Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Tehát a GSI szekció jelenlegi tagnyilvántartása :shock: :) :) szerint:

1. Atommanó

2. Aztec

3. Laci4

4. Corsa C GSI

5. FBalázs

6. Kess

7. GSITamás még nem válaszolt a felkérésre,

Tiszteletbeli Tagok:

8. Mélykék

9. Redlány amennyiben elfogadásra kerül

10.Wolfi amennyiben elfogadásra kerül

Első alakuló ülésünket 2005. Január 7-én pénteken tartjuk!!!

Helyszín: Lurdy-ház parkoló 21:00

Természetesen, minden új érdeklődőt sok szeretettel várunk !!!

Lenne pár dolog amit már nem ártana megbeszélni, ezért igazából jó lenne ha mindneki ott tudna lenni!!! :wink: Természetesen a vidéken lakó tagok felmentést kapnak... :D :D őket másnap tájékoztatjuk a fejleményekről...

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

aztec : a bömösből először egy gti peugeot-ba ültem át, mert a bmw AF-es volt, és nem örültem volna ha hegyeshalomnál lecsuknak pár napra mint ahogy az egyik volt kollégámmal történt.

GTI Peugeot-ból meg hogy miért ülök át egy gsi-be, remélve, hogy az új tulaj nem olvassa ezt a fórumot, egy 4 éves gti peugeot kb. annyira megbízható mint egy 11 éves gsi. Csak azt nem kellett megjavíttatni rajta amit nem vett vagy én vagy a szerelőm észre. Hozzáteszem nem sok ilyen alkatrész volt. Pedig sérülésmentes volt a kocsi.

Ha leírnátok azt a 10 dolgot amit mindenképp meg kell nézni a kocsinál azt megköszönöm.

Lehet, hogy törve volt a torony, a bal oldalinak viszont azért is lehet ilyen szine, mert arra rásüt a nap, a másik oldal meg árnyékban van.

Persze csak a reménykedés mondatja velem :)

Az biztos, hogy a bal eleje volt törve, a lámpa tartó csavar elég új mig a másik oldalon rozsdás. Viszont a bal oldalon meg a torony mellett végig mintha fel lenne hólyagosodva a festék.

Asszem pénteken elmegyek és megnézem a kocsit. Vettetek valaha kereskedésből autót ? El lehet ezeket vinni próbaútra ?

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy ki lehet próbálni...hát elég nehéz lenne úgy kocsit eladni, hogy csak kiteszed a lóvét és vidd... :wink:

Amik nekem hirtelen az eszembe jutnak:

- Rozsdásodik a hátsó kerékív, a tankbetöltőnyílás környéke, az ajtók alja(Ahol a küszöbbel érintkezik...)

- Hidegen csattogó hangot hallatnak a rossz hidrotőkék, melegen már nem szabad hogy hangja legyen,

- ablakokban nézd végig, az üvegek gyártási évjáratát...kiderül, hogy mennyi volt cserélve, és ebböl is lehet következtetni a törés nagyságára... :roll: jobb esetben... :wink:

- kiegyenlítőtartály ne legyen olajos, mert akkor hengerfejes a csoda... :wink:

- Ha ráadod a gyújtást akkor pl a check kontroll alámpának is ki kell gyulladnia, na most ezt szokás kikötni... :wink: hogy ne észleld a hibát...

- ülés ha nagyon nyekereg előbb utóbb el fog törni...

- aztán ott vannak a sablonok: próbaút esetén egyenesfutás, ne torpanjon gyorsulás közben..., fékek állapota, szemrevételezése..stb.

