Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nos hát olaj nincsen sehol és víz sem, viszont nem tudom, hogy hogyan kell hűlnie a hűtőnek, de felül egy sávban forró alul meg jéghideg.

Hűtővíz menniység is okés??? és mivan a hűtőben??? fagyálóval kevert deszt víz vagy csak desztvíz?? és milyen mértékben van keverve?? Én is gondoltam arra hogy esetleg valahol a hűtőben ha nem is teljesen eldugult de lehet nemtud átmenni rajta a megfelelő menniység... vagy esetleg vízpumpa okés azt nézted?

Link to comment
Megosztás:

Hűtővíz menniység is okés??? és mivan a hűtőben??? fagyálóval kevert deszt víz vagy csak desztvíz?? és milyen mértékben van keverve?? Én is gondoltam arra hogy esetleg valahol a hűtőben ha nem is teljesen eldugult de lehet nemtud átmenni rajta a megfelelő menniység... vagy esetleg vízpumpa okés azt nézted?

Mondd már meg nekem, ha vízpumpa nem engedi a levet, akkor berakott állapotban hogy méred fel, hogy jó-e, mekkora vízszállítása ? :D

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpa okés, most volt cserélve nem olyan régen, gyári opel fagyálló van benne desztvíz semmi.

Hűtővíz volt , hogy fogyott mert mintha a hűtő alján csepeget volna kissé, de már nem fogy.

Lehet már a lyuk is eltömődött :D

de azért bekapcsol a ventillátor? felmegy 110re de utánna visszahül? esetleg tech2 vel ki lehetne méretni, hogy mennyit érzékel az ECU..

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpa okés, most volt cserélve nem olyan régen, gyári opel fagyálló van benne desztvíz semmi.

Hűtővíz volt , hogy fogyott mert mintha a hűtő alján csepeget volna kissé, de már nem fogy.

Lehet már a lyuk is eltömődött :D

Van hűtőmosó kulimájsz.

Mondjuk lehetséges, hogy az meg kimossa azt, ami most tőmít itt-ott.

Igaz vízet tudsz magaddal vinni, ha fogy, de másik mocit bajosabban, ha hengerfejes lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is probléma van a kocsi hűtésével szerintem... Ha sokat hagyom egyhelyben járni, elkezd valami irdatlanul csörögni benne. Olyan mintha a hangerfejtől jönne és olyan érdekes lesz az alapjáratom is. A hűtővízzel szerintem semmi gond, ( bár a computer folyamatosan írja hogy kevés amióta leszedtem a ferritkarikáról azt a sok vízkövet ami rá volt rakódva. ) A tartályban van hűtővíz, a radiátor is meleg, a hűtőventinek most cseréltem a kapcsolóját, azt akartam tesztelni hogy bekapcsol-e de elkezdett kerepelni a motor és inkább leállítottam... Találkozott már ilyesmivel valaki? :D

A fő probléma meg az hogy a műszerfalamon a vízhőfokjelző nem mutat semmit... Ezért nem is erőltettem tovább mert nem tudom hogy mennyinél jár a víz, megfőzni meg nem akarom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is probléma van a kocsi hűtésével szerintem... Ha sokat hagyom egyhelyben járni, elkezd valami irdatlanul csörögni benne. Olyan mintha a hangerfejtől jönne és olyan érdekes lesz az alapjáratom is. A hűtővízzel szerintem semmi gond, ( bár a computer folyamatosan írja hogy kevés amióta leszedtem a ferritkarikáról azt a sok vízkövet ami rá volt rakódva. ) A tartályban van hűtővíz, a radiátor is meleg, a hűtőventinek most cseréltem a kapcsolóját, azt akartam tesztelni hogy bekapcsol-e de elkezdett kerepelni a motor és inkább leállítottam... Találkozott már ilyesmivel valaki? :D

A fő probléma meg az hogy a műszerfalamon a vízhőfokjelző nem mutat semmit... Ezért nem is erőltettem tovább mert nem tudom hogy mennyinél jár a víz, megfőzni meg nem akarom.

a hütövizet azért irja mert elkofogyott rola az a bolya ami jelöli a szintet és nem amrad fent a szinten hanem elsülyed... fel kell kötni egy gyorskötözövel és akkor nem irja a hibát.... jót olyan érzékelőből elég nehéz találni...

nem ér bele vmi csavarba a ventirlátorod? vagy esetleg üt 1 kicsit? mert ha mikor bekapcsol zörög akkro tuti az...

Link to comment
Megosztás:

a hütövizet azért irja mert elkofogyott rola az a bolya ami jelöli a szintet és nem amrad fent a szinten hanem elsülyed... fel kell kötni egy gyorskötözövel és akkor nem irja a hibát.... jót olyan érzékelőből elég nehéz találni...

nem ér bele vmi csavarba a ventirlátorod? vagy esetleg üt 1 kicsit? mert ha mikor bekapcsol zörög akkro tuti az...

A venti nem forgott akkor még... Tuti hogy a motorból jött a zörej... De érdekes csak akkor csinálja ha áll skoáig egyhelyben... Ha megyek vele egy kicsit utánna és visszahűl akkor elhallgat. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet jót tenne neki a traktorhűtő!

A gyári úgy tűnik nem bír a hatalmas lóerők által generált hővel :D

Na de köszönöm az ötleteket előbb megpróbálom átmosni ha semmi változás akkor csere

és ha azután is csinálja akkor nem tudom , ráérek még azon gondolkodni :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet jót tenne neki a traktorhűtő!

A gyári úgy tűnik nem bír a hatalmas lóerők által generált hővel :D

Na de köszönöm az ötleteket előbb megpróbálom átmosni ha semmi változás akkor csere

és ha azután is csinálja akkor nem tudom , ráérek még azon gondolkodni :D

eseteleg még lehet azt is csak az megint hütö csere, hogy a klimásokban nagyobb hütö van.. esetleg lehetne cserélni arra, bár inkabb kitapasztalni mi baja lehet mert nekem 95 felé soha nem megy, pedig kapja az ívet rendesen...

Link to comment
Megosztás:

Jötteket rá ?

Zsolti,

Mostténylegcsakígyegymásközött.

Az autószerelő egy szakma, nem kedveled a képviselőit látogatni ? :D

Csakígyegymásközt...

Feltettem a kérdést a Motor topicban, mindenki aztmondta hogy jeladó lesz. Ha letesteltem a kábelt a mutató mutatott. Az is volt a diagnózis az autószerelő haverom szerint is. Kicseréltem, semmi változás. Végigmértük a kábelt az érzékelőtől a műszerfalig, nem volt megszakadva, akkor jöttünk rá ( az autószerelő haverral ketten ) hogy a műszer akad és sz@r. Bontott műszert aztmondták hogy szerezni esélytelen, Dini is csak komplett műszerfalat árul megbontani nem bontja...

Xray klubtárs mondta hogy ő úgyis cserél műszerfalat, megbizniszeljük vele. :D

Ennyi a történet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.