Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Tanácsot kérnék egy olyan ügyben ami talán nem is eldönthető:

Mit vegyek Castrol Magnetec 10W40-et vagy kérjek Metabond 10W40et a FutoGabibácsitól

énis metát vennék.... bár neked arra az 2000km-re ami alatt elfogy gyakorlatilag mind1 :blush: :lol: :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a meta jobb olaj......pedig szar ezt kimondani :) :D :D

Én hittem a szememnek a teszten, hiszek nektek hiszek Gabinak, nekem még is aztmondta egy ember aki azé sokat élt látott és dolgozott motorokkal és napiszinten is ezzel foglalkozik és ebből él idézem: "Felelejtsd el a metabondot, bele ne tedd" :D

Részemről Castrol marad! :blush: Főleg ugy hogy már nem is magyarban vettem a mostani olajcseréhez!

De ettől független a meta lehet az egyik legjobb olaj :lol:

Link to comment
Megosztás:

énis metát vennék.... bár neked arra az 2000km-re ami alatt elfogy gyakorlatilag mind1 :blush: :lol: :) :D :P

Én nemakartam írni még az elején mert azt mondta volna hogy kötekszek , de gyakorlatilak a pamacshoz mindegy mivan benn olcsó legyen és sok :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én hittem a szememnek a teszten, hiszek nektek hiszek Gabinak, nekem még is aztmondta egy ember aki azé sokat élt látott és dolgozott motorokkal és napiszinten is ezzel foglalkozik és ebből él idézem: "Felelejtsd el a metabondot, bele ne tedd" :D

Részemről Castrol marad! :blush: Főleg ugy hogy már nem is magyarban vettem a mostani olajcseréhez!

De ettől független a meta lehet az egyik legjobb olaj :lol:

Annyit még elfelejtettem hogy a következő amit beletennék az a Liquid Moly :)

Link to comment
Megosztás:

Itt a lényeg. Ebből él. Ha állandóan tartós cuccok kerülnének csak ki, akkor nem élne meg.

Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa. :)

Ha most a roszmájuság részét nézzük akkor psze lehet ezt mondani , ebben ugysem lessz egyesség hogy ki mit tesz kocsiba. Lehet mondani bármit bármelyik olajról. Majnem ugynéz ki hogy a metabondon kívül nincs is nagyon olaj ami jó lehetne :blush: Csodák vannak , csodaszerek nincsnek!

Mellesleg az úr akiről beszélek elég jó hírnevű ebben a szakmában bedolzgozik a környéken jó pár opelszalonnak a mocik újraálesztése érdekében! Tehát nem egy kokler tróger emberről van szó!

Minden esetre azért egyszer kipróbálom a metabondot , ha másnem bicajláncon! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én most magnatec-et engedtem le, szinte mint a víz, ha bemelegedett amotor hangosabb volt mint hidegen, mert behígult. Havarom lancere zabálta ezt az olajat és csodálkozott is, hogy eddig még egy deka olajat se zabált. Többet nem rakok bele, mert már egy kis millió helyen csomagolják "hamisítják". Volt nekem benne meta olaj, szerintem jó és nem drága, gondom egy száll se.

Most LM mos2 10W-40 van benne, igaz nem a legolcsóbb, de tuti német és nem itt-ott pacsmagolt trágya. Az állaga újonnan is jobban tetszett mit a magnáé, sőt főleg az tetszett legjobban, hogy szürke :blush: . Azóta indítottam a kocsit többször is minusz fokban és elmúlt a diesel-s dugattyú klattyogós hang. Úgy érzem ennél maradok évente kibírom egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen sebességjeladóval van összerakva az F28-al?

én szétszedtem az F28at és a difin kicseréltem a kmora kihajtást kék sürüfogu /f28/ rol sima fekete ritkább fogu kihajtásra ... meg ne kérdezd melyik ? fog mert már nem emléxem rá... :blush:

és igy már jo vollt hozza a 6os és 8as jelado ...

sajna 2öt kell hasznalnom egyszerre mert a kmora 6vagy 16impulzust szeret a board computer meg only 8impulzussal muxik :lol:

avval meg sem probalkoztam hogy kiszamoljam hogy ha nem nyulok az f28 hoz milyen jelado kellene hozza .... mert lehet olyan nincs is ...

Link to comment
Megosztás:

ennek szép a kinézete, de kilóg a sarka, kicsit lejebb kelett volna rakni és máris király lett volna

sajna sokkal lejjebb nem lehet rakni mert ott már a fehér muanyag van ami az astra muszer csoporthoz tartozik és az lcd nek ekkora a mérete a muanyag keretnek az also fekete meg nagyon hajszál vékony ..... nekem jo igy is :blush:

Link to comment
Megosztás:

sajna sokkal lejjebb nem lehet rakni mert ott már a fehér muanyag van ami az astra muszer csoporthoz tartozik és az lcd nek ekkora a mérete a muanyag keretnek az also fekete meg nagyon hajszál vékony ..... nekem jo igy is :blush:

hát igen nekem is teljesen le kelett reszelnem mindent a fehér részről és így is passzentosan fért bele, hogy kicist lentebb tettem... amugy az én esetemben viszont a kmszámlálóhoz is kellett alakítani a fehéret mert nem fért be.. mivel lejebb van a fenti rész...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Partnereink!

Félreértések eloszlatása végett ismét kiadjuk a fix és telepített

traffipaxok helyeit az autópályáinkon és az M 0-s autóúton.

A megelőzés fontosabb mint a bírság összege.

Ezek alapján a fixek: (éjjel-nappal mér) - a mérési irányokat és a

dobozokban lévő kamerákat változtatják

M 0-s autóút: Anna hegyi pihenő (nagylejtő), Szigetszentmiklósi

elágazás, Dunaharaszti elágazás, M1-M7 közötti szakaszán

Új szakaszon: M 3-as előtt

M 1-es autópálya: 10,4 km szelvény, 17, 54, 63, 104 km szelvény

M 7-es autópálya: 6, 16, 28, 82, 86 km szelvény, újonnan épült vidauktnál

M 3-as autópálya: 20, 104, 139 km szelvényben

M 5-ös autópálya: 6 doboz, 3 kamera M 0-s előtti csomópontnál,

Kecskemét, Szeged előtti szakaszon (többi még nem ismert)

A várható közigazgatási bírságok:

Bár van közigazgatási bírság, de nincsen végrehajtási utasítás.

Ennek hiányában minden rendőrkapitányság, megyei rfk, úgy dönt ahogyan akar.

Azaz van amelyik szerv továbbra is adatbekérő lapot küld, és kéri a

gépkocsivezető adatait, és vonja vissza a vezetői engedélyeket, van

amely közigazgatási bírságként azonnal a pénzt hajtja be.

Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Gördülők Team 3000 Szolgáltató Kft

Link to comment
Megosztás:

Tanácsot kérnék egy olyan ügyben ami talán nem is eldönthető:

Mit vegyek Castrol Magnetec 10W40-et vagy kérjek Metabond 10W40et a FutoGabibácsitól

2 :lol:

Szerintem a meta jobb olaj......pedig szar ezt kimondani :) :D :D

:D

Én hittem a szememnek a teszten, hiszek nektek hiszek Gabinak, nekem még is aztmondta egy ember aki azé sokat élt látott és dolgozott motorokkal és napiszinten is ezzel foglalkozik és ebből él idézem: "Felelejtsd el a metabondot, bele ne tedd" :D

Elég baj, ha egy hozzáértőnek titulált szaki minden alap nélkül fikáz valamit... de valószínű neki más az üzleti érdeke, ennyi :blush:

Link to comment
Megosztás:

M 7-es autópálya: 6, 16, 28, 82, 86 km szelvény, újonnan épült vidauktnál

Tudtommal pl az M7 autópályán nincsenek kamerák. Tévedésből ezekbe a listákba be szokott kerülni az autópályamatrica

ellenőrző kamerák helye is, amihez még nem készült el a jogi-törvényi szabályozás, hogy be lehessen őket vonni sebességmérésbe is :lol:

Ha pedig vannak, akkor qurva jól eldugták őket, mert én hétvégén voltam lent Somogyban, és nem volt egy sem :blush:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal pl az M7 autópályán nincsenek kamerák. Tévedésből ezekbe a listákba be szokott kerülni az autópályamatrica

ellenőrző kamerák helye is, amihez még nem készült el a jogi-törvényi szabályozás, hogy be lehessen őket vonni sebességmérésbe is :lol:

Ha pedig vannak, akkor qurva jól eldugták őket, mert én hétvégén voltam lent Somogyban, és nem volt egy sem :blush:

Én is ezen agyalok hogy mennyire igaz ez. Pl a 6-os km az M7-en az érdekes mert az kb az osztyapenkó. és ha az M1re kiírták hogy 10.6 akkor az M7re is ki kellett volna.

Még annyi hogy ÚGY TUDOM hogy az M0-án is vannak kamok az igaz, de úgy tudom azért nem kell nagy doboz és azért nem láccik mert nem abban csak egy fényképezőgép van ami beküld egy képet időponttal egy benti szervernek, és x út után van mégegy ami ugyanazt csinálja és így számolja a sebességet és minden a központban van ezért nem kell doboz.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen agyalok hogy mennyire igaz ez. Pl a 6-os km az M7-en az érdekes mert az kb az osztyapenkó. és ha az M1re kiírták hogy 10.6 akkor az M7re is ki kellett volna.

Még annyi hogy ÚGY TUDOM hogy az M0-án is vannak kamok az igaz, de úgy tudom azért nem kell nagy doboz és azért nem láccik mert nem abban csak egy fényképezőgép van ami beküld egy képet időponttal egy benti szervernek, és x út után van mégegy ami ugyanazt csinálja és így számolja a sebességet és minden a központban van ezért nem kell doboz.

Az M0-on is hasonló gépeket mozgatnak, mint az M1-en, hasonló módon. A dobozok fent vannak keresztpalánkon a pálya felett.

Mint említettem, a tól-ig idő dologra még nincs jogi szabályzás, az alapján nem tudnak még büntetni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.