Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Psze hobbynak elég az akármilyen középkategória is , csak gondoltam böfögök pár szót hamár 5 évig toltam komolyból ;) De ebbőla szemszöből 100% igazad van! ;)

nehogy bemorcosodj me lemegyek vazeg ;)

én örülnék ha erről konzultálnánk egyszer mert sok segítségem nincs és kb amit tudok az saját tapasztalat és olvasgatás mert sajna az ismerősi körben én voltam az első autós eddig.

Link to comment
Megosztás:

ez azzal a mocival van mint az enyim csak ez a mindenhol elmegy cucc, beton gumi elől anyámon is átmenő gumi hátul. Holnap Lanti jön át 7kor és szétszedjük az autókat, kár hogy dolgozol, itt lenne a helyed. Déneske úgysem jön át mert egy pöcs.

Most iszok egy Leffe Blonde nevü sört amit ajcsiba kaptam. Jó íze van. 6,6% V/V

Link to comment
Megosztás:

ez azzal a mocival van mint az enyim csak ez a mindenhol elmegy cucc, beton gumi elől anyámon is átmenő gumi hátul. Holnap Lanti jön át 7kor és szétszedjük az autókat, kár hogy dolgozol, itt lenne a helyed. Déneske úgysem jön át mert egy pöcs.

Most iszok egy Leffe Blonde nevü sört amit ajcsiba kaptam. Jó íze van. 6,6% V/V

Hát akkor itt a helyetek a Sissi műhelyben... ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

azt Anti ne feledd ezeekt szét is kell szedni és össze is kell rakni, egy ilyen művelet tisztítással általában kényelmesen nekem 3 óra kész állaporta szereléssel. Az 1/8oknak úgy tudom már külön fék van az első és külön a hátsó hajtásra.

Ja, vágom...majd elnyüszötölök vele...

Ez az 1/8 igen jó áron van, és 4.3-as moci...AWD... -> ezt ugye pl egy difikiszedéssel bármikor le lehet dobni RWD-re ugye??? ;)

Link to comment
Megosztás:

ez azzal a mocival van mint az enyim csak ez a mindenhol elmegy cucc, beton gumi elől anyámon is átmenő gumi hátul. Holnap Lanti jön át 7kor és szétszedjük az autókat, kár hogy dolgozol, itt lenne a helyed. Déneske úgysem jön át mert egy pöcs.

Most iszok egy Leffe Blonde nevü sört amit ajcsiba kaptam. Jó íze van. 6,6% V/V

majd megyek én az anti helyet akkor ###### ugyis vagyok mint őőő ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

nehogy bemorcosodj me lemegyek vazeg ;)

én örülnék ha erről konzultálnánk egyszer mert sok segítségem nincs és kb amit tudok az saját tapasztalat és olvasgatás mert sajna az ismerősi körben én voltam az első autós eddig.

Morcosodni??? ;) Dehogy! :P Psze beszélhetünk róla,,, a nagy igaszság az hogy az uj cuccokban már nem vagyok toppan sajna,, de tudok telefonon segítséget hívni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Még ez a fék dolog érdekelne, hogy hogy műxik... ;) Meg amit Csabi is írt, hogy az 1:8-kon már mittoménmilyen fékek vannak..

ezeken még semmi extra, ugyanaz a fék mint nekem csak kettő van belőle. Úgy van megoldva, hogy két fém lap közé van egy fékbetét, az egyik fém lap fix a másikat pedig a szervó tudja kb 1 mm-t mozgatni. Végül is ahogy mozgatja a fixre rányomja a nem fix a betétet és így áll meg. Az 1:8nál ez van csak a spur kerék mindkét oldalán van ennyi. Nekem meg csak a spur kerék mögött van.

Link to comment
Megosztás:

Amikor megvételezi az ember az ótót...akkor mi az amit még érdemes egyből megvenni... ;)

Igazából az alap dolgokat ott megkapod hozzá ezért RTR (Ready to Race). Benya flaska, benya, gyertya kiszedő kulcs (ez több mindenre jó) és ha lehet ajánlott vészleállítót is venni. Azért kell az mert ha hirtelen eltűnik a jel a vasnál pl: taxi bezavarja bár elméletileg külön sávon van, vagy kontakt hiba miatt kikapcsol a távrecsegő, akkor az utolsó érzékelt jelen megy az autó tovább, azaz ha épp gázt nyomtál és egyenesben van a kerék futhatsz ha utoléred egyáltalán. Ez a cucc 3 ropi, be kell programozni és kész. Egyébként még az olcsó és a márkásak között az is a különbség, hogy a márkásak engedéjezett sávon működnek (nem zavarja be a tvt meg mittudomén). Ja és úgy vegyétek hogy az enyimben 6os kristály van úgyhogy ne az legyen nektek mert különben 3an megyünk 4 felé kb. ;) Szerencsére mivel más márka a Lantié így ő más sávon is van.

Link to comment
Megosztás:

Még ez a fék dolog érdekelne, hogy hogy műxik... ;) Meg amit Csabi is írt, hogy az 1:8-kon már mittoménmilyen fékek vannak..

Lehet, hogy lassan érdemes lenne nyitni egy RC-s topikot ;)

Nekem nem ilyen profi van, sima villanyos (Tamiya M02), Colin-nal boltoltuk.

Egy A-Merci kasztni van hozzá, de most kísérletezek saját készítésű kasztnival:

P4150154_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P4150153_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na két típusra szűkült a dolog...

Lightning Stadium Sport RTR

Ez is valamilyen HPI gyártmányszerűség...

1/8 méretarányú, belsőégésű motoros, 4 kerékmeghajtású modellautó

Távirányítóval, szervókkal, festett karosszériával

3 diferenciálmű, olajos lengéscsillapítók, 4.3 ccm motor.

Tulajdonságok

Gyárilag összeszerelt 4 kerékmeghajtású modellautó. Távirányítóval, szervókkal. Nagy teljesítményű .26 motor, extra hosszú lengőkarok. Dupla fék, stabilizátor elöl-hátul. Alacsony profilú rádió doboz és üzemanyagtank. Kivállóan alkalmas hobby és verseny célra is.

Szükséges kiegészítők:

- izzító

- tankolóflaska

- üzemanyag

- légszűrőolaj

- 12 db ceruza (AA) akkumulátor

66515.jpg

HPI Firestorm 10T RTR

Ez viszont tuti HPI...

1/10 méretarányú, 2WD, stadium truck

Új G3.0 motorral, tuning kipufogóval, távirányítóval, szervókkal.

Tulajdonságok

Olajos lengéscsillapítók, differenciálmű. Gyárilag festett, matricázott karosszéria, üvegszálas féktárcsa, könnyen és széles tartományban állítható futómű.

Szükséges kiegészítők:

- izzító

- tankolóflaska

- üzemanyag

- légszűrőolaj

- 12 db ceruza (AA) akkumulátor

248.jpg

Na ezek alapján 1/8, AWD, 4.3 ccm, v.s. 1/10, RWD, 3.0 ccm

Megnéztem mindkettőről egy csomó videót...mindkettő bejön...az RWD meglepően jól kezelhető...(legalább is a videón úgy néz ki...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.