Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Jó reggelt!

Urak! Keresgélek egy ideje, de nem találom a választ. Miért jó az, ha a C25XE légtömegmérőjét pakolják rá C20XE-re?

A kb. arra lenne jó, hogy ne menjen az autód és állandóan világítson a sárga tengeralattjáró. :D :D

Motronic 2.5-höz teljesen felejtős a dolog, mert egészen más rendszerrel dolgozik a két légtömegmérő, illetve a C20XE-ében benne van a hőmérsékletjeladó is, ami a másikban külön van.

Motronic 2.8-al működnie kellene a C25XE légtömegmérőnek, de semmi értelmét nem látom addig, amíg nincs felhúzva a motor 200-220 ló felé. Arról nem is beszélve, hogy hozzá kell programozni az ECU-t. :D

M2.5-ös C20XE-be C20LET, illetve 2.8 VR6 légtömegmérőt lehetne berakni, de annak sincs semmi értelme gyári teljesítménnyel.

Többet akkor se fog tudni a légtömegmérő, mint a beszívott levegő súlyát/mennyiségét, illetve hőmérsékletét mérni. Illetve nem hiszem, hogy itt akárkinek is 10e felett pörögne a motorja, hogy ne legyen elég nagy a gyári áteresztőképessége. :D

Apropó beszívott levegő hőmérséklet. Mióta megvan a diagnosztikai műszerem, teszteltem pár autót és amelyiken direktszűrő volt, mindegyik 50-60fok körüli levegőt szívott, amelyiken gyári doboz volt, azok meg 20 körül.

Direktszűrőt mindenkinek! :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Omega lett a sztár, én csak statiszta és dublőr

A tipppikusss diszkóbalesetes hülyegyerek szerepre már öreg vagyok vagy mifene

:D az ilyen fiatal suhancokat kell oktatni az autózás veszélyeiről, mint te

Reméljük azért nem jön ki, h itt-ott rohad az omi :D :D ;) :P

Amúgy jótol tanulnak a "suhancok" :D :D

Link to comment
Megosztás:

Reméljük azért nem jön ki, h itt-ott rohad az omi :D :D ;) :P

Amúgy jótol tanulnak a "suhancok" :P :D

Dönörűű állapotban van a hátsó íveket leszámítva, de azok sem látszanak :D Irigy kutya! :D

így van, tőlem alkalmasabb ember nincs is, aki felhívja a figyelmüket a veszélyekre :D

Link to comment
Megosztás:

Dönörűű állapotban van a hátsó íveket leszámítva, de azok sem látszanak :D Irigy kutya! :D

így van, tőlem alkalmasabb ember nincs is, aki felhívja a figyelmüket a veszélyekre :D

mondjuk tényleg attól kell tanulni aki már mindent megélt.....

kiemelted azért, hogy mikor vezettek, ne a melletetek lévő csaj mellét bámuljátok.... :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

mondjuk tényleg attól kell tanulni aki már mindent megélt.....

kiemelted azért, hogy mikor vezettek, ne a melletetek lévő csaj mellét bámuljátok.... :D :D ;)

Hát ha én mesélnék a skacoknak, akkor min 3 órás film lenne :P :D :D

És persze közben a térdemre ültetnék egy 18 éves csajt is, csak hogy életszerű legyen :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Hát ha én mesélnék a skacoknak, akkor min 3 órás film lenne :D ;)

És persze közben a térdemre ültetnék egy 18 éves csajt is, csak hogy életszerű legyen :P

nemhinném, hogyha egy 18éves csaj ülne a térdeden, akkor bármit is tunál mondani... :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

nemhinném, hogyha egy 18éves csaj ülne a térdeden, akkor bármit is tunál mondani... :D :D ;) :P

egyesekkel ellentétben én nem blokkolok le, ha véletlenül szép lány kerül testközelbe :D :D :P

amúgy meg a dumám az erősségem, tehát "kötelességből" is jól elszórakoztatnám, mielőtt

bármi történne, ami nem a kamerák elé való :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.