Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Abban valóban volt...de azt mondja mindenki, hogy ugyan olyan az injektoros meg a karbis tankja...

meg néztem én is ilyeneket azokban pl nem volt semmi...

ez a karbis-injektoros tank ugyanolyan ez 100%??????

mert én mind2szer cseréltem tankot és vhogy más de minjár kimegyek megnézni.......

Mk: télleg csak akkor jövök, ezé sem vok klubtag :D

Link to comment
Megosztás:

ez a karbis-injektoros tank ugyanolyan ez 100%??????

mert én mind2szer cseréltem tankot és vhogy más de minjár kimegyek megnézni.......

Mk: télleg csak akkor jövök, ezé sem vok klubtag :D

Persze mert a karbison nincs visszafolyó ág...de mi az csináltunk...szal az okés...meg tök 8, mert egy kannából is kéne hogy tudja szívni a naftát...25 lici van benne...így több mint félig van...és álló helyzetben is csinálja...szóval nem lehet még az sem hogy ellöttyen... vagy ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a be nem kötött lambdaszonda nem okozhatja a próblémát????? :D

nem tom...Sonique azt mondta így kell azt kész passz..ma elvileg kerül bele hibakódvillogós móka...abból sok minden kiderül...remélem...és valami apróság lesz csak...és szombaton feltéphetem vele az aszfaltot....mert jelen esetben is menne ez...de csak az aljával... :D

Link to comment
Megosztás:

nem tom...Sonique azt mondta így kell azt kész passz..ma elvileg kerül bele hibakódvillogós móka...abból sok minden kiderül...remélem...és valami apróság lesz csak...és szombaton feltéphetem vele az aszfaltot....mert jelen esetben is menne ez...de csak az aljával... :D

wazze gyere ki igy, lesz ott elég alkatrésznek való opel :D :D , ha Dinire nem figyelünk ugyis elbont valamit sunyiban :D

Link to comment
Megosztás:

Persze mert a karbison nincs visszafolyó ág...de mi az csináltunk...szal az okés...meg tök 8, mert egy kannából is kéne hogy tudja szívni a naftát...25 lici van benne...így több mint félig van...és álló helyzetben is csinálja...szóval nem lehet még az sem hogy ellöttyen... vagy ilyesmi...

de az ugye nem tul nagy problem hogy az injectoros tank pl lastranal ugy van kialakitva

hogy egy külön kis doboz van a tankonbelül és onna szivja a benzint és a visszafolyo ág is oda megy

talan nem véletlenül ... igy nem tud el lötykölödni a benzin .. de te tudod ...

@coupe

a lambda szonda pedig ki lett kötve mostmar 20XE nem kell neki többet a lambda jele ...

Link to comment
Megosztás:

de az ugye nem tul nagy problem hogy az injectoros tank pl lastranal ugy van kialakitva

hogy egy külön kis doboz van a tankonbelül és onna szivja a benzint és a visszafolyo ág is oda megy

talan nem véletlenül ... igy nem tud el lötykölödni a benzin .. de te tudod ...

@coupe

a lambda szonda pedig ki lett kötve mostmar 20XE nem kell neki többet a lambda jele ...

Okés ez rendben van...de álló helyzetben nem lötykölődik semmi sehova....akár egy kannából is kéne, hogy működjön...és a hibát úgy is produkálja...

Link to comment
Megosztás:

Eddigi javaslatok amik jöttek:

- computert cseréljük ki

- tankot iktassuk ki

- binzinnyomás

- elektromos bibi

- MAP senzor ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

- gyújtsuk fel...

- MAP senzor

már a kék fekete astra gsi tulajdonosa vagy de ha közben be raktal egy c20let et akkor én vagyok elmaradva ...

az xe pedig nam hasznal MAP ot

max MAF ot

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a be nem kötött lambdaszonda nem okozhatja a próblémát????? :D

a lambda szonda pedig ki lett kötve mostmar 20XE nem kell neki többet a lambda jele ...

Ezt én is felvetettem már korábban... majd a hibakódból kiderül.

Biztos hogy mindegyik C20XE motorvezérlő tudomásul veszi csak úgy a lambda hiányát?

Nem csak bizonyos vezérlők, amiket a 20XE motorokhoz raktak? (merthogy van vagy 10

féle vezérlő ehhez a típushoz)

szerintem simán vészprogramon megy az a vezérlő, ilyesmi baja lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is felvetettem már korábban... majd a hibakódból kiderül.

Biztos hogy mindegyik C20XE motorvezérlő tudomásul veszi csak úgy a lambda hiányát?

Nem csak bizonyos vezérlők, amiket a 20XE motorokhoz raktak? (merthogy van vagy 10

féle vezérlő ehhez a típushoz)

szerintem simán vészprogramon megy az a vezérlő, ilyesmi baja lehet.

siman hibanak veszi de ha be kötöd azt a szalat ami a 20XE be benne van és azt testre rakod akkor nem kell neki többet lambda

no itt is igy van megcsinalva ...

ha meg a lambda szonda baja lenne attol meg megy a kocsi csak többet fogyaszt .. mert egy elöre beallitott fix benzin mennyiséget kap ...

Link to comment
Megosztás:

siman hibanak veszi de ha be kötöd azt a szalat ami a 20XE be benne van és azt testre rakod akkor nem kell neki többet lambda

no itt is igy van megcsinalva ...

ha meg a lambda szonda baja lenne attol meg megy a kocsi csak többet fogyaszt .. mert egy elöre beallitott fix benzin mennyiséget kap ...

De pont az lenne a kérdésem lényege, hogy ezt a földelési szál opciót biztosan tudja mindegyik féle vezérlő a kb 10 közül?

Nem csak azok, amiket még a 20XE motor mellé rakhattak? És emiatt egy bizonyos évjárat után pl már a vezérlők ezt az

opciót nem tartalmazzák? mert lehetségesnek tartom...

Más hasonló motorvezérlőknél (pl1.6 16v) a lambda jel szakadást nagy hibának veszi (nem úgy mint amikor rossz a lambda és rossz

jelet küld), és vészprogramra áll. Így pedig elég rángatós lesz a dolog, néha le is áll, és 4000 felett jellemzően dadog.

Link to comment
Megosztás:

Nincs hibakód, csak a 31-es Laci szerint...

ja igen, a trafó részt kihagytam...azt is kicsieréljük... :D

Azért az szerintem elég komoly érv, hogy eddig ez a moci hiba nélkül ment a GSiben.

Én első körben azt nézném meg, hogy mi az, ami más ilyen szempontból a Kadiban. Pl. tank környékén keresném a hibát. :D

Jah és hidegen motornál nincs lamda-jel figyelés (széthúzott csatival is megy hibakód nélkül), tehát azt viszonylag könnyű kizárni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.