Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ühm, értem.Akkor holnap még 1X átmosom majd az alapjáratit, rendesen.Egy ismi nitrohigítót javallott.Én féktisztítóval csináltam előzőleg.

én inkább féktisztítót javaslok ;-)

és az nem fogja megoldani, nekem is 1.3-1.4 volt a caliban

szerintem ugorj neki egy szűrőszett- és olaj-csere kombónak, természetesen cseréld a benzinszűrőt is

Link to comment
Megosztás:

Még nem volt időm tesztelni, lévén még se kötelező, sesemmi az autón, de menet közben 60-70km/h-nál olyan 4L-t ír ki, ami egy kicst hihetetlen számomra.Ha padló, akkor meg olyan 14.1L ;)

Padlónál 39.9 lesz a pillanatnyi :wink:

Toljál bele 1 Protec-et, futtasd meg 1 kicsit hosszabb távon.

Aztán benyaszűrő csere a többi finomság, amit Balázs vésett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aztán benyaszűrő csere a többi finomság, amit Balázs vésett ;)

A benyaszűrő még hátra van, de egy ilyen Proteces kezelés befigyel majd, sztem holnap szerválok is egy dobozzal.Úgy is félig van most a tank!

Viszont hogy a manóba lehet az, hogy ident olajsapesz van rajta, cseréltem a gumigyűrűt benne, mert szótra az olajat, és most sem változott semmi.Érdemes-e a sapi füleit macerálni?Hogy erősebben húzza a szelepdeknihez?

Link to comment
Megosztás:

A benyaszűrő még hátra van, de egy ilyen Proteces kezelés befigyel majd, sztem holnap szerválok is egy dobozzal.Úgy is félig van most a tank!

Viszont hogy a manóba lehet az, hogy ident olajsapesz van rajta, cseréltem a gumigyűrűt benne, mert szótra az olajat, és most sem változott semmi.Érdemes-e a sapi füleit macerálni?Hogy erősebben húzza a szelepdeknihez?

Olajsapkán gumigyűrű ?

Olyat sem láttam még :lol:

Bon-bon-tóból szerezz egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

Olajsapkán gumigyűrű ?

Olyat sem láttam még ;)

Bon-bon-tóból szerezz egy másikat.

A sapi belső részén van, az biztosítaná elvileg a szivárgásmentességet.Ami ugye jelen esetben nem műxik! :lol:

Az egyik bontóban nem volt ekkora motor.A másikat még nem néztem, de holnap sztem oda is beesek!Had örüljenek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még egy momentum : nekem cserélve lett anno : bés még kitudja mi de az 1.2L/h - 1.3L/h maradt. Nem változott. Nem elképzelhető,hogy az újabb gsi-k ben kisebb ez a fogyasztási érték? (nekem 92-es a gép)

Vagy lehet a DIS-es kocsikban kisebb mert pontosabb a gyújtás és jobb az égés........meg más a légtömeg mérő is........vagy nem tudom........... :roll: ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként mennyire macera C20NE helyett C20XE-t tenni egy GSI orrába?Mert ugye a futómű már elvileg alkalmas rá, a féltengelyek is erősítettek, gondolom azért az F20 váltó, és motor+sallangok kellenek.Meg persze egy másik műszeregység, meg ilyenek!

állítólag a blokk az ugyanaz, tehát nem is kell komplett mocit cserélni talán....

de a papirozos része lehet, hogy meredekebb mint a csavarozás ;))))

Link to comment
Megosztás:

állítólag a blokk az ugyanaz, tehát nem is kell komplett mocit cserélni talán....

de a papirozos része lehet, hogy meredekebb mint a csavarozás ;))))

Ha a blokk ugyanaz, akkor hol itt a problem? :lol: :lol:

Bár nem tudom, hogy pl. ilyenek, hogy vezérlés görgői, vízpumpa és tsai hogy néznek ki, mert olyat még nem láttam, de majd jól megtanulmányozom! :wink:

Link to comment
Megosztás:

állítólag a blokk az ugyanaz, tehát nem is kell komplett mocit cserélni talán....

de a papirozos része lehet, hogy meredekebb mint a csavarozás ;))))

Nem állítolag, hanem tényleg. Viszont sok minden más kell:)) Tehát érdemes szerzni egy C20XE mocit és átlapátolni computerestúúúl, hengerfejestúlll, befecskenedezéstúúúl.... stb.. Papirozni így nem kell hiszen a motorszám nem változik....

Link to comment
Megosztás:

Mióta vagy Gsi gazdi ?

És már C20XE-n töröd a fejed ? :( :D :D ;) :D

Egyenlőre azon töröm a fejem, hogy eladódjon a Corsa, aztán pedig a GSI összeálljon a realitások talaján annyira, hogy a mindennapokban használható autó váljék belőle, + ugye itt van lassan a tél, szal nem ártana egy garni téligumesz is.

A többi pedig mind attól függ majd, hogy hogy fut a szekér, és a 2. bébi mellett mennyi kavics, és főleg idő marad az autószépítésre, építésre.

Szóval több konponensű a dolog, és képlékeny még minden.Egyenlőre dolgozom az ügyön.Ma, pl. mint írtam némi szívás árán egész jó váltórudazatfelújítást csináltam, ami azért tartott ilyen sokáig, mert lövésem nem volt, hogy hogy is kell ezt csinálni.A következőnél már nem lesz ilyen.

Szóval................... Rajtavagyok főnök! ;) :lol: :lol: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha a c20ne blokkjára rádobod a 16 szelepes hengerfejet, akkor a motorszámot pont eltakarod... :-)

Mellesleg nekem van egy túrós hengerfejem, kitűnő állapotban :-)

És még a szelepek is benne vannak :-)

Videókat akarok!!!!!!!!!!!!!!

Tak-tak-tak-tak-tak-tak-tak-tak...ááálííííítsd leeee, ömlik a benya... :-))))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.