Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Majd ha jársz úgy mint én a Hondával a 10W-40 el akkor te is belátod! ;) Tegyetek amit csak akartok a kocsiba , én maradok ennél :P És 7500 nél én is cserélni fogom! :D A másik hogy az én mocimba kb 120 ezerrel több van mint a tiédbe! :D

Ha valami szar akkor az olajtól,+adaléktól se lesz jobb.....Ez vonatkozik GSi-re vagy VTi-re.....Én még olyat nem hallottam hogy valakinek azért ment tönkre a motorja mert 10W40es olajat rakott bele.....Gondolom nem véletlen van 10W40 előírva ezekhez a motorokhoz,arról nem is beszélve hogy 10 évvel ezelött közel se voltak ilyen minőségü olajak mint most........

Link to comment
Megosztás:

Ha valami szar akkor az olajtól,+adaléktól se lesz jobb.....Ez vonatkozik GSi-re vagy VTi-re.....Én még olyat nem hallottam hogy valakinek azért ment tönkre a motorja mert 10W40es olajat rakott bele.....Gondolom nem véletlen van 10W40 előírva ezekhez a motorokhoz,arról nem is beszélve hogy 10 évvel ezelött közel se voltak ilyen minőségü olajak mint most........

Te István nem kell ezen vitatkozni, te azt teszel bele én ezt és készen is van! Nekem a 10W-60 Castrol bizonyított , neked meg a 10W-40 olaj szal kár vitatkozni én csak elmondtam a véleményem! szerintem a 60 olaj jobban bírja a szélsőséges helyzeteket a 40 s ben nincs annyi plussz! de télleg részemről ennyi! :D

Link to comment
Megosztás:

Te István nem kell ezen vitatkozni, te azt teszel bele én ezt és készen is van! Nekem a 10W-60 Castrol bizonyított , neked meg a 10W-40 olaj szal kár vitatkozni én csak elmondtam a véleményem! szerintem a 60 olaj jobban bírja a szélsőséges helyzeteket a 40 s ben nincs annyi plussz! de télleg részemről ennyi! :D

Én nem vitatkozom.... :P :D

Link to comment
Megosztás:

Te István nem kell ezen vitatkozni, te azt teszel bele én ezt és készen is van! Nekem a 10W-60 Castrol bizonyított , neked meg a 10W-40 olaj szal kár vitatkozni én csak elmondtam a véleményem! szerintem a 60 olaj jobban bírja a szélsőséges helyzeteket a 40 s ben nincs annyi plussz! de télleg részemről ennyi! :D

Épp azért akarok én is cserélni, mert melegen behígul és jobban lehet hallani a tőkéket mint középhőmérsékleten. Ennyit megérdemel a kocsi. Évente egyszer szoktam olajat cserélni, szerintem ki lehet bírni az évi 15 ezret pluszba. Semmi gondom nincs a 10W-40-el sőt bevált, de kipróbálom a 10W-60-t is és majd utána döntök.

Link to comment
Megosztás:

:D :D :P

Ne nevess!!!

Elötte Forma 1 feeling volt..

ELmentem Petyáért, sütött a nap mint állat... közben felhívtam barátnémat, aki kb max. 10km-re lakik.. mondja, hogy most akarunk féket cserélni? Zuhog az eső!!

Hoool? Itt süt a nap ezerrel!!

Jó.. Petyával gó hozzánk, fel a szerszámokért, tárcsáért.. ekkor még sütütt a nap.. megyünk le...

Lépcsőház ajtó elött áll egy babakocsis..nyitom ki.. látom ZUHOG!! az eső.. mondom maradj.. meggondoltuk magunkat.. majd a babás is bejött mert nagyon esett..

Aztán elállt.. jó.. akkor essünk neki.. kerék leszed.. 2 kisebb imbusz meglazit.. egy csepp.. kettő.. hmm.. ennyire azért mégse izzadok... durr.. megint zuhog... gyors bedobál szerszámok csomiba.. kocsi kerék nélkül emelőn...

Mi meg rohanás lépcsőház bejárat "alá"... 3perc.. elállt az eső..

Futás vissza.. tekerem az imbuszokat.. meglazítom az egyik nagyot is.. erre megint elkezd zuhogni..

Persze mindez csak úgy, hogy szinte allig volt felhő...

Nah ekkor sokaltunk be.. amikor megint elállt, gyi.. gyors minden összeszerel, irány bécsi út! ;)

Amúgy meg a riasztót is ott szereltük B) Meg a xenont Petyának anno.. lassan kinevezzük hivatalos szervizparknak B)

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt vettem 10w60 Edge-t olvasgattam sok helyen, ajánlom másoknak is.

Néhány infó és coment...

Kedves Olajdoki!

2001-es évjáratú Seat Leon 1,8 T-be melyik olajat ajánlanád. Castrol Edge sport 0W-40 vagy a Edge sport 10W-60-asat. Az utóbbiról olvastam hogy turbó motorokhoz fejlesztették. Az autóba 150 ezer km van.

Köszönöm:

István

Kedves István!

Miután az autóban 150 000 km van, így a SAE 10W-60 változatot ajánlom. A SAE 0W-40 viszkozitású motorolajat valószínűleg nem győznéd utántölteni. Sok mindent olvastam már én is a Castrol Edge Sport 10W-60 motorolajról, többek között, hogy kifejezetten nehéz lábú, sportos vezetőknek ajánlják.

Üdv:

Olajdoki

-------------------------------------------------------------------------------------

Kedves Olajdoki!

Van egy 20 éves 75 ös alfám benzines 2.0 TS motorral(kat. nélkül). Enyhe teljesitménynöveléssel, és elég sok km-rel. Kérdésem az hogy milyen olaj lene ideális bele. Én a 10w-60 castrol edge -re gondoltam de félek hogy esetleg túl híg és a szimeringeknél elkezdene szivárogni,vagy csipegetné.

A gyár 10w-40(é 10w-50) es olajkat ír de a növelt teljesitmény és megtett km-ek száma miatt szeretném tudni milyen alternatívák vannak.

Javasolták még a selenia 20k for AR olajat is, de ennek ára elég borsos.

Köszönöm!

Kedves Alfa-tulajdonos!

Még soha senkitől nem hallottam, hogy egy SAE 10W-60 viszkozitású motorolaj híg lenne, és nem is az. Amelyik motor megcsipkedi ezt az olajat, az minden kenőanyaggal ugyanezt tenné.

Miután 20 éves az autó, így teljesen természetes, ha utána kell egy kicsit töltögetni. Jómagam a Castrol Edge 10W-60 mellett tenném le a voksom.

Üdv:

Olajdoki

----------------------------------------------------------------------------------

Szóval nem nagyon van kedvem már keresgetni az infókat, de ha valakinek be is vállt valami, nem biztos hogy attól nincs jobb..

Mondjuk én a Sport változatát vettem az még bitangabb mint a sima..

Link to comment
Megosztás:

a sime edge a jobb belöle csak közlöm ..

ugyanis ez a castrol TWS-t valtotta fel a sport pedig a sima RS 10w60 at

egyébként pedig nem kell tul nagy ész megmondani mi jo az XE be .. a 10w60 castrol csak akkor ha valoban sok a kilométer és melegen kicsit már szarabb az olajnyomas ...

de mivel a meleg viszkozitása az olajnak 60as ezért irtozatosan vastag lessz ...

és ilyenkor a tul vastag olajfilm megszakadhat .. nem lessz jo a kenés ... és tovabbra is kopogo hidrotöke hang lessz

söt még hangosabb is lehet ...

ha én inkabb egy full synt 10w40 et 10w50 et kopottabb motornal pedig 15w50 et ajanlanék ...

markék közül ami jo áraon van Motul synergi 10w40 Fuchs silkolene 10w50 észter olaj .. 15w50 ugyan ez

esetleg motul 300V család ebbol 10w40 vagy 15w50 ezutan mar csak 20w60 van de az már kicsit sok :D

de a 300v kicsit drága 2l 11e ft ...

és egyik XE be sem töltenék 10W nél higabb olajat mint olvastam valakitöl hogy 5w40 el jár és csodalkozik hogy kicsit kopog a motor ...

1145.jpg

705.jpg

865.jpg

872.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hasznos dolog a word. Le lehet ellenőrízni. :D

Ami még van:

... aki érez némi fanatikusságot az Opelek iránt ... -vagy ha a k nélküli verzsön akart volna eredetileg is lenni, akkor nem, de akkor furán hangzik.

...két teljes napot tölttünk a talin ...

ja és a képeket nem szívesen nézném előzetesben. :D

Link to comment
Megosztás:

Hasznos dolog a word. Le lehet ellenőrízni. :P

Ami még van:

... aki érez némi fanatikusságot az Opelek iránt ... -vagy ha a k nélküli verzsön akart volna eredetileg is lenni, akkor nem, de akkor furán hangzik.

...két teljes napot tölttünk a talin ...

ja és a képeket nem szívesen nézném előzetesben. :D

Maci vazze... :D :P ;) az a hír csak teszt hogy hogy viseli az oldal a megfeszítéseket B) B) leesz külön Galery majd nekíjeeeee! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.