolkozol... :rolleyes:

A vizes vágó a talplemez kivágásához kell.

Mondjuk 10-es kazánlemezből.

Ezt felhúzatod maróssal síkba,hogy szépen feküdjön a hf-re.

Kell egy jó kipuffos,aki a gyári C20XE leömlőt megvágja a talpnál.

A csöveket úgy hajlítja,alakítja,hogy az "új" talphoz passzoljon,majd szépen körbevarrja és máris kész a leömlő.

Ezután már csak az alsó rendszerhez kell illeszteni.

Még mindig olcsóbb,mint új leömlőt venni,vagy használt szart felrakni,ami szintén elrepedhet,a repedt heggesztéssel való javítása pedig szintén felejtős,mivel temperöntvény és elég nehéz heggeszteni,csak előhevítve lehetne jól heggeszteni,de szinte senkinek nincs kemencéje hozzá,megfelelő cucca,öntvény pálcája stb,így rövid időn belül a javítás mellett újra elfog repedni.

A lényeg,hogy Losival ezt végigjártuk már és az "új" veci szintén ilyen beteg,szal arra is valszeg ilyen leömlő lesz.

U.i.:

A képen szereplő leömlő coupe tesójának a zöld GSi-jében van azóta. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a móka működik X20XEV és X18XE motoroknál, de a fent említettnél nem, mert kisebb a blokk, mintha egy X16XEL-re akarnád feltenni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet hozzá 4-1es leömlőt csinálni de az kb 35-45e ft. Ennyiből meg megvan a gyári is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez a móka működik X20XEV és X18XE motoroknál, de a fent említettnél nem, mert kisebb a blokk, mintha egy X16XEL-re akarnád feltenni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet hozzá 4-1es leömlőt csinálni de az kb 35-45e ft. Ennyiből meg megvan a gyári is :D

Laccenak X18XE van,szerintem eljátszható a móka,de én gyárit nem vennék tutira.Meg nekem valami 70-80ropi rémlik...

Na mindegy,nekem ilyen gondom nincs. <_<

Viszont mondthatnál egy X14XE-hoz komplett vezérlésszettre egy árat,mert az viszont kell majd. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én is szívtam vele, de erről csak én tehetek... az ótó megpróbálta mindig a maximumot adni, csak én többet akartam...

Én mai napig azt mondom, hogy egy C20xe GSI egy hálás relatív olcsón fenntartható jó kis jószág... :D

Bizony ám, és ezzel sokan vagyunk úgy szerintem hogy a saját hibánkból költöttünk rá, én egy kinyomócsapágyat vettem a kékbe ami magától romlott el és nem lehetett vele tovább menni, de a műhelyig az is elvitt <_< Piroskára meg semmit nem költöttem ami az ő hibája lett volna, viszont költöttem a magam hibájából bőven! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Laccenak X18XE van,szerintem eljátszható a móka,de én gyárit nem vennék tutira.Meg nekem valami 70-80ropi rémlik...

Na mindegy,nekem ilyen gondom nincs. :D

Viszont mondthatnál egy X14XE-hoz komplett vezérlésszettre egy árat,mert az viszont kell majd. <_<

Én megértelek, mert nehéz úgy okosnak lenni, ha nem értesz valamihez, Laceenak X18XE1 van, mint ami nekem volt. Vectra B-t 99.10.-ig szereltek X18XE motorral. -_- :rolleyes:

A vez. szett miatt meg csörögj légyszi 7főn, és ha ezúttal nálam veszed meg, még olcsóbb is lehet a kisker árnál B)

Link to comment
Megosztás:

Johnny, a kisblokkos 1.8-asoknak akkora a hengertávolsága, mint pl. az 1.2-eseknek! :rolleyes:

Rá lehet faragni az XE leömlőt, de minden irányba vágni és hajlítani kell az íveken, és ennyit lehet nem mindenkinek ér, főleg, hogy az alját is teljesen át kell hegeszteni a karter miatt valamint a talpat is.

