Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nem számoltam még...

Viszont ezt anno számolgattunk, hogy valóban ennyivel nagyobb, de ez csak teljes terhelésen jelent ennyivel több naftát is...itt meg közel sem volt erről szó...

Nyilván többet tol be, de nem részterhelésen adja ki a sokkal nagyobb fogyit...

Tankold tele,menj 300Km-t és utána megint tele,aztán számolunk.

A BC-t meg tedd el a kesztyűtartóba,mert a 7 litert az 1,4 16V eszi meg nekem.

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári 304ccm helyett most 470-et nyom bele egységnyi idő alatt akkor a 6,1-ből 9,4 lesz.

Nagy injektorokkal a BC egyáltalán nem stimmel. Telitankok között milyen fogyasztás jön ki? vagy úgy nem szoktad kiszámolni?

igen csak azt szamold bele hogy a 470 nem 470 hanem cirka 380-400 nem több az az injector

az eds parasztvakit és kész ...

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári 304ccm helyett most 470-et nyom bele egységnyi idő alatt akkor a 6,1-ből 9,4 lesz.

Nagy injektorokkal a BC egyáltalán nem stimmel. Telitankok között milyen fogyasztás jön ki? vagy úgy nem szoktad kiszámolni?

sose tankolom tele...csak a súly...amúgy kb 3/4 tankból maradt picit több mint 1/4, azaz kb mutató szerint ez kb 25 lici...azaz kb 6.5...de hát a műszer sem reális, mert nem egyformán kúszik le...amúgy meg lényegtelen, hogy mennyi fogyaszt...tény, hogy nem rosszul...

Link to comment
Megosztás:

Tankold tele,menj 300Km-t és utána megint tele,aztán számolunk.

A BC-t meg tedd el a kesztyűtartóba,mert a 7 litert az 1,4 16V eszi meg nekem.

nekem a c20let annyit evett mit egy XE de inkabb kevesebbet amikor 900km oda és 900km vissza tavot megtettük németekhez

mindig a dinyvel 1üt tankoltam és inkabb egy picit kevesebbet ....

7-7,8 liter közt volt a fogyi ugy hogy abban volt 260-270 es tempo is .... és nem BC szerint

Link to comment
Megosztás:

nekem a c20let annyit evett mit egy XE de inkabb kevesebbet amikor 900km oda és 900km vissza tavot megtettük németekhez

mindig a dinyvel 1üt tankoltam és inkabb egy picit kevesebbet ....

7-7,8 liter közt volt a fogyi ugy hogy abban volt 260-270 es tempo is .... és nem BC szerint

Én elhiszem,csak fogyasztást nem BC-vel mérünk. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tankold tele,menj 300Km-t és utána megint tele,aztán számolunk.

A BC-t meg tedd el a kesztyűtartóba,mert a 7 litert az 1,4 16V eszi meg nekem.

Nem azért írtam, hogy húúúúúú...oda is írtam, hogy BC szerint...aminél a valóság több...arról meg nem tehetek, hogy a 100Le-s 7 licit eszik, és a 300 Le-s meg nem keni be a száján a 3X annyit...

Link to comment
Megosztás:

A fehér Cali simán benyomta a 15-18-at. :) :huh:

Ott nagyjából bejött a számításom, mert a BC kicsit 10 körül mutatott, holott 15 fölött evett.

Az teljesen normális, hogy kevesebbet eszik mint egy szívó, ha nem hajtod.

Bejáratós 300 ló körüli RTP által épített A Corsa 7,5-öt evett. De az bejáratós volt, max 3500-as fordulat, 1 tonna alatt és simán elsőkerékhajtással.

1.4 tonna, 4x4, nagyjából ugyanezzel a motorkonfiggal nem ehet kevesebbet szerintem.

Igazából egy telitankos mérés lenne érdekes.

Link to comment
Megosztás:

A fehér Cali simán benyomta a 15-18-at. :D :)

Az teljesen normális, hogy kevesebbet eszik mint egy szívó, ha nem hajtod.

Bejáratós 300 ló körüli RTP által épített A Corsa 7,5-öt evett. De az bejáratós volt, max 3500-as fordulat, 1 tonna alatt és simán elsőkerékhajtással.

1.4 tonna, 4x4, nagyjából ugyanezzel a motorkonfiggal nem ehet kevesebbet szerintem.

Igazából egy telitankos mérés lenne érdekes.

Na most akkor mi a kételkedés tárgya??? Autópályán végiggurultam...6-osban...3000-3200-as fordulat...egyenletes tempo...az összkerék nem állandó...

Most 0.5 lici benyán vitatkozunk 100 km-en??? :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

Most 0.5 lici benyán vitatkozunk 100 km-en??? :) :huh:

Dehogyis! :D

Csak a BC-t tényleg teljesen el kell felejteni, mert megközelítőleg se stimmelnek az értékek nagyobb injektorokkal. Ezt a Calinál annó tapasztaltam és másnál se lesz pontosabb.

Nekem 4x4 nélkül (teljesen ki is volt szerelve) alig akart 9 alá menni a Vectra gyári LET-tel BC szerint, most XE-vel gyorsabb tempóval 8,2-8,5, ez persze telitankból számolva, mert LET BC van még benne és az túl sokat mutat.

De igazából teljesen mindegy, mert egy ilyen autónál szerintem tökmindegy a fogyasztás. Csak a 7 literre kaptam föl a fejem. :D

Link to comment
Megosztás:

Dehogyis! :huh:

Csak a BC-t tényleg teljesen el kell felejteni, mert megközelítőleg se stimmelnek az értékek nagyobb injektorokkal. Ezt a Calinál annó tapasztaltam és másnál se lesz pontosabb.

Nekem 4x4 nélkül (teljesen ki is volt szerelve) alig akart 9 alá menni a Vectra gyári LET-tel BC szerint, most XE-vel gyorsabb tempóval 8,2-8,5, ez persze telitankból számolva, mert LET BC van még benne és az túl sokat mutat.

De igazából teljesen mindegy, mert egy ilyen autónál szerintem tökmindegy a fogyasztás. Csak a 7 literre kaptam föl a fejem. :)

Autópályán végiggurultam...6-osban...3000-3200-as fordulat...egyenletes tempo...az összkerék nem állandó...

Nem a városban gurulgattam vele...azért ne hasonlítsuk már össze...meg nem is előzgettem...nyugiban haladtam...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mérj majd legközelebb egy telitankosat. Utána biztos lehetsz benne, mert ezek így csak találgatások.

Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, csak elég hihetetlennek tűnik.

Nekem a tapasztalatom nem ezt mutatja. Mondjuk tartós tapasztalataim csak gyári LET-el vannak és egy húzott mindenképp kevesebbet eszik normál tempónál pályán.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mérj majd legközelebb egy telitankosat. Utána biztos lehetsz benne, mert ezek így csak találgatások.

Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, csak elég hihetetlennek tűnik.

Nekem a tapasztalatom nem ezt mutatja. Mondjuk tartós tapasztalataim csak gyári LET-el vannak és egy húzott mindenképp kevesebbet eszik normál tempónál pályán.

Annyira nem izgat, hogy még1X végigtogyogjam a pályát... :)

Amúgy Te írtad, hogy 7.5 itt meg írod, hogy a húzott kevesebbet fogyaszt pályán...akkor csak jó lehet kb a 7... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem izgat, hogy még1X végigtogyogjam a pályát... :)

Amúgy Te írtad, hogy 7.5 itt meg írod, hogy a húzott kevesebbet fogyaszt pályán...akkor csak jó lehet kb a 7... :huh:

7,5-öt egy 1 tonna alatti A Corsa evett hasonló motorkonfiggal bejáratás alatt. :D

Link to comment
Megosztás:

7,5-öt egy 1 tonna alatti A Corsa evett hasonló motorkonfiggal bejáratás alatt. :)

de én nem bejárattam, nem váltogattam, nem kellett megállnom, és elindulnom újra...140 környékén mivel nem történik gyorsulás nem igazán számottevő az ilyen méretű plusz súly...

...de tényleg hagyjuk...

inkább építsed az elejeletépős piroskát... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.