Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Üdv!

Turbós urak! Ismerős nektek a MegaSquirt féle programozható cuccos? Egész jó áron lenne ($400 körül). Vagy tudtok valakit, aki vágja ennek a programozását? Mechanikailag meg tudnám oldani a turbót, de ezt nem hiszem, hogy be tudnám állítani...

Jó dolog a MegaSquirt (tudom Gabi, szerinted nem :D ), de itthon szerintem kevesen értenek hozzá.

Egyik haverom épp most rendelt egy szettet magának az AE86-ba. Ő magának fogja programozni, de hozzá kell tennem, hogy ő ezt is tanulja. Ha rendesen kitapasztalta, akkor lehet én is bevállalok egyet. ;)

Egyébként pedig ha turbósat akarsz építeni, akkor vagy vegyél egy komplett motort, vagy pedig készülj fel arra, hogy nagyon drága lesz. :P

Link to comment
Megosztás:

Jó dolog a MegaSquirt (tudom Gabi, szerinted nem :P ), de itthon szerintem kevesen értenek hozzá.

Egyik haverom épp most rendelt egy szettet magának az AE86-ba. Ő magának fogja programozni, de hozzá kell tennem, hogy ő ezt is tanulja. Ha rendesen kitapasztalta, akkor lehet én is bevállalok egyet. :D

Egyébként pedig ha turbósat akarsz építeni, akkor vagy vegyél egy komplett motort, vagy pedig készülj fel arra, hogy nagyon drága lesz. :D

Köszönöm. ;) Valahogy sejtettem, hogy itthon nem lenne egyszerű... A legnagyobb bajom az, hogy nem nagyon találok turbós motort. Amikor meg épp beesik egy, akkor pont nincs pénzem rá. Szinte azonnal elviszik, ha felbukkan egy. :D De lehet, hogy az lesz, hogy elkülönítem a motorra a keretet, aztán amikor van egy, akkor rárepülök. :D

Link to comment
Megosztás:

;)

Azért egy kész motor és egy motorépítés között van némi különbség.

Egy LET-et 400e körül osztogatnak, de ha egyet fel akarsz építeni, akkor az lényegesen drágább lesz. Mondjuk ha már építettél 1 milla körül egy motort, akkor nem "csak" 300pár lóerő van benne.

Köszönöm. :P Valahogy sejtettem, hogy itthon nem lenne egyszerű... A legnagyobb bajom az, hogy nem nagyon találok turbós motort. Amikor meg épp beesik egy, akkor pont nincs pénzem rá. Szinte azonnal elviszik, ha felbukkan egy. :D De lehet, hogy az lesz, hogy elkülönítem a motorra a keretet, aztán amikor van egy, akkor rárepülök. :D

Azért arra készülj fel, hogy mire bent lesz és rendesen működik, pár 100e még kell hozzá.

Mire van váltód, kipufogód, coolered, féked, futóműved, stb nyugodtan számolj rá 1 millát. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért egy kész motor és egy motorépítés között van némi különbség.

Egy LET-et 400e körül osztogatnak, de ha egyet fel akarsz építeni, akkor az lényegesen drágább lesz. Mondjuk ha már építettél 1 milla körül egy motort, akkor nem "csak" 300pár lóerő van benne.

Azért arra készülj fel, hogy mire bent lesz és rendesen működik, pár 100e még kell hozzá.

Mire van váltód, kipufogód, coolered, féked, futóműved, stb nyugodtan számolj rá 1 millát. :P

Valami ilyesmire számítottam. Most úgy is fekszik az Opel, így van időm játszani mindennel. Mindenesetre rágyúrok a malacperselyre. ;)

Aztán lehet, hogy a Bogár felidegesít télre és kirabolok egy bankot. :D

Link to comment
Megosztás:

ja le kell küldeni a gyári trapéz gömbfejet róla me kormányösszekötő gömbfejek és trapézgömbfejek cseréje lesz + ball féltengely is, meg küszöb javítás meg lehet ködlámpa berakás meg toldatok felrakása de lehet az egész péntekre húzodik el :D

Talpas és kormánygömbfejekhez elég egy jó erős 2 méteres cső és egyrendes kalapács. :D ;)

amúgy meg kadettos vagyok és a Diny barátja is tehát mindent flexel javítok :P

Nekem is jó barátom a Flex! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. ;) Valahogy sejtettem, hogy itthon nem lenne egyszerű... A legnagyobb bajom az, hogy nem nagyon találok turbós motort. Amikor meg épp beesik egy, akkor pont nincs pénzem rá. Szinte azonnal elviszik, ha felbukkan egy. :D De lehet, hogy az lesz, hogy elkülönítem a motorra a keretet, aztán amikor van egy, akkor rárepülök. :P

Ilyen anyagi kerettel felejtős a turbó :D

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmire számítottam. Most úgy is fekszik az Opel, így van időm játszani mindennel. Mindenesetre rágyúrok a malacperselyre. :D

Aztán lehet, hogy a Bogár felidegesít télre és kirabolok egy bankot. ;)

Egyébként és is épp most a télen építem át az XE A Corsámat LET-re. :D

De az tuti, hogy ha van egy autód LET-el, akkor nem árt, ha van mellette egy megbízható autód is! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Háááh! Mit fog menni az.... :P :D Sok türelmet hozzá. :D

Elvileg elég durvának kell majd lennie. Remélem az is lesz! ;)

Köszi, ma lett kivonatva a Corsa a forgalomból, most van fél évem építeni.

Ma mértem kompressziót a LET-en és az XE-n is.

A LET-en végig 11-11,5 bar (Lali szerint tökéletes)

Az XE-n meg végig 14,5-15 bar :D

Link to comment
Megosztás:

a legjobb befektetés az ivás.

Igazad van, megyek is inni kilenckor ;)

De előbb egy viccet én is:

Két tönkrement bróker beszélget, és hát eléggé el vannak keseredve. Mexólal az egyik. Te figyu, nem cumiznál le engem 50 Ft-ért?

Másik gondolkozik egy kicsit és megteszi.

Kicsit később ez a másik is megkérdezi, hogy lett egy ötvenese, nem pippantaná-e le ennyiért előző szereplőnk.

Mivel neki így már egy vasa sincs, elvállalja, majd amikor kész van megkérdi:

- Te figyumá, mi most lesz0ptuk egymást ingyen?

- Igen, de legalább csináltunk 100Ft forgalmat :D

Link to comment
Megosztás:

Elvileg elég durvának kell majd lennie. Remélem az is lesz! :D

Köszi, ma lett kivonatva a Corsa a forgalomból, most van fél évem építeni.

Ma mértem kompressziót a LET-en és az XE-n is.

A LET-en végig 11-11,5 bar (Lali szerint tökéletes)

Az XE-n meg végig 14,5-15 bar :P

Szééééép. ;)

Ha előbb kezdek gondolkodni, bele sem fogok az XE felújításába... Mindegy, van egy jó XE-m, ha lesz turbó, akkor max megmarad tartalék motornak. (az1.4-et úgy elraktam, azt sem tudom hol van :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.