Link to comment
Megosztás:

Meglátom még, hogy hogy alakul... :D

Addig meddig szerveztem a ma estét hogy itthon maradok, bátyám nem jön biztos összeveszett az asszonnyal <_< Zoli meg ivott, én is ittam 1 sört, így maradok itthon :S, legszomorúbb az hogy holnap sem jön egyik sem, én meg nem akartam saját kocsival menni, így lehet ugrott a holnapi nap is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Addig meddig szerveztem a ma estét hogy itthon maradok, bátyám nem jön biztos összeveszett az asszonnyal :D Zoli meg ivott, én is ittam 1 sört, így maradok itthon :S, legszomorúbb az hogy holnap sem jön egyik sem, én meg nem akartam saját kocsival menni, így lehet ugrott a holnapi nap is. <_<

Na csak meghallgatta a fohászkodásom a Jóisten -_- Jön értem Robi B)

Remélem holnap is lesz valami taxi! :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Johnny, a kisblokkos 1.8-asoknak akkora a hengertávolsága, mint pl. az 1.2-eseknek! :D

Rá lehet faragni az XE leömlőt, de minden irányba vágni és hajlítani kell az íveken, és ennyit lehet nem mindenkinek ér, főleg, hogy az alját is teljesen át kell hegeszteni a karter miatt valamint a talpat is.

Köszi <_< Dzoni, ez így ok, vagy hívjunk egy független szakértőt? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lerajzoltam a levegő útját ebben az esetben. -_-

51664_1249123422_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ide már GPS is kell, hogy ne tévedjen el a szűrőrtől a szívósorig! <_<

Nekem a turbósnál is már lényegesen rövidebb a beszívott levegő útja. :rolleyes:

De mondjuk van értelme ennek is, mert a már eleve meleg beszívott levegőt átvezeti a leömlő fölött, hogy még melegebb legyen, így a maximális teljesítménycsökkenést tudja produkálni. B) :D

Link to comment
Megosztás:

De mondjuk van értelme ennek is, mert a már eleve meleg beszívott levegőt átvezeti a leömlő fölött, hogy még melegebb legyen, így a maximális teljesítménycsökkenést tudja produkálni. <_< :rolleyes:

Ezt magyaráztuk a tulajnak,csak legyintett hogy hülyék vagyunk,nem értünk mi a tuninghoz! :D

Link to comment
Megosztás:

Megjöttünk Lacházáról...

Nagyon király nap volt.. délelőtt futottam 3-at 13.3 lett mind... de 4. helyen bejutottam a döntőbe, így nem erőltettük tovább...

Az 5. helyezettel mentem volna, ha rajthoz állt volna... így bye futam... végiggurultam...

Aztán Lifi pszichés felkészítése után a döntőben egy 10.8-at tudó porke ellen sikerült egy 13.1@168km/h... ne ez már tetszett nagyon... rajtprogi nagyon állat, a guminyomással még lehetett volna játszani, illetve a ragacsos részre is fel lehetett volna állni, de mindkettő esetében úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatunk... nem ér annyit... úgy gondolom jól is tettük...és sikerült bezsebelni a jobb idővel a kategória 3. helyet..

Krisztiánnak ezúton is köszönöm az egész napos kitartást, és a mérhetetlen drukkolást, pszichés támogatást... :rolleyes:

Szóval mindent egybevetve jó kis nap volt nagyon...

Ami meg az autót illeti... kicsit kevesebb guminyomással valószínűleg adott a 12.9-es idő...ennél nem hiszem, hogy több van benne... most 2.7 baros nyomásnál szépen eltekeri mint a 4 kereket... így 1.9-es 60 lábak jöttek, egyszer pedig 1.8 is sikerült...

Jah... 201m pedig 8.43 lett...134km/h-val...ez 1.9-es 60 lábbal jött össze a 13.1-es időnél...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.