Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

...

Ja és teljesen tönkreteszi a gumi alaktrészeket......

Ez így ebben a formában nem igaz. Ugyanis a gumi az nem "csak" gumi. Több féle van belőle. Van ami bírja az alkoholt, és van ami a még durvább oldószereket is.

Nem a levegőbe beszélek, hanem napi szinten használunk ilyeneket. :)

...

egyetlen közös üzemanyag-tartály az alkohol–benzin keveréknek

a motorvezérlő rendszer felismeri a keverési arányt

...

Figyelem: mivel az alkohol oldja a rezet (elektromos alkatrészek), a hagyományos benzinüzemű autókban a bioetanol használata nem javasolt!

Erre mit mondjak? Miként ismeri fel az arányt? Mini laboratórium van beépítve, ami analizálni tudja az összetételt?

Csak ez a rendszer többe kerülne, mint maga a kocsi.

Az meg, hogy oldja a réz cuccokat az alkohol?

Hmmm.. éreztétek már amikor páleszt isztok, hogy réz ízű? :)

Legtöbb házi főzdében réz csövekben halad a cuccos, miközben lekondenzál. :)

Szerintem hagyjuk a ford marketingjét. Tiszta "Long life" értelmű...

Link to comment
Megosztás:

Most akkor nem értelek... te mondtad 10 perccel ezelőtt, hogy a fordos embered panaszkodott, hogy az E85 megeszi az

alkatrészeket az autójában... most akkor ki a hülye? :)

Majd ha lesz az omegában is, megmondom mennyivel eszik többet belőle, és pados mérést is tervezek előtte-utána.

Akkor is én lennék a hülye/csaló/marketingdumás? :)

Egyszerűen csak túl sok a rosszhírkeltés ezzel kapcsolatban...

Én azt mondtam hogy gyárilag át van alakítva,és hogy nem jó olyan autóba E85tankolni ami nincs átalakítva,mert nem tesz jót a gumi alkatrészeknek..... :lol: :) :D

Arra panaszkodott hogy nem megy jobban és hogy sokat fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hagyjuk a ford marketingjét. Tiszta "Long life" értelmű...

A merketinig lehet hogy duma,de az a saabnál is csak duma :) Tapasztalaotokról volt szó,és egyenlőre ő az egyetlen aki fél évvel ezelött használta,és ha kel akkor még most is azt használja :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a nincs vele gond azt jellenti hogy reggel 3.ra indul csakbe,akkor tényleg :) :)

Idő, amíg kitakarítódik belőle a csodás benzin álltal lerakódott kosz.Amúgy ez a 3. dolog elég szélsőséges példa, ha nem akarsz, NE tankolj E85-t.tankolj inkább tutijó murvadrága 300ft feleltti benzint.Azzal majd indul elsőre.Nekem meg belefér, hogy kicsit macerásabb az indítás.Flexifuel Fordot meg véletlenül sem fogok venni.Nem ettem meszet, hogy sokkal többet fizessek egy széria autóért, amibe csak némi gyújtás és befecskendezés módosítás került bele, semmi több.

A FlexTek-et meg pl. Brazíliában szériában rakják az autókba..........olcsóbban......

Link to comment
Megosztás:

Idő, amíg kitakarítódik belőle a csodás benzin álltal lerakódott kosz.Amúgy ez a 3. dolog elég szélsőséges példa, ha nem akarsz, NE tankolj E85-t.tankolj inkább tutijó murvadrága 300ft feleltti benzint.Azzal majd indul elsőre.Nekem meg belefér, hogy kicsit macerásabb az indítás.Flexifuel Fordot meg véletlenül sem fogok venni.Nem ettem meszet, hogy sokkal többet fizessek egy széria autóért, amibe csak némi gyújtás és befecskendezés módosítás került bele, semmi több.

A FlexTek-et meg pl. Brazíliában szériában rakják az autókba..........olcsóbban......

Tankolok is,mert gondolom nem véletlen lett erre kitalálva :lol: .....Amúgy meg csak 280.Látom régen tankoltál benzint :) :) :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tankolok is,mert gondolom nem véletlen lett erre kitalálva :lol: .....Amúgy meg csak 280.Látom régen tankoltál benzint :) :) :) :D :lol:

S, még sokára is fogok.......... :lol: No meg kivi leszek, mikor indul meg felfelé az ára..........csak idő kérdése.Egyelőre a kereslet nem indokolja.Majd ha beindul a szezon, mndenki megy nyaralni, erre-arra......Na akkor leszek kivi a jelenleg 280ft-os benyára.....

Link to comment
Megosztás:

S, még sokára is fogok.......... :)

Ez olyan a fogyasztást csökkentő amerikai tabletta.Azt is kipróbáltam mindenki esküdött rá,én meg semmit nem éreztem belöle...Eddig is csak azért használtam,mert vettem belöle egy levéllel és most fogyott el.Jó a benzin,még akkor is ha drága.Az etanol is az lesz,csak legyen sok olyan autó ami ezt használja.Nézd meg a gázolaj 50-60FT-vel volt olcsóbb.Most meg drágább mint a benzin..... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan a fogyasztást csökkentő amerikai tabletta.Azt is kipróbáltam mindenki esküdött rá,én meg semmit nem éreztem belöle...Eddig is csak azért használtam,mert vettem belöle egy levéllel és most fogyott el.Jó a benzin,még akkor is ha drága.Az etanol is az lesz,csak legyen sok olyan autó ami ezt használja.Nézd meg a gázolaj 50-60FT-vel volt olcsóbb.Most meg drágább mint a benzin..... :)

Reméljük, nem terjed el nagyon, de erős lesz környezetvédelmi lobbi.Sztem minden az utóbbin múlik.Az ára pedig...... :) Majd kiderül.

A Diesel dolognál sztem más gazdasági tényező is benne van.De csak halovány sejtéseim vannak, hülyeséget meg nem akarok írni.Legalább is nagyot.

A kicsiért meg max. kapok Mkéktől egy lekvárosat! :)

Link to comment
Megosztás:

Reméljük, nem terjed el nagyon, de erős lesz környezetvédelmi lobbi.Sztem minden az utóbbin múlik.Az ára pedig...... :) Majd kiderül.

A Diesel dolognál sztem más gazdasági tényező is benne van.De csak halovány sejtéseim vannak, hülyeséget meg nem akarok írni.Legalább is nagyot.

A kicsiért meg max. kapok Mkéktől egy lekvárosat! :)

Ha olyan jó,mint ahogy mondjátok akkor biztos hogy népszerü lesz :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ha olyan jó,mint ahogy mondjátok akkor biztos hogy népszerü lesz :) :)

Túl sok az olyan ember, aki nem olvas utána kelőképpen ennek a dolognak, v.mint a kőolajforgalmazók és feldolgozók már megkezdték az ellenlobbit.

Eddig akivel beszltem és E85-t használ, senki nem panaszkodott.Sztem is idő mire felfut.Mert maga a felhasználásos dolog egyáltalán nem régi......Nálunk.Máshol már murvára.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.