Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Üdvözlök mindenkit.

Egyik ismerősöm ajánlotta ezt az oldalt hogy itt juthatok hasznos információkhoz Opel ugyben.

Vééégre sikerült megvennem a GSI F Astramat. Csak van egy kis bibi. Volna egy hatalmas kérdésem. Vettem hozzá felniket. Brock B2 ....előre 16x9 ET30 hátra pedig 16x9 ET15. namost szerintetek mit lenne érdemes vele csinálni? Mert hátul a 215/40es és elől a 215/45ös gumik beleérnek a kasztniba. ha bukkanós útra megyek. Gondolkodtam hogy lecserélem a gumikat 195/45re de azt meg nem tudom hogy rá megy e a 9 coll-ra. meg hogy nem lesz e problémája a guminak stb. a segítségetekre volna szükségem mert meg vagyok lőve elég keményen.

Válaszotok előre is köszi.

Üdv. Peti

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Egyik ismerősöm ajánlotta ezt az oldalt hogy itt juthatok hasznos információkhoz Opel ugyben.

Vééégre sikerült megvennem a GSI F Astramat. Csak van egy kis bibi. Volna egy hatalmas kérdésem. Vettem hozzá felniket. Brock B2 ....előre 16x9 ET30 hátra pedig 16x9 ET15. namost szerintetek mit lenne érdemes vele csinálni? Mert hátul a 215/40es és elől a 215/45ös gumik beleérnek a kasztniba. ha bukkanós útra megyek. Gondolkodtam hogy lecserélem a gumikat 195/45re de azt meg nem tudom hogy rá megy e a 9 coll-ra. meg hogy nem lesz e problémája a guminak stb. a segítségetekre volna szükségem mert meg vagyok lőve elég keményen.

Válaszotok előre is köszi.

Üdv. Peti

mi a gumi alapméreted? azt add meg, abból jobban látjuk, hogy milyen gumival lehetne elmazsoláznod.

9 colra felhúzható a 195-ös gumi, de sok jóra ne számíts, a felni pereme gyakorlatilag szabadon fog futni, mintha egy sínautó lennél. aztán próbálkozhatsz - ha egyáltalán létezik ilyen - a 35-ös sorozattal: 215/35 R16 vagy 225/35 R16, ilyesmikkel. 17-ben, 18-ban van ilyen, talán 16-ban is.

aztán futóművön is lehetne módosítani, valami állítható rendszerrel meg lehetne fogni az astrát a megfelelő helyen.

végül a kasztni munka marad. lehet, ilyen ET méretek mellett másképp nem is boldogulsz, mert ez a felni sztem a gyári oldalfaltól jó sok mm-rel eleve kiáll.

sztem itt egy köbméter skac fog neked utóbbiakban segíteni, hogy ő konkrétan hogyan oldotta meg.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Peti

Nekem 9x16os Borbet T-im vannak elöl hátul ET30al és 215/40 R16al.

Hátul a problémát egy apró ( 2-3cmes szélesítéssel meg lehetett oldani, ET15nél ugye ez még 15mm-el nagyobbat kíván )

Valahogy így néz ki most az enyém:

F_nyk_p-0191_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt nekem is ET15ös felnim ugyanezzel a méretekkel és gumival az így állt a kocsin:

F_nyk_pek-0022_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem ugyebár 60/40es ültetés van az autón, ezért látod azt hogy a felni nagyon közel volt az ívhez, elindulni nem is mertem vele sehova, eladtam az ET15öt megvettem az ET30akat, de sajnos ezek is néha néha beleértek az ívbe, tehát a gyári ívből csináltattam karosszériással szélesebbet és azokat hegesztette fel az autóra.

Elöl viszont nekem nagyon ritka az amikor beleér a felni, pedig az első sárvédőnél nincs szélesítésem, sztem a kemény gátló miatt nem koppan fel annyira a futómű hogy beleérhessen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Egyik ismerősöm ajánlotta ezt az oldalt hogy itt juthatok hasznos információkhoz Opel ugyben.

Vééégre sikerült megvennem a GSI F Astramat. Csak van egy kis bibi. Volna egy hatalmas kérdésem. Vettem hozzá felniket. Brock B2 ....előre 16x9 ET30 hátra pedig 16x9 ET15. namost szerintetek mit lenne érdemes vele csinálni? Mert hátul a 215/40es és elől a 215/45ös gumik beleérnek a kasztniba. ha bukkanós útra megyek. Gondolkodtam hogy lecserélem a gumikat 195/45re de azt meg nem tudom hogy rá megy e a 9 coll-ra. meg hogy nem lesz e problémája a guminak stb. a segítségetekre volna szükségem mert meg vagyok lőve elég keményen.

Válaszotok előre is köszi.

Üdv. Peti

hello,

nekem 8x16 van ET30-al.. a 195 gumi feszül rajta... ha most választhatnék akkor nem 195 tennék rá hanem minimum 205-öt. Ellenben vannak 1-2-en akik 195/45r16al járnak 9x16os felnin(legyen az ő bajuk) Szerintem szélesíteni mindenféle képen kell az ívet ezekhez a felnihez, mert ha nem a gumi fog beleérni akkor a felni pereme...

mivel nem mai autókrol van szó így valószínű már esett át az autót hátsó ív cserén ezért lehet hogy kíjebb van mint a gyári, szóval nehéz megmondani mi a jó, használni kell és meglátod, de a 195-ös gumit én nem javaslom 9"-ra..

Link to comment
Megosztás:

csak tudnam miért jo az a 194/45 /40 ös gumikat felrakosgatni 9collra

kész szoval hogy még ronda az egy dolog, de baleset veszélyes is ...

nem egyszerüen eresztheti el a levegöt egy nagyobb katyunal vagy bukkanonal ...

semmi tartása nincs ennek a guminak igy

beteg dolog de nagyon

Link to comment
Megosztás:

Nekem 9x16os Borbet T-im vannak elöl hátul ET30al és 215/40 R16al.

Hátul a problémát egy apró ( 2-3cmes szélesítéssel meg lehetett oldani, ET15nél ugye ez még 15mm-el nagyobbat kíván )

Valahogy így néz ki most az enyém:

[ig]http://kepfeltoltes.hu/090605/F_nyk_p-0191_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt nekem is ET15ös felnim ugyanezzel a méretekkel és gumival az így állt a kocsin:

[mg]http://kepfeltoltes.hu/090605/F_nyk_pek-0022_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem ugyebár 60/40es ültetés van az autón, ezért látod azt hogy a felni nagyon közel volt az ívhez, elindulni nem is mertem vele sehova, eladtam az ET15öt megvettem az ET30akat, de sajnos ezek is néha néha beleértek az ívbe, tehát a gyári ívből csináltattam karosszériással szélesebbet és azokat hegesztette fel az autóra.

Elöl viszont nekem nagyon ritka az amikor beleér a felni, pedig az első sárvédőnél nincs szélesítésem, sztem a kemény gátló miatt nem koppan fel annyira a futómű hogy beleérhessen. :lol:

Köszi a választ. Elől nekem is ET30 van 16x9"ban ezen 205/40es gumikkal nem ér bele a kasztniba ugye? Most 215/45 van alatta elől. annyit kell róla tudni hogy ültetve van a kocsi. Talán elől olyan 5 cmel. A telók alatta INXX márkájúak vagy milyenek. hátulját ki kellett emelnünk egy kicsit hogy az ET15 16x9" 215/40 alámenjen.Ültetőrugó ki, keményebb ültetőrugó be. Ezúton is köszi Loree a rugókat.

Ami a kérdésem volna. Hátsó ív szélesítést tud valaki aki olcsón és szépen tud csinálni? Illetve aki az első ívet tudja peremezni? Mert sajna akik itt felénk laknak sajnos zsidók mert horror árért akarták csinálni a 2 hátsó ívet.

Itt vannak a képek a mostani helyzetről, na meg az autóról :D.:

K_p_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p_005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p_007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : uhuhu
képpel nem idézünk...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.