Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

ha nincs még a telken a gáz, víz villany, hanem csak az utcában, akkor az mi lóvé betolni??? Te most tudsz konkrét számokat is...

Ez településenként változik. Általában a főváros környékén aranyárban mérik, főleg ahol pár éve csatornáztak, meg közműfejlesztettek.

Vidéken nagyságrendekkel olcsóbb lehet, bár ez már messze értendő Bp-től, és nem megyeszékhelyen ;)

Amit tudok mondani konkrét példát, Pátyon:

Víz+csat közműhozzájárulás 900e, ezek bekötése 233e + még némi zsírpénz ;)

Ebben már benne van az akna is, átadás-engedély, minden.

Gázt most pontosan nem tudom, tavaly ott valami félmisi körül volt beállással, akkor érdeklődtem utoljára, azóta nem érint a dolog ;)

ELMŰ-nél bizonyos alapbetáp ingyen van, közműhozzájárulás nincs. Az alap felett amperenként kell párezer ft-ot fizetni, és plusz a

bekötést, de az is elég tág határok között mozog, attól függően, milyen messzire kell, föld- ill. légvezetékkel. Úgy számoltam, nekem

a 3 fázis kellő betáp földkábellel olyan 200-250e körül lesz, plusz én építem az óraszekrényhez a falat (háztól külön kell már).

Plusz lesz egy fázison oda-vissza mérő óra is, és a víznél külön mérő a kerticsapra (erre nem kell csatorna díjat fizetni).

Ez így nekem kb 1,5m ft lesz az összközmű beállás a telekre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.