Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Kérdés. Hogy kell szervó olajat cserélni gsi-nél?

Az alsó jelzésnél van a szintje és korom fekete furcsa szagú az olaj.

Állítólag képes megégni is :shock:

nekem is ilyen volt, nem is kicsit.

én 1előre ott tartok,h leengedtem és mhonnan kifolyattam ezt a sáros iszapos szerű szart :lol:

Link to comment
Megosztás:

B terv :lol:

megest csak szo szerelünk, úgy hogy ma meg spanommal pléjerkedünk, tsajok maradnak @home.. szóval holnapom KO és remélem így is fogunk haladni...

Hát jahhh el kellene hajtanod őket,h gsizünk...

Ezt még ők is tudják,h saint és sérthetetlen..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt, bár már pár srácot sikerült innen a topicból megismerni :lol:

Az lenne a kérdésem, hogy C20XE mocihoz, hol kapok megfelelő vízcsöveket, illetve, ha nem létezik emberi áron ehhez szett, akkor merre lehet ezt kapni?

Ha nincs komplett csomag, akkormilyen csőből érdemes, és főleg mivel és hogyan "hajlítani" a vízcsöveket.

Két héten belül a második csövem durrant el, az első a termosztát utáni csonkból a hűtőbe menő volt, majd a mai napon a motor jobb oldalán a hengerfej alatt pár centivel lévő csatlakozóra érkező hajlított cső adta be a kulcsot a Soroksári út közepén.... :lol:

Egyenlőre a helyszinen levágtam belőle egy 3cm-t és most rá lett téve, szóval haza tudtam jönni vele, de messzebb útra azért nem indulnék el vele.

Subihoz megyek ki holnap amúgyis lengőkart cserélni, meg innen Bia sincs messze, remélem odáig kibaírja.

Csak mivel Subit nem érem el, nemtudom milyen csövet vigyek.

A vastag csövek jó állapotban vannak alul, inkább a vékony (3cm átmérőjű) hosszú csövek vannak szar állapotban, tehát ezeket kellene cserélni?

Mivel hajlítsam meg?

Magában, vagy melegítsek alá egy gázos forrasztóval?

A másik kérdés az lenne, hogy kb 2e km el ezelőtt komplett hűtőkörcserén esett át a kocsi:

Termosztát, hőbomba, jeladók, vízpumpa, vezszíj stb..

A hűtő venti is ki lett cserélve, mert az is gyengélkedett.

Ez okozhatja ezeket a csődurranásokat, vagy a meleg az oka?

Egyedül a hőgomba volt utángyártott, a többi gyári.

A hőgomba be is szart kb 1000km alatt, most egy gyári opel van benne, ez alapjáraton sokára ugyan (kb 3. osztás tetejéig megy a digiten a vízhőfok), de bekapcsol, menet közben nem tudom h bekapcsol-e, de gayanítom hogy túl későn kapcsol.

A termosztát után a kilépőcső ( az a vastag nagy cső ami a hűtőbe megy), az nagyon forró szokott lenni (nem igazán lehet rajta tartani a kezet) ez normális?

A kocsiban egy Astra GSi motor van, kompletten (elektronikával, Astra hűtővel stb..)

Mi lehet a gond?

Ötletek?

Egyenlőre fixre kötöttem a ventillátort, más ötletem nem volt. ;)

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

herngerfejes, és k. nagy a nyomás a hütőrendszerben. ez okozzA a csődurranásokat, és ezért melekszik nagyon.

szerintem.

Se olaj a hűtővízben, se víz az olajban, semmi ilyenre utaló jel nincsen.

Mióta nálam van az autó, hidegen 1800-2000 fölé soha sem forgattam, hajtani csak 3as vízhőfoknál kezdtem.

Ennyit bírna a Cosworth hengerfej?

Link to comment
Megosztás:

Az a felső cső alapból is meleg.. hisz ott jön ki a mociból a meleg víz.(amúgy nekem is behalt az a cső.. a bilincs nyírta el)

És elvileg kézzel kicsit össze tudod nyomkodni. Akkor (remélem nem mondok hülyeséget) még nincs baj...

ui: és nem is fogy se viz se olaj nagyon?

Link to comment
Megosztás:

Csövek sem túl kemények, viszont eléggé el vannak öregedve szvsz. Az új csöveket se nem dobálja le, se nem durrantja, se semmi.

Nem lehet h túl későn nyit a termosztát, illetve későn kapcsol a hőgomba?

Háát a digitet nem ismerem.. :? nálam 95 foknál kapcsol a venti. De nekem mutitós...a termosztát meg valahol alatta nyit.

Link to comment
Megosztás:

A csövet kézzel nyugodtan lehet nyomkodni, egyáltalán nem betonkemény.

A víz se fogy egyáltalán (amikor felforrt akkor persze fogyott, de akkor se literekről beszélünk.

Kb 2 liter vizem folyt el míg kicseréltem a csövet, azt pótoltam, és a 15km alatt míg hazaértem, egy deka vizet nem kellett utántölteni, és a motor sem melegedett jobban mint alapállapotban szokott. (állandóra volt kötve a venti).

Én szimplán annyira gondolok, hogy a venti nem kapcsol be a hőgomba miatt, és emiatt felmelegszik a víz.

Pályán korlátlanul tudok menni csőledobálások és vízmelegedés nélkül (miután megcsináltam a nagy csövet 2 hete, kipótoltam a vizet, mentem 180at bptől törökbálintig pályán).

Ha dugóban kell araszolgatni, ott jön csak elő a probléma :lol:

Holnap csinálok egy olyan tesztet, hogy kicserélem a gané csöveket, kiveszem a termosztátot, és kikötöm a hőgombát. Megyek vele egy nagyobb kört, majd ha minden rendben, visszarakom először csak a termosztátot, utánna is teszt, majd visszateszem a hőgombát is.

Olajat nem fogyaszt többet, mint eddig, két csere közt nem kell rátölteni, pedig sajnos a tömítéseknél szivárog rendesen :lol:

Enni nem eszi az olajat (legalábbis látványosan nem fogy)

Jövő hét elején úgyis olajcsere, szóval az apróbb tömítéseket is kicserélgetem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.