Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

időm? á nem van sok te is tudod hogy nyakig ér a meló itt :D

foci igee 1000 L ! :lol:

Két hengerfejem van csak az Astrához és akkor a GTE-t még nem számoltuk, pedig úgy összesen már 24 van. (szerencsére ezek közül valóban max nyolcat kell csak cserélni)

Látom sok időd van fórumozni nem lesz ez igy jó :) :) :) Este foci :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már Píísta felhozta ezt az immós dolgot, van egy kialakult koncepció a bluetooth-os verzióra.

Mielőtt nekiállnék véglegesíteni, gondoltam kikérem itt is a véleményeket, ne már csak az én elgondolásaim

legyen a dologban :) Tehát az alap koncepció, hogy minél olcsóbban, minél biztonságosabb kütyüt kéne

létrehozni, ami megfelelően rugalmas és használható, valamint nem mellékesen megbízható. :)

Ez nem a gyári immót váltaná ki, hanem az mellett növelné az autó védelmét a lopással szemben.

A működése egyszerű: végy egy bluetooth-os telefont (lényegében manapság már ritka amelyikben nincs),

majd állítsd be rajta a bluetooth üzemet. Ha az autódban installálva van az említett kütyü, akkor első

használat esetén be lehet tanítani az adott telefont (többet is) az autóval való kapcsolatfelvételre. Ehhez

nem kell mást tenni, mint a kütyüből kivezetett egyetlen gombot meg kell nyomni, ami azt jelenti, hogy

új engedélyező eszközt akarunk használni. Ekkor a kütyü a közelben (~10m) tartózkodó aktív bluetooth

eszközökre kiad egy kapcsolódási kérést. Ez abban nyilvánul meg, hogy a telefon kiírja, valaki kapcsolódni

szeretne hozzá, majd kér egy kódot. Ha a kód megfelelő, akkor létre is jön a kapcsolat, az adott mobil

érvényes engedélyező eszközzé válik. Legtöbb mobil típusnál még el kell végezni az automatikus kapcsolódás

beállítást erre a kapcsolatra.

Normál használatban ezután az autóhoz közelítve a kapcsolat automatikusan felépül (<~10m), és a kütyü

engedélyezi az indítást. Indítás után bontja a kapcsolatot a mobillal, tehát csak indításhoz van szükség

erre az azonosítási eljárásra. Mindebből a user nem vesz észre semmit.

Ha az érvényes kapcsolattal ellátott mobil nincs a közelben, az autó nem indítható.

Maga a bluetooth kapcsolat kielégítően védett, 128bites titkosítási eljárással kommunikálnak az eszközök

az authentikáció során, így kizárt hogy hekkelni lehessen magát az azonosítási eljárást.

Az azonosító kódok egyediek, akár user által mondott kód is leprogramozható a kütyübe (később is

változtatható ez a kód a kütyü újraprogramozásával (amit más nem tud, csak én :) ).

Ha a mobilról törölve van az adott kapcsolat, akkor visszaállítani azt már nem lehet, újra authentikálni

kell az eszközt a kóddal. Így pl ha szerelőműhelyben hagyja valaki az autót, akkor egy ott dolgozó

mobilját lehet authentikálni, majd a szerelés végeztével elég kitörölni a mobilról a kapcsolatot.

Maga a kütyü egy pici műanyag házban helyezkedne el, bekötéséhez szükség lenne állandó12V-ra,

gyújtás 12V-ra és földre. Egy kis nyomógomb és egy led csatlakozik hozzá, a gombbal az authentikációt

lehet indítani, ezt nem kell feltétlenül látható helyre tenni, bár biztonsági kockázata semmiképpen nincs.

A led a státuszvisszajelzésre van.

A kütyü két kapcsolójelet szolgáltat: egy alternáló relé kontaktust, és egy relé vezérlő jelet. Így elég

univerzálissá válik a bekötése, bármit lehet vele vezérelni. Az alternáló relé kontaktust kis áramú

kapcsolójelnek lehet használni, pl meg lehet vele szakítani a gyári immó adatvezetékét, vagy valamelyik

működéshez nélkülözheteten szenzor jelét (pl főtengely jeladó). A relé vezérlő jelre bármilyen relé

tekercse köthető, és az adott relén keresztül nagyobb áramú eszköz is vezérelhető.

Nos, ha esetleg kérdés, javaslat lenne, szívesen veszem :D

Amúgy jelen állás szerint ez a kütyü megközelítőleg 26-30ezer közé várható árban, mindennel együtt,

ami a beszereléséhez kell.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha esetleg kérdés, javaslat lenne, szívesen veszem :)

Amúgy jelen állás szerint ez a kütyü megközelítőleg 26-30ezer közé várható árban, mindennel együtt,

ami a beszereléséhez kell.

Nekem csak annyi a hozzátenni való ha pl elutazol és se szivartöltőd nincs sem hálózati és épp lemerülsz mert előfordulhat ,akkor azvan hogy nemtudsz eljönni mert ugye a telefon lemerült,,,

erre írtak e valami megoldást vagy lezárod a kocsit és hazamész busszal ??? :)

Amúgy sztem jólhangzik főleg az, hogy nem lehet hackelni vagy is lehet biztos csak nem egyszerű.... és nem is veszélyes az ára sem..

Ha lessz enyi manim csak erre és lehet kapni 98% hogy megveszem . :)

Link to comment
Megosztás:

Az igazán jó ebben nem is a 128bites titkosítás, hanem a relativ újszerűsége a dolognak. Ki a f.asz gondol azonnal ilyen indításgátló cuccra? :)

A kérdés valóban jó.....ha lemerül a telefonod (esetleg sz@r rajta a szoftver) akkor mi a helyzet? Egyébként ennyiért szerintem teljesen jó. Esetleg kibőívetni pagerrel/mobillal, sms küldéssel, születésnapi köszöntővel, stb :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak annyi a hozzátenni való ha pl elutazol és se szivartöltőd nincs sem hálózati és épp lemerülsz mert előfordulhat ,akkor azvan hogy nemtudsz eljönni mert ugye a telefon lemerült,,,

erre írtak e valami megoldást vagy lezárod a kocsit és hazamész busszal ??? :)

2 telefonnal mész a zsebedben :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak annyi a hozzátenni való ha pl elutazol és se szivartöltőd nincs sem hálózati és épp lemerülsz mert előfordulhat ,akkor azvan hogy nemtudsz eljönni mert ugye a telefon lemerült,,,

Amúgy sztem jólhangzik főleg az, hogy nem lehet hackelni vagy is lehet biztos csak nem egyszerű....

A fenti problémára a megoldás egy 1000ft-os autós töltő, ami mindig a kocsiban van :)

Igaz, minden feltörhető, amit ember alkotott, de esetünkben egyszerűbb szétszedni a műszerfalat

és megkeresni a kütyü bekötési pontjait. :) Igaz ez biztos eltartana egy ügyesebb embernek is

vagy egy-két óráig :D Maga a 128bites kódolás feltörése mai eszközökkel legalább 500 órába tellene,

és akkor még csak egyetlen kommunikációs csomagot láthatunk, azt sem módosíthatjuk. A következő

már más triplettel készül, azaz ahhoz újabb 500 óra kellene, és így tovább... remélem meggyőző :)

Link to comment
Megosztás:

2 telefonnal mész a zsebedben :)

:) mint a porszívó ügynökök...:D Vagy elgyalogol a kövi benzínkútik és veszel egy szivartöltőt ..... De közben rajtahatad a világítást a kocsin,,,, mire visszaérsz adígra meg lemerült a kütyüből meg kiment a beálított teló cucc és jót sétáltál töltővel a kezedben és mésemtudsz hazamenni :lol: Ez szívás :) Mertmégcsak betolnisem tudod..

Link to comment
Megosztás:

Maga a 128bites kódolás feltörése mai eszközökkel legalább 500 órába tellene,

Ezt felsem lehet szinte törni Linux is 128 bites cuccal dolgozik újlenyomat alapon amit adatcsere közben "félúton" ellenőriznek.

Szal a biztonság az nagyon rendben van :) :)

Link to comment
Megosztás:

(esetleg sz@r rajta a szoftver) akkor mi a helyzet?

Egyébként ennyiért szerintem teljesen jó. Esetleg kibőívetni pagerrel/mobillal, sms küldéssel, születésnapi köszöntővel, stb :)

Ha egyszer sikerül csatlakozni a mobillal a kütyüre, akkor a többi alkalommal sem lesz gond

(ha meg mondjuk lefagy a telefon, újra lehet indítani). Egyetlen problémát abban látom, hogy

ha gallyra megy valamiért a telefon. Ekkor tényleg gondban van a user, egyetlen megoldás

az lehet az autó indítására, ha tud másik mobilt szerválni adott helyzetben, és ismeri a kódot.

Tervezem egy demó kütyü megalkotását is, amin lehetne tesztelni a különböző mobilokkal a

tényállást :)

Jó ötlet a GSM modul a kütyübe, csak az rögtön megduplázná az árát :)

Egyébként az opcionalitása nincs kizárva, technikailag lehetséges opcióban rákötni egy ilyet :D

Link to comment
Megosztás:

:) mint a porszívó ügynökök...:) Vagy elgyalogol a kövi benzínkútik és veszel egy szivartöltőt ..... De közben rajtahatad a világítást a kocsin,,,, mire visszaérsz adígra meg lemerült a kütyüből meg kiment a beálított teló cucc és jót sétáltál töltővel a kezedben és mésemtudsz hazamenni :D Ez szívás :) Mertmégcsak betolnisem tudod..

akkor meg így jártál :lol:

Link to comment
Megosztás:

De közben rajtahatad a világítást a kocsin,,,, mire visszaérsz adígra meg lemerült a kütyüből meg kiment a beálított teló cucc és jót sétáltál töltővel a kezedben és mésemtudsz hazamenni :)

Nem felejti el a kütyü áramtalanítás esetén sem a dolgokat :)

Link to comment
Megosztás:

én az 1000 ft-os utángy. töltőt nem használnám a kocsiban...

ugyanaz van belül, mint a gyáriban, megnyugtatlak :)

egy feszstab az egész, ez egyszerű manapság már, mint a villanykapcsoló :)

max annyi a különbség az ugy rovására, hogy rosszabb anyagminőséggel

készül a háza, csatlakozója... hamarabb törik vagy lesz használhatatlan, mint

a gyári :)

Link to comment
Megosztás:

tehát ha gyenguszabb anyagból van a szigetlése mondjuk akkor sem látod több esélyét annak hogy felhevül és meggyullad... ?!

ugyanaz van belül, mint a gyáriban, megnyugtatlak :)

egy feszstab az egész, ez egyszerű manapság már, mint a villanykapcsoló :)

max annyi a különbség az ugy rovására, hogy rosszabb anyagminőséggel

készül a háza, csatlakozója... hamarabb törik vagy lesz használhatatlan, mint

a gyári :)

Link to comment
Megosztás:

tehát ha gyenguszabb anyagból van a szigetlése mondjuk akkor sem látod több esélyét annak hogy felhevül és meggyullad... ?!

nem. nem hevül fel, mert nincsen benne olyan cucc, ami sok hőt disszipál.

egyébként meg sok gyári cuccot is ugyanaz a gyártó készíti, mint az utángyártottat,

csak nem kap olyan csomagolást :) olyan mint opelnél az ident :)

Csak úgy nagyságrendileg mondom, hogy 1000db-ra nézve 50ft/db az az elektronika,

amit tartalmaz egy ilyen autós töltő :)

Link to comment
Megosztás:

tehát ha gyenguszabb anyagból van a szigetlése mondjuk akkor sem látod több esélyét annak hogy felhevül és meggyullad... ?!

hát sztem ennek a problémája nem áll fent, egyrészt ha előfordulna kihúzod(de sztem sose fog), másrészt meg csak gyújtáson van benne fesz.

Link to comment
Megosztás:

hát jó ... akkor ezekszerint városi legenda a "tescos töltő haza vágja a telót / teló-akksit "... pedig hallottam már ezt itt ott ...

Ha nem hozzá való, akkor természetesen hazavághatja :)

(főleg régebben volt hogy két teljesen különböző telónak ugyanolyan töltődugója volt,

de más feszültség kellett nekik)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.