Ha ezek kb stimmelnek, akkor sikerült kifognod egy GSI-t amit most hoztak ki a szalonból... :wink: :) :)

Tehát valszeg kompromisszumot kell majd kötni, mert hibátlant nem fogsz találni... :wink:

Na majd jönnek még a többiek, és kiegészítenek.. :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

-az ívek melyik 10 éves astránál nem rozsdásodnak? max Hemiénél, mert ő már megcsináltatta :idea:

-hf ellenőrzés: hütővízcső két ujjal összenyom, ha kemény, akkor bukta

-váltó, kuplung állapotot érdemes megnézni

-törésnyomokat q alaposan, íveket, mert biztosan volt már roppantva csak a kérdés hogy mennyire és ez később mennyire lesz kellemetlen

Link to comment
Megosztás:

-az ívek melyik 10 éves astránál nem rozsdásodnak? max Hemiénél, mert ő már megcsináltatta :idea:

-hf ellenőrzés: hütővízcső két ujjal összenyom, ha kemény, akkor bukta

-váltó, kuplung állapotot érdemes megnézni

-törésnyomokat q alaposan, íveket, mert biztosan volt már roppantva csak a kérdés hogy mennyire és ez később mennyire lesz kellemetlen

enyémse rozsdásodik :!: :!: :!:

pedig 95-ös!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

SRY Uhuhu :)

igen, csak annyit akartam jelezni, hogy tipushiba...

de akkor ez mégse tipushiba, mert az enyém se rohad.

és agresszoré sem rohad.

inkább ezt ugy mondanám, hogy a nem kellőképpen karban tartott autóké rohad.

ezzel nem megsérteni akarlak, hanem azt próbálom mondani, hogy pl az előző tulaj is lehetett a hunyó, és baszott rendbentartani azautót.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl az előző astrámon (94.10) is jelentkeztek már a probléma első jelei.

Megsértésről szó sincsen csuán éjn úgy tudom, hogy ez tipushiba.

Alátámasztásul (legalábbis magam meggyőztem vele) kereskedésekben és autópiacon is ezekt néztem anno és jószerivel előfordult.....

De Te öregebb is vagyol, meg szakmában is vagyol szal hiszek neked :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl az előző astrámon (94.10) is jelentkeztek már a probléma első jelei.

Megsértésről szó sincsen csuán éjn úgy tudom, hogy ez tipushiba.

Alátámasztásul (legalábbis magam meggyőztem vele) kereskedésekben és autópiacon is ezekt néztem anno és jószerivel előfordult.....

De Te öregebb is vagyol, meg szakmában is vagyol szal hiszek neked :wink:

amugy komolyra fordiva a szót:

sajnos a rozsdásodás minden olyan autón kijön, amit nem ápolgattak, nem alvázvádőztek, nem mosták a kerékjáratokat.

azaz szinte az összesen........

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakoznék a rozsdásodó és rohadó opelek tulajdonosainak csoporthoz. Sajnos nekem a fehéren nagyon látszik ugyhogy tavasszal az lesz a következő project különben nagyon égő lesz az autó rohadó jobb hátsó ívvel és tankbeömlővel :wink:

"Opel ami sose kopel" Vagy mégis? :)

Link to comment
Megosztás:

Én is csatlakoznék a rozsdásodó és rohadó opelek tulajdonosainak csoporthoz. Sajnos nekem a fehéren nagyon látszik ugyhogy tavasszal az lesz a következő project különben nagyon égő lesz az autó rohadó jobb hátsó ívvel és tankbeömlővel :wink:

"Opel ami sose kopel" Vagy mégis? :lol:

JELEN PILLAnatban a legnagyobb problémája az autómnak, az hogy üres a tankja :) :) :D

enyém lenne a legjobb autó a fórumban :?: :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

I love GSI. :D Ma reggel egy Honda Accordos uriember próbált szerencsét a Hungária Krt.-on :) Nem sok sikerrel. 3 autó hossz megvolt stabilan és miután lassítottam akkor ért be a versenyző kollega :) Sacc. kb.:130ló lehetett vagy vmi hasonló :wink: Nem értek a Hondákhoz..... :oops:

Tényleg ezek a hondák mekkora powerrel rendelkeznek?

Link to comment
Megosztás:

130+ lóerős a 2 literes Accord, mivel nem VTI tecnológiával gyártották, tehát nincs kipuffogó oldali változó szelepvezérlés benne, ugyanúgy mint az 1.6-os ESI civicben ami 125 lovas. az 1.6os VTI Civic 160 lóerő, pont tegnap próbáltam egyet, 5000 alatt nem húz, utána meg nem lehetett normálisan kipróbálni vizes úton mert bekapcsol a VTEC szelep és akármennyire nyomod a gázt kipörög a kerék, kettesben hármasban is.

Ebből a szempontból sokkal jobb lenne a GSI, nem szeretem ezt a nyomatékszegénységet, és hogy minden előzéshez kettőt kell visszaváltani.

Link to comment
Megosztás:

Nahátt.. már megint nem bírták ki? :) :) Ennyi kötözködö embert :wink:

Kereked? hallani még?

Amúgy ezeket könnyen el tudjuk fenekelni... pl. mikor jöttem anno be a 2/a-n és 180ig toltam egyet, aztán jött a két sáv, és mellette szépen 220ig gyorsulva távolodtam.....

De a VTI-k re is láttál példát :wink: csak ne álló helyzetböl kelljen indulnunk :D 8)

Gsi vétel. Ha lufis, akkor a lufinak is van visszajelzöje.. annak is fel kellene pilácsolnia majd elaludnia gyújtás ráadásakkor.. ha nem, lehet gáz van, de lehet nem..

Nálam pl. Anno Sztrádában a tech szerint csak vmi visszajelzési hiba van...legalábbis remélem..(izzó jó)

Nem árt megnézni a gumik kopását se... (futómü hiba) de ez minden kocsira érvényes..

Esetleges viz olajfolyások... hengerfejnél, egyébb helyeken...

a többi lényeg meg már le lett írva..

Nekem szerencsém volt.. nagyon egyben volt a vas, amikor vettem. Apró hibák voltak csak ..fütés nem megy cask 3-4fokozatban....valószinüleg még törve se volt...

Azóta persze történt miegymás, de az le van irva a tagok leirásában.

Most meg ugyérzem lassan kuplung project készül .. dehát 120e km és egy sportkocsi.. és azért a több mint egy év alatt, kapott tölem...

Link to comment
Megosztás:

Laci4 ma mentem tankolni és hallgattam a kerekeket...........nagyon gááz :) De megnyugtat nem az autoval van a gond. Remélem nem kapok durdefektet..........De mostmár nyári gumit fogok venni. Nem érdekel. Visszafelé jövet jött egy bordo F Astra jófej srácok voltak veresnyezni akartak. Sztem 1.6 Si vagy vmi hasonló gép lehetett.......1-2 barátságos gyorsulás majd indexes köszönés volt a ma esti program :wink:

2/A-n elcsapott egy rókát a szembejövő de úgy,hogy leszakadt a lökháritója (vagy darabja) a róka drabjai pedig átrepültek az én sávomba és 2 kerék közé vettem a "dögöt" necces volt a szitu (Shell kut elött az emelkedőn) szerencsére nem szántottam a drabjait a tetemnek......

Link to comment
Megosztás:

1.6 vti civic: na az egy igen jó autó, azt meg kell hagyni :).

2.2 vti: az egy sz@r, tőlem kapott egy jó állapotú 98as? prelűd igen komoly távolságokat, háromszor egymás után is...

Haveromnak van 2.2-es accordja (nem vti), 91-es, elég jól megy, jó dizájn, csak kellett neki csinálni egy motorgenerált (főzött volt a motor, vagy mi), és anyagárban 400ezer volt, úgy, hogy egy jóbarátja csinálta....

Benzin! Szerintem is menj el nézd meg a kocsit, de ha megengeded, én inkább azt tanácsolnám, hogy vidd el egy jó szerelőhöz, az megmondja a frankót.

Link to comment
Megosztás:

Na egen Béla csak itt jön az, hogy vagy opelszaki kell aki ránéz, meghallgatja és köpi a listát vagy gsi tulaj, aki már ismeri a jószág majd' minden nyügét baját és legalább user szinten tud tanácsot adni. Az univerzális szerelők nem tudnak szvsz annyit seggíteni